Günde 500 gr Verdiren Yoğurtlu Kür

kutlumelek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2011
103
16
Merhaba kızlar,
uzun süredir forumdayım bir kaç konu açıp diyet yapma girişimim oldu ancak sonu gelmedi. Diyetlerim hep yarıda kaldı. 36 yaşında 1.60 boyunda 2 çocuk annesiyim mart ın 5 in de 78,5 kiloydum şimdi 69 kiloyum. Normal diyet yaparak verdim. Ama Haziran ın 9 un da yiğenimin sünneti var ve biraz hızlanmak istiyorum. Nette araştırırken zerdeçal tarçın zencefil light yoğurt la hızlı kilo verileceği yazılmış dün denemeye başladım. Bugün tartıldım 69,5 tum şimdi 69 . Çok sevindim ve benim gibi hergün okuyanlara bir haber vereyim dedim . Ben bunu yapıcam ve hergün size deneyimlrimi yazacağım işe yararsa ne ala yaramazsa bu başlıkta silinir gider . Diyet yapan herkese başarılar ve kolay gelsin.

Yapılışı : 3 öğün yemeklerden yarım saat önce zencefil 1 çay kaşığı tarçın 1 çay kaşığı zerdeçel 1 çay kaşığı 2 yemek kaşığı yoğurt karıştırıp yiyorum .

yarın görüşürüz:))))))

Başlığa tıklayıp okuyan arkadaşlar ben bu kürü tam bir hafta yaptım başta iyi gidiyor gibiydi ama toplamda ancak 900 gr. verdim . Ancak şöyle yardımcı olayım bu hafta çok kaçırdım tatlı. Ben 1 hafta daha devam edicem aynı zamanda zencefil kansere karşı koruyucuymuş çünkü .Öyle haftada 3,5 kilo yani günde 500 gr. verdirmiyor ancak 1 kere verebildim hafta sonu kaçamakları beni mahvetti . Yapacak arkadaşlara başarılar . Gene hergün verdiğim gr. ları yazacağım. haftaya görüşürüz.

Son düzenleme:
Evet bugün 68,7 kilo olmuşum 500 gitmedi ama tabi akşam yediğim bir tabak kıymalı makarna ve 2 profiterol ve 1 dilim fıstık sarma baklava nın da etkisi olabilir :)))))))
çünkü tatlıları saat 9 gibi yedim eşimin canı çekince benimde çekti doğal olarak bence genede gayetr başarılı iki günde 800 gr. diyete uyabilsem nerdeyse 3 aydır diyetteyim. Bazen sıkıyor bazen boşluyorum. Ama ort. 300 gr bile gitse haftada 2.100 yapar ki yiyerek bu güzel bir rakam bence .....
Gelişmeleri takip etmek isteyenler için 1 hafta yazacağım. Belki takip etmek isteyen olur.

yARIN GÖRÜŞÜRÜZ.:KK42:

canım ben senin takipçilerindenim çünkü fazla bir kilom yok bir türlü olmadı belki hızlandırır bu bulduğun sitede kilo veren çok olmuş mu

Kolay gelsin canım
bende sabahları bir çay kaşığı bal, zencefil,zerdeçalı ılık su ile karıştırıp içiyorum inşallah işe yarar

denenebilir aslında. hatta bugun hemen yapmaya başlayabilirim. yarın ben de buraya gelip sonucu yazarım. ben 26 kilo verdim. artık gitmiyo. 63 kiloyum. bende hiçbi şey etki etmez oldu :) ama deniycem bunu. kolaymış da.

Bende takip edicem 5 kilo fazlam var inşallah verebilirim. Tadı nasıl bu arada?

bende kalori sayıyorum
dikkatimi çektide istediğini yiyosun ve sadece yemeklerden önce bu karışımı yiyipmi kilo veriyosun

Bu bilgiyi nerden okuduğumu söyleyebiliyor muyum bilmiyorum ama yazan kişinin ifadesini kopyalıyorum arkadaşlar
ZAYIFLATAN-GÖBEK ERİTEN VE GÜZELLEŞTİREN HİNT KADINLARININ SIRRI:UYGULA:
Kızlar size bomba gibi bir haberim var.Siz de benim gibi mucizeye inanamayacaksınız!Aşağıdaki kür ile hem göbek yağlarınız mum gibi eriyecek hem de cildiniz ışıl ışıl olacak ve güzelleşeceksiniz.
Bu kür garantili ve %100 etkili.denemesi bedava.Çünkü bilimsel olarak kanıtlandı.Gülden Çimen’in önerdiği bu kür ile yüzlerce kişi aynı anda hem zayıflıyor ve hem de güzelleşiyorr.
Bilimsel açıklamasına gelince;yağsız yoğurdun göbek yağlarının %81 inin tek başına erittiği ABD Tennesse Üniversitesinde yapılan araştırmalar da ortaya kondu.Ayrıca zencefil’in yağ yakıcı özelliği aşikar.Yine zerdeçalın hazmı kolaylaştırdığı ve ödem attırdığı bilinmekte.Tarçınıda zayıflamaya yardımcı olduğu bilimsel kanıtlanmıştır.
Kür:
1 kase yağsız yoğurt
1 çay kaşığı zencefil
1 çay kaşığı zerdeçal
1 çay kaşığı tarçın
1 kase yağsız yoğurdun içine 1 çay kaşığı zencefil ,1 çay kaşığı zerdeçal ve 1 çay kaşığı toz tarçın ilave edip karıştırıyoruz.Bunu sabah,öğlen ve akşam olmak üzere 3 kez yapıyoruz ve tüketiyoruz.Tadı da muhteşem.Aynı zamanda yoğurtun tok tutma özelliğinden açıkmıyoruz.Ben uygulayalı 1 hafta oldu ve şimdiden 3,5 kilo verdim.Yüzümde düşmeden kilolarımı verdim

