Dukan Diyeti

benim kuzenimde bu diyeti uyguladı kendisi 90 küsür bir kilodaydı bu diyetle birlikte spor yaptı ve şuanda 50 kiloda gerçekten işe yaradığnı onda gördüm ben de uygulamak istiyorum ama bir türlü cesaret edemiyorum atak evresi seyir evresi bu evreler tabi ki zor ama ilk önce azimli olmak gerekli www.dukanamca.com bu sitede gerekli tarfileree ulaşabilirsiz..

Uzun süreli sabır gerektiren bir diyet ama kesinlikle işe yarıyor :)

64 kg 250 gramdim. Ideal kilomsa 55.7 kg'mis.

Dukan diyetinin testini yaptim. Atak evrem 3 gun surmeliymis. Ve 1.1 kg vermem gerekiyormus. Atak evresini bitirdigimde 3 kg vermiştim neredeyse.

Bugun seyir evresine basladim. 5+5 metoduyla devam ediyorum simdi. 57 gun boyunca bu evrede kalacakmisim. Tahminimce o kadar uzun surmez gibi; ama yaptigim hesaplamalara gore cildimde sarkma falan meydana gelmesin diye 57 gun ideal diyebilirim.

Dikkat edilmesi gereken sey kilo verirken kaslardan degil de yagdan vermek. Kaslarinizin eridigini falan hissettiginizde egzersize onem vermek gerek. Oteki turlu bildir bildir sarkik bir vucudunuz oluyor.

Ben su siralar biraz yogun oldugum icin sadece 9 dakikalik gogus egzersizi yapiyorum 1'er gun arayla. Zaten surekli yuruyorum okula giderken, markete, bakkala giderken falan. Ekstra yuruyus de yapiyorum.

Simdilik bel cevremde incelme meydana geldigini hissedebiliyorum.

Ilerleyen gunlerde yorumlarimi tekrardan yazacagim buralara.

Dukan ile 68 den 60 a düştüm bir buçuk aydaa ama ip atlıyorumm ve mekik .. halen devam ediyorum ve eriyorum çok ta kaçamaklarım olduu doğum günleriydi gezmelerdi ama duraklamadı hiç kilo vermem . dukanı tavsiye ederim ama spor yapın ve çok su için

Selam kizlar tekrar!
Bugun tartildim. Hava soguk oldugu icin kat kat giyinmistim ve sabah kahvalti falan da yapmistim. Ona ragmen tartida 60 kg gozuktum. Diyete basladigimda 64.250 kilogramdim soyledigim gibi. Seyir evremin bitmesine 53 gun kaldi. Ideal kilom 55.790. Bir an omce eririm umarim.

Kizlaar
Dukan diyetinin seyir evresindeyim ben. Evde örgü peynir var ve yememek icin kendimi zor tutuyorum. Besin degerleri falan da yazmiyor ustunde sinir oldum. :mad:

Orgu peynir yiyebiliyor muyuz kizlar?

Kizlaar
Dukan diyetinin seyir evresindeyim ben. Evde örgü peynir var ve yememek icin kendimi zor tutuyorum. Besin degerleri falan da yazmiyor ustunde sinir oldum. :mad:

Orgu peynir yiyebiliyor muyuz kizlar?

Üzgünüm canım ama hayır... Sadece light peynirleri yiyebiliyoruz ve örgü peynir light değil. Üzgünüm :KK43:

Üzgünüm canım ama hayır... Sadece light peynirleri yiyebiliyoruz ve örgü peynir light değil. Üzgünüm :KK43:
Cok tesekkurler. Bugun light yogurt, peynir, light hindi fume falan aldim. Azar azar tuketecegim bunlari valla. Cok da abartmayayim. Uzun zamandir bogazimdan ayni seyler geciyordu, guzel olacak simdi. :)

Cok tesekkurler. Bugun light yogurt, peynir, light hindi fume falan aldim. Azar azar tuketecegim bunlari valla. Cok da abartmayayim. Uzun zamandir bogazimdan ayni seyler geciyordu, guzel olacak simdi. :)
Sakın pes etme #fargant bende bundan 2 yıl önce 45 günde 15 kilo verdim. Çok zor ama imkansız değil. :KK9:şimdiden seni tebrik ediyorum.

