Göz Çevresi Bakımı Gözaltı morlukları için lazer tedavisi

Barcman

PR UZMANI
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2007
10.363
31
gozaltı morluklarını kesin cozumu lazer uygulamasıymıs arkadaslar ve sadece 1 yada iki seansta bye bye morluklar seans ucretini sadece 150 250 ytl oldugu dusunulurse yaptırmaya deger ne dersiniz

barçman aylazer demi yaptırıyorsun yakında bende aydına geleceğim varsa öyle bir imkan hemen yaptırayım nerede yapıldığını biliyormusun canım

gozaltı morluklarını kesin cozumu lazer uygulamasıymıs arkadaslar ve sadece 1 yada iki seansta bye bye morluklar seans ucretini sadece 150 250 ytl oldugu dusunulurse yaptırmaya deger ne dersiniz
barçman merhaba. iyi hoş da biz burada yaşadığımız halde bilmiyoruz bu uygulamanın yapıldığı yerleri. tavsiye edebileceğin bir yer var mı canım. bıktım ben bu morluklardan

Arkadaslar, göz alti morluklarinin kesin cözümünden önce size bu konuda tüyo vereyim... Eger morluklar asiri ve doktorluk bi durum degilse, size simdi yazacagim bir tarifle gözlerinizi rahatlatabilirsiniz. Bir miktar papatyayi suda haslayin, suyunu süzün o suyu bir miktar iliyana kadar bekletin, daha sonra iki parca pamugu suya banarak 10 dakika gözlerinize kompres yapin. Bu islemi herzaman kullanabilirsiniz. Morluklarin disinda, sismelere ve halkalara cok iyi gelir, ayrica gözleri dinlendirmenin en dogal yollarindan biridir.Eger morluklar asiri ise uzman bir doktora basvurmanizi tavsiye ederim... Saglicakla kalin....

Arkadaslar, göz alti morluklarinin kesin cözümünden önce size bu konuda tüyo vereyim... Eger morluklar asiri ve doktorluk bi durum degilse, size simdi yazacagim bir tarifle gözlerinizi rahatlatabilirsiniz. Bir miktar papatyayi suda haslayin, suyunu süzün o suyu bir miktar iliyana kadar bekletin, daha sonra iki parca pamugu suya banarak 10 dakika gözlerinize kompres yapin. Bu islemi herzaman kullanabilirsiniz. Morluklarin disinda, sismelere ve halkalara cok iyi gelir, ayrica gözleri dinlendirmenin en dogal yollarindan biridir.Eger morluklar asiri ise uzman bir doktora basvurmanizi tavsiye ederim... Saglicakla kalin....

hmmm...ben bunu bilmiyordum.kantaron yağı ve badem yağı karışımını kullanmıştım birara.ama bu daha pratik.kısa zamanda geçiriyormu peki.
birde papatya suyu renk açmazmı?düşünsenize kirpiklerimiz sararıyormuş bide:1shok:

hmmm...ben bunu bilmiyordum.kantaron yağı ve badem yağı karışımını kullanmıştım birara.ama bu daha pratik.kısa zamanda geçiriyormu peki.
birde papatya suyu renk açmazmı?düşünsenize kirpiklerimiz sararıyormuş bide:1shok:

Selam Burtaycim... Papatya suyunu sayamayacagim kadar cok kullandim, cünkü yorgunluk gibi bir derdim var,hemde fazlasiyla :1no2: Henüz suana kadar bir zararini görmedim, ve renk actiginida görmedim. Papatya suyunu kil üzerinde bekletirsen (bu aradada günese cikarsan) rengi acar. Bu verdigim tarifte 10 dakika kompresten sonra yüzünü bolca yika biseyin kalmaz ve aksamlari rahat bir saatte kullanirsan daha iyi olur. Ayrica dedigin gibi cok pratik bir tarif ve yan etkisi yok en azindan, yinede abartmamak kaydiyla istedigin zaman kullanabilirsin, herkese tavsiye ederim... Yorgunlugada birebirdir... Sonuclarini görmek icin cok beklemene gerek yok, bir kac kullanimdan sonra belli olmasi gerekir... Insallah yardimim dokunur canim... Hoscakal... a.s.

üzümcekirdegi yagını deneyin bence hem ucuz hem de kesin cozum.surp gece uyuyun.aktarlarda rahatlıkla bulabılırsınız

Gözalti morluklarini gideren lazer tedavisini bende duydum, hatta bir programdada seyretmistim. Bu islemin ne kadar yararli veya zararli oldugu konusunda bilgim yok, yani internette arastirdim fakat her anlatilanda dogru olmayabiliyor. Islemi yaptirmaya karar verenlere tavsiyem iyice arastirmadan bilgi almadan bu ise girismemeleri...

