Parmağıma diken battı

AkhyLs

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2011
2.443
63
kızlar merhaba. 2 gün önce patlıcan közlerken parmağıma dikeni battı ama ben dikeni göremiyorum. hafif bir şişlik oluştu battığı yerde ve dokununca çok canım acıyor. nasıl çıkarıcam ben bu illeti yardımcı olurmusunuz:KK14:

kızlar merhaba. 2 gün önce patlıcan közlerken parmağıma dikeni battı ama ben dikeni göremiyorum. hafif bir şişlik oluştu battığı yerde ve dokununca çok canım acıyor. nasıl çıkarıcam ben bu illeti yardımcı olurmusunuz:KK14:

ıcınde kalmıs
hemen o an cımbızla cıkarsaydın keske ucu falan grunmuyomu
yanı sıyah bı nokta falan varsa bıraz sık cımbızla cek

benm babam o tıp seylerde ocakta ıgneyı kızdrıp cıkartırdı ama tabı sen yapamazsın bı doktra gt belkı bısı yaparlar

canım eğer dikeni hala orada duruyorsa çıkarmadan rahat edemezsin ve çıkarabilmek içinde büyüteç kullan... ama eğer dikeni batmış ve sıyırmış da olabilir...yakıcı bi dikeni olduğu için sen batıyor gibi hissedebilirsin...hafiften çizmiş geçmiş de olabilr....

ıcınde kalmıs
hemen o an cımbızla cıkarsaydın keske ucu falan grunmuyomu
yanı sıyah bı nokta falan varsa bıraz sık cımbızla cek

benm babam o tıp seylerde ocakta ıgneyı kızdrıp cıkartırdı ama tabı sen yapamazsın bı doktra gt belkı bısı yaparlar

canım yok ya görünen hiç bir şey yok okadar ince bir dikenmişki... fener tuttum baktım yine yok göremiyorum. iltihaplanıp kendi çıkmazmıki acaba:26:

canım eğer dikeni hala orada duruyorsa çıkarmadan rahat edemezsin ve çıkarabilmek içinde büyüteç kullan... ama eğer dikeni batmış ve sıyırmış da olabilir...yakıcı bi dikeni olduğu için sen batıyor gibi hissedebilirsin...hafiften çizmiş geçmiş de olabilr....

aa patlıcanın dikeni yakıcımıdır canım ben bilmiyordum bak ozaman dediğin doğru olabilir belki çizip geçmiştir:KK14:

canım yok ya görünen hiç bir şey yok okadar ince bir dikenmişki... fener tuttum baktım yine yok göremiyorum. iltihaplanıp kendi çıkmazmıki acaba:26:

çok can yakar ama bekleme bana kalırsa hemen hallet
ayy banada bı kez porselen gırmıtı

ıltıhap kapması ıyı bısı degıl ayrıca ole olunca parmagın zarar gorebılır hemde
daha cok yabolur o batan dıken ıcte

sıksana bı bakım hıssedıomusn ıcınde

çok can yakar ama bekleme bana kalırsa hemen hallet
ayy banada bı kez porselen gırmıtı

ıltıhap kapması ıyı bısı degıl ayrıca ole olunca parmagın zarar gorebılır hemde
daha cok yabolur o batan dıken ıcte

sıksana bı bakım hıssedıomusn ıcınde

evet sıktım şimdi acıyor parmağımla üzerinde gezincede acı hissediyorum batma var baya:26: doktora gidemem ben ya neşterle keser falan bunu benm çıkarmam lazım :KK31: bide bu kaldığım yerdeki doktorlar o kadar tuhafki ufacık bir şeyden hastaneye gidiyorum resmen ölümcül hastalık tehşisi koyuolar

evet sıktım şimdi acıyor parmağımla üzerinde gezincede acı hissediyorum batma var baya:26: doktora gidemem ben ya neşterle keser falan bunu benm çıkarmam lazım :KK31: bide bu kaldığım yerdeki doktorlar o kadar tuhafki ufacık bir şeyden hastaneye gidiyorum resmen ölümcül hastalık tehşisi koyuolar

ewet keserler kesın baska turlu cıkmaz sa

napmak lazm bılmıyorumkı mınıcık bı nokta olsa cıkardı ama bılemedım sımdı canım ya

ewet keserler kesın baska turlu cıkmaz sa

napmak lazm bılmıyorumkı mınıcık bı nokta olsa cıkardı ama bılemedım sımdı canım ya

1-2 gün daha beklim ozamn canım ben ya belki yüzeye çıkar hafiften. yarın annemi arayıp sorayım bide:26:

Bence beklemeden yarın bir eczaneye ya da sağlık ocağına gidin.
Böyle bir şey eşimin de başına geldi.
Pek önemsemedik.
Daha sonra enfeksiyon oluştu.Kolu şişti.
Doktor iltihabın kana karıştığını söylemişti.
İyileşmesi zaman aldı.
İhmal etmeyin derim.

Bence beklemeden yarın bir eczaneye ya da sağlık ocağına gidin.
Böyle bir şey eşimin de başına geldi.
Pek önemsemedik.
Daha sonra enfeksiyon oluştu.Kolu şişti.
Doktor iltihabın kana karıştığını söylemişti.
İyileşmesi zaman aldı.
İhmal etmeyin derim.

hadi ya ozaman sağlık ocağına gideyim ben korktum şimdi. of görünürdede bişey yokki onlarda göremicek keşke annem yanımda olsaydı o bulup çıkarırdı kesin:KK14:

Vereceğim en iyi akıl doktora görünmen bence.İhmal etmeyin,kendiniz çıkarmaya falan çalışmayın.Geçmiş olsun..

Son düzenleme:
şırıngayla çektim azcık dikenin ucu çıktı ama okadar ince ve küçükki cımbız tutmuyor sıktım sıktım çıkar belki diye içe girdi poffff bide dikenin olduğu yer beyaz gibi oldu sert içide:KK31: doktordanda çok korkuyorm bide azarlmaasın beni bu ne bunun içinmi geldin diye?

Son düzenleme:
canım kuru soğanı halka halka kes suda haşla.. haşlanan soğanları elne sar ve 3-4 saat bekle..diken kendisi yukarı çıkıyor ve yerini belli ediyor.. Allah yardım etsin...

canım kuru soğanı halka halka kes suda haşla.. haşlanan soğanları elne sar ve 3-4 saat bekle..diken kendisi yukarı çıkıyor ve yerini belli ediyor.. Allah yardım etsin...

çok teşekkür ederim bunu deneyeceğim akşam eve döndüğümde:KK14:

X