tarçınlı yoğurt metabolizmayı hızlandırıyor

eylulsenol

Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2012
27
3
her gün 1 kase tarçınlı yoğurdun metabolizmayı hızlandırdığını duymuştum ama her gün düzenli tüketildiğinde. tarçınını bilmem ama diyet listelerinde hep yoğurt var ve zayıflamaya yardımcı diye konuşuluyor. ben yoğurt yeme alışkanlığı kazanayım diye yoğurdun içine 1 incir 1 kayısı bi kaç tane de kuru üzüm atıp tarçınla karıştırıp her gün yiyordum. tadı kötü gelebir ama incir ve kuru üzüm tatlandırıyor merak etmeyim. kaç kilo verdiğimi bilmiyorum ama baya vermiştim işe yaramıştı yani. tabi yediklerime de dikkat ettim ve egzersiz yapmıştım. gerçi içine bu kadar çok tatlı atılmaması gerekiyo ama ben dayanamadım :KK70:

yogurt zaten diyetlerın baş tacıdır ve tokluk hissi kazandırır,kurtarıcıdır.Tabii illaki ev yogurdu olmalı,marketlerden bahsetmıyorum ve asla tuketmıyorumda.

Tarcınlı yogurt ayrıca tatlı yeme ıstegını bastırır.tarcında mutluluk hormonu vardır,işte bu yuzden dıyetteyken olumsuz tepkıler vermemızı ve tatlıya sarılmamızı engeller.

yemeklerın yanında ıllaki 1 kase tuketılmelı ..yogurt ayrıca yağları yakmada yuksek derecede yardımcı olur.duzenlı yedıgınızde farkı göreceksınız.

yogurt zaten diyetlerın baş tacıdır ve tokluk hissi kazandırır,kurtarıcıdır.Tabii illaki ev yogurdu olmalı,marketlerden bahsetmıyorum ve asla tuketmıyorumda.

Tarcınlı yogurt ayrıca tatlı yeme ıstegını bastırır.tarcında mutluluk hormonu vardır,işte bu yuzden dıyetteyken olumsuz tepkıler vermemızı ve tatlıya sarılmamızı engeller.

yemeklerın yanında ıllaki 1 kase tuketılmelı ..yogurt ayrıca yağları yakmada yuksek derecede yardımcı olur.duzenlı yedıgınızde farkı göreceksınız.

Annem aylardır sağlıklı diye ev yoğurdu yapmayı tercih ediyor yani hazır yoğurt almıyoruz.Tadına alışamadığım için yiyemiyordum.Bu yazıyı okuduktan sonra kesinlikle kendimi alıştıracağım ve her gün tarçınlı yoğurt yiyeceğim.Teşekkürler kızçelerim :KK54:

hazır yoğurtların tadı daha güzel ama ev yoğurdu daha bi başka. ben ne zaman hazır yoğurt yesem midemi yakar çünkü içinde çok fazla katkı maddesi var. sütte doğalsa tadından yenmez o yoğurt :)

bende yoğurdumu kendim yapıyorum çünkü hazır yoğurt yiyemiyorum çok koyu oluyor boğuyor sanki beni :) üstelik kaymak yapsın diye margarin koyuyorlarmış :KK50::KK50::KK50: bende diyetteyim göbek bölgesini yoğur erityormuş inş devam ederim çabuk vazgeçiyorum diyetten :44:

margarin mi? şoklardayım. bizim eve margarinin m si girmez ama iş yerindeyken ara öğün yiyim diye hazır yoğurt almıştım bi kaç kere bi daha asla almam

arkadaşlar dün yemeye başladım ama içine biraz doğal reçel koyuyorum (1 çay kaşığı kadar):KK34: hemen faydasını gördüm kolayca tuvalete çıkabiliyorum ve de şişliklerim azaldı tavsite ediyorum:KK9:

Kızçelerim ben size yoğurdu nasıl yediğimi anlatayım
Bir kase yoğurdun içerisine 1 tatlı kaşığı tarçın , bir tatlı kaşığı keten tohumu , çilek , kiraz , elma mevsim meyvelerinden koyuyorum ve arada da ceviz vs. de koyuyorum . İnanın tadından yenmiyor . Yaklaşık 1 aydır her gün mutlaka 1-2 kase yiyorum böyle :KK16: Ama içine muz koyunca daha bir tatlı oluyor tabi . Böyle yaparak yediğimde tok tutma özelliğine sahip olduğundan saatlerce hiçbir şey yemeden durabiliyorum . Bu da benim için tek kelimeyle süper bir şey . :KK14:

