Göz Çevresi Bakımı Göz çevresindeki yağ bezeleri

Liar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2008
625
9
merhaba benim göz altlarımda minik sık sık yağ bezeleri oluştu sanırım kullandığım üzüm çekirdeği yağından ince mimik çizgilerden kurulmak için kullanıyodum 2 ay düzenli kullandım bi faydasını görmedim bide yağ bezesi yaptı şimdi bu yağ bezelerinden nası kurtulucam ben bildiğiniz bişey var mı ?

bende de aynı bezelerden oluştu. ama bir sebebi de yok yani.
kurtulmak için cilt bakımına gittim ama faydası olmadı. son çare olarak cerrah a gideceğim. delip hemen alıyorlarmış diye duydum. delmeden bir yöntem varsa eğer bende dememek isterim...
konuyla ilgili bilgi sahibi olanlardan yardım bekliyorum...:KK5::KK5::KK5:

öncelikle geçmiş olsun. benim de aynı sorunum var, ama benimki biraz farklı sanırım, çünkü benim göz altımdakiler ergenliğimden beri var, ve adı araştırmama göre "siringoma" diye geçiyor. en etkili yöntem lazer tedavisiymiş. ama iyi bir yerde yaptırmak şartıyla tabi.

internetten dr. Serdar Tunçer'i buldum, 10 senedir bu işi yapıyormuş. bir aksilik olmazsa ona gideceğim. Mediart Estetik Merkezi diye bir yeri var. eğer gidip de tecrübelerini paylaşan olursa çok sevinirim.

benim halamda oluşmuştu o bezeler, lazerle aldırdı.. acısız kalıcı ve kolay bir çözüm=) izmir'de çok düzgün bi yerde aldırdı. hatta aynı yerde ben yüzüme lazere gidiyorum. İzmir'deysen tarif edebilirim?:)

benim halamda oluşmuştu o bezeler, lazerle aldırdı.. acısız kalıcı ve kolay bir çözüm=) izmir'de çok düzgün bi yerde aldırdı. hatta aynı yerde ben yüzüme lazere gidiyorum. İzmir'deysen tarif edebilirim?:)

maalesef istanbuldayım, birinin gidip de memnun kaldığı bir doktora gitmek isterdim doğrusu. ama bakalım bahsettiğim doktora e-posta attım, göz çevremin fotoğrafını da ekledim, o da anında döndü, benim gibi olan çok örneği tedavi etmiş, kesinlikle iz kalmıyor dedi, ama fiyatı biraz tuzlu, 1000 tl, 15 dakikalık bir operasyon için bu kadar para vermek şu an için bana göre değil, biraz erteledim.

kızlar bunun doğal bir çözümü yok mu:26:

göz çevresindeki yağ bezelerinin çok çeşitleri var fercan, belki seninki küçük bi buhar banyosuyla bile geçebilen bir cinstir, öncelikle bir dermatoloğa görünmeni öneririm :KK34:

Bana tarif eder misin canım .Kaça yaptırdı ?

Bana tarif eder misin canım .Kaça yaptırdı ?

kaça yaptırdı bilmiyorum canım ama öğrenirim=) öğrenince haber veririm tekrar, burdan isim verip tarfi ediliyor mu bilmiyorum, sana özelden mesaj atıyorum hemen=)

eğer isim vermekte sakınca yoksa sonra burda da vereyim ismi, diğer arkadaşlarda faydalanırlar belki:)

93 mesajım varmış 100 olmadan özel mesaj atamıyormuşum:KK43:

artık burdan yazayım inş sorun olmaz:18::KK1:

dediğim yer, alsancakta.. alsancak camiyi biliyorsundur, işte tam caminin karşısında köşede "yasemen güzellik" diye büyük bir yer var. çok iyi bir yer, orda yasemen hanım var, aslen iranlı bir doktor, çok başarılı bir sürü kitabı köşe yazıları var gazetelerde:)

ona ücretsiz görünüp fikir alabilrsin, halam bir sürü işlem için gidiyormuş uzun zamandır oraya, bende lazer yaptırmak istiyordum yüzümü, gittik gösterdik çok içten çok tatlı bir kadın.. ben yüzümün seansını 100 TLye aldırıyorum, ilk 5 seanstan sonra 50'ye düşüyor ve seans aralıkları 2 ay civarı=) pahalı gibi görünse de aslında uyguna geliyor çünkü çok iyi bir yer=) yağ bezesi fiyatını bilmiyorum sorarım halama=)

sen de gidip fikir alabilirsin ücretsiz bir şekilde=) ama randevu alman gerekiyor çünkü kadın sürekli yurtdışı konferanslarında orda burda=)) umarım yardımcı olabilmişimdir:p adresi burda zel Yasemen Poliklinii