Bu forumda sapmis bir durumda göremedigimi belirtmedende edemeyecegim, burda asil mesele belirtilmemis olsada göz alti morluklarina cözüm bulmak...

Ilal arkadasim cok merak ettiysen internette arastirabilirsin, aradigin herseyi dahada detayli bulabilirsin, google`a merak ettigin konuyla alakali bir anahtar kelime yazman yeterli canim, "kullanmayi bilene, dünya elinin altinda"... şutarafagitti

Güzel paylasimlar dilegiyle... a.s. :enbuyukkk:

bu yazı sorularınıza cevap verebilecek nitelikte buyrun

Ziya Şaylan
15 Kasım 2007

Gözlerimiz sayesinde biz dış dünyayı görürken başkaları da bizim iç dünyamızı görebilirler.

Gözaltları sağlık ve güzellik açısından önemlidir. Fransız dostum Dr. Pierre Fournier’ in dediği gibi “- Gözler bir sanat şaheseridir ancak onları gösteren çerçevesidir”.

Gözleri çerçeveleyen göz kapakları ve kaşlardır. Alt kapakta oluşan sarkma, şişlikler ve renk koyuluğu (morluk) estetik anlayışa uymaz ve güzel değildir. Bunun nedeni bağ dokusu ve kolajen dokusunda azalma sonucu alt kapağın sarkması ile derinin kalınlaşması, deride elastikiyet kaybına bağlı kırışıklıklar, yağ birikimi (torbacıklar), deride pigmentasyon artımı ve göz çevresi damarlarında genişleme sonucu mor halkalar oluşumudur.

Gözaltı morluklarının 3 nedeni vardır:

1- Gözaltı derisinde meydana gelen pigment (Cilt boya maddesi) artması
2- Göz altı damarlarda genişleme ve kanın mor renginin ciltten görünmesi
3- Gözaltı torbacıklarının büyümesi sonucu meydana gelen gölgenin morluk olarak görülmesi

Gözaltı ve çevresi morlukları bazı ırklarda (mesela Pakistan ve Hindistanlılarda) daha sık görülür ve kalıtımsaldır.

Hamilelik esnasında da deride lekeler oluştuğu gibi göz etrafında da morluklar oluşabilir.

Bazı hastalıklarda da gözaltı morluklar oluşur. Bu hastalıklar: kalp ve dolaşım bozuklukları, karaciğer ve böbrek rahatsızlıkları, guatr, bazı kan hastalıkları, K Vitamini eksikliği, böbrek üstü rahatsızlıklarıdır (Addison hastalığı).

Damarları genişleten ilaçların bazıları ve uzun süre antibiyotik alınıp (Tetrasiklin grubu) güneşe çıkıldığında da morluklar ve lekeler oluşur.

Estetik uygulamalar sonucunda da gözaltı morlukları oluşabilir. Mesela göz kapağı ve burun ameliyatlarından sonra eğer kanama olmuş ise kanda ki demir pigmenti cilt altında toplanır ve cildin rengi koyulaşır.

Lazer ve kimyasal soyulma işlemlerinden sonra güneşe çıkılırsa da lekeler oluşur ve gözaltı rengi koyulaşır.

Son zamanlarda aşırı gazlı içecek kullananlarda ve çok kahve içenlerde kafeine bağlı olarak göz çevresi renk değişiklikleri oluştuğu öne sürülmüştür.

Gözaltı morluklarının giderilmesinde nemlendirici ve renk açıcı kremler, masajlar, makyaj (make-up), kimyasal soyulma, lazer, radyo frekans ve cerrahi yöntemler etkilidir.

Kremler:
Kremler hem besleyici hem de deriyi soyma özelliklerini taşımalıdır. C Vitamini içeren kremler bu uygulama için en ideali olandır. Piyasa da farklı C vitamini ürünleri mevcuttur fakat içlerinde bence en uygunu hidrolize L-Askorbik asit içeren ürünlerdir (Cellex –C, Eye Contour Gel).

Diğer serbest moleküllü C vitaminleri molekül olarak büyük olduklarından cilde tam olarak giremezler ve etkili olmazlar.

Ayrıca Cellex-C nin içinde bulunan Resveratrol çok kuvvetli bir antioksidan ve kolajen dokuyu arttırıcı bir maddedir. Ciltteki serbest radikallleri ortadan kaldırır, göz altı derisini enfeksiyonlara karşı korur ve şişliklerle damar genişlemelerini de azaltır. Bu sayede gözaltı deri tekrar elastikiyetini kazanır ve gençleşir.

