hamileyken idrar yolu enfeksiyonu yaşayanlar:(

STY

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2012
198
1
kızlar bende çok fazla akıntı oluyor 2 kez antibiyotik kullandım ama geçmedi nası geçecek bilmiyorum benim gibi olanlar varmı nası geçecek bu enfeksiyon??aslında bende hep vardı bu sorum ama bi türlü geçmedi.aylık kontrollerimde doktorum kan ve idrar testi yapıyor idrar testi hep sorunlu çıkyor..

idrarı vermeden önce vajinal bölgenin çok temiz olması lazım
bir de TİT yapılıyor enfeksiyon taraması için
ama sadece tit yeterli değil
aynı zamanda idrarkültürüne de baktırmanı öneririm
benim titte çıkan enfeksiyon kültürde çıkmıyordu
bu durumda kültür daha güvenilir demişti doktorum
ben monurol kullanmıştım

bilgilendirdiğin için teşekkür ederim bu enfeksiyonlar erken doğuma sebep oluyormu bunu kafama takıyorum..

kızlar bende çok fazla akıntı oluyor 2 kez antibiyotik kullandım ama geçmedi nası geçecek bilmiyorum benim gibi olanlar varmı nası geçecek bu enfeksiyon??aslında bende hep vardı bu sorum ama bi türlü geçmedi.aylık kontrollerimde doktorum kan ve idrar testi yapıyor idrar testi hep sorunlu çıkyor..

selam ben enfeksiyon için akşamları 1 limonu sıkıp içiyorum az sulandırabilirsin de...bunu hamile olmadan önce de yapıyordum ama o zaman sabah akşam 1 limon sıkıyordum 3-4 güne akıntı, kaşıntı vs. hiç bişe kalmıyordu yalnız tansiyon sorunun varsa önermem..

çok teşekkür ederim tavsiyeni dikkate alacağım tansiyon problemim yok çok şükür..bir bardak sıcak suyla 5 6 dal maydanoz kaynatıp içmekte işe yarıyormuş ama maydanoz hamilelere zararı dokunuyormuş diye okumuştum bi yerde o yüzden cesaret edemedim..

canım antibiyotik kullanma fazla..çok su iç..ama hakkaten çok, abartarak yani..o zaman düzelir

canım bendede var ama doktor ilaç kullandırmıyo bol bol su içmemi yoksa hamilelik sonrası karın agrısından duramıcmı söyledi birde çorapsız ve terliksiz dolaşmamı belirtdi :KK66:

teşekkür ederim kızlar ilgilendiğinz için..bol bol su içeceğim..

bende çok sancı çekiyordum doktora gittim tabi 37. haftalarda oldğu için sancı sanmıştım ama nst de sancı çıkmadı idrar kültüründe enfeksiyondan çıktı ondan sancı çekiyormuşum dr üç tane ilaç yazdı

azosilin hippurin ve buskopan

kafamda soru işaretler var ama dr.ma güvendğim için kullanıyorm ilaçları umarım düzelir

bende de oldu iki kullanımlık fitil verdi bir de krem 1 tane fitili at geçmezse 2 yi atarsın demişti birinciyi attım kesti ikinciyi hiç kullanmadım
ki benimki çok kötüydü akıntı çok koku çok ıslaklık çoktu onlar bile geçti

bende de çıktı enfeksiyon. doktorum antibiyotik verdi. idrar tahlilini nst sonucuma göre yaptırmıştı doktorum. nst'de rahim kazılmaları çıktı. idrar yolu enfeksiyonu bu kasılmalara neden olabiliyormuş. dolayısıyla erken doğum riski de yaratabilir dedi. zaten bende kronik sistit var, dönem dönem tekrarlıyo ne yazık ki :KK43: hamilelikte daha ağır oluyo sanırım.

bence dr'un verdiklerini kullan çünkü gebelikte tedavi edilmeyen idrar yolu enfeksiyonları ciddi ağrılar yapıyormuş doğumla uğraşıcaz bide bunla uğraşmayalım yani bende de çıktı ben kullandım dr'un verdiklerini hatta dr bana' ben yazdığım halde gebeler kullanmıyor bu ilacı bişey olur diye sen sakın öyle yapma kullan' dedi ...bende kullandım bi ara böbreklerim bile ağrıyodu şu an iyiyim tabi bol suyuda unutma !:KK49:

bende 2 kez antibiyotik 1 kez fitil kullandım hala devam ediyor ama işte şimdi elimden su şişesini eksik etmiyorum su gerçekten çok faydalı azaldığını farkediyorum..

konu çok önce açılmış ama olsun....kızlar bende de hep enfeksiyon çıkıyor..tahlillerde ya sınırın üstünde ya da bol yazıyor.hep ilaç kullanmak zorunda kaldım.bir ara piyeloseptyl kullandım azalır gibi oldu..ilacı bıraktım 2 hafta sonra tahlillerde yine fırlamış.şimdi bana purinol ve azosilin yazdı doktorum.inşallah bu sefer tamamen kurtulurum şu illetten ya... bu arada 24.haftamdayım neredeyse 18 veya 19.haftadan beri ilaç kullanmak zorunda kaldım .arada 2 hafta kestik yine devam..hayırlısı olur inşallah

Baby Cat canım selam, şimdi nasıl oldun merak ettim. Bende 23. haftadayım ve aynen senin belirttiğin gibi 18.-19. haftadan beri bu idrar yolu enfeksiyonu ile mücadele halindeyim. Bende önce sol kasıkta sancı olarak başladı. monurol, piyeloseptyl kullandım geçmeyince augmentin 650 kullandım antbiyotik. Yaklaşık bir aydır sıkıntı yoktu pazardan beri bir sağ kasık ağrısı başladı gene. sanki adet sancısı gibi erken doğum olur diye korktum doktora göründüm rahim uzunluğu vs. gayet yerinde. Tekrar piyeloseptyl e başlattı. Yine TİT ve kültür istedi bakalım ne çıkacak. Bol su mu hiç işe yaramıyor. Ne yapayım bir galon su mu bitireyim onuda bilemiyorum. Ve bu kadar ilaç kullanmaktan artık korkmaya başladım. Umarım bebeğe bir zararı yoktur. Hoş dr ma çok güveniyorum ve eminim bir zararı olsa asla vermez. Ama işte benim geçmişte 19,5 haftalık ikiz kaybım olduğu için çok korkuyorum. Benimle aynı durumda olanlardan akıl almak istiyorum.

