Beta hcg değerleri

Sngr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2012
133
0
Arkadaşlar bu konuda bir kere daha başlık açmıştım fakat birkaç uzmana sormama rağmen net bir bilgi alamıyorum. Gebe olmayan bir bayanda bu hormon 5-10 IU/mL düzeyine kadar bulunabilmekteymiş ve 9. haftadan sonra düşüşe geçiyormuş. İnternet üzerinden üzerinden normal hcg değerleri diyerek baktığımda 17-24 hafta arası 1.400 ve 53.000 olarak gösteriyor yani 4 aylık gebe bir bayanın hcg değeri gebe olmayan kadında bulunan düzeyden daha mı fazlamı çıkar. En düşük olarak 1.400 büyük bir değermi, özetle sormak istediğim 4 aylık gebe olupta bunu farketmeyen biri kan tesi yaparak öğrenebilirmi yoksa bu değer düşükmü çıkar 9. haftadan sonra hcg hormon düzeyi düşüşe geçtiği için. yani 1.400 0-10 arasından büyük bir değer mi

Mesela negatif değerler 0,600- 1,20 gibi rakamlar okudum ama negatif olupta 1,200 olana rastlamadım
4 5 aylık bir gebelik siz farkında olmadan beta hcg değerinde çıkarmı umarım anlatabilmişimdir ilginiz için tesekkürler

Arkadaşlar bu konuda yardımcı olacak kimse yokmu 1.400 demek 1400mü oluyor aslında lütfen kafam öyle karısmış durumdaki

4-5 aylık gebelik zaten betahcgye gerek olmadan fark edilir 4-5 ay farketmemek çok düşük bir ihtimal
3 aydan sonra betahcg tabiki düşer ama hiç gebe olmayan bir kadındaki değere asla ulaşmaz yani asla 0-5 arasına düşmez 1.400 demek bindörtyüz demektir 0-5 den tabiki büyüktür.
Bu endişenizin sebebini anlatırsanız daha fazla yardımcı olabiliriz sanırım.

sanırım değeriniz 1400 çıktı..1.400 yazıyorsa bu 1400 demektir. eğer 0-10 arasında bir değer olsaydı 1.40 olarak yazılırdı ki bu da gebelik olmadığını gösterir. ama 1.400 ise gebesiniz demektir.
ayrıca yaptırdığınız labaratuvarı arayıp daha net cevap alabilirsiniz.

4-5 aylık gebelik zaten betahcgye gerek olmadan fark edilir 4-5 ay farketmemek çok düşük bir ihtimal
3 aydan sonra betahcg tabiki düşer ama hiç gebe olmayan bir kadındaki değere asla ulaşmaz yani asla 0-5 arasına düşmez 1.400 demek bindörtyüz demektir 0-5 den tabiki büyüktür.
Bu endişenizin sebebini anlatırsanız daha fazla yardımcı olabiliriz sanırım.

maalesef anlaşılmayabiliyor... kendisi şüphelense de bazen tahlillerde hatta usg de bile çıkmayan örneği var... kuzenim...

çok düşük bir ihtimal demiştim zaten. Ama 4-5 aylık gebelik usg dede görülmüyorsa ya usg bozuktur yada gebenin yaşı ileri ve kilosu aşırı derecede fazladır herhalde. Litarütüre geçmelik bir durum olsa gerek kuzeninizinki

maalesef anlaşılmayabiliyor... kendisi şüphelense de bazen tahlillerde hatta usg de bile çıkmayan örneği var... kuzenim...

Yaklaşık 4 5 önce tatsız bir olay yaşadım 6 hafta sonra kan testim negatifti, nisanda usgde baktırdım birsey cıkmadı aynı dönem kan testi yaptırdım sonuç 1.20 idi. Maalesef anlaşılmayabiliyormuş söylediğiniz gibi benim korkum bundan ötürüydü. Yaşadığım olaydan sonra ciddi problemlerim oldu takıntılar halinde ve bu ay yasmine basladım heryerde sperm varmış gibi biryerden birsey bulasacakmıs gibi günlerim haftalarım kabus gibi geçiyor :)

Bu arada çok tesekkür ederim ilginiz için yani tekrar test yaptırsam usgye gerek kalmadan kanda belli olur diyorsunuz 4 5 aylıkta olsa ?