Sakın pes etme #fargant bende bundan 2 yıl önce 45 günde 15 kilo verdim. Çok zor ama imkansız değil. :KK9:şimdiden seni tebrik ediyorum.

Su an o kadar kotuyum anlatamam. Moralim cok bozuk. Ideal kiloma ulasmama 200 gram kaldi resmen ama fizigim duzgun degil. Hala etek giyecek kadar ince bacaklarim yok. Gobegim var ve goguslerim buyuk. Aglamak istiyorum.

Aksam arkadaslarla disari cikacagiz ve ev arkadasim etek giydi. O kadar guzel oldu ki anlatamam. Aramizda 5 kilo falan var ve ben ondan 6 cm uzunum. Neden guzel degil fizigim ya?

Bugun normale nazaran biraz daha fazla sey yedim ve hala acim. Aglamak istiyorum. Seyir evremin bitmesine 41 gun kaldi. 41 gun daha sabredecegim.

Su an o kadar kotuyum anlatamam. Moralim cok bozuk. Ideal kiloma ulasmama 200 gram kaldi resmen ama fizigim duzgun degil. Hala etek giyecek kadar ince bacaklarim yok. Gobegim var ve goguslerim buyuk. Aglamak istiyorum.

Aksam arkadaslarla disari cikacagiz ve ev arkadasim etek giydi. O kadar guzel oldu ki anlatamam. Aramizda 5 kilo falan var ve ben ondan 6 cm uzunum. Neden guzel degil fizigim ya?

Bugun normale nazaran biraz daha fazla sey yedim ve hala acim. Aglamak istiyorum. Seyir evremin bitmesine 41 gun kaldi. 41 gun daha sabredecegim.

Canım öyle düşünme, ideal kilo öyle kült formüllerin filan hesaplayacağı bir şey değildir, sen 200 gramdan sonra hala memnun değilsen biraz daha kilo ver, sonuçta ideal kilo senin kendini iyi hissettiğin kilo olmalı. Ne insanlar var normal kilolardayken "kemiklerim kalın, bacaklarım kalın" vs vs diyorlar ama birazcık daha kilo verince bunlar da gidiyor. Sonuçta yağ yakacaksın, nerede varsa ordan yakarsın sorunlu bölgelerin de gider. Sen hiç canını sıkma ve devam et. Ben de şuan 52 küsür kiloyum ama 55 gibi gösteriyorum. Bu önemli mi? Hayır. Ben de o zaman 52 kilo görünmek için 48 kiloya inerim. Tartıda çıkan şey sadece rakam. Sen görüntüye odaklan ve ne zaman tatmin olursan o zaman bırak.

Canım öyle düşünme, ideal kilo öyle kült formüllerin filan hesaplayacağı bir şey değildir, sen 200 gramdan sonra hala memnun değilsen biraz daha kilo ver, sonuçta ideal kilo senin kendini iyi hissettiğin kilo olmalı. Ne insanlar var normal kilolardayken "kemiklerim kalın, bacaklarım kalın" vs vs diyorlar ama birazcık daha kilo verince bunlar da gidiyor. Sonuçta yağ yakacaksın, nerede varsa ordan yakarsın sorunlu bölgelerin de gider. Sen hiç canını sıkma ve devam et. Ben de şuan 52 küsür kiloyum ama 55 gibi gösteriyorum. Bu önemli mi? Hayır. Ben de o zaman 52 kilo görünmek için 48 kiloya inerim. Tartıda çıkan şey sadece rakam. Sen görüntüye odaklan ve ne zaman tatmin olursan o zaman bırak.

Tesekkur ederim motivasyonun icin. Yalbiz degilmisim. Ideal goruntume kavusana kadar devam edecegim. :)

k

kesinlikle tatlım vazgeçme evet o dönmelerde bende senin gibiydim. hatta etrafımdaki insanlar inatla vazgeçmem için baskı yapıyorlardı. özellikle tatlı ve çerez yemeyen eşim her aksam onları almaya başladı ama vazgeçmedim. Bacak konusuna gelirsek benimde öyle bir sorunum var. Bacaklarım kalın ne yaparsam yapayım bacaklarım gitmiyor. Vücudunun şeklide diyeti programın bittikten sonra belli oluyor. ben diyetteyken kimse fark etmedi. diyetim bitti sonradan insanlar aaa zayıflamışsın dedi.

