2012 Kasim ayinda bebeklerini bekleyen anneler..buyurun sohbete

biz insilün tedavisine başlamadık ama 1 ay katı bir diyet yaptık bu defada kendi doktorum olmayınca başka doktora gittim o tekrar yukleme yaptı bırak dıyetı dedi hatta kan hapı, elevıt dıye vıtamın ,kalsıyum hapı ve balıkyağı hapı verdi . diyet bir yana o stres mahvetti beni her yediğimi hesaplamak acaba zararıı olur mu demek meyve bile yemeye korkar olmuştum ekmek bile yoktu

Al benden de o kadar, yemek yemeye korkuyorum bebeğe bir zarar vereceğim diye korkuyorum,ama bende şöyle de bir durum var ben şekerimi ölçüyorum sürekli açlığım 100-120 arası tokluk da 100-140 arası açlığım yüksek çıkıyor hmm birde diyet sonucu çıkan rakamlar bunlar yesem nasıl çıkar acaba Ya Allah dedik çıktık yola Allah Sabrını veriyor.

Kızlar öncelikle maşallah diyeyim ve sağlıklık bebeklerimiz olsun inşallah. Kızının kilosu maşallah, benim kızım geçen hafta 1600gr çıktı, bende gebelik şekeri çıktı deli gibi dikkat ediyorum acaba o yüzden mi kilosu böyle, birde zaten dr bana bebeğin şekerden dolayı kilo alır dedi buda zararlı diyince hamileliğimin en güzel dönemlerinde yemeyi kestim,artık doğumdan sonra,bebişimle yeriz inş... :)

amin.. hepimizin bebekleri sağlıklı olur inşallah. benim bebeğim hep bir iki hafta önden gidiyordu annem ve babam diyabet hastası doktorum hep gebelik şekerimden korktu. gerçi benimde şekerim pek masum çıkmadı. tam sınırda 140 . bende dikkat ediyorum ama herhangi bir ilaç ya da insilün vermedi. zaten çok zorlayan bir doktor değil. 48.5 ile hamile kaldım. 10 kilo aldım şu ana kadar. sadece kiloma kızıyor. dikkat etmem konusunda çok ısrarlı ama ben gerçekten çok fazla yemek yemiyorum neden bu kadar kilo aldım anlamış değilim :KK43:

benım 31+5 de 1600 gramdı ve doktor ıkı hafta geride olduğunu söyledi bendede gebelık şekerı vardı o gun tekrar şeker yüklemesi yaptı şeker çıkmayınca bırak dedi birazda ilaç verdi biz çok üzülmüştük bakalım 2 haftasonra kontrol var

üzülme bence kendini de strese sokma bazı bebek zayıf olur bazı bebek tombik. ben 2900 doğmuşum. hiçbir sağlık sorunumda olmamış. doktorlar fazla abartıyorlar.

Canım ben günde 6 kere şekerimi ölçüyorum 3 kere de insilün vuruyorum 8'lik sana da bu tedaviyi uyguladımı doktor. Birde ben ilk 5,5ayda 9 kilo almıştım şimdi 2 kilo verdim toplam da 7 kilo almış oluyorum ... Ama karnım hiç doymuyor :KK43:( Çok ciddi diyet yapıyorum. Acaba benim şekerimi de tekrardan kontrol ederler mi?

sana bir tavsiye birde nar ekşisini denese. sulandırıp iç, salataya koy. çok fazla pirinç patates tüketmemeye çalış şekeri yükseltiyor. cidden şekeri düşürüyor. günde 3 kere insilün gerçekten çok fazla babam bile günde 1 kere vuruyor.

sana bir tavsiye birde nar ekşisini denese. sulandırıp iç, salataya koy. çok fazla pirinç patates tüketmemeye çalış şekeri yükseltiyor. cidden şekeri düşürüyor. günde 3 kere insilün gerçekten çok fazla babam bile günde 1 kere vuruyor.