Morluklar ve ciltte kırışıklar fazla ise o zaman deriyi soymak için yine Cellex’in AHA (Alfa Hydoksi Asit) içeren Betaplex ürünlerinide haftada 2-3 defa kullanmak gerekir. Burada dikkat edilecek husus: AHA ve diğer Vitamin A kremlerinin Vitamin C yi nötralize edebileceğidir. Bu nedenle aynı gün kullanılmamaları gerekir. Bu arada şu hususu da unutmamak gerekir: Bütün bu maddeler arasında sadece hidrolize L-Askorbik asit yeni morluk ve kırışıklık meydana gelmesini önleyici etkisi en fazla olanıdır. Bu nedenle lekeler ve kırışıklıklar gittikten sonra da bir süre kullanılmalıdır.

Ben bu arada piyasaya yeni sürülen K vitamini ürünlerini de kullanmak ve Cellex-C ile karşılaştırmak imkanını buldum. Ama K vitamini ile Cellex-C de aldığım sonuçları alamadım.

Bütün bu uygulamalar esnasında cilt kuruyacaktır ve bu nedenle her gece GLA Göz kremi (Celex-C GLA Eye Balm) ile göz çevresi yoğun olarak nemlendirilir.

Ayrıca güneşli mevsimlerde de göz kapaklarına değmeden göz çevresinin koruyucu kremlerle korunması gerekir.

Kimyasal Soyulma:
Tek başına kimyasal soyulma ile alınan sonuçlar geçicidir ve her zaman yeterli değildir. Mutlaka yukarıda belirtilen kremlerle tedaviyi kombine etmek gerekir. Doktorların en çok yaptıkları hata, damar genişlemesi sonucu meydana gelen morluklara da kimyasal soyulma uygulamalarıdır. Hiçbir kimyasal soyulma damarları büzemez ve arazı ortadan kaldıramaz.

Kimyasal soyulma, cildin üst tabakalarının yakılarak dökülmesine neden olmaktır. Bu sayede yaşlanmış ve kalınlaşmış olan cilt yenilenir ve incelir. Aynı zamanda bu kontrollü bir yaralama olduğu için, iyileşme esnasında kolajen ve bağ dokusu artarak cildi daha elastik yapar.

Lazer:
Bilhassa damar genişlemesine bağlı morluklarda etkilidir. Ayrıca yeni nesil lazerler (Non-ablative ve fraksiyone lazerler) pigment tabakasını bozmadan da cildin rengini açabilir. Bu sayede lazer uygulamasından sonra -eskiden olduğu gibi- beyaz lekeler oluşmaz.

Ameliyat:
Gözaltı morlukları ameliyat ile düzelmez. Ancak şişlikler yağ birikimi sonucu ise çıkartıldıklarında gölge azalacağından kısmi bir düzelme olur. Eğer morluk pigment nedeni ile ise cerrahın -ameliyat esnasında veya sonrasında- mutlaka krem veya kimyasal soyulma ile bu durumu düzeltmesi gerekir.

Alternatif yöntemler:
Morluklar şişlik nedeni ise göz ameliyatları bölümünde anlatılan alternatif yöntemlerle bir fayda sağlanır.

Morluklara karşı en yaygın yöntem, makyaj ile kapatılmasıdır. Kozmetik firmaları, piyasaya çıkardıkları farklı renklerdeki kamuflaj malzemeleri ile bu morlukları tamamen kapatmanıza imkan sağlarlar.

GÖZALTI KOYULUĞUNU PATATES AÇAR
Evde bir patatesi rendeleyip, gazlı bez arasında beklet ve 30 dakika akşamları bir tatlı kaşığı bu rendeyi, eşit miktarda limon suyunu ve tatlı badem yağını karıştırıp, sür. Zamanla açılacaktır. (S. Dumankaya)

arkadaşlar bende gözümdeki orluk yorgunlukdan şikayet çok ediyorum geçenlerde göz doktoruna gittim bu şikayetlerimin hipermetropdan ileri geldiğiini söyledi ve artık gözlük kullanmaya başladım gözlerim eskisi kdr kötü çökük gözükmüyor, ben bi göz doktoruna gidip muayene olmanızı teklif ediyorum ..

GÖZALTI KOYULUĞUNU PATATES AÇAR
Evde bir patatesi rendeleyip, gazlı bez arasında beklet ve 30 dakika akşamları bir tatlı kaşığı bu rendeyi, eşit miktarda limon suyunu ve tatlı badem yağını karıştırıp, sür. Zamanla açılacaktır. (S. Dumankaya)

rendelenmiş patatesi gazlı bez arasında 30 dk.mı bekleticez.yoksa gözümüzde mi 30 dk.bekleticez.birde eğer bu tarifi uyguladıysan,,uyguladıktan sonra ne kadar zamanda etkisini gördün???:uhm:
:uhm:

rendelenmiş patatesi gazlı bez arasında 30 dk.mı bekleticez.yoksa gözümüzde mi 30 dk.bekleticez.birde eğer bu tarifi uyguladıysan,,uyguladıktan sonra ne kadar zamanda etkisini gördün???:uhm:
:uhm:

DOĞAL ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

*Buz torbaları çok işe yarar, kadınlar uyandıkları zaman yüzlerine 15 dakika buzla şok yaptıkları zaman yüzlerindeki tüm şişlikler azalır, cilt gerilir ve daha taze görünür.

