Lekeler, Çiller Tritone forte kullananlar var mı?

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Bir de sen eczanen yapımı kremlerin hangisini daha çok kullandın geceyi mi gündüzü mü??Bana gece hiç etki etmedi sabah kalkınca bir aydınlık verdi sürdüğüm yere ama vakit geçtikçe karardı yine..Gündüz kremi ise baya beyazlatıcı etkiye sahip ama lekeye etkisi olmadı işte lekenin dışına taşan yerlerin rengi beyazladı sadece...

tretini uzun vadede kullanmaya devam edicem çok yararı varmış.. ilk günler cildine alıştırmak için bepantenle falan karıştır öyle sür 2 gün 3 gün arayla sonra cildin alışır sadece tretin sürersin.. cildin alışınca soyulma yapmıyo.. ama expigment tahriş edici bişey ikisi bi arada kötü olmasın ?
eczane kremlerinin ikisini de kullandım hangisi daha etkili oluyo bilmiyom ki.. gündüz kremini 2 3 saati geçmemiştir yüzümde tutmam ama.. leken çok inatçı anlaşılan etrafı beyazlıyo ona bişey olmuyo diyosun.. güneş kremini 2 3 saatte bir lekenin üstüne sür ( açılıyo sona tekrar kararıyo diyosun ya )
eski fotolarımdan bulursam göndericem sana içler acısıydı senelrce geçmemişti bıyık bölgesine pofesyönel kapatıcılardan kullanıyodum hep drlar tca dedi yaptırdım daha kötü oldu.. expigment %4 kullandım çok tahriş etti daha da kapkara yaptı hayatta elime almayacagım bşi krem o zararlı diye de duyduktan sonra.. sonra uzun bi aradan sonra tekrar savaşmaya karar verdim lekelerle biliyosun trtone ye beraber başladık :) benim için o bölgedeki tüylerden kurtuluşum ve şu leke kremleri + güneş koruyucu oldu.. sabah kalkınca ilk işim günes koruyucu.. geçen sene sebamed kullanıyodum ama kremi kötüleyemem ben şuandaki kadar dikkat etmiyodum anca dışarı çıkarken kullanıyodum.. şimdi evdeyim ama pc bile leke yapıyo camdan giren güneş ışınlarını saymıyorum.. takıntı yaptım ben bunu :)

bi de sen kremleri bitirdin mi yoksa pes edip yeni arayışlara mı giriyosun ? tritona uzun vadede tretinle sonuç alınıyo diyolarrdı ben tüm yüzüme uyguladığım için bitmişti.. ama lekelerin rengini farkedecek kadar da açmıştı başlarda. güneş koruyucu kötü olduğu için sanırım yüzüm kapkara olmuştu.. bu kremler ise hem cildimin reengini düzeltti hem de kalan lekeleri geçirdi.. expigment sanırım 2 aylık bi kullanım öngörüyo.. acaba kremleri kullanmayı erken mi bırakıyosun canım
lazerle tedavi varmış ama yaptıranların çogu daha kötü yanık izleri kaldı diyo.. tca bende kötü sonuç verdi olmayan yeni lekeler kazandırmıştı o yüzü resmen kavuuruyo mahfediyo bence.. beraber seninle bu yola başladığım iççin sanırım en az kendiminkiler kadar seninkilerin de geçmesini istiyorum ve sen sonuç alamayınca üzülüyorum :KK43:

