Bebek Beslenmesi yataginda yatirmak icin neler yapilabilir?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

duyguudum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2012
21
2
Ben bebegimi memede uyutmaya alistirdim, sonra baktim olmuyor. yerine koyunca uyaniyor, o zaman besikte sallamaya basladim, simdi de sallamanin sakincali oldugunu duydum, sallamayi biraktim, tekrar memede uyutup yatagina yatiriyorum ama kisa sure sonra kalkip kucak istiyor, benim gibi denemeler yapanlarin tavsiyesine ihtiyacim var,acaba kendiliginden nasil uyutabilirim? bu sirada bebegim 3 aylik..

ah duygu hanım kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş derler..benm oğlum 8 aylık..bütün gece memede uyuyor..beşiğine koyuyorum yarım saati doldurmadan gözü kapalı ağlmalaya başlıyor..tabi memeyi alınca susup uykuya devam..fena alıştı çok fena

ah duygu hanım kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş derler..benm oğlum 8 aylık..bütün gece memede uyuyor..beşiğine koyuyorum yarım saati doldurmadan gözü kapalı ağlmalaya başlıyor..tabi memeyi alınca susup uykuya devam..fena alıştı çok fena

Benim oğlum 6 aylık ve aynı senin oğlun gibi..Gece memede uyuyor..Yatağına bırakıyorum..En fazla bir saat sonra gözü kapalı ağlamaya başlıyor..Geceleri 5-6 kere kalktığım oluyor..Nasıl düzelir bu durum bilemiyorum..Zaten gündüz de çok uyuyor sayılmaz..Şimdiden sonra yatağına bırakıp kendi kendisine uyumasını sağlamaya çalışmak çok kolay olmayacaktır..

duyguudum, senin bebeğin henüz küçük, belki de sen daha kolay alıştırabilirsin..Bilemiyorum ki..

arkadaşlar bir iki küçük fikir vereyim ben öyle alıştırdım sayılır, birincisi emzik kullanıyomusunuz? emmek bebeklerde ihtiyaçmış çünkü, emzik olmayınca bebek annesini emzik olarak kullanırmış, ikincisi ben oğlumu beşiğine yatırıp iki kaşının ortasını parmağımla sıvazlayarak ninni söylüyordum, yukardan aşşağıya doğru, bu hareket çocukları sakinleştiriyormuş bunuda bir prof söylemişti tv de, bide bugün tvde uyku arkadaşı diye bişey gördüm, şu süper dadı programında, seyrediyormusunuz bilmiyorum ama bugünde bu konu vardı, internetten bugünün videosunu izleyebilirsiniz fikir olur :nazar:

arkadaşlar bir iki küçük fikir vereyim ben öyle alıştırdım sayılır, birincisi emzik kullanıyomusunuz? emmek bebeklerde ihtiyaçmış çünkü, emzik olmayınca bebek annesini emzik olarak kullanırmış, ikincisi ben oğlumu beşiğine yatırıp iki kaşının ortasını parmağımla sıvazlayarak ninni söylüyordum, yukardan aşşağıya doğru, bu hareket çocukları sakinleştiriyormuş bunuda bir prof söylemişti tv de, bide bugün tvde uyku arkadaşı diye bişey gördüm, şu süper dadı programında, seyrediyormusunuz bilmiyorum ama bugünde bu konu vardı, internetten bugünün videosunu izleyebilirsiniz fikir olur :nazar:

Canım, söylediğin doğru çünkü doktor da bana bebeğin memeyi emzik yerine kullandığını söylemişti..Ama benim oğlum emziği çok arada tutuyor maalesef...O da ancak derin uyuyorsa..Diğer söylediğini hiç denemedim..Bir kaç kere yüzünü okşayıp uyutmuştum ama o zaman da zaten hafif uykuluydu..Uyku arkadaşına da bakayım.
Dün gece 5 veya 6 kere kalktım yine..Artık sayıyı da unuttum:KK50: Gözleri kapalı ağlıyor, anca memede sakinliyor..Umarım önerilerinden faydalanabilirim:109:

Tesaduf bu ki; ben de kasinin ortasini dogdugundan beri oksuyorum, oksadigim an gozlerini kapatiyor, demek ki sakinlestiriyormus :-) bunu ogrenmem iyi oldu, tesekkur ederim, emzik olayini dusundum, ortopedik alacam bir tane, umarim ise yarar.