Yazan arkadaş devamını getirmemiş
ZERRİN ÖZER DİYET YAPARKEN NELER YEDİ?

Zerrin Özer’e kilo verme döneminde çok katı, ölçüleri gramlı bir diyet uygulamadık. Ağırlıklı olarak az yağlı protein, bol yeşillik, sebze ve bakliyat tüketti. Gün içinde bol sıcak su ve bitki çayı içti. Bazı sabahlar müsli, yağsız süt ya da yoğurdun eşlik ettiği kahvaltılar etti. Sıkılmaması için bazen de tam buğday ya da çavdar ekmeği ve peynir yedi. Zerrin Özer hiçbir zaman sıkı bir diyet yapamaz. Çünkü kan şekeri düşük. Tarçın ve içinde 7 şifalı madde olan bitkisel desteğin etken maddelerinden biri olan krom sayesinde hipoglisemi yani düşük kan şekeri atakları çok hafif geçti.

- Formülünde 7 şifalı madde içeren, zayıflamaya yardımcı, metabolizmayı canlandıran bitkisel destek kullandı.

- Bedenini tanıdı, ona göre beslenmeye başladı.

- Tarçın, zencefil, zerdeçal ve keten tohumu tüketti.

- Hamur işlerini çok az yedi.

- Günde 2 litre sıcak su, en az 4 bardak yeşil çay içti.

- Zayıflamaya yardımcı bitki çayından her gün 3 bardak tüketti.:KK56:

- Her gün 1-1.5 saat spor yaptı.

- Tok karnına tatlı yemedi.

Zerrin Özer bu yemeği dışarıda olduğu günler bir termosa koyarak yanında taşıdı.

MALZEMELER:

* 1 fincan minik doğranmış sebze. Kabak, taze fasulye, semizotu, ıspanak, brokoli, pırasa ya da bakla olabilir.

* 1 yemek kaşığı kuru fasulye. Barbunya, soya, sarı mercimek, börülce, nohut da olabilir.

* 1 yemek kaşığı kabuklu pirinç

* 1 tatlı kaşığı sıvı yağ

* 2.5 su bardağı içme suyu

* Birer tutam nane, dereotu, zencefil, kimyon, karabiber

* Biraz taze soğan veya sarımsak koyabilirsiniz.

YAPILIŞI: Kuru bakliyatı akşamdan ıslatın. Suyunu atmayın. Sebzeleri haşlayıp termosa koyun. Sıvı yağ, pirinç ve baharatları da ekleyip kaynar suyu da termosa ilave edin, kapağını kapatın. Kendi kendine pişecektir.

ZAYIFLAMAYA YARDIMCI ÇAY

MALZEMELER:

* Bir adet avakado yaprağı

* Parmak ucuyla taze zencefil

* Bir tutam funda yaprağı

* İri bir tutam yeşil çay

YAPILIŞI: Bir bardak suda avakado yaprağı, zencefil, funda yaprağı ve yeşil çayı 2-3 dakika kaynatın. Ardından 3-4 dakika demleyin. Günde 3-4 fincan bu çaydan tüketin.

KİLOSUNU KORUMAK İÇİN NELERE DİKKAT EDİYOR?

*Haftanın 3-4 günü müsli ve sütle kahvaltı ediyor. 2-3 gün yağsız peynirden tost yiyor.

* Ara öğünlerde az şekerli meyve yanına 1 gün fındık, 1 gün badem, genelde ise ceviz yiyor.

* Öğle yemeklerinde beyaz protein, balık, tavuk, yumurta beyazından omlet, yağsız yoğurt, yanına ızgara sebze tüketiyor.

* Öğlen ve akşam arası elma kurusu, yağsız süt ve 1 ceviz yiyor.

* Akşam yemeklerinde bulgur pilavı veya çavdar ekmeği ya da tam buğday ekmeğini tercih ediyor. 5 gün az yağlı sebze yemeği, 2 gün kuru bakliyat tüketiyor.