onuda deniyim bir çok saol

Kızlar öncelikle maşallah diyeyim ve sağlıklık bebeklerimiz olsun inşallah. Kızının kilosu maşallah, benim kızım geçen hafta 1600gr çıktı, bende gebelik şekeri çıktı deli gibi dikkat ediyorum acaba o yüzden mi kilosu böyle, birde zaten dr bana bebeğin şekerden dolayı kilo alır dedi buda zararlı diyince hamileliğimin en güzel dönemlerinde yemeyi kestim,artık doğumdan sonra,bebişimle yeriz inş... :)

gecen pazartesi kontrole gittiğimde 30 hafta bitmiş dedi doktor tam gün söyleyemedi sanırım çünkü yumurtlama geç oldu ve gün saptamak zor gibi bu durumda etraftan da öyle duyuyorum. o zaman için bebek 1600 kusür idi. normal bir bebek olacağını söyledi.bence endişe etmeyin. sonuçta kilolu bir bebeği doğurmak her zaman daha zor olacaktır. zayıf doğar süt ile toparlak oluverir inşallah. ben de çok kafaya takmıyorum esasen. eğer dokturunuz kilosunda bir problem olduğunu düşünse herhalde söylerdi.
annelik zormuş hakkaten. herşeye kuruntu ediliyormuş. bende de son günlerde doğumda öleceğim gibi bir korku oluştu. şimdiki halsiz zamanlarıma kıyas edip herhalde bu işi kıvaramayacağım diyorum. sonra doğum yapan arkadaşlarla vs. konuşunca herkes böyle korkular yaşamış meğer...

muayene ücreti ne kadar bende doğum için özeli araştırıyorum , doğum için ücret konuştun mu hiç doktorla ?

sgk lı 30 tl ama benim özel sağlık sigortam var 13 tl veriyorum :) 1100 tl normal doğum (epidural farkı da almıyorlar) 2100 tl sezeryan(bunun içinde epidural farkı alınmıyor) ayrıca forumda okudum bazı hastaneler bebek yatağı içinde ücret istiyorlarmış burda o da yok. en önemlisi Allah muhtaç etmesin ama bebek yoğun bakımı bulunuyor. benim bir çok arkadaşım bu hastanede doğum yaptı ve herkes çok memnun kaldı düşünebilirsin bence.

kızlar günaydın..hepinize iyi pazarlar..şafak saymaya devam ama günler azaldıkça bendeki korku endişede artıyor..ilk doğum ve hiç birşey bilmiyorum..eşime soruyorum sancımın geldiğini nasıl anlıycam ben diye okadar yani:))forumdaki doğum hikayeerini okuyorum ne öğrenirsem benim yararımadır diye artık....Allah yardımcımız olsun hepimizin...

kızlar günaydın..hepinize iyi pazarlar..şafak saymaya devam ama günler azaldıkça bendeki korku endişede artıyor..ilk doğum ve hiç birşey bilmiyorum..eşime soruyorum sancımın geldiğini nasıl anlıycam ben diye okadar yani:))forumdaki doğum hikayeerini okuyorum ne öğrenirsem benim yararımadır diye artık....Allah yardımcımız olsun hepimizin...

doğum korkusundan çok hala hastane kararsızlığı yaşamam beni geriyor :KK43:

Selam güzel kasım anneleri,

Doğumlara az kaldı, heyecan, telaş, kaygı var mutlaka ama bir süre sonra bebişlere kavuşacak olduğumuzu bilmek çok ama çok güzel bir duygu. Ben en ufak bir kaygı geldiğinde aklıma, hemen bebişimi kucağıma aldığım anı getirmeye çalışıyorum. Bence bunu düşünüp içimizi ferah tutmalıyız =) Benim yarın kontrolüm var, doğum zamanı felan belli olacak diye bekliyorum, çünkü sezeryan olacak bel fıtığımdan dolayı. Bi de artık gittikçe büyüyen kızımı yarın görücem, gerçi kaçtır yüzünü göstermiyor bnm utangaç kızım ama bakalım yarın napicak, herkese iyi pazarlar diliyorum, hastalara şifalar diliyorum, vee kocaman öpüyorummm, :KK16::KK16::KK16:

