klomen ve çatlatma iğnesiyle hamile kalanlar yardım edin ?

merhaba kızlarda bende klomen ebaşlıcam yarın sabah akşam içmemi söyledi doktorum salı günüde gel dedi...bana yumurta çatlatıcı iğnede aldırdı... aşılama yapcaz dedi..hadi hayırlısı bakalım...

aşılama yapacaktı ama yumurtalarım çok büyüdügü için tedavi iptal edildi doktorum tüp bebek dedi ne kadar diyorsun ilaçlara canm aşılama tedavisinde gide gele çok yıprandım çok fazla maddi durumum iyi degil tüp bebek tedevisinde sadece ilaçlarımı alıyorsun birde doktora para veriyormuyuz.

ben şeyi merak ediyorum şimdi aşılamayı bırakdık biz yumurta sayısı cok oldugu için çoğul gebelik olma riski varmış eşimde olsun diyor 2iz 3üz olsun sorun yok diyor yeterki sağlıklı olsun dr çatlama iğnesini vurulma dedi çoğul gebelik riski var dedi çoğul gebelik neden risk oluyor anlamıyorum ne güzel işte bebek istemiyormuyuz 1 taşla iki kuş üç kuş :KK70: bilgisi olan varmı çatlsama iğnesi vuruyummu vurulmayammı ? hangisi bilgisi olan cvp versin lütfen bugun tedavi bitti eşim çatlatma iğünesiin vuralım diyor gebelik için bilmiyorum

bende aranıza katılan pkolu üyelerdenim. yaklaşık 1.5 yıldır korunmuyoruz. önce iki ay üst üste klomen kullandım 3.yü kullanmadan kendiliğinden hamile kaldım. ancak sağlıksız gebelik olduğu için 3 haziran da küretaj oldum.küretajdan sonraki 2. adetimde tekrar klomene başladım bu sefer çatlatma iğnesiyle ama. tabi yine tutmadı halbuki yumurta 22mm olmuştu çatladı da ama olmadı. tekrar doktora gideceğim bakalım ne diyecek umarım kist falan oluşmamıştır. bakalım artık hayırlısı...

Temmuz ayında 5 gün, günde 1 tane klomen içtim yumurtam 22m. olunca çatlatma iğnesi oldum ama hamile kalamadım
Geçen ay 5 gün, günde 2 tane klomen içtim doktor yumurtaların daha büyümemiş dedi sonra bi daha kontrole çağırdı, daha sonra hiç gitmedim nasıl olsa olmayacak diye ve bu ay hamileyim.demekki ilaç işe yarıyomuş

ben şeyi merak ediyorum şimdi aşılamayı bırakdık biz yumurta sayısı cok oldugu için çoğul gebelik olma riski varmış eşimde olsun diyor 2iz 3üz olsun sorun yok diyor yeterki sağlıklı olsun dr çatlama iğnesini vurulma dedi çoğul gebelik riski var dedi çoğul gebelik neden risk oluyor anlamıyorum ne güzel işte bebek istemiyormuyuz 1 taşla iki kuş üç kuş :KK70: bilgisi olan varmı çatlsama iğnesi vuruyummu vurulmayammı ? hangisi bilgisi olan cvp versin lütfen bugun tedavi bitti eşim çatlatma iğünesiin vuralım diyor gebelik için bilmiyorum

rahim iki bebek için dar geliyor erken doğma riski oluyor canım, bu yuzden rahime dikiş atıyorlar, hareket etmeni yasaklıyorlar, küvez olursa hem üzüntü hem cok masraf oluyor, 7. ayda doğarlarsa ciğerleri gelişmemiş oluyor. benım bildiklerim bunlar belki ikiz annesi adaylarının topiği vardır daha net yazmışlardır.

bende klomen kullanmaya başladım dün ilk günümdü çatlatma iğnelerini nasıl oluyornereye vuruluyor bilgi verirmisiniz acaba klomen kullanıpta eğer çatlama olmazsamı iğneye geçiliyor[/QU
bende kılomen kullandım doktorum yumurtlama tarihimi hesapladı o tarihte gitttim yumurtama baktı 21m. olmuştu iyi dedi çatlatma iğnesi yaptı üç gün ilişkiye girin dedi iğneyi vurdurman şart yoksa klomenin bi anlamı kalmaz iğnede koldan vuruluyor aşı gibi hissetmiyorsun bile

merhaba canım öncelikle inş hamile kalmışsındır bende klomen ve çatlatma iğnesi ile hamile kaldım klomen yumurtayı büyütmek için iğnede çatlatmak için ben ilk iğnede kaldım hamile iğneyi kabadan vuruyorlar ve baya yakıcı bir iğne

günaydın arkadaslar klomen kullandım ve bugün doktora gitcem yumurta takibi için inş sağlıklı yumurtalarım oluşmustur ve bu ay bebegimize kavusuruz. doktor bana çatlatma iğnesi yapmıyor kendilğinden çatlıyor yumurtalarım.allah yardımcımız olsun.

