hamileyken idrar yolu enfeksiyonu yaşayanlar:(

Slm kizlar.ben de 18.haftamdan beri idrar yolu enfeksiyonu bikac hafta arayla yaşadim.3 kez monurol 2 kez fitil kullandim.halen gecmedi.doktorum bu sefer aksef 500 mg verdi.5 gun kullanicam.dogumuma az kaldi.inş geçer de sadece yavrumla ilgilenirim.

18. Haftada ağır bir enfeksiyon yaşadım once monural kullandım iki kez , işe yaramadı , duocid aldım sonra azosilin bunlarda geçirmedi ,şuan iğne kullanıyorum novosef iğneden sonra kasık ağrım karın ağrım geçiyor günde iki iğne ancak geçiriyor , sancılar beni uyutmuyordu bacağımı bile çekemiyordum , enfeksiyon ilerlediyse ne kadar su içerseniz için fayda etmiyor maalesef

4.ay kontrolümde bana da doktor hafif enfeksiyon var dedi. İlaç kullanmana gerek yok bol su iç. İlk 3 ay sürekli çıkardığım için su tüketememiştim galiba ondan. Bol su ile ilaçtan kurtulmayı umuyorum. Geçmiş olsun. Bol su öneriyorum.

Çeken bilir ağır bir idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorum doktor antibiyotik verdi umarım geçer... çok zor....

çok teşekkür ederim tavsiyeni dikkate alacağım tansiyon problemim yok çok şükür..bir bardak sıcak suyla 5 6 dal maydanoz kaynatıp içmekte işe yarıyormuş ama maydanoz hamilelere zararı dokunuyormuş diye okumuştum bi yerde o yüzden cesaret edemedim..
Sakın maydanoz suyu içmeyin hamilelere yaramaz canım

3litre su tüketimi, ne kadar bol su, o kadar az ağrı.
Ozel bölgeyi gunde bir kaç defa sirkeli su ile temizlemek gerek, idrar yolu dışındaki etkileri azaltir.
Mide problemi yoksa az limonlu su içilebilir.
Kiraz yemenizi de tavsiye ederim, hamilelere zarari olduğunu duymadım. İdrar söktürücü etkisi kuvvetlidir. Böbreği temizler.
Ancak bunlar orta düzey ve aşağısı için iltihabi temizleyici güçte. Kahverengi idrar ya da kanamalı idrarlar için, antibiyotik şart maalesef. Hepinize çok geçmiş olsun.

Maydonoz suyu sakın içmeyin, hamile olmasaniz tek tavsiyem bu olurdu ama o kadar güçlü ki, bebeği bile kaybedebilirsiniz Allah korusun.

çok teşekkür ederim tavsiyeni dikkate alacağım tansiyon problemim yok çok şükür..bir bardak sıcak suyla 5 6 dal maydanoz kaynatıp içmekte işe yarıyormuş ama maydanoz hamilelere zararı dokunuyormuş diye okumuştum bi yerde o yüzden cesaret edemedim..
maydonozun içilmesi düşük sebebi olabiliyor deniliyor. bence içmeyin.

Ben idrar yolu enfeksiyonu için dün üroderm kullandım bugün vajinal kaşıntım başladı normal mi acaba

X