normal doğum yaptım wc sıkıntısı :(

Doğum sonrası WC problemlemi yaşamamak için bir ilaç var. Karbonat gibi günde iki defa içiyorsun. Bir bardak suyun içine karıştırıyorsun. İshal gibi yapıyor. Kabızlık çekmiyorsun.Dikişler iyi olana kadar kullanıyorsun. Dikişlerin zorlanmaması gerekir. Başka sorunlara da yol açar. Aslında doktorlarınızın size bunu yazmış olması lazım.İhmale gelecek bir konu değil. Doktorlarınıza yazdırıp kullanabilirsiniz.

Doğum sonrası WC problemlemi yaşamamak için bir ilaç var. Karbonat gibi günde iki defa içiyorsun. Bir bardak suyun içine karıştırıyorsun. İshal gibi yapıyor. Kabızlık çekmiyorsun.Dikişler iyi olana kadar kullanıyorsun. Dikişlerin zorlanmaması gerekir. Başka sorunlara da yol açar. Aslında doktorlarınızın size bunu yazmış olması lazım.İhmale gelecek bir konu değil. Doktorlarınıza yazdırıp kullanabilirsiniz.

bana ilaç vs vermedi. dün gittim kadın doğum doktoruma basur olmuştur genel cerraha göndereyim seni dedi yarında oraya gitcem

kızlar gittim doktora fitil şürüp vekrem verdi. sizlerede şurup vermişmiydi? emzirirken kullandınızmı?

kızlar gittim doktora fitil şürüp vekrem verdi. sizlerede şurup vermişmiydi? emzirirken kullandınızmı?

canım bnde şubatta doğum yaptım doğum sırasında ıkıknmaktan ve sonrasında sulu gıda yememekten hem anal fissür(makat çatlağı) hmde basur oldum bnde krem ve şurup kullandum şurup dışkıyı yumuşatmak için emziren annelerde kullanabiliyor ancak dozunu az alıyorsun ben bi kaç ay dikkat ettim hep sıvı gıdalar sebzelerle beslendim kremleri sürdüm hergün aç karnına kayısı yedim herşey normale döndü hayatımda hiç kabızlık çekmemiştim doğumsonrası oldu dikkat et inş sennkide geçer

canım bnde şubatta doğum yaptım doğum sırasında ıkıknmaktan ve sonrasında sulu gıda yememekten hem anal fissür(makat çatlağı) hmde basur oldum bnde krem ve şurup kullandum şurup dışkıyı yumuşatmak için emziren annelerde kullanabiliyor ancak dozunu az alıyorsun ben bi kaç ay dikkat ettim hep sıvı gıdalar sebzelerle beslendim kremleri sürdüm hergün aç karnına kayısı yedim herşey normale döndü hayatımda hiç kabızlık çekmemiştim doğumsonrası oldu dikkat et inş sennkide geçer

ewet ıkınmaktan olmuş fissür . şurup 30 ml içiyorum. fitil var sabun gibi onu kullanıyorum birde krem var içeri sıkıyorsun. berbat bişi yaa..

ewet ıkınmaktan olmuş fissür . şurup 30 ml içiyorum. fitil var sabun gibi onu kullanıyorum birde krem var içeri sıkıyorsun. berbat bişi yaa..

makattan içeri sıkılan krem inan bana en çok o işe yarıyor bnde sıkmaya son verecektim nette bi araştırma yaptım o krem sayesinde bu illetten kurtuluyormuş insanlar bnde bırakmadım oyüzden

makattan içeri sıkılan krem inan bana en çok o işe yarıyor bnde sıkmaya son verecektim nette bi araştırma yaptım o krem sayesinde bu illetten kurtuluyormuş insanlar bnde bırakmadım oyüzden

tek başıma yapmak zor oluyor anneme de 2 kez söyledim bir daha söylemedim :KK43: sıkamıyorum

Sorunu olan arkadaşım bu nalet hastalığı bende 4 aydır çekiyorum 23 şubatta doğum yaptım bende daha dün dr gidebildim banada aynı şeyleri dedi dr.. Krem ve şurup verdi bende kullanmaya başladım ama bana kremi içeri sık demedi etrafına sürdüm ...wcden sonra bile sızlıyor benimki çok zor bişey allahım düşmanıma bile vermesin beende doğumdan sonra çok kabız oldum hiç olmazdım oysa .... çok çektim inş işe yarar basur diye gitmiştim çatlak çıktı basur daha zor ama umarım şifa buluruz bebekte olunca çok zor oluyor en önemlisi kabız olmamak dikkat edicem artık sevdiğim herşeyden vazgeçtim napalım illettttt işte....bu arada şurubu içmekte bi sakınca yok bende emziriyorum ayrıca bebeklerede verilen bi şurup benimki d ile başlıyo c ile bitiyo adı 670 mg aynısımı bilmiyorum ama geçmiş olsun ....

