Amerika'da Hamilelik

citaknuray

gurbet
Kayıtlı Üye
15 Mart 2011
1.098
3
Arkadaslar herkese merhaba... bu topikte Amerikada hamile olan bayanlarin ortak heyecanlarini, alisverislerini paylasicaz. Amerikada yasayan tum hamis bayanlari topige bekliyoruz :KK49::KK3:

Arkadaslar herkese merhaba... bu topikte Amerikada hamile olan bayanlarin ortak heyecanlarini, alisverislerini paylasicaz. Amerikada yasayan tum hamis bayanlari topige bekliyoruz :KK49::KK3:

Yeni topigin hayirli olsun Nuraycim,Amerikadaki tum hamile bayanlarla burda guzel paylasimlarda bulunmak dilegiyle.
Topigimiz dolup tasar ins. :))

bende amerika californiadayim.boyle bir konu acilmasi beni cok mutlu etti. guzel paylasimlarimiz olur umarim

Son düzenleme:
bende amerika californiadayim.boyle bir konu acilmasi beni cok mutlu etti. guzel paylasimlarimiz olur umarim

Hosgeldin aramiza cnm.
Bende Floridadayim,biz nurayla haziran anneleri toopiginden tanisiyoruz. Boyle bir baslikla konu acilirsa Amerikadaki diger arkadaslarada ulasiriz her konu da birbirimize yardimci oluruz diye dusunduk. Amerikadaki tum hamisleri topigimize bekliyoruz.

Henüz hamiş değilim ama orada doğrum yapmak istiyorum inş hadi hayırlısı :)

Turkiyedemisin cnm?
Rabbim ne zmn istiyorsan ozmn nasip etsin bebisini:)
Hamile olmasanda yaz sormak istedigin biseyler olursa cekinmeden sorabilirsin cnm seve seve cvplariz ins.

Amerikali annisler selam herkese..

bugun nasil yorucuydu anlatamam.. daha elime yeni bilg aldim. gunduz kizlarlarla birlikteydik.. sonra eve gelip annemlerle gorustum msn'den.. aksam icin yemek yaptim.. sonra misafirlerim geldi daha yeni gittiler bende benden gectim yani..bebis te bugun cok hareketli ben cikicam diyor. korkmaya basladim. hayirlisi olsun..

crazymom ablacim sen nasilsin ? bugun hic gorusemedik..

cananveirfan merhaba hosgeldin. bende chicagodayim.. sende hamilemisin. hamileysen kac haftalik?

mariposas , ins istedigin gibi olur.. burada tanidiklariniz var mi? insallah hamis kalip gelirsin

Merhabalar,

Amerika'da ve bu forumda yeniyim:) İnternette Amerikada hamilelik konusunu araştırırken bu sayfayı gördüm ve hemen üye olmak istedim.Amerikaya 7 ay önce geldik.Eşim ve ben tek başımızayız burda,yalnızlığımıza biri daha ortak olacak:) 7.haftalık hamileyim,doktorlar burda sanırım 8-9.haftadan önce bakmıyorlar,beklemedeyim.Maryland yaşıyoruz,washington dc.ye yarım saat uzaktayız.Amerikada hamilelik sürecinde beni neler bekliyor bilmiyorum,tecrübesizim:) sizin deneyim ve paylaşımlarınızdan öğrenecek çok şeyler olacak.Teşekkürler,sevgiler

Merhabalar,

Amerika'da ve bu forumda yeniyim:) İnternette Amerikada hamilelik konusunu araştırırken bu sayfayı gördüm ve hemen üye olmak istedim.Amerikaya 7 ay önce geldik.Eşim ve ben tek başımızayız burda,yalnızlığımıza biri daha ortak olacak:) 7.haftalık hamileyim,doktorlar burda sanırım 8-9.haftadan önce bakmıyorlar,beklemedeyim.Maryland yaşıyoruz,washington dc.ye yarım saat uzaktayız.Amerikada hamilelik sürecinde beni neler bekliyor bilmiyorum,tecrübesizim:) sizin deneyim ve paylaşımlarınızdan öğrenecek çok şeyler olacak.Teşekkürler,sevgiler

hosgeldin Marlin, cok sevindim RAbbim saglikla kucagina almayi nasip etsin.. bizlerde oyle esimizle tek basimizayiz. ilk hamileligin sanirsam. benimde oyle. ben 3 yildir burdayim . Chicagoda yasiyorum. dogum icinde 5 haftam kaldi. senin daha cok yeni msallahh.

