ucuz sebeplerle biten bir dostluğun hikayesi

youonlyliveonce

Guru
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2011
5.100
201
üniversitede ilk sene çok yakın bir arkadaşım hatta dostum...
-
beni çok sayardı onun dostu ablası kız kardeşi herşeyiydim oda benim o kadar güzel anılarımız vardı ki onu gözümden sakınırdım ablalarımdan farksızdı çok değer verirdik severdik birbirimizi
+
beni çok sayardı sözüme çok itimat ederdi bana danışmadan bişey yapmazdı çıkacağı çocukları önce mutlaka benimle tanıştırırdı onun dostu ablası kız kardeşi herşeyiydim oda benim o kadar güzel anılarımız vardı ki onu gözümden sakınırdım ablalarımdan farksızdı çok değer verirdik severdik birbirimizi
2.sınıfın ortalarında bizim sınıftan bir çocukla çıkmaya başladı
bizim ipler kopmaya başladı aynı yurtta kalıyorduk katlarımız aynı fakat odalarımız farklıydı
hergün bei kahvaltıya kaldırmaya gelen akşam yemeğini bensiz yemeyen kız artık odama gelmez olmuştu
hatta bunu oda arkadaşlarım bile fark etmişti siz o kadar yakın dostsunuz ne oldu diye
bende sebebini bilmediğimi söylüyodum herkese
odasına ben gidiyodum nescafemi kupamı alıp sohbet etmeye ama soğukluk seziyodum çünkü gamze o eski gamze değildi
bi müddet sonra bende kestim herşeyi
okuldada beraber takılmıyorduk çok gıcık aldığımız kızlar vardı sınıfta onlarla takılmaya başladı hiç takmadım
mezun olmamıza 2 ay kala birgün odama geldi bana müsatmisin konuşabilirmiyiz kalplikurabiye dedi tabi dedim oda arkadaşlarım sağolsun odayı boşalttılar gamze geldi yatağıma oturdu ve hıçkıra hıçkıra ağladı omuzumda
ne oldu dedim anlat sakin ol!
ben sana yanlış yaptım seni 5 para gelmez bi insana sattım resmen dedi
neden gamze dedim
neymiş efendim (çocuğun adı oğuz olsun)
ben gamzeyi kısıtlıyomuşum oğuzun evine gitmesini istemiyomuşum o sebeple oğuz kalplikurabiye ile arana mesafe koy demiş ve benim dostum(!)da 3-5 günlük sevgilisinin sözüyle benden uzaklaşmış...
ne denir ki ...
içimden gelmedi o anda gamzeye sarılmak üzülme dedim tamam ben hala arkadaşınım senin olabilir insan hata yapabilir desemde içimde eski gamze ölmüştü
-
suçuma bakarmısınız arkadaşımı sakınmam yanlış yapmasını engellemem ....
+
suçuma bakarmısınız arkadaşımı sakınmam yanlış yapmasını engellemek ....

meğerse bizim oğuzun memlekettende bir sevgilisi varmış oğuzla o kızı avm'de görmüşler hatta gelip oğuzun evinde kalmış kız
sonrada gamzenin adı çıktı oğuzla ikisi adına neler duydum neler
hatta oğuzun ev arkadaşı ayrıyeten sınıf arkadaşımda oluyo (volkan diyelim) bana facebookta neler dedi neler
oğuzun sevgilisi olmasına rağmen gamze hala yüzsüzlük edip oğuzu arıyo hatta eve geliyo
daha ağır ithamlardada bulunuyodu ben susturdum neyse dedim

mezuniyet töreninde ise gamze sürekli yanımdaydı hiç ayrılmadı yanımdan ... ben isterdim ki dostluğumuz hiç bitmesin...

işte böyle kızlar içimden geldi sizlerle paylaşmak istedim:KK14:

Son düzenleyen: Moderatör:
birsey diyeyimmi cogu sevgilisi/kocasi yüzünden bozduklari arkadasliklar var. Ama yine bosanana ayrilan onlar oluyor.. Benimde eski samimi arkadasimda aynisi oldu.. beni eski kocasi icin satti.. simdi ayrilar.!

bir anda okuyunca kendim geldim. 10 yıllık can ciğer arkadasım nedendir bilmiyorum 1 senedir tanıdığı adamla evlenirken düğününe beni çağırmadı. ki kocası!! ile ilgili d tek söz etmeme rağmen. ama ben neyseki sözümü esirgemedim. düğün günü güzel bir mesaj döşedim yolladım. cevap dahi gelmedi. elbet bir gün arayacak o zaman daha da ağır konuşcam. 10 yılı hiçe saydı. haa düğün teleşı unutmustur demeyin sakın unutmadığı bizzat telefonla aradığı insanları biliyorumki benim kadar yakın değildi. onları da arama sebebi zamanında onların düğüne gitmişti ya altın yüzündendir heralde.
neyse salla gitsn. herkes hakkettiğini yaşar.

benim Arkadasim bana 'beni Dügününe kadar rahatisiz etme!' demisti... halbuki ben onun Dügününde ondan önceki zamanda haril haril kosturmustum.. sirf kendi Dügününde sorunlar cikti diye, iki tarafinda ailesi bu evlilige sicak bakmadi 6 yildir ve onda olmayan örf ve adetler bende oldugu icin ve cekemedigi icin... görüsmüyoruz!

ha birde esko kocasi beni tanimadigi halde benim hakkimda neler demis neler... ben esimle tanismadan önce benimle tanismak isteyen bi cocuk vardi, bunlar ayni yerde oturuyormus. Neler söylemis adam ona... bana msn kayitlarini yolladi! ne kadar ucuz bir durum ya..

Sevgilisi işini rahat görmek için seni aradan çıkarmış maalesef oda bi kalemde çizmiş seni. Pişmanlığını dile bile getiremiyordur çok geç anlaşılıyor bazı olgular buda onun örneği.

Bazı kızlar koca bulunca kendilerini bişey sanırlar...Hiççç değmez böylelerine...Hayatta daha önemli şeylere kafanı tak güzelimm böyle insanlara saniye bi değer vermeyip hayatından sileceksin.Kendini hint kumaşı sananların sonu toz bezi olmaktır unutmayın kızlarrrr:KK47:

Bazı kızlar koca bulunca kendilerini bişey sanırlar...Hiççç değmez böylelerine...Hayatta daha önemli şeylere kafanı tak güzelimm böyle insanlara saniye bi değer vermeyip hayatından sileceksin.Kendini hint kumaşı sananların sonu toz bezi olmaktır unutmayın kızlarrrr:KK47:

çok haklısın canım benim

X