Baby Cat canım selam, şimdi nasıl oldun merak ettim. Bende 23. haftadayım ve aynen senin belirttiğin gibi 18.-19. haftadan beri bu idrar yolu enfeksiyonu ile mücadele halindeyim. Bende önce sol kasıkta sancı olarak başladı. monurol, piyeloseptyl kullandım geçmeyince augmentin 650 kullandım antbiyotik. Yaklaşık bir aydır sıkıntı yoktu pazardan beri bir sağ kasık ağrısı başladı gene. sanki adet sancısı gibi erken doğum olur diye korktum doktora göründüm rahim uzunluğu vs. gayet yerinde. Tekrar piyeloseptyl e başlattı. Yine TİT ve kültür istedi bakalım ne çıkacak. Bol su mu hiç işe yaramıyor. Ne yapayım bir galon su mu bitireyim onuda bilemiyorum. Ve bu kadar ilaç kullanmaktan artık korkmaya başladım. Umarım bebeğe bir zararı yoktur. Hoş dr ma çok güveniyorum ve eminim bir zararı olsa asla vermez. Ama işte benim geçmişte 19,5 haftalık ikiz kaybım olduğu için çok korkuyorum. Benimle aynı durumda olanlardan akıl almak istiyorum.
.....
selam canım.. ya dün gittik doktora bir dahaki sefere tahlil yapalım dedi.çünkü bir önceki tahlili 22sinde yapmıştık.daha erken yeni tahlil için dedi..ilaç bittiğinde devam etme .bakarız tahlillere dedi.. bakalım ya tamamen kurtulabileceğimi zannetmiyorum çünkü bitmiyor bir türlü sıfırlanmıyor maalesef..çok şükür ki benimkinde sancı ağrı olmuyor .ben de korkuyorum ilacları kullanmaya.sonuçta şu an 27 haftadayim .ilaçlarda da hamileyken mecbur kalmadıkça kullanmayın yazıyor insan bir tedirgin oluyor ama bir yandan da kullanmak zorundasın çünkü daha 13 hafta var.. e doktor da o kadar okumuş etmiş,yıllarca tecrübe edinmiş vardır bir bildiği diyorum..inşallah kurtuluruz bu hastalıktan.. muhtemelen 10 gün sonra doktora gideriz ..sonucu yazarım sana. sen de gidersen yaz ki eksik bildiğimiz bir şeyler olursa tamamlayalım birbirimizi..dediğin gibi insan ,aynı şeyleri yaşayanlardan bilgi almak istiyor acaba onlar ne yaptı nasıl oldu diye

çok teşekkür ederim tavsiyeni dikkate alacağım tansiyon problemim yok çok şükür..bir bardak sıcak suyla 5 6 dal maydanoz kaynatıp içmekte işe yarıyormuş ama maydanoz hamilelere zararı dokunuyormuş diye okumuştum bi yerde o yüzden cesaret edemedim..
Ewt maydanoz adaçayı ve nane Dr sordum erken doğuma sebebiyet verebiliyor . Hamilelikte akıntı normal deniyor ama rengi önemli .birde enfeksiyon için ılık. Suya birazcik sirke bu işi çözüyor amin olun ark çok kez bununla atlattı bilginize

.....
selam canım.. ya dün gittik doktora bir dahaki sefere tahlil yapalım dedi.çünkü bir önceki tahlili 22sinde yapmıştık.daha erken yeni tahlil için dedi..ilaç bittiğinde devam etme .bakarız tahlillere dedi.. bakalım ya tamamen kurtulabileceğimi zannetmiyorum çünkü bitmiyor bir türlü sıfırlanmıyor maalesef..çok şükür ki benimkinde sancı ağrı olmuyor .ben de korkuyorum ilacları kullanmaya.sonuçta şu an 27 haftadayim .ilaçlarda da hamileyken mecbur kalmadıkça kullanmayın yazıyor insan bir tedirgin oluyor ama bir yandan da kullanmak zorundasın çünkü daha 13 hafta var.. e doktor da o kadar okumuş etmiş,yıllarca tecrübe edinmiş vardır bir bildiği diyorum..inşallah kurtuluruz bu hastalıktan.. muhtemelen 10 gün sonra doktora gideriz ..sonucu yazarım sana. sen de gidersen yaz ki eksik bildiğimiz bir şeyler olursa tamamlayalım birbirimizi..dediğin gibi insan ,aynı şeyleri yaşayanlardan bilgi almak istiyor acaba onlar ne yaptı nasıl oldu diye

Aynen ben şuan idrar ve kültür sonucunu bekliyorum. Çıkar çıkmaz yazacağım sonucunu

35. Haftamdayıö 2. Kez idrar yolu enfelsiyonu yaşoyorum. İlki 4. Ayımda ve çok ağır geçti tuvaletimi yağamıyprdum bile. 2.de herhangi bir belirti olmadı büyük ihtimalle yeni başladı 5 gün anyibiyotik (enfexia 500mg) kullanmamın yeterli olcağını söyledi doktorum.

X