2012 Kasim ayinda bebeklerini bekleyen anneler..buyurun sohbete

soraya

mucizem..
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2009
694
5
Merhaba arkadaslar,

17 Kasimda allah izin verirse bebegim dunyaya gelecek. Suanda 13. haftama girdim. Burada benzer bir konu goremedim ama benim gibi kasimda bebegini bekleyen annelerle konusup tanismak isterim. Bizde ne gibi degisiklikler oluyor ve bebegimizdeki degisiklikleri ve buyumesini paylasmak isterim.
Insallah guzel paylasimlarimiz olur ve hepimiz saglikli bir sekilde bebislerimize kavusuruz :KK16:

merhaba bende kasım annesi olcam Allah izin verirse 14 kasım beklenen doğum tarihi hepimize hayırlı olsun :)

merhaba bende kasım annesi olcam Allah izin verirse 14 kasım beklenen doğum tarihi hepimize hayırlı olsun :)

Hayirli olsun canim hamileligin. Aramizda 3 gun varmis. Hamlilelijk belirtilerin varmiydi? Varsa azalma oldumu?

Hayirli olsun canim hamileligin. Aramizda 3 gun varmis. Hamlilelijk belirtilerin varmiydi? Varsa azalma oldumu?

benim çok ciddi kasık ağrım vardı o bayağı bi azaldı bide göğüs ağrım geçti hoş buda beni korkutuyo :KK43:mide bulantım çok olmuyodu zaten bazen bütüngün sürüp bazen hiç olmuyodu ama oda ara ara devam ediyor iştahta hergün farklı... çevremdekiler daha enerjik göründüğümü söylüyolar şimdilik bunlar senin?

benim çok ciddi kasık ağrım vardı o bayağı bi azaldı bide göğüs ağrım geçti hoş buda beni korkutuyo :KK43:mide bulantım çok olmuyodu zaten bazen bütüngün sürüp bazen hiç olmuyodu ama oda ara ara devam ediyor iştahta hergün farklı... çevremdekiler daha enerjik göründüğümü söylüyolar şimdilik bunlar senin?

kızla ben de tüp bebek yöntemi ile hamile kaldım 13 kasım 2012 doğum tarihi fakat,sağ kalçamda ağrı var bir haftadır beni çok zorluyor sizde de böyle bir durum varmı,gebelik ilerleyince oluyomuş

bende kasım annesiyim Allah izin verirse inşallah 24 kasımda kucağıma alıcam...bendeki değişiklik arada bir ağrım oluyor,karnım geriliyor gibi oluyor,ve en önemlisi mide bulantılarım çok bişey yiyemiyorum.ne yapcağımı bilmiyorum tuzlu şeyler işe yaramıyor.emedur diye bir hap kullanıyorum onunda faydası yok:KK43:

Benimde goguslerim ilk gunlerdeki gibi hassas degiller. Mide bulantilarim arada bir oluyordu senin gibi bazen bir gun cok bulaniyordu kusturacak kadar sonra bir hafta hic bulanmadigi oluyordu. En son 10 haftalikken bulanmisti ve simdiye kadar rahatim. Ama ilk haftalarda surekli ac hissediyordum kendimi..midemi bastirmak icin surekli kraker gibi seyler yiyordum. Eger yemeseydim o aclik hissi mide bulantisina donuyordu. Simdi ise istahim baya kapali..zorla yiyorum yoksa gun ilerledikce basim donmeye basliyor ve halsizlesiyorum.