Kuzeniniz bu süreçte regl olduğu halde bütün tetkikler yada testler negatifmiydi yani biraz açarmısnız lütfen :KK43:

Yaklaşık 4 5 önce tatsız bir olay yaşadım 6 hafta sonra kan testim negatifti, nisanda usgde baktırdım birsey cıkmadı aynı dönem kan testi yaptırdım sonuç 1.20 idi. Maalesef anlaşılmayabiliyormuş söylediğiniz gibi benim korkum bundan ötürüydü. Yaşadığım olaydan sonra ciddi problemlerim oldu takıntılar halinde ve bu ay yasmine basladım heryerde sperm varmış gibi biryerden birsey bulasacakmıs gibi günlerim haftalarım kabus gibi geçiyor :)
sanıırm sizinki psikolojik bir durum... biraz okudumda yazılarınızı, karnınızdan muayene olarak hamile kalmaya kadar gitmiş durum... gereksiz yere ertesi gün hapları kullanmak...
ilişkiye girilmeden hamile kalmanız imkansız... bu yüzden bu sorunları kafanızdan atın lütfen.. ayrıca her ilişkide hamile kalıncak diye bir şeyde yok.. sizin yumurtlama dönemiz, spermin yumurtayla denk gelmesi ve döllemesi.... bunların hepsinin oluşması lazım hamile kalmak için..
burda hamile kalmak için çabalayan insanlara saygısızlık gibi geliyor bu düşünceleriniz...
bence bi psikologa gidin...

Kuzeniniz bu süreçte regl olduğu halde bütün tetkikler yada testler negatifmiydi yani biraz açarmısnız lütfen :KK43:
kuzenim regl olmuyordu... ama doktor kontroleri negarifti..

sanıırm sizinki psikolojik bir durum... biraz okudumda yazılarınızı, karnınızdan muayene olarak hamile kalmaya kadar gitmiş durum... gereksiz yere ertesi gün hapları kullanmak...
ilişkiye girilmeden hamile kalmanız imkansız... bu yüzden bu sorunları kafanızdan atın lütfen.. ayrıca her ilişkide hamile kalıncak diye bir şeyde yok.. sizin yumurtlama dönemiz, spermin yumurtayla denk gelmesi ve döllemesi.... bunların hepsinin oluşması lazım hamile kalmak için..
burda hamile kalmak için çabalayan insanlara saygısızlık gibi geliyor bu düşünceleriniz...
bence bi psikologa gidin...

kuzenim regl olmuyordu... ama doktor kontroleri negarifti..

Kuzeninizin durumundan ötürü beni anlamanız gerekirken olayı saygısızlık olarak aksetmeniz üzücü doğrusu. Her neyse tesekkürler tekrar takıntılarım ve o süreçte yasadığım olay cok ayrı galiba anlatamadım. Sevgiler.

arkadaşlar merhaba formu süreklli takip ediyorum ama sadece okuyarak bu sefer sizlere bir sorum olacak.yardımcı olurmusunuz .10 nisan adet oldum 22 nisanda çatlatma iğnesi oldum ve bundan önce klomen kullandım.23.nisanda ilişki oldu.adetime 1 hafta kala test yaptım 3mayısda( 10.günde ) btcg değerim 24,27 5 mayısa (12.günde) değerim 78,87 7.mayısda ise 280,15 ( 14 günde )
sizde değerlerim normal mi doktorum keseyi şuan göremiyiceğini daha çok yeni olduğunu aynı zaman dış gebelik olabilir dedi alttan muane oldum rahim duvarında kanıllaş ma var dedi birazda kist var dedi size hamilemiyim

arkadaşlar merhaba formu süreklli takip ediyorum ama sadece okuyarak bu sefer sizlere bir sorum olacak.yardımcı olurmusunuz .10 nisan adet oldum 22 nisanda çatlatma iğnesi oldum ve bundan önce klomen kullandım.23.nisanda ilişki oldu.adetime 1 hafta kala test yaptım 3mayısda( 10.günde ) btcg değerim 24,27 5 mayısa (12.günde) değerim 78,87 7.mayısda ise 280,15 ( 14 günde )
sizde değerlerim normal mi doktorum keseyi şuan göremiyiceğini daha çok yeni olduğunu aynı zaman dış gebelik olabilir dedi alttan muane oldum rahim duvarında kanıllaş ma var dedi birazda kist var dedi size hamilemiyim

cnm tabiki hamilesin.değerin git gide yükselecek zaten.benim kesem 1583 te göründü.daha çok küçük dediği gibi.endişe etme doktorlar bebeği görmeden dış gebelik ve boş gebelikten şüphe ediyorlar zaten bu her gebe için geçerli

cnm tabiki hamilesin.değerin git gide yükselecek zaten.benim kesem 1583 te göründü.daha çok küçük dediği gibi.endişe etme doktorlar bebeği görmeden dış gebelik ve boş gebelikten şüphe ediyorlar zaten bu her gebe için geçerli

inş.canım dediğin gibi olur.

arkadas galıba erkek arkadasıyla bırlıkte oldu korunmasız olarak gebelık süphesı olmus ama bunca zaman gecmıs karnının büyümesı lazımdı zaten olsaydı bıle o ıcılen ertesı gün hapları düşürürdü bebegı oyüzden psıkolojını düzelt bence

X