fazladan gögüs ucu 3 tane :(

Kirkakilkirkfikir

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2009
99
0
Seyrek olarak bir bebeğin fazladan bir ya da daha çok meme başının olduğu görülür.
Meme başları ile birlikte göğüs dokusu da bulunur veya bulunmaz. Bazen meme başında bir areoi (ayla; meme etrafındaki siyah daire) eksiktir. Her ne kadar fazla meme başları genellikle göğüs bölgesinin çevresinde yer alırsa da ara sıra boyunda, sırtta, kalçada ve vulvada bulundukları da gözlenmiştir.
Kuzey Amerikalıların tahmini olarak %ı ile 2`sinde fazla meme başı bulunur. Bu durum erkek ve kadınlarda eşit oranda gerçekleşmekle birlikte zencilerde, japonlarda ve Sbranİlerde daha yaygın olarak ortaya çıkabilmektedir.
Kusurun üriner anomalilerle bağıntılı olduğu sanılmaktadır.
Yeni doğan bebeğinizde normalden fazla sayıda meme başı varsa bunların estetik amaçlarla alınması mümkündür.
Her ne kadar erginlik, mentruasyon (adet görme) ve gebelik sonrasında ortaya çıkan hormona] değişimlere yanıt verebilseler de, meme başları nadiren tıbbi bir soruna işaret ederler. Böyle bir yanıt söz konusu iken, fazla olan meme başı genişleyerek ağrılı bir hal alabilir. Üçüncü bir göğüse sahip olunması ayrıca ruhsal travmaya neden olabilir. Dahası, fazla bir meme başı, mastit, abse ve kanser gibi göğüs hastalıkları bakımından da normal meme başlarına ek bir risk kaynağı işlevi görür.
Bir bebek, bir göğsü ya da meme başı eksik olarak da doğabilir. Bazen göğüs altında bulunan kasın gelişmemiş olduğu görülmektedir. böyle bir sorunu olan varmi ?
2 yııl önce ultrason için gitmiştim doktora senin 3gögsün var biliyormusun dedi şaşirdım tabi bana sana rahasızlık verıyormu diye sordu bende hayır demiştım sol gögsümün altında bebek meme ucu gibi alahtan büyümemiş

Son düzenleme:
Peki rahatsız edici bi görüntüsü var mı? estetikle falan aldıramıyo musun? diğerleriyle aynı işleve sahip mi? Mesela göğüs ucu bayanlarda hassastır yani dokunulduğunda 3. de aynı hassasiyeti taşıyo mu? Bu son soru cinsel içerikli gibi oldu ama merak ettim:) Cevap verilmeyebilir ona:)

hic bir hassasiyet zararıda faydasıda banada göre yok aslında benim merak ettigim bu tip durumlarda gögüs kaserine bir adım daha riski varmiş okuyunca şasırdım acaba dedim:44::44:

Allah korusun o risk hepimizde var. Göğüs kanserine yakalanan bayanların sayısı gitgide artıyor. Ben her ay bir iki kere banyoda sabunluyken göğüslerimi kontrol ediyorum. Sende öyle yap bi annormallik hissettiğin an doktora git. Ama Allah'ın izniyle birşey olmaz inşallah. Göğüs kanserini tetikleyebilecek bir sürü etken var senin durumunda bunlardan yanlızca bitanesidir. Mesela bende doğum kontrol hapı kullanıyorum onun içinde göğüs kanserini tetikler deniyor. Neredeyse yediğimiz iştiğimiz herşey tehlikeli. Ama bu durum seni korkutuyorsa ek olarak her 6 ayda bir kontrole gidebilirsin. en azından için rahat eder.

benim eşimde iki göğüs ucunun 10 cm altında iki göğüs ucu daha var. yani toplam dört göğüs ucu var. ama alta bulunan ikisınin hiç bir işlevi yok.

aaaaaaaaaaa evet bende de var 3tane minik ucu var sol göğsümün,sağ göğsümün de 2 tane...ben de evliyim bebek istiyorum emzirirken sorun olur mu acaba? konu sahibi senin çocukların varmış,süt nerden geliyo merak ediyorum:KK1:

hic bir hassasiyet zararıda faydasıda banada göre yok aslında benim merak ettigim bu tip durumlarda gögüs kaserine bir adım daha riski varmiş okuyunca şasırdım acaba dedim:44::44:

canım her kadında var o risk ki korkma canım ALLAH korusun kötü hastalıklardan hepimizi amin
ama bir tarama yaptır istersen için rahat eder

aaaaaaaaaaa evet bende de var 3tane minik ucu var sol göğsümün,sağ göğsümün de 2 tane...ben de evliyim bebek istiyorum emzirirken sorun olur mu acaba? konu sahibi senin çocukların varmış,süt nerden geliyo merak ediyorum:KK1:

konu sahibine şaşırdım ama bu yoruma daha çok şaşırdım ben!!sevgili egemm,senin toplam 5 göğüs ucun var ve sen bununla ilgili bir araştırma yapmadın mı hiç?yani emziriken sorun olur mu ya da süt nerden gelir gibi.hiç doktora danıştın mı bu konuda?