* Haftada 1 gün aşırıya kaçmamak koşuluyla kebap, mantı, pizza yiyor. Eğer üst üste 2 gün yediyse 1 gün lahana çorbasıyla detoks yaparak dengeliyor.

* Bol su içiyor, bitki çaylarını ihmal etmiyor. Günde 2-3 bardak kilo korumaya yardımcı çay tüketiyor.

İŞTE ZERRİN’İN DİYET LİSTELERİ

1) KAHVALTI: * 2 ince dilim kızarmış tam buğday ekmeği * 3 parmak yağsız taze peynir * 6-7 adet saplarıyla birlikte maydanoz. Maydanozların üzerine bolca limon sıkılacak.

ARA: * 1 kivi. Yerken üzerine bol tarçın serpilecek. ÖĞLE: * 1 kase mercimekli tavuk çorbası. Üzerine içerken bol limon sıkılacak. * 1 söğüş domates * 2-3 adet haşlanmış kabak.

ARA: * 3-4 kaşık light yoğurt, bol tarçın.

ARA: * 3 ceviz içi * 1 yeşil elma.

AKŞAM: * 4 kaşık az sıvı yağlı, bol soğanlı, sarımsaklı bulgur pilavı * 1 porsiyon zeytinyağlı taze fasulye * Söğüş yeşillik.

GECE: * 3-4 adet kuru kayısı

2) KAHVALTI: * 4-5 kaşık katkısız müsli * 1 bardak ılık light süt * 1.5 tatlı kaşığı kabaca öğütülmüş keten tohumu * Üzerine bolca toz tarçın serpilecek.

ARA: * 1 yeşil elma.

ÖĞLE: * 1 kase sulu, bakliyatlı sebze yemeği  Söğüş yeşillik.

ARA: * 3 adet tarçınlı, kepekli bisküvi

ARA: * 8-9 adet tuzsuz fındık * 1 kase çilek (Çilek bulamayanlar buruk bir taze mevsim meyvesi yiyebilir.)

AKŞAM: * 1 porsiyon ızgara, beyaz etli küçük bir balık * Bol roka, tere, sivri biber gibi bol limonlu yeşil salata * Izgara sebze.

GECE: * 3 adet kuru kayısı.

ben bugün yapmaya başladım arkadaşlar.

tadı konusunda endişesi olanlar için çok rahat yendiğini söyleyebilirim.

yalnız bunu sabahları da aç karnına mı tüketicez? aç karnına zerdeçal ve zencefil mideyi yakabilir. kahvaltıdan sonra tüketsek olmaz mı acaba?

bir de gerçekten tok tutuyor.

ben bugün 2 kez yapabildim. kahvaltıdan sonra gördüm çünkü başlığı. yarın 3 kez yapıcam.

bu sabah 63.100 düm. yarın sabah tartılıcam bakalım. bi etkisi olucak mı çok merak ediyorum.

sonuçları bildiricem burada..

1. Ben karışımın tadını sevdim
2. evet zencefil krem rengi bir toz
3. hayır herşeyi abartatark yiyerek değil herşeyi yiyip kararında durarak yani tam doymadan yiyerek

ben bugün yediklerimi yazayım
sabah yoğurt karışım
3 bardak su
30 dak. sonra çeyrek ekmek ten biraz azekmek arası izmir tulum peynirli sandoviç

1 bardak su
1 bardak yeşil çay

öğlen yoğurtlu karışım
2 dilim fırında kabak mücver ketçaplı

su su su

1 türk kahvesi

su

akşam yoğurtlu karışım
su
30 dak. sonra
20-25 adet zeytinyağlı sarma fıstıklı üzümlü
3 çatal köstebek pasta 1 çatal tavuk göğsü
su
su

akşam kapanış 6-7 arası
ve sakız çiğniyorum gün boyu

bu kadar bu hafta neler yediğimi de yazayım bakalım bende göreyim ne yemişim
bazen kaçırıyorum hiç değilse yazıcam diye belki boğazımı tutarım.
anneler gününde annem gözleme açtı 2 tane götürmüşüm söylemesi ayıp :))))))))

sabah bakalım kaç çıkacağım ?

kutlumelekcim bu başlığı boş bırakma :) bana çok mantıklı geldi bu kür. çünkü zerdeçalın karaciğer yağlanmasına iyi geldiini duymuştum.

inşallah faydasını görürürz.

sabahları zencefili ben biraz az koyuyorum yarım çay kaşığı belki dokunur diye yapan arkadaşlar acaba sadece bana mı oldu yoksa sizede gün için menapoza girmiş gibi ateş bastı mı zencefilin ısıtıcı etkisi varmış terletirmiş terlemedim ama dediğim gibi bi ateş bastı geçti 1 kere galiba

X