ben doktora ilk gittigimde 7 haftaliktim sadece kalp atislarini duymustuk. Ben burda turk doktora gidiyorum. birde hangi vizeyle geldiniz, sigortaniz varmi. yoksa biliyosun burda saglik hizmetleri cok pahali. bizler tecrubeli olarak butun deneyimlerimizi paylasiriz.

Öncelikle güzel dilekleriniz için teşekkürler.İlk hamileliğim o nedenle araştırarak bu süreci daha iyi anlamaya çalışıyorum.Buraya greencard ile geldik.Henüz sağlık sigortam yok,iş değiştirdim yeni işim sigorta imkanı sunuyor ama 3 ay sonra.Bende medical assistance programını araştırdım.Bu programdan yararlanmak için uygun bulundum,şimdi medical card gelecekmiş 2 haftaya onu bekliyorum ondan sonra healthchoice denen birşey varmış onu da seçince sanırım programın sunduğu hastanelere gidebileceğim.Sizin de dediğiniz gibi sağlık masrafları çok yüksek bu süreçte böyle bir programdan yararlanabilmek benim için iyi olacak.Ama şu an için beklemede olmak biraz sıkıntılı.Kendi başıma şimdi bu bekleme sürecini aşmaya çalışıyorum.Folik asit içeren vitaminleri önceden içiyordum hala devam ediyorum,beslenmeye dikkat ediyorum.Annelerimizin eskiden hiç doktora gitmeden bizleri doğurduğunu varsayarak :) kartın gelmesini ve ilk doktor randevumu merakla bekliyorum. Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler

ne gusel bir topik boyleee.:KK3:
3 ay once erken dusuk nedeniyle kurtaj olmustum, simdi tekrar deneyecegiz insallah:KK52:
new york'dayim, ogrenciyim, ayni zamanda resident...

Öncelikle güzel dilekleriniz için teşekkürler.İlk hamileliğim o nedenle araştırarak bu süreci daha iyi anlamaya çalışıyorum.Buraya greencard ile geldik.Henüz sağlık sigortam yok,iş değiştirdim yeni işim sigorta imkanı sunuyor ama 3 ay sonra.Bende medical assistance programını araştırdım.Bu programdan yararlanmak için uygun bulundum,şimdi medical card gelecekmiş 2 haftaya onu bekliyorum ondan sonra healthchoice denen birşey varmış onu da seçince sanırım programın sunduğu hastanelere gidebileceğim.Sizin de dediğiniz gibi sağlık masrafları çok yüksek bu süreçte böyle bir programdan yararlanabilmek benim için iyi olacak.Ama şu an için beklemede olmak biraz sıkıntılı.Kendi başıma şimdi bu bekleme sürecini aşmaya çalışıyorum.Folik asit içeren vitaminleri önceden içiyordum hala devam ediyorum,beslenmeye dikkat ediyorum.Annelerimizin eskiden hiç doktora gitmeden bizleri doğurduğunu varsayarak :) kartın gelmesini ve ilk doktor randevumu merakla bekliyorum. Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler

greencard ile geldiyseniz no problem.. bencede dedigin gibi kart geldikten sonra gitmek en mantiklisi... esim ogrenci olarak geldi bende F2 vizeliyim..bize devletten hamilelik yardimi cikti o yuzden hic bir ucret odemeden cok sukur kontroller devam ediyor. insallah pitpitlari duyarsin bizide gelismelerden haber edersin.. ayrica alisabildiniz mi? yas kac? ben 3 yil oldu hala turkiyeden donerken agliyorum zor gurbetlik
3 ay once erken dusuk nedeniyle kurtaj olmustum, simdi tekrar deneyecegiz insallah:KK52:

hosgeldin cemrecik.. Rabbim bir daha yasatmasin insalalh.. bende gecen sene mart ayinda kurtaj oldum. ve tekrar eylulde hamile kaldim cok sukur. insallah tekrar en kisa zamanda hamile kalip saglikli bir hamilelik gecirirsin canim. cok guzel ,ne guzel ogrenciymissin hemde resident. new york 'u cok merak ediyorum.. insallah gezmeye gelebiliriz.

