Mutfak Püf Noktaları arkdaşlar buzlukta saklanan sigara böreği tarifi istiyorum

merga

Guru
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2011
217
1
elimde fazladan yufka var...peynirli sigara böreği yapıp dolaba atıcam..nasıl yapıyorsunuz..yufkayı sararken içine bişi sürüyormuusnuz...bana anlatırmısınız?birde sardığınız o böreği nasıl bişiyorsunuz..yağdamı fırındamı..eğer fırında ise nsaıl yapıyorusnuz?

hayır arasına bi şey sürmene gerek yok .ben yağda kızartıyorum

Selam benim yengem içine bir çimdik kadar lor peyniri sürer. yani 2 nohut tanesi kadar değildir. eliyle çizer gibi yapar öle bol bol değil yani.sonrada yağda kızartır. afiyet olsun

bende dün yufka aldım pazardan bugün yapcam atcam peynirli patatesli yapıyorum ben patataesli yaptığımda çıkarınca dolaptan buzu çözülüyo yumurtaya bulayıp fırın tepsisine diziyorum atıyorum fırına peynirli yaptığımda teflonda hemen kızartıveriyorum dolaptan çıkınca çözülmesini beklemeden arasına bişide sürmüyorum ikisininkininde :) çok pratik oluyo misafire

Canım ben bir yufkayı 8 eşit parçaya bölüyorum, bölmeden önce 1 su bardağı su ve sıvı yağı karıştırıp yufkanın her yerine sürüyorum bu böreğin çıtır olmasını sağlıyor. Hazırladğım harcı eşit parçalara böldüğüm yufkanın geniş ucuna düz bir şekilde yayıp etraflarından hafifçe katlayıp rulo yapıyorum ve buzluğa atıyorum. İstediğim zaman çıkarıp fırında pişiriyorum çok güzel oluyor dene derim. :nazar::nazar::nazar:İçerisine de yeşil mercimekli harç koyuyorum harika yani.

X