Mektup

hayrxuxnisa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2007
169
0
Ağaçtan Gelen Mektup
Sevgili insanoğlu,
Bana ne kadar ihtiyacın olduğunu şöyle bir düşündünmü?Benim gibi bir ağacın bir saatte 2 kilo karbondioksit denen zehirli gazı emdiğini biliyormusun?Aynı zamanda 2 kilodan fazla da hayat için lüzümlu oksijen verdiğini?
Bir hektar çam ormanının yaklaşık 32 ton tozu yutarak zararsız hale getirdiğini hiç işittiniz mi?Bu yüzden bir ağacın senin için en doğal ve en etken hava filitresi olduğunu biliyormusun?Sen bütün bunları herhalde bilmiyorsun,çünkü böyle olmasaydı önüne gelen her ağacı kesmez,ormanları bir çöl haline getirmezdin.Evet ,her türlü çöpü ormana atmazdın.
Senin bu yeşil akciğerlerini kesip öldüren,koparan,yakan insanlara karşı neden
onları korumuyorsun?
Ağaçların faydaları hakkında,yılda bir kaç konferans vermekle,bana şiirler adamakla,beni kurtalamazsın.Bana yardım etmek istiyorsan,benim için savaşmalısın.
Gelecekte,yaşadığın şehirde ölmekte olan ağaçlar,yakılan ormanlar,kurutulan yeşillikler görürsen kendin için beni koru.Senin gibi düşünenlerle birleş.
Bana yardım et ki ben de sana yardım edebileyim.
Sevgilerimle..
Senin ağacın....(alıntı)
Birde arkadaşlar bizler kadınlar külübu üyeleri olarak,çevremizde müsait olan alanlara birer fidan dikerek (ağacımıza ) yardım elimizi uzatsak ne dersiniz?:nazar:

Memnuniyyetle,canım,hepsini çok güzel anlattın
teşekkürler
ros041.gif

Ablacım çok güzel bir yazı. Bende ağaçları çok severim. Kiracı olarak evime taşındığım zaman bahçede ki badem ağacı kurumuştu, bizde onun yanına 3 tane zeytin fidanı ektik şimdi 4 sene geçti ve büyümeye başladılar. Ektiğimiz ceviz fidanımız daha küçük ama oda büyüyecek. Gölsesinde oturacağım, çayımı yudumlayacağım.
Seni de beklerim.
Sevgilerimle...a.s.

doğayı hor kullanıyoruz,gelecek nesillere bırakacağımız dünya ne yazıkki kirli bir dünya oldu.
paylaşımın için teşekkürler canım,sevgiler.

X