şimdi doktordan geldim malesef ki klomene ragmen yumurtam oluşmamış çok üzgünüm.

canım üzülme sakın bende 2 ay klomen kullandım yumurtalarım tepki vermedi. 3. klomende günde3 tane kullandım çatlatma iğnesi oldm ve su an gebeyim 49: 6. haftadayım cok yeni, hiç beklemediğim bi anda oldu işte hiç umudum yoktu. kısmet moralini bozma lütfen .Allah hayırlısıyla sanada nasip etsin inşallah. dualarım hep bizim gibiler için inan çünkü ne hissettiğimizi çok iyi anlıyoruzz

Mrb arkadaslar bende pco luyum 3 yildir evliyim ve hic korunmadik heralde 2 yil kadar klomen kullanmisimdir 6 ay oncede klomen ve catlatma ignesi kullandim hic bi sonuc alamadim simdi tedaviyi biraktim 4 aydir dr gitmiyorum inanin kafam daha rahat ama umudumu kaybetmis degilim Allah herseyin hayirlisini versin evladinda hayirlisini Rabbim kucaklarimizi bos birakmasin

canım üzülme sakın bende 2 ay klomen kullandım yumurtalarım tepki vermedi. 3. klomende günde3 tane kullandım çatlatma iğnesi oldm ve su an gebeyim 49: 6. haftadayım cok yeni, hiç beklemediğim bi anda oldu işte hiç umudum yoktu. kısmet moralini bozma lütfen .Allah hayırlısıyla sanada nasip etsin inşallah. dualarım hep bizim gibiler için inan çünkü ne hissettiğimizi çok iyi anlıyoruzz

gercekten mi cok sevindim inş saglıklı sıhhatli kucagına alırsın bebegini. bende önümüzdeki ay günde 3 defa kullancam klomeni eğer yine olmazsa iğne tedavisine gececes dedi doktorum.inş gerek kalmadan mutlu bi haber alırım.

gercekten mi cok sevindim inş saglıklı sıhhatli kucagına alırsın bebegini. bende önümüzdeki ay günde 3 defa kullancam klomeni eğer yine olmazsa iğne tedavisine gececes dedi doktorum.inş gerek kalmadan mutlu bi haber alırım.

inşallah cnm seninde benimki gb olursunnn . hiçç umudum yoktu klomenle ama oldu.. :) olacağı varsa oluyor yani kafanı takma 1 tane 20 mm yumurtam vardı çatlatma iğnesi oldum ve cok şükür oldu.. inşallah güzel haberlerini alırız seninde..

Arkadaslar umudunuzu hic kaybetmeyin ben de pco'luyum klomen ve catlatma ignesiyle 2.denememde hamile kaldim bebegim kucagimda 5 aylik oldu bile yeter ki inanin ve kesinlikle stres yapmayin

Arkadaslar umudunuzu hic kaybetmeyin ben de pco'luyum klomen ve catlatma ignesiyle 2.denememde hamile kaldim bebegim kucagimda 5 aylik oldu bile yeter ki inanin ve kesinlikle stres yapmayin

böyler haberler insanı çok mutlu ediyor ama stresli bi süreç gercekten her ay umudunu kaybediyosun :KK43:

canım merhaba hayırlı olsun bebeğin inşallah hayırlısıyla kucağına alırsın :KK16:sana yumurta takibi nasıl yapıldı hangi şehirdesin çok talihsizim özeldede devlettede iyi bir doktora rastlamadım maddi imkanda kısıtlı olunca (çünkü çok para harcadık özellerde) kaldım öylece yumurta takibim yapılmıyor en son gittiğim doktorda bi asistan anlamıyor hiçbirşeyden :KK17:

canım merhaba hayırlı olsun bebeğin inşallah hayırlısıyla kucağına alırsın :KK16:sana yumurta takibi nasıl yapıldı hangi şehirdesin çok talihsizim özeldede devlettede iyi bir doktora rastlamadım maddi imkanda kısıtlı olunca (çünkü çok para harcadık özellerde) kaldım öylece yumurta takibim yapılmıyor en son gittiğim doktorda bi asistan anlamıyor hiçbirşeyden :KK17:

ilk 2 klomen denememde doktorum inanılmaz ilgisizdi ve ismi duyulmuş özel bir hastanenin doktoru idi.günde 2 tane aldığım klomene karşı yumurtalıklarım tepki vermediğini 2 sindede pco olduğunu söylemişti.. işimiz çok zor old söleyerek bide moralimi bozmuştu. daha sonra doktorumu değiştirdim pco konusunda uzmanlaşmış bir doktora gittiğimde ilk yapılan klomen tedavisinde yumurtalarıma erken bakılmış olduğunu söyledi. adetin 3. günü başlayarak 5 gün günde 3 adet klomen içtim ve hap bittikten 2 gün sonra yumurtama bakmak için çağırdı. 14 mm boyutunda sadece bir tane yumurtam oluşmuştu. 2 gün sonra tekrar gittim 20 mm çatlamak için uygun boyuta geldiğinde de çatlatma iğnesini oldum ve hamile kaldım. kısmet Allah istediği zaman bir vesileyle veriyor. ne hissettğini çok ii anlıyorm ama suan bildiğim tek şey kendimiz boş yere yıpratıyoruz. herşeyin vakti zamanı var :) hergün dualarımda çocuk isteyenleri geçiriyorum Rabbim isteyen herkese nasip etsin. Hormon testlerine bakıldımı bilmiyorum. işi bilmeyen kurumlarla fazla zaman harcamamanı tavsiye ediyorum .infertilite üzerine yoğunlaşmış hastane ve doktorlar a gitmende fayda var

ilk 2 klomen denememde doktorum inanılmaz ilgisizdi ve ismi duyulmuş özel bir hastanenin doktoru idi.günde 2 tane aldığım klomene karşı yumurtalıklarım tepki vermediğini 2 sindede pco olduğunu söylemişti.. işimiz çok zor old söleyerek bide moralimi bozmuştu. daha sonra doktorumu değiştirdim pco konusunda uzmanlaşmış bir doktora gittiğimde ilk yapılan klomen tedavisinde yumurtalarıma erken bakılmış olduğunu söyledi. adetin 3. günü başlayarak 5 gün günde 3 adet klomen içtim ve hap bittikten 2 gün sonra yumurtama bakmak için çağırdı. 14 mm boyutunda sadece bir tane yumurtam oluşmuştu. 2 gün sonra tekrar gittim 20 mm çatlamak için uygun boyuta geldiğinde de çatlatma iğnesini oldum ve hamile kaldım. kısmet Allah istediği zaman bir vesileyle veriyor. ne hissettğini çok ii anlıyorm ama suan bildiğim tek şey kendimiz boş yere yıpratıyoruz. herşeyin vakti zamanı var :) hergün dualarımda çocuk isteyenleri geçiriyorum Rabbim isteyen herkese nasip etsin. Hormon testlerine bakıldımı bilmiyorum. işi bilmeyen kurumlarla fazla zaman harcamamanı tavsiye ediyorum .infertilite üzerine yoğunlaşmış hastane ve doktorlar a gitmende fayda var

canım yenice infirtilite bölümüne gittim ama asistan bakıyor haliyle çok tecrübesiz bende artık çok doldum oluruna bırakacağım çok sağol Rabbim herkese tatdırsın bu duyguyu

merhaba arkadaslar
clomofin le hamile kalamadim diye umutsuzlugu kapilmayin sabir cok önemli ne Kadar stres yaparsaniz okadar isler ters gidiyor
Ben iki cocuguma da clomofinle hamile kaldim büyük oglum 11 Kücük 7 yasinda suan
bugün clomofine tekrar basladim 3. cocuk icin.Dilegim birde kiz evlat sahibi olabilmek ama rabbim hayirlisini versin insallah.
Rabbim zamanini öyle ayarliyorki siz kendinizi paralasaniz da onun takdiri disinda hic birsey gerceklesmiyor.
Siz kendinizi yarada teslim edin yeterki.
Cenab-i Hak hepiniz icin hayirli olani versin insallah.Bu evlat sahibi olamamak bile olsa
herzaman ser bildiklerimizde hayir,hayir bildiklerimizde serler gizlidir.
Allah c.c. emanet olun...Gönül dolusu sevgiler hepinize

X