Canım yaa,sağol beni de düşünüyosun ben de zaten kendimdeki lekeyi bir geçirebilsem kocaman başlık açıcam herkese de deva olsun diye ama işte birine yarayan birine yaramıyo.Dediğin doğru aslında ben devam etmiyorum hemen pes ediyorum sen iki günde fayda etti demiştinya ben de öyle bekledim galiba ama bir haftadan fazla kullandım bir ara açılır gibi oldu aslında.Birde denize gittimya bir kaç gün güneşe maruz kaldım tabi.Sinir oluyorum ya bu lekelere benim yüzüm bembeyazdır bir tane sivilce vs çıkmazdı sonradan bu lekelere sahip oldum.Expigment için dediklerin doğru ama ben artık son çare olarak gördüm bir de dedimya önceden kullanmıştım ama çok kısa süre.Şimdi birazcık soyuldu kızarıklık geçti devam ediyorum sürmeye tretini bulamadım burda yokmuş eczanelerde netten getirtcem olmazsa güneş kremi konusunda da kararsızım sebamed bana iyi geliyor aslına bakarsan benim güneş allerjim var sebamedle kurtulmuştum ama daylongu da düşünüyorum sebamed bitmek üzere.O solante varya hiiç korumadı daha da kararttı bence onca para verdim bide ona.Tritona gelince o da bende çok fark etmemişti ama yine kısa süre kullandım aslında 6 ay kullanılacaktı.Şu sıra hiiiç dışarı çıkmıyorum tretini de getirtip bir aylık bir tedavi uyguluycam ama lekeler gitse de geri gelebilirler o var.

marduks yazdıklarınızı okudum. bende de güneş lekesi var alnımın ortası dudak üstü ve elmacık kemiği üstü. banada doktor tritone fort krem verdi ama burada okuduklarımdan sonra almaktan vaz geçtim. fakat İzmir'deki eczane kafama takılı kaldı onu mu denesem yoksa tretin kremi mi denesem ona karar veremedim. bana yardımcı olursanız çok sevinceğim

Slm, yardımcı olmayı çok isterdim ama ben de hala aynı sorunla uğraşıyorum tritone forte olduğu gibi duruyor ve daha niceleri maalesef:KK43:Bu lekeler hiç gitmeyecek onu anladım denemediğim ürün kalmadı çünkü...

Slm, yardımcı olmayı çok isterdim ama ben de hala aynı sorunla uğraşıyorum tritone forte olduğu gibi duruyor ve daha niceleri maalesef:KK43:Bu lekeler hiç gitmeyecek onu anladım denemediğim ürün kalmadı çünkü...

Acaba hala bu leke sorunlarıyla ilgili cevap verebilecek kimseler var mı? Forumlarınızı okudum günlerce ve üye olmaya karar verdim. Ben de güneş lekeleriyle boğuşmaktayım psikolojim intiharı düşündürecek kadar kötü diyebilirim. Bu yaz tatile gittikten sonra daha da kötüleşti. 4 ayrı markanın güneş kremi listesi var elimde ama hangisine başlayacağıma karar veremiyorum. Daylong, heliocare, tritone, solenta 160 küsür sayfa yorum okumaktan tırlatmış durumdayım :KK43:

Slm:)Tesadüf eseri girdim bugün. ben güneş kremlerinden sebamed-solante ve daylongu kullandım hepsi de spf 50 tabiki.Yaz kış kullanıyorum solante pigmenteyi geçen senealdım önceleri minik sivilceler yaptı bıraktım sonra verdiğim onca paraya acıyıp tekrar başladım ve cildim alıştı sanırım güneş lekelerim geçmedi tabiki ama kesinlikle önceki senelerdeki gibi atmadı bu yaz.Bitmek üzereydi daylong adım bu sefer ama kıvamı güzel değil bence yağlı yapışık bişey cilde sürüyosunya birini öpecek falan olsan yapışıyosun öyle bişey şimdi solanteye devam ediyoum.Memnunum.

Slm:)Tesadüf eseri girdim bugün. ben güneş kremlerinden sebamed-solante ve daylongu kullandım hepsi de spf 50 tabiki.Yaz kış kullanıyorum solante pigmenteyi geçen senealdım önceleri minik sivilceler yaptı bıraktım sonra verdiğim onca paraya acıyıp tekrar başladım ve cildim alıştı sanırım güneş lekelerim geçmedi tabiki ama kesinlikle önceki senelerdeki gibi atmadı bu yaz.Bitmek üzereydi daylong adım bu sefer ama kıvamı güzel değil bence yağlı yapışık bişey cilde sürüyosunya birini öpecek falan olsan yapışıyosun öyle bişey şimdi solanteye devam ediyoum.Memnunum.

