Hamilelikte vücut temizliği??

BENSU

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2012
133
22
Slm kızlar ben 11 haftalık hamileyim. Affınıza sığınarak size özel bir sorum olacak çünkü bu konu benim baya kafamı kurcalıyor... Vücut temizliği konusunda kafam karışık. Acaba siz nasıl yapıyorsunuz merak ediyorum. Çünkü önceden ben kendim ağda ile temizlik yapıyordum ancak hamile olduğumu öğrendikten sonra ( ani bir hareket yapıp bebeğin sağlığını olumsuz etkileyebilirim diye) ağda ile temizlik yapamıyorum. Acaba yapmamda bir sıknca varmıdır?? Özellikle özel bölge temizliğinizi hamilelik döneminde nasıl yaptığınızı merak ettim???
Özellikle ileriki tarihlerde karnım şiştikten sonra bu iş nasıl olacak beni bilgilendirirseniz sevinirim......

bununla ilgili bir konuya denk gelmiştim burda.eşlerinden yardım alıyomuş çoğu kişi canım :KK31:

Karnım hüçükken bir problem olmuyordu, eldiven ve epilatör işimi görüyordu.
Şimdi ne yapıcam hiç bilmiyorum...

teşekkürler lilyum ama benim eşim bu konuda beceriksiz kaş yapcam diye göz çıkartırız valla benim başka çözüm bulmam lazım..

Ayni dert bendede var karnim kucukken epilator isimi goruyodu ama simdi jilet kullaniyorum ve onunlada isim zor artik ;((

gidin bir ağdacıya, tertemiz yaptırın ağdanızı ne o öyle eşten yardım mı alınırmış ağdada, hem de özel bölgede :KK53:

benim ablamın sabah erkenden suyu geldi, aradı ağdacıyı, hemen gittik ağdasını yaptırdık ordan doğuma gittik :KK9: doğum için vücudu çok şiş olduğundan hiç mi hiç acı hissetmemişti 10 dakikada tertemiz gittik doğuma :KK9:

bende 22 haftalık hamileyim ve ayda 1 ağdaya gidiyorum genital bölge için kendini kasmadığın sürece sorun yok
ve tertemiz çıkıyosun

kızlarr ya bende ağdaya gidiyorum şimdi bebek için kasılmaların sakıncası var mı yaa anlamadımm yaa korkmaya başladım ben bazen kasıyorum kendimi

kızlarr ya bende ağdaya gidiyorum şimdi bebek için kasılmaların sakıncası var mı yaa anlamadımm yaa korkmaya başladım ben bazen kasıyorum kendimi

Limon_01 endişeleniyorsan gitme istersen.Epilatörün jiletli başlığı gerçek jiletler gibi çok çıkartmıyor,onunla idare edersin,doğumdan sonra tekrar ağdaya başlayıp azalmasını sağlayabilirsin.ben herhalde böyle yapacağım.

gidin bir ağdacıya, tertemiz yaptırın ağdanızı ne o öyle eşten yardım mı alınırmış ağdada, hem de özel bölgede :KK53:

benim ablamın sabah erkenden suyu geldi, aradı ağdacıyı, hemen gittik ağdasını yaptırdık ordan doğuma gittik :KK9: doğum için vücudu çok şiş olduğundan hiç mi hiç acı hissetmemişti 10 dakikada tertemiz gittik doğuma :KK9:

Evet bende büyük ihtimalle kuaförde halledicem bu işi en azından o alırken ben çok kasılmam die düşünüyorum bakalımmm :KK43:( ? :))

Son düzenleme:
Güvendiğin bir ağdacı en güzeli. Tek dikkat edilmesi gereken sana ait olan bir ağdanın olması. Hijyen dışında bir sorun yok. Diğer yöntemler çok kısa süreli.Hem yüzeysel yapılan ağdanın ne sakıncası olacak.Canın çok acıyorsa, kasılıyorsan ayrı mevzu tabi.

ben 4. aydan sonra weet 3 dakika kullanmaya başladım
doktorum krem kullanmamamı
çocuğa zararı olabileceğini sçyledi ama allaha şükür hiçbirşey olmadı zaten 3 dakika
aydayla eğilip büzülene kadar
kremle
hallettim
zaten fazla eğildiğimde içerde beni rahat bırak dercesine karnımı kasıyodu
kreme döndüm

ben 4. aydan sonra weet 3 dakika kullanmaya başladım
doktorum krem kullanmamamı
çocuğa zararı olabileceğini sçyledi ama allaha şükür hiçbirşey olmadı zaten 3 dakika
aydayla eğilip büzülene kadar
kremle
hallettim
zaten fazla eğildiğimde içerde beni rahat bırak dercesine karnımı kasıyodu
kreme döndüm

Yalnız krem gelecekte daha fazla çıkartmıyormu. Benim asıl sıkıntım bu aslında...??:KK43:(

jilet yada epilatör mantıklı geliyo agdaya dayanamayabilrisin bende hassasiyet çok fazla eşimden yardım isteyemem çok ilerde belki düşünürüm ama sıkılmazsanız kuaföre gidin ben çekinirim ne yapacagımıda bilmiyorum

özel bölge temizliğinden eşin haberi bile olmaması gerekirken aman allahım temizliği eşine yaptıranda mı varmış. Tek çare en yakın kuaför yoksa kardeş akraba vs derim.

Slm kızlar ben 11 haftalık hamileyim. Affınıza sığınarak size özel bir sorum olacak çünkü bu konu benim baya kafamı kurcalıyor... Vücut temizliği konusunda kafam karışık. Acaba siz nasıl yapıyorsunuz merak ediyorum. Çünkü önceden ben kendim ağda ile temizlik yapıyordum ancak hamile olduğumu öğrendikten sonra ( ani bir hareket yapıp bebeğin sağlığını olumsuz etkileyebilirim diye) ağda ile temizlik yapamıyorum. Acaba yapmamda bir sıknca varmıdır?? Özellikle özel bölge temizliğinizi hamilelik döneminde nasıl yaptığınızı merak ettim???
Özellikle ileriki tarihlerde karnım şiştikten sonra bu iş nasıl olacak beni bilgilendirirseniz sevinirim......

canım bunda utanılacak bişey yok benim doğumuma çok az bir zaman kaldı 1 aydan bile az şuana kadar kendi ayna karşısında ağda ile temizlik yaptım ama artık eğilemiyorum doğuma 1 hafta kala kuaföre aldırtcam kuaförde bir arkadaşım aslında böyle şeyleri sevmem kendi temizliğimi kendim yaparım ama sağlık söz konusu mecbur yani öylede doğuma gidilmez

bununla ilgili bir konuya denk gelmiştim burda.eşlerinden yardım alıyomuş çoğu kişi canım :KK31:

yani milleti bilmem ama bu kadar samimi olmaya gerek varmı canım eşinizle. yani sonrada niye sırtını döndü yattı benimle ilgilenmiyor felan diye başlık açıyorlar. arkadaşlar her kuaförün ağdacısı kızlar var gidin yaptırın.hamilesiniz agdacıya gidemiyorsunuz 20 lira para verin eve gelsin.hayat bu kadar kolayken neden en zorunua kafa yoruyorsunuz anlamış değilim.

tüm yazılanları okudum ve şaşırdım ben eşime yaptırıyorum ikimizde bu durumdan menmunuz kuaföre gidip başkalarına açıp günaha gireceğime eşime yaptırırım daha iyi kaş yapayım derken nıye göz çıkartayım temiz olacam derken başkalarına bayanda olsa açarak günah işlemeye hiç gerek yok

X