Kızçelerim ben size yoğurdu nasıl yediğimi anlatayım
Bir kase yoğurdun içerisine 1 tatlı kaşığı tarçın , bir tatlı kaşığı keten tohumu , çilek , kiraz , elma mevsim meyvelerinden koyuyorum ve arada da ceviz vs. de koyuyorum . İnanın tadından yenmiyor . Yaklaşık 1 aydır her gün mutlaka 1-2 kase yiyorum böyle :KK16: Ama içine muz koyunca daha bir tatlı oluyor tabi . Böyle yaparak yediğimde tok tutma özelliğine sahip olduğundan saatlerce hiçbir şey yemeden durabiliyorum . Bu da benim için tek kelimeyle süper bir şey . :KK14:

bende tarçın ve keten tohumu koyuyorum canım ama meyveli hiç denemedim gerçekten tok tutuyor ben yoğurdumu kendim yapıyorum . göbek erimeye başladı :KK1::KK1::KK1:

bende tarçın ve keten tohumu koyuyorum canım ama meyveli hiç denemedim gerçekten tok tutuyor ben yoğurdumu kendim yapıyorum . göbek erimeye başladı :KK1::KK1::KK1:

Ne kaaa güzell tatlım bak içerisine kesinlikle meyve koymalısın
Çok şahane oluyor :KK1:
Benim göbek sorunum yok tek problem basennn :KK20:
Keşke göbek sorunum olsaydı :KK31:

rica ederim. ben geçen yıl her gün yerdim. annem nasıl yiyosun ıy yapardı ama içine incirle kayısı doğrayınca ıy demiyosun. tabi tarçınını da fazla koymayın çok acı olmasın.

baharatlardan en sevmediğim tarçındır,kokusu mahvediyor yanına bile yaklaşamıyorum ki bir de yiyeyim, keşke yiyebilsem :S

Ben ev yoğurdu yiyemiyorumm :KK43: hazır yoğurt hazır süt .. ne kadar sağlıksız şey vrsa onlardan yiyorum ... hazır yoğurdun içine tarçın ve meyve koysam olmazz mı.. olsuun ya :KK43:

Ben ev yoğurdu yiyemiyorumm :KK43: hazır yoğurt hazır süt .. ne kadar sağlıksız şey vrsa onlardan yiyorum ... hazır yoğurdun içine tarçın ve meyve koysam olmazz mı.. olsuun ya :KK43:

Ben de hic yiyemezdim ev yogurdu
ama tarcin sayesinde yemeye basladim
tadi da degisiyor zaten tarcin koyunca
hazir yogurt gibi geliyordu bana tadi
hatta o kadar abarttim ki 2 haftadir koy sutunden yapilmis yogurt yiyorum :KK9:
tabi canim elbette olur neden olmasin
sana boll tarcinli bol meyveli yogurt yemeler diliyorumm:))

ben yogurdu her türlü yerim.özellikle dereotlu ya da nane kırmızı biber karıştırarak.. ama ben yağ yakmak için tarçınlı light süt içiyorum.tavsiye..

Tarçın ve yoğurt kötü değilmiş be kızlar ben az önce yedim. Kullandığım ilaçlar inanılmaz iştah açıyor sürekli bir acıkma hissi falan kilo aldı bundan sonra bunu denicem bi de sporu bırakmamak lazım canlar.... :)

Ben de hic yiyemezdim ev yogurdu
ama tarcin sayesinde yemeye basladim
tadi da degisiyor zaten tarcin koyunca
hazir yogurt gibi geliyordu bana tadi
hatta o kadar abarttim ki 2 haftadir koy sutunden yapilmis yogurt yiyorum :KK9:
tabi canim elbette olur neden olmasin
sana boll tarcinli bol meyveli yogurt yemeler diliyorumm:))

Merhaba.Ben yoğurda limon sıkılarak yenildiğinde zayıflamaya katkısı olduğunu duymuştum ancak tarçını hiç duymamıştım.Ağustos annesiyim yaklaşık 5 aylık bi miniğim var emzirdiğim için zayıflama konusunda fazla abartıya kaçamıyorum.Gerçekten işe yarıyorsa eğer bende denemek isterim.

X