*Haftada üç gün bitkisel çaylar gözlerin üzerine konup 15 dakika bekletilirse gözaltındaki morluklar en az seviyeye iner.

*Patates rendeleyin ve pamuğu suyuna bastırıp,patates suyu kompresi yapın.

*Kivinin kabuğunun ıslak kısmını göz altınızda bekletin.Ayrıca elma suyu kompresi de faydalıdır

*Bir tutam pirinci haşlayarak suyunu göz kenarında kompres yapabilirsiniz.

*Günlük yaşamda yumurta, susam, havuç, deniz yosunu ve yeşil çaydan oluşan beş yiyeceğin alınmasına önem verirsek, göz kremleri ve maskelere fazla ihtiyaç duymadan göz altı morluklarına kolayca "güle güle" diyebiliriz.

-Yumurta: Yumurtanın içerdiği zengin protein, hücrelerin yenilenmesini sağlar. Bundan dolayı günde iki yumurta, göz altı morluklarının oluşmasını önlemek için belli bir etkiye sahiptir.
-Susam: Siyah susamın saçların beyazlamasını engellediği ve parlak kalmasını sağladığı yaygın olarak bilinirken, göz altı morluklarını gidermeye de yararlı olduğu az biliniyor. Susam, göz bebeği ve göz kaslarını besleyen E vitamini içerdiği için, göz altı morluklarının oluşmasına karşı etkilidir.
Susamın yanı sıra, zengin E vitamini içeren diğer yiyecekler arasında yer fıstığı, ceviz...
-Havuç: Göz bebeği ve göz kaslarını besleyen E vitamininin yanı sıra, A vitamini de aynı etkiye sahip. Havuç da A vitamini bakımından en zengin yiyecektir. A vitamini ayrıca, görme kabiliyetini, özellikle de karanlıkta görme kabiliyetini artırır.
-Deniz yosunu: Demir, hemoglobin üretilmesi için en önemli öğelerden biridir. Dolayısıyla demir takviyesi hemoglobin seviyesini yükselterek, hücrelere oksijen ve besin aktarma gücünü artırır. Deniz yosunu, zengin demir içermesinden dolayı göz altı morluklarını hafifletir.
-Yeşil çay: Yeşil çay içmek, bilgisayardan yayılan radyasyonunun yol açtığı göz altı morluklarını gidermeye yardımcı olur. Bunun yanı sıra, yeşil çay uygulanarak göz altı morlukları hafifletilebilir.

Bircok secenek sunmak adina arastirma yaptim ve bu bilgilere ulastim, umarim isine yarar canim...

Saglicakla kal...
a.s. :enbuyukkk:

arkadaşlar bende gözümdeki orluk yorgunlukdan şikayet çok ediyorum geçenlerde göz doktoruna gittim bu şikayetlerimin hipermetropdan ileri geldiğiini söyledi ve artık gözlük kullanmaya başladım gözlerim eskisi kdr kötü çökük gözükmüyor, ben bi göz doktoruna gidip muayene olmanızı teklif ediyorum ..

benim senelerden beri gözlerim bozuk ve miyop ve de senelerce gözlük kullandım, 5 6 senedir de lens kullanıyorum ama yine de göz çevrem aynı...oht peptide 3 kullanmaya başladım 1 aydır kullanıyorum ama etkilediğini zannetmiyorum... çok canım sıkılıyor bu duruma, durmadan makyaj yapmak zorunda kalmaktan nefret ediyorum,kapatıcı kapatıcı kapatıcı... bari tam kapatsa... o da yeterli diiil oooof ooof:çok üzgünüm:

bunu biraz daha açık öğrenebilsek keşkebende çok fazla ve belirgişn
........................

bunu biraz daha açık öğrenebilsek keşkebende çok fazla ve belirgişn
........................

Canim inan yardimci olmak isterdim ama neyi ögrenmek istedigini, sende cok ve belirgin olan seyin ne oldugunu anlayamadim :sm_confused: Daha aciklayici olursan yardimci olmaya calisirim yerimseniben

İzmirde yokmudur bu meret..
Daha körpecikim gözlerim kızım yuz<unden uykusuzluktan mosmor birde damarlar çıkmaya başladı iyice mahfoldum..Bana 4 seans anca yeter sanırım...

X