yaaa amaa inanmiyorum yaaa.. simdi o bendedemi var. ama hatirliyorum gencligimde öyle birsey yoktu. sonradan. oldu bende sivilce cikti onu sikmaya ugrastimda oda bu sekilde kaldi zannediyordum hepp..:2::2::2::2: sag gögsümün bittigi yerde var yoksa bendedemi??

yaaa amaa inanmiyorum yaaa.. simdi o bendedemi var. ama hatirliyorum gencligimde öyle birsey yoktu. sonradan. oldu bende sivilce cikti onu sikmaya ugrastimda oda bu sekilde kaldi zannediyordum hepp..:2::2::2::2: sag gögsümün bittigi yerde var yoksa bendedemi??

Yok canım,fazla göğüs ucu,doğuştan oluyor.

eşlerinizin bu duruma bakış açısını merak ettim açıkçası.bir anlamda şans.

yaa ben onu iz zannediyordum hep, esim birkere sormustu bende sivlceyi sikmaya ugrastim sonra bu sekli aldi demistim.. gercektende öyle oldu cünkü 16-17 yasimdayken yokktu böyle birsey.. birde esimiz sanki 24 saat orayami bakiyor ayda-yilda 1 kere o arada adam zevkiyle ugrastigi icin iyi duruyor yada kötü duruyor diye sahsen hic bir yorum almadim.. ben bile farkinda degildim..

Son düzenleme:
Seyrek olarak bir bebeğin fazladan bir ya da daha çok meme başının olduğu görülür.
Meme başları ile birlikte göğüs dokusu da bulunur veya bulunmaz. Bazen meme başında bir areoi (ayla; meme etrafındaki siyah daire) eksiktir. Her ne kadar fazla meme başları genellikle göğüs bölgesinin çevresinde yer alırsa da ara sıra boyunda, sırtta, kalçada ve vulvada bulundukları da gözlenmiştir.
Kuzey Amerikalıların tahmini olarak %ı ile 2`sinde fazla meme başı bulunur. Bu durum erkek ve kadınlarda eşit oranda gerçekleşmekle birlikte zencilerde, japonlarda ve Sbranİlerde daha yaygın olarak ortaya çıkabilmektedir.
Kusurun üriner anomalilerle bağıntılı olduğu sanılmaktadır.
Yeni doğan bebeğinizde normalden fazla sayıda meme başı varsa bunların estetik amaçlarla alınması mümkündür.
Her ne kadar erginlik, mentruasyon (adet görme) ve gebelik sonrasında ortaya çıkan hormona] değişimlere yanıt verebilseler de, meme başları nadiren tıbbi bir soruna işaret ederler. Böyle bir yanıt söz konusu iken, fazla olan meme başı genişleyerek ağrılı bir hal alabilir. Üçüncü bir göğüse sahip olunması ayrıca ruhsal travmaya neden olabilir. Dahası, fazla bir meme başı, mastit, abse ve kanser gibi göğüs hastalıkları bakımından da normal meme başlarına ek bir risk kaynağı işlevi görür.
Bir bebek, bir göğsü ya da meme başı eksik olarak da doğabilir. Bazen göğüs altında bulunan kasın gelişmemiş olduğu görülmektedir. böyle bir sorunu olan varmi ?
2 yııl önce ultrason için gitmiştim doktora senin 3gögsün var biliyormusun dedi şaşirdım tabi bana sana rahasızlık verıyormu diye sordu bende hayır demiştım sol gögsümün altında bebek meme ucu gibi alahtan büyümemiş

canım benim eşimde de var, tam göğüslerine eşit hizada karnına doğru ama, hemde iki tane ama çok minikler dikkat çekicek şekilde değil şimdilik ona bi zararıda yok çok şükür..

konu sahibine şaşırdım ama bu yoruma daha çok şaşırdım ben!!sevgili egemm,senin toplam 5 göğüs ucun var ve sen bununla ilgili bir araştırma yapmadın mı hiç?yani emziriken sorun olur mu ya da süt nerden gelir gibi.hiç doktora danıştın mı bu konuda?

yok hiç yapmadım canım,sadece bende var sanıyodum yeterince gelişmediğini düşünüyodum şimdi burda bu bilgileri ve başka insanlarda da olduğunu görünce meraklandım doğrusu doktora da gitmeyi düşünüyorum:KK6: bi önceki sayfada konu sahibi arkadaşa sordum ama sanırım görmedi onun çocukları varmış nasıl emzirdin falan diye ama cevap vermedi sanırım:KK31:

X