gecen pazartesi kontrole gittiğimde 30 hafta bitmiş dedi doktor tam gün söyleyemedi sanırım çünkü yumurtlama geç oldu ve gün saptamak zor gibi bu durumda etraftan da öyle duyuyorum. o zaman için bebek 1600 kusür idi. normal bir bebek olacağını söyledi.bence endişe etmeyin. sonuçta kilolu bir bebeği doğurmak her zaman daha zor olacaktır. zayıf doğar süt ile toparlak oluverir inşallah. ben de çok kafaya takmıyorum esasen. eğer dokturunuz kilosunda bir problem olduğunu düşünse herhalde söylerdi.
annelik zormuş hakkaten. herşeye kuruntu ediliyormuş. bende de son günlerde doğumda öleceğim gibi bir korku oluştu. şimdiki halsiz zamanlarıma kıyas edip herhalde bu işi kıvaramayacağım diyorum. sonra doğum yapan arkadaşlarla vs. konuşunca herkes böyle korkular yaşamış meğer...

İnşallah doğum zamanı korkusuz kuş gibi hafif oluruz...Allah hayırlı doğumlar nasip etsin

günaydın güzel kasım anneleri. bugün itibariyle ekim ayıda başladığına göre az kaldı demektir :) odamız yerleşti. çantalarımız kabaca hazır ama bana bir rahatlık geldi bu ara. oda yerleşmeden erken doğurabilirim paniği yaşayan ben şimdi zamanını bekler diye garip bir rahatlık içindeyim. oysa halılar ve koltuklar yıkanacak, ev temizlenecek.hala çantamızda eksiklerimiz var onlar tamamlanacak. şampuanlarımızı almadık onlar alınacak vs . sizler naptınız. ben mi çok rahatladım yapmalıyım dimi bunları bir an önce....

canım aynı korku ve endişelere sahibiz sanıırm. bazen bebek itikliyor ama canım acıyor ve acaba doğuruyor muyum diyorum. birde tabi karnım aşağıda mı takıntım var. doktoruma sordum dalga geçti nerede olacaktı bebek sence diye :) annemde ilk doğumun pat diye olmayacağını söylüyor. kasların daha sıkı merak etme sancın bile olsa hemen doğmaz diyor. acil bir durum içinde bu beni biraz rahatlatıyor. allahım sağlıkla kucağımıza aldığımız günleri göstersin hepimize ... güzel haberler verelim buradan gazı var, uyumuyor gibi tatlı telaşlarımız olsun...

günaydın güzel kasım anneleri. bugün itibariyle ekim ayıda başladığına göre az kaldı demektir :) odamız yerleşti. çantalarımız kabaca hazır ama bana bir rahatlık geldi bu ara. oda yerleşmeden erken doğurabilirim paniği yaşayan ben şimdi zamanını bekler diye garip bir rahatlık içindeyim. oysa halılar ve koltuklar yıkanacak, ev temizlenecek.hala çantamızda eksiklerimiz var onlar tamamlanacak. şampuanlarımızı almadık onlar alınacak vs . sizler naptınız. ben mi çok rahatladım yapmalıyım dimi bunları bir an önce....

neredeyse aynı durumdayız hatta ben daha gerideyim sanırım. aldığımız oda yerleşti kadın gelip sildi ama tüm gün odanın camı açık durduğundan (boya kokusu çıksın diye, bir türlü çıkmıyor) yine d etozlu gibi bu durumda içine birşeyler koymadan silmem gerekecek gibi :KK43: ben ilk etapta bir beşikte yatırmayı düşünüyorum o beşikte henüz ortada yok önümüzdeki hafta anca olacak onun kumaşlarını yıkayacağım, ayrıca bebeğe aldığım hastane çıkışı vs. gibi ilk etapta giyeceği herşeyin yıkanması ve ütülenmesi lazım. şampuan ben de almadım ama sanırım mustela alacağım uni baby ile onun arasında gidip geliyorum. bugün de bir ürün değiştirmeye gideceğim oradan da ıslak mendil ve emzik alayım diyorum. biberon alıp almama konusunda kararsızım gereksiz mi olur,acil lazım mı olur bilmiyorum. bavulu hazırlamadım henüz. hepsini öteki haftaya yapmayı planlıyorum doğrusu. inşallah bebişlerimiz bize sürpriz yapmaz bu arada. ben kasım ortasından önce paniklemek istemiyorum büyüsün içeride biraz daha acelesi ne? :KK49:

X