Tesaduf bu ki; ben de kasinin ortasini dogdugundan beri oksuyorum, oksadigim an gozlerini kapatiyor, demek ki sakinlestiriyormus :-) bunu ogrenmem iyi oldu, tesekkur ederim, emzik olayini dusundum, ortopedik alacam bir tane, umarim ise yarar.

evet psikolog söylemişti :) emzikte philips avent öneririm arkadaşlar, iki taralıda kullanılabiliyo, yani bebek ağızda memeyi çevirse bile sorun yok, iki tarafıda aynı. bu neden önemli, yine biyerde okumuştum; damaklı emzikleri bebekler ağızda çevirdiklerinde ters emdiklerinde bazen damak yapısında bozukluklara neden oluyomuş, bizimde ilk emziğimiz damaklıydı ama şimdi avent kullanıyoruz ve oğlum çok rahat aldı aventi :):KK34:

evet psikolog söylemişti :) emzikte philips avent öneririm arkadaşlar, iki taralıda kullanılabiliyo, yani bebek ağızda memeyi çevirse bile sorun yok, iki tarafıda aynı. bu neden önemli, yine biyerde okumuştum; damaklı emzikleri bebekler ağızda çevirdiklerinde ters emdiklerinde bazen damak yapısında bozukluklara neden oluyomuş, bizimde ilk emziğimiz damaklıydı ama şimdi avent kullanıyoruz ve oğlum çok rahat aldı aventi :):KK34:

Sevgili ipati, emzik denememiz basarisiz sonuclandi, kabul etmiyor bizim minik yani mememi emzik yerine kullanmaya devam edecek :-) kismet ne yapalim.. ama tesekkur ederim bilgin icin.

evet bebek emzik almıyorsa anneyi emzik yapıyor hakikaten.

ben avent'in blogunda gormustum, uykusuzluktan bitkin annelere bebek uyutma tavsiyeleri vermişler:
Uykusuzluktan Bitkin Annelere Bebek Uyutma Tavsiyeleri | Hamile ve Anne
ben aletha solter'ın yontemini denedim, iyi gidiyoruzkadaşlar. belki size de yarar.

evet bebek emzik almıyorsa anneyi emzik yapıyor hakikaten.

ben avent'in blogunda gormustum, uykusuzluktan bitkin annelere bebek uyutma tavsiyeleri vermişler:
Uykusuzluktan Bitkin Annelere Bebek Uyutma Tavsiyeleri | Hamile ve Anne
ben aletha solter'ın yontemini denedim, iyi gidiyoruzkadaşlar. belki size de yarar.

ben karnını doyurup gazını çıkarıyorum,iyice mayışmış oluyo,sonra da ayağıma koyup çok hafif sallıyorum,emziğinide veriyorum,derin uykuya geçince beşiğine koyuyuorum,güzel uyuyo ,eğer direk memeden beşiğe koyarsam 10-15 dk sonra cin gibi bakmaya başlıyo,hadi baştan tekrar uyutma çalışmalarına başlıyoruz,çok aşırı sallamadıktan sonra (hani bazı insanlar resmen savururlar bebeği sallıcam diye:KK1: ),bence hafif sallamanın,ister beşikte ister ayakta zararlı olduğunu snmıyorum,nizi annelerimiz sallamışlar,gayet de sağlıklıyız şükür.Bir de her bebeğin uyuma şekli farklı,bir akrabamızın reflü sorunu olan bebekleri var,o nedenle çok huzursuz,eve salıncak kurmak zorunda kaldılar çünkü sürekli ağlıyo ve uyumuyo kesinlikle,şimdi bu bebeği pış pışla vs ile uyutamayan anne napsın,ayakta bile durmuyo,memede de uyumuyo,en son artık tavana salıncak yapmışlar,ondan uyumuş,bazen eskilerin deneyimleri de gerek bize,ben üniversite mezunuyum ama asla kendi bildiğimi okumamayı öğrendim annem ve etcrübeli insanların o kadar faydası oluyo ki yeri geldiğinde,her şey kitaplardakji gibi olsa keşke,eğer bebeğin beşiğini sallayınca uyuyosa salla bence

bende bebeğimi göğsümde uyutup yatırıyordum sonra beşiğini bir iki sallayıp bıraktığımda uykuya dalıyordu,yalnız şunu farkettim göğsümdeyken gözlerini kapattığında yanı uykuya daldığında hemen kucağımdan yatağına koymazsam tekrar uyanıyordu ve emzik gibi göğsümü kullanıyordu bunu farkettim,sizde deneyin hemen uykuya dalar dalmaz hic bekletmeden yatağına koyun
birde farklı pozisyonlarda yatırabilirsiniz,benım bebişim 1 ayını doldurduğundan itibaren yüz üstü yatmaya başladı,cok ilginc ama sırt üstü uyuyamıyordu,dr. götürdüm demek ki bu şekılde uyumayı sevıyor huyu böyle olabılır demişti...

X