Ilberce, canim benimde 2/3 hafta once ayni sikayetlerim vardi. Doktorum Fizyoterapiye baslamam gerektigini soylemisti. Fakat biz o sure icerisinde yeni bir yatak aldik ve yeni yatak okadar iyi geldiki artik rahatsizligim ortadan kalkti. Ama sen yindede doktoruna danis. Hamileligine zararli degil ama seni yorduguna ve zorladigina eminim

kızla ben de tüp bebek yöntemi ile hamile kaldım 13 kasım 2012 doğum tarihi fakat,sağ kalçamda ağrı var bir haftadır beni çok zorluyor sizde de böyle bir durum varmı,gebelik ilerleyince oluyomuş

benimde sol kalçama vuruyor arada ve bacağımı kasıyor aşırı derecede belim ağrıyo bazen yatakta dönemiyorum gebeliğinde etkisi vardır mutlakada benim belimde hafif bi kayma olmuştu ondan diye düşünüyorum sende dr una danış istersen farklı bişeyde olabilir...

ne güzel yavaş yavaş kasım anneleri toplanmaya başladı bile:)kızlar benim 7.haftadan beri düşük riskim var tam geçti derken çok küçükk nokta kadar bi kan canımı çok sıktı kendi drum bişey olmaz dedi acile gittim düşük riskinden dedi ilaç kullanmaya devam et dedi off kafam karıştı valla drum ilacımı kesti kullandırmıyo ben napsam bielmedim bitürlü şuan 13 hafta 3 günlüğüz

herkese merhaba :) benımde muhtemel doğum tarıhım 2kasım 15+4 gunluk evde yatarak gecırıyorum 10 gundur cok kanamam vardı progestron kullanıyordum bu kanamayla 1 cm acılmam olmus:KK43:( sureklı yatak ıstıratı verdı dr kanamam durdu ıgnem dun bıttı ınsallah tekrarlanmaz cok korkuyorum umarım hepımız saglıkla bebişleri kucagımıza alırız

selammm bende Allah izin verirse 12 kasımda yavrumu dünyaya getireceğim.. bugün okadar zor geçiyorki kızlar.. inanılmaz bir baş dönmesi var.. başımda sanki 1000 ton taşıyormuşum gibi bir ağırlık var.. ve midem de pek ii değil her an kusabilirim gibi..
akşamlarıda nefes alıp vermekte zorluk çekiyorum.. sizede oluyor mu? nezmana geçicek bu halsizik ve bu bulantılar

bende 15+4 gunluk hamıleyım sımdıye kadar bulntım hıc olmamıstı ama bu ay bendede cok artıs oldu ılk defa bulantı cekıyorum :KK43: 5 aydan snra duzene daha ıyı gırer dedı dr ama bu arada baş agrıları çok oluyor bunlar normalmış dedıklerıne gore ınsallah saglıkla alırsın cnm kucagına bebişini:)

allah izin verirse bende kasım annesi olacağım:) allah hepimizin yardımcısı olsun :)
bebeğinin cinsiyetini öğrenen vaR mı?
bu arada forumları dolaşırken birşey öğrendim bacaklarınızı karnınızı falan (çatlamaya meyilli yerleri)
tırnakla veya sert şekilde kaşımamızı kesinlikle önermiyorlar bunun yerine oval ve yumuşak hareketler hatta hiç kaşımamayı öneriyorlar çatlak oluşumunu azaltırmış haberiniz olsun:KK3:

çatlaklar için badem yağı sürün diyolar bende daha başlamadım ama bazen karnım çok kaşınıyor :)ya cinsiyeti için 12.haftada kıza benziyor dedi dr um ama kesin değil dedi nedense hala içime erkek doğuyor....

çatlaklar için badem yağı sürün diyolar bende daha başlamadım ama bazen karnım çok kaşınıyor :)ya cinsiyeti için 12.haftada kıza benziyor dedi dr um ama kesin değil dedi nedense hala içime erkek doğuyor....

bende daha yağa başlamadım ama bitkisel bir krem ve sabun kullanıyorum bu hafta falan yağları alıp kullanmaya başlarım heralde
ama bende de kaşıntı çok :) :KK76:

bende daha surmeye baslamadım.Ama geceleri yan yatamıyorum karnım cok geriliyor hep sırt ustu yatmaktan mahfoldum :KK43: zaten açılmam olduğu için sırt ustu yatıyordum sımdı saga sola hıc yatamıyorum karnımın gerılmesınden:)))

X