93 mesajım varmış 100 olmadan özel mesaj atamıyormuşum:KK43:

artık burdan yazayım inş sorun olmaz:18::KK1:

dediğim yer, alsancakta.. alsancak camiyi biliyorsundur, işte tam caminin karşısında köşede "yasemen güzellik" diye büyük bir yer var. çok iyi bir yer, orda yasemen hanım var, aslen iranlı bir doktor, çok başarılı bir sürü kitabı köşe yazıları var gazetelerde:)

ona ücretsiz görünüp fikir alabilrsin, halam bir sürü işlem için gidiyormuş uzun zamandır oraya, bende lazer yaptırmak istiyordum yüzümü, gittik gösterdik çok içten çok tatlı bir kadın.. ben yüzümün seansını 100 TLye aldırıyorum, ilk 5 seanstan sonra 50'ye düşüyor ve seans aralıkları 2 ay civarı=) pahalı gibi görünse de aslında uyguna geliyor çünkü çok iyi bir yer=) yağ bezesi fiyatını bilmiyorum sorarım halama=)

sen de gidip fikir alabilirsin ücretsiz bir şekilde=) ama randevu alman gerekiyor çünkü kadın sürekli yurtdışı konferanslarında orda burda=)) umarım yardımcı olabilmişimdir:p adresi burda zel Yasemen Poliklinii
Tatlım orayı biliyorum :KK16: sağolasın uzun uzun yazmışsın.
100 msj hakkını tamamla sana özelden sorcaklarım var :KK54:
öncelikle geçmiş olsun. benim de aynı sorunum var, ama benimki biraz farklı sanırım, çünkü benim göz altımdakiler ergenliğimden beri var, ve adı araştırmama göre "siringoma" diye geçiyor. en etkili yöntem lazer tedavisiymiş. ama iyi bir yerde yaptırmak şartıyla tabi.

internetten dr. Serdar Tunçer'i buldum, 10 senedir bu işi yapıyormuş. bir aksilik olmazsa ona gideceğim. Mediart Estetik Merkezi diye bir yeri var. eğer gidip de tecrübelerini paylaşan olursa çok sevinirim.

benim de göz altımdakiler ergenliğimden beri var :KK43: lazer yaptırdıktan sonra tekrardan çıkıyor mu ki ?

benim de göz altımdakiler ergenliğimden beri var :KK43: lazer yaptırdıktan sonra tekrardan çıkıyor mu ki ?

tekrar çıkmaması için bir krem veriyorum diye belirtmişti Serdar bey, e-postada.
aynen kopyalıyorum;
"1 hafta da kabuklar duser, kirmiziliklar 1 ayda kaybolur tahminen, sonrada size tekrar olusmamasi icin krem verecegiz"

tekrar çıkmaması için bir krem veriyorum diye belirtmişti Serdar bey, e-postada.
aynen kopyalıyorum;
"1 hafta da kabuklar duser, kirmiziliklar 1 ayda kaybolur tahminen, sonrada size tekrar olusmamasi icin krem verecegiz"

Hnagi kremi veriyor ki :26: Ben İzmirde oturuyorum keşke gelme şansım olsa.Fiyat için ne söyledi sana ?

Hnagi kremi veriyor ki :26: Ben İzmirde oturuyorum keşke gelme şansım olsa.Fiyat için ne söyledi sana ?

bilmiyorum, kremin adını söylemedi. fiyat için 1000 tl dedi, ben de erteledim şimdilik. çok geldi, biraz para biriktireyim sonra giderim :KK1:

bu arada göz altlarım şu şekilde;

$goz_cevrem.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
selam kızlar, uzun zamandır ziyaretçi olarak merak ettiğim her şeyi araştırdığım bu siteye bugün üye olup, denediğim ve memnun kaldığım yöntemleri paylaşıp, bireysel bencilliğimi de sonlandırmak istedim:)
Kuru bir cilt yapısına sahip olmama rağmen yağ bazlı kremler ve bitkisel yağlar yüzümde maalesef yağ bezesine sebep oluyor. Yüzüm için yıllardır, yağ bezesi yapmayan düzgün bir ürün arıyorum, deneme yanılma yöntemi yüzünden de sürekli yağ bezesi sorunuyla karşılaşıyorum. 12 yıl süren deneme yanılma metodları sonunda doğru gece ve gündüz nemlendiricimi buldum fakat göz çevresi için hala arayışım devam ediyor. Doğal olarak da yok ettiğim yağ bezelerim yeni ürün kullanımıyla birlikte tekrar su yüzüne çıkıyor.
Şimdi yağ bezesi sorunum için 2 farklı zamanda denediğim ve her ikisinden de memnun kaldığım yöntemleri anlatacağım. Birincisi şeffaf mantar özlü sabun,
her akşam sabunu iyice köpürtüp yüzümde beyaz bir maske halini alana kadar ovalayıp 20 dakika bekleyip yıkadım. sanırım 1 ay içinde kayboldu yağ bezelerim (ki o dönem yağ bezelerimi geçirebilmek için 1 sene boyunca uğraşmıştım, 1 ayda yok olması benim için ciddi mucize olmuştu). Diğer yöntem, yüzümü her zamanki rutunime göre temizleyip, bezeler geçene kadar her akşam tonik yerine elma sirkesiyle sildim, (elma sirkesini pamuğa döküp yağ bezelerini merkez alıp tüm yüzünüzü sirkeli pamukla silin, bezelerin üzerinde pamuğu biraz bekletirseniz daha iyi olur) yüzüm elma sirkesini emince nemlendiricimi sürdüm ve sabaha kadar da yıkamadım. Yüzünüz sirkenin asitinden dolayı kızarıp, yanabilir endişe etmeyin 10-15 dakika içinde geçiyor. Bu iki yöntem de benim işime yaradı ama sabunun çok daha etkili olduğunu söyleyebilirim.
Umarım yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan bir şey olursa çekinmeden sorabilirsiniz:)

X