Amerikali annisler selam herkese..

bugun nasil yorucuydu anlatamam.. daha elime yeni bilg aldim. gunduz kizlarlarla birlikteydik.. sonra eve gelip annemlerle gorustum msn'den.. aksam icin yemek yaptim.. sonra misafirlerim geldi daha yeni gittiler bende benden gectim yani..bebis te bugun cok hareketli ben cikicam diyor. korkmaya basladim. hayirlisi olsun..

crazymom ablacim sen nasilsin ? bugun hic gorusemedik..

cananveirfan merhaba hosgeldin. bende chicagodayim.. sende hamilemisin. hamileysen kac haftalik?

mariposas , ins istedigin gibi olur.. burada tanidiklariniz var mi? insallah hamis kalip gelirsin

Ohhhh ohhh bugun topik senlenmis cok guzel:)))
Iyiyim cnm sabahtan ciktim arkadaslarla bulustuk oglen 3 gibi eve geldim yorulmusum dinlendim biraz, sonra biseyler atistirdim. Haziran topigine goz attim yeni dogum yapanlar var mi diye simdi bide yeni topigimize bi goz atayim dedim.
Sen gene yormussun kendini su mayis'i bi atlatalim dikkat et kendine gulum.

Merhabalar,

Merhaba cnm hosgeldin foruma ve tabiki Amerikaya:))
Ayrica hayirli olsun bebisin:)Rabbim saglikla kucagina aldirsin ins.
Bende Floridadayim 5,5 yil oldu Amerikaya geleli ben biraz daha kidemliyim hem Amerika da hemde bebek konusunda 4. Bebisime hamileyim:))
Sormak istedigin ne olursa burda bizimle paylasabilirsin,her konuda yardimci olmaya calisiriz ins.
Benim ablamda Amerika da oturuyo sana yakin philedelphia da yasiyor,oralar cok guzel yerler cok cabuk alisirsin hatta bayagi turk arkadaslarda vardir oralarda sen bi arastir derim:))

Canim sende hosgeldin topige, ayrica cok gecmis olsun ilk hamileliklerde malesef yasaniyo boyle uzucu olaylar,benim de ilk bebegim karnimda olmustu ve kurtaj olmustum malesef ama bak simdi 4. Bebis geliyor sakin uzulmeyin Rabbim tekrardan hayirli bi zmnda nasip eder ins.
New York kalabalik bi yer biz gezmistik Istanbul'a cok benziyor ama ben cok skilmistim sakinligi daha cok seviyorum heralde:))
Oralarda shopping daha ucuz yanliz kiymetini bilin derim:)))

topigimiz senlenmis. ben 21 haftalik hamileyim. bebegin cinsiyetini gecen hafta ogrendik bir kizim olcak ins.
ben ilk doktora 8 haftalikken gitmistim. daha once kabul etmediler bizi. beklememizi soylemislerdi.
suanlik hersey yolunda gibi.
cemrecik seninle burdan karsilamak guzel oldu :) iyi haberlerini alacagimiza inaniyorum.

topigimiz senlenmis. ben 21 haftalik hamileyim. bebegin cinsiyetini gecen hafta ogrendik bir kizim olcak ins.
ben ilk doktora 8 haftalikken gitmistim. daha once kabul etmediler bizi. beklememizi soylemislerdi.
cemrecik seninle burdan karsilamak guzel oldu :) iyi haberlerini alacagimiza inaniyorum.