Ocakta baslayıp 01 Mayıs tarihinde bıraktım arada kacamaklar da yaptım. Dukan diyeti yapılırken mutlaka kan tahlilerinizi yaptırmanız gereklidir. Her bünye fazla proteini kaldırmayabilir.
Bırakalı neredeyse 6 ay olacak ve yaklasık 3 kilo aldım ama cok abartarak yedim hiç dikkat etmedim ve masa bası calısan biriyim.
Suan için bir sorunum yok sadece aldığım kiloları vermek istiyorum ama dukan gercekten zor su bakımdan ki ailenden farklı yiyorsan yasam tarzı yapılması gerekli ailece yapılırsa sorun yok ama maddi acıdan zorlayabilir.

merhaba 2 yıl önce bende dukan diyeti yaparak 86 kilodan 70 e düştüm diyeti tamamladım sonuna kadar bitirdim
daha sonra 1 sene içerisinde bütün verdiğim kiloları tekrar aldım çok aşırı yemediğim halde aynı şekilde kuzenim de aldı hepsini ve şuan hiç memnun değiliz bu durumdan. daha sağlıklı beslenme yöntemlerine döndük arada kaçamak yapsak bile kilo verebiliyoruz tavsiye etmiyorum dukan diyetini

Kizlar merhaba!
Diyetime uzunca bir sure ara vermek zorunda kaldim maalesef, sinavlar, stres vs.

Simdi sinavlar bitti ve dogum gunume de az kaldi. :) Kendime bu dogum gunumde guzel bir vucut vermek istiyorum. Su anki kilom 63.5 kg. Hedef kilom 50.

13.5 kg fazlam var su an maalesef... :KK43:

Omega 3 aldim kendime gecenlerde, vitamin takviyesi yapiyorum kendime.

Bugun basladim kizlar. Bol sans dileyin!! :p

Arkadaslar hayatimda gordugum en sacmasapan en kullanissiz ve aptal diyet. Evet yaptiginiz anda sakir sakir gidiyo kilolar hemde oyle hizli gidiyo ki. Ama biraktiginiz anda az da yeseniz geliyo. Hayatinizin sonuna kadar et yiyecek haliniz yok. Insanda 1 ay sonra oyle bi et tiksintisi basliyoki, et gormek bile istemezken etten baska ne yerseniz yiyin kilo alacaginiz bi duruma dusuyosunuz. En guzeli kalori saymak.

Ben dukan diyetine girdim zayifladim kilo aldim gene zayifladim gene birakip kilo aldim tam tamina 3 kere bu diyete girdim tekrar kilo gene aldim. E ne yapayim surekli et et et artik tiksinti basladi et seven biriyken etten tiksinir oldum. Isin kotusu eti biraktiginiz anda sebze bile yeseniz o kilolar geri geliyo. Asla yanasmayin, uzun surede basari mumkun degil, bu sadece dugunu olan ya da acil zayiflamasi gerekenler icin bi diyet, beklediginiz event i zayif gecirin ama tekrar kilo alacaginizi kabulenin.

Aslinda dukanda verilen kilolar gercek kilo kaybi degil bir aldatmacadan baska bisey degil. Vucut karbonhidrat rezervine bi saldiri olarak algiliyo bu diyeti, karbonhidrati tekrar almaya basladiginiz anda diyet bile yapiyo olsaniz ise yaramiyo tekrar o depolara yagi depoluyo.

Bi kotu haber daha vereyim size dukandan sonra hicbi diyeti yapamiyosunuz cunku hicbi diyet ise yaramiyo. Gunde 500 kalori yiyip ac bile gezseniz dukandan ciktiysaniz o 500 kalori hemen o verdiginiz karbonhidrat depolarina geri gonderiliyo. Hayatimda gordugum en boktan diyet!

X