uzun araştırmalar ve firmayla yapılan telefon görüşmeleri, mailler sonucunda yaklaşık 1 yıldır solante pigmentayı kullanıyorum. Haa lekelerim geçti mi derseniz hayır geçmedi ama yeni leke oluşmasın diye çırpınıyorum. Dermotoloğa gidiyorum kullandığım antibiyotikler de bir fayda sağlamadı. Son çare olarak kimyasal peeling yaparız ama bu sene geçti kışı bekleyeceksin dedi. Ya bu yaz tatilden vazgeçip inzivaya çekileceğim ya da 2 saatte bir solanteyi sürüp bir şekilde eğlenmeye bakacağım. Facebook sayfasından takip ediyorum tabi orada forum falan olmadığından bir şey göremiyorum. Bu cevabınızı da epey geç görmüşüm maalesef :KK43: teşekkürler yanıt için. Bu arada şimdi kimyasal peeling ile ilgili forumlara dönüp kafa sıyırmaya devam edeyim diyorum. Ya da şu gül suyu ve pudra ikilisini mi denesem diyorum? Offf çok takıntılıyım ne olacak benim bu halim :"(

dudak üstümde kapatıcıların bile pek etki etmediği güneş lekem vardı kabus olmuştu benim için doktorumun tavsiyesiyle tritone forte kremi aldım ve sadece 15 gündür kullanmama ragmen artık kapatıcı kullanmıyorum :KK9: dikkatle bakıldığında belli olan çok az bi lekem kaldı eminim onlarda ilerleyen günlerde geçicek :KK34: şiddetle tavsiye ediyorum kızlar

forumun başlarında birisi unitone önermiş. ben unşitone kullandım cildi yakıyor ben de ohh gidiyor lekelerim diyordum. benim kayınvalide kullandı (yaş 72) kadının lekeleri gitti. bence unitone almayın. evet cilt gençleşiyor ama lekeler duruyor. tritone kullanmayı düşünüyorum.

dudak üstümde kapatıcıların bile pek etki etmediği güneş lekem vardı kabus olmuştu benim için doktorumun tavsiyesiyle tritone forte kremi aldım ve sadece 15 gündür kullanmama ragmen artık kapatıcı kullanmıyorum :KK9: dikkatle bakıldığında belli olan çok az bi lekem kaldı eminim onlarda ilerleyen günlerde geçicek :KK34: şiddetle tavsiye ediyorum kızlar
Hala aynı fikirde misin canım?

Slm Tritone kullananlar memnun kaldiniz mi . Ben de kullanmayı düşünüyorum

sebamed için de iyi korumuyor dediler o yüzden daylong aldım.. ya lekeler geçse bile eğer güneşten koruyamıyosak geri geliyolar o yüzden en önemlisi güneş kremi.. sebamed özellikle denizde iyi koruyomudur sence ? krem eczane yapımı izmirde çok uzun zamandır varmış da ben bilmiyomuşum balçova kremi diye falan tanıyolar konakta tek bi eczane leke terkibi diyee geçiyor içeriğini sormadım açıkçası ama sanmıyorum çinko ya da kortizon olsun.. ben tekrar şehir dışında bir arkadaşım için almaya gidicem bu hafta.. o da konyada doğum yaptı lekeler olmuş ..zaten pahalı bi krem değil 20 miydi 25 miydi 2 si.. işte telefonu alıyım içeriğini sorayım ..
Merhabalar, acaba kullandığınız bu eczane ürünlerini nereden temin edebiliriz? Yardımcı olursanız sevinirim...

Marduks arkadaş merhaba. Ben sizin konuşmaları okudum arkadaşla benim doğum lekesi gibi koyu bi lekem var ve baya büyük iki taraftada ayni ben sizin bahsettiğiniz eczaneyi aradım ama artık kargo ile göndermiolarmis ben İstanbulda yaşıyorum nasıl getireceğimi bilmiyorum bana yardımcı olurmusunz. Ben yeni katıldım buraya bu arada. Tretin iyi mi peki benim lekeler baya zamandır var

X