Dışına sürmenin bir anlamı olmaz,çatlak içerde çünkü.acıyorsa önce dışına anestol sür,beş on dakika bekle uyuşsun,sonra içine de sürersin.

verdiğin bu bilgi iyi oldu benim kremimde bu hep dışarı sürdüm ben gerçi yeni başladım tedaviye iyiki burayada baktım sağolun inş geçerr yaaa

ben kullandım ilaçları bitti aradan 1ay falan geçti kabız olmuşum gene aynısı oldu :KK43: hiç geçmeyecek bi illet mi bu?

aktardan sinameki otu al onu kaynat gece yatarken 1 çay fincanı iç,,bide kantsron yağı sür bolca içe ve dışa hatta tuvaletten öncede parmağınla sür içe doğru,,geçmiş olsun cnm....

aktardan sinameki otu al onu kaynat gece yatarken 1 çay fincanı iç,,bide kantsron yağı sür bolca içe ve dışa hatta tuvaletten öncede parmağınla sür içe doğru,,geçmiş olsun cnm....

sağol ama sinameki çok ishal yapıyor. kantronu alayımda deneyeyim

bunda utanılıacak bişey yok canım bende normal doğum yaptım şuan oğlum 1.5 aylık doğumdan eve gelince tam 3 gün büyük tuvaletimi yapamamıştım yaptıktan sonrada ilk günler çok acı çektim benim dikiş zor tutmasına rağmen 1 doktor 2 ebe dikişle uğraştılar ona rağmen 35-36 günde iyileşti tamamen dikişler döküldü bence sen doktoruna görün bence normal değil canım belki dikişlerin zarar görmüştür ben sağlık ocağındaki ebeye sormuştum acaba 40 ım çıkınca ağda yapsam bişey olurmu diye oda 40 günde hiç bişey kalmaz ama yinede yapma sarkma olur dedi bu yüzden biliyorum canım bence doktoruna görün sen

Ayni sorun bendede vardi. Sonra kaynanam memleketten bana esek nanesi (yarpuzun yabani nevi ) yolladi demle yikan dedi. Etkisini gordüm. 1 hafta demleyip yikanicaksin. Her seyin dogali en iyisi.

ben kullandım ilaçları bitti aradan 1ay falan geçti kabız olmuşum gene aynısı oldu :KK43: hiç geçmeyecek bi illet mi bu?

aynı sıkıntı bendede var sanırım makat çatlağı kabız olunca tekrar ediyo ya ağrıyo ya zonkluyo dr um ultraproct diye fitil verdi o iyi geldi 1 ay oldu geçmişti yine tekrar etti azcık kabız olunca çok sinir oluyorum allaha dua ediyorum geçmesi için siz iyi oldunuzmu inş geçmiştir kantaron yağı duymamıştım olmadı onuda alcm artık ameliyat olmak istemiyorum çünkü offf offff napcaz inş geçer bu illet

canim ikinmaktan oluyor diyorlar, henuz tecrubem yok dogum hakkinda ama...kabiz oldugun zamanda basur azar...bolca sivi tuketip gunde 1 elma 1 armut yemeye gayret et...lifli yiyecekler ye..ama dedigim gibi bolca su ic bu cok onemli cunku.

birde tedavi olarak burda mi okumustum baska biryerdemi bilmiyorum ama...saf zeytinyagini hafif ilik bir sekilde pamukla oraya surmek gerekiyormus..gunde bir kac defa tekrarlamak gerekirmis...bu sekilde gecermis, ama kendim denemedim bilmiyorum canim.

Kızlar demiştm daha geçen gün 2 gündür kantaron hem içip emde orama sürüyorum bazen pamukla bazen elimle iyice yediryorum tavsiye ederim allaha şükür bugün şimdiye kadar hiç olmadığı kadar ağrısız sızısız wc ye çıktım hemde dün sabah börek yemiştim ve hergün tuvalete çıkmama rağmen dün çıkmayıp çok korkmuştum allaha şükür bugün öğlen wcye gittim ve sıkıntım olmadı tabi devam edicem bide ultraproct diye fitilde kullanıyorum ara ara......kantaron yağını muhakkaş aç kaarnına bir çay kaşığı için vede oraya sürün umarım tamamiyle geçer birbirimize dua edelim bu sıkıntısı olanlar iyi olsun inş diye lütfen ameliyat çözüm değlmiş.....

X