masallah bi kizimiz gelliyo desene.. Crazymomla benim erkekimiz olacak :))) ilk hamileligin mi? en guzel haftalar gercekten 20'li hafta;ar. en rahat oldugum zamandi. simdi agrilarimiz cogaldi. insallah saglikcakla hepimiz aliriz kucagimiza bebislerimizi:nazar::emir_bebek:
CAliforniada bildigime gore havasi cok guzelmis. hamileligin rahat gecer...burda havalar isindi ve okadar sicakki gunduz yurunmuyor.. alisverise basladin mi? nerelere gidiyosun?

bu arada annisler bugun cok yurudum. ayakta kaldim ama neden ??? nato zirvesi icin Cumhurbaskani geldi Chicagoya.. bizde onun resepsiyonuna katildik. Baya guzel gecti. Chicagonun merkezide bir harika cok seviyorum orayi ama cok gezemedik.. esim iki dakikada bir iyimisin diye sordu fenalik geldi valla...Bu arada ablacim sana sorucam. benim cok akintim gelmeye basladi 3 gundur . sende boyle bisi varmi?? herkese iyigeceler saat gec oldu. uyuyalim bizde. biraz dinleneyim. yarin pazar. bebis icin eksikler var onlari halletemeye calisicaz.

ablacim siz aldinizmi car seat ile arabayi ???

Masallah topigin ilk prensesi senden geldi:))Rabbim tamamina erdirsin saglikli bi sekilde kucagina aldirsin ins. cnm.
Bende ilk doktora 6 haftalikken gitmistim,sadece muayene rutin kontroller yapilmisti 1 hafta sonra tekrar cagirdi ultrasonda kalp atislarini dinlemisti. Nuray'in dedigi gibi en rahat donemdesin son zmnlar bayagi agir geciyo bugunlerin kiymetini bil cnm.

masallah bi kizimiz gelliyo desene.. Crazymomla benim erkekimiz olacak :))) ilk hamileligin mi? en guzel haftalar gercekten 20'li hafta;ar. en rahat oldugum zamandi. simdi agrilarimiz cogaldi. insallah saglikcakla hepimiz aliriz kucagimiza bebislerimizi:nazar::emir_bebek:
CAliforniada bildigime gore havasi cok guzelmis. hamileligin rahat gecer...burda havalar isindi ve okadar sicakki gunduz yurunmuyor.. alisverise basladin mi? nerelere gidiyosun?

bu arada annisler bugun cok yurudum. ayakta kaldim ama neden ??? nato zirvesi icin Cumhurbaskani geldi Chicagoya.. bizde onun resepsiyonuna katildik. Baya guzel gecti. Chicagonun merkezide bir harika cok seviyorum orayi ama cok gezemedik.. esim iki dakikada bir iyimisin diye sordu fenalik geldi valla...Bu arada ablacim sana sorucam. benim cok akintim gelmeye basladi 3 gundur . sende boyle bisi varmi?? herkese iyigeceler saat gec oldu. uyuyalim bizde. biraz dinleneyim. yarin pazar. bebis icin eksikler var onlari halletemeye calisicaz.

ablacim siz aldinizmi car seat ile arabayi ???

Bende diyorum Nuray nerelerde resepsiyonu unutmustum,guzel ama yorucu gecmis galiba valla bu haftalarda yataktan baska hicbisryi gozum gormuyor yurumeye mecalim yok:KK43:(Chicagoyu esimde cok begenmisti bi ara merkezin resimlerini atsana Nuray merak ediyorum esim Istanbul'a cok benzetmisti.
Akinti olayina gelince benimde 1-2 haftadir bi anda su gibi sivi halde geliyo,suyum zannediyorum bakiyorum akinti bu haftalarda normalmis zaten onemsemedim bende. Yanliz kasiklarimda ve cati kemiklerimde muthis agri var belime de vuruyo su mayis bitseydi 38 olsaydik ya Rabbim hayirlisiyla zamaninda gondersin bebisleri ins.
Daha almadim Nuraycim yarin sabah cocuklar okula gidince bizde Miamiye gidip bakmayi dusunuyoruz esimle. Sana daha once de demistim ya bir magaza varmis diye once oraya bakicam once buyuk abimize yatak bakicam sonrada araba,carseat ve salincak bebis icin.

X