Trt süper dadı

ehlimana

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2010
3.411
204
Merhaba sevgili hanımlar;
Trt de ki Süper dadı programını izlediniz mi? fikirlerinizi merak ediyorum. uyguladığınız taktikler var mı?

Program güzel fakat her yemekten sonra eline sağlık diyen çocuk bana ters. Ezik, koyun gibi çocuk yetiştirmek istemem şahsen..

sanırım biraz önceki programı izledin. ilk hafta söyleyecektir fakat sonra söylememeye başlayabilir.
ben de anasınıfındayım. çocuklarla birlikteyiz. bazı uyguladığımız yöntemler var fakat öyle oluyor ki uyguladığımız davranış değiştirme yöntemlerini yıla yayıyoruz. 1 hafta içinde bu kadar değişiklik kalıcı mı diye merak ediyorum.

program benim de hoşuma gitti açıkcası ama tabi ki her çocuk kendine özel, benim daha doğmadı ilk çocuğum olacak ama taktikler hoşuma gitti, arada alıştırma olsun diye eşimi düşünme paspasına gönderiyorum mesela (şuan için tek kobayım o :KK1: )

yeşim varol şen kendisi ailelere yardım eden danışman. ilişkiler ve ebeveynlik üzerine kitapları var.
ailelerin de gerçekten olduğunu düşünüyorum. sonuçta küçük çocuklara ve farklı yaşlarda o kadar doğal rol yapmalarını öğretmek zor olur. ayrıca 1 hafta içinde nasıl bu kadar hazırlanabilirler ki?

Çocuğum yok ama ileride bir gün olursa(inşallah:KK49:)
uygulayacağım bi kaç taktiği beynime not ettim:KK1:
Benim hoşuma gitti bu program

program benim de hoşuma gitti açıkcası ama tabi ki her çocuk kendine özel, benim daha doğmadı ilk çocuğum olacak ama taktikler hoşuma gitti, arada alıştırma olsun diye eşimi düşünme paspasına gönderiyorum mesela (şuan için tek kobayım o :KK1: )

hayırlı olsun canım. allah hayırlısıyla sağlıkla yavrunu kucağına almanı nasip etsin.
uyguladığı yöntemler gayet güzel bence uygulanabilir.
eşinde çocuk doğsun diye zor bekliyordur.:KK52:

Çocuğum yok ama ileride bir gün olursa(inşallah:KK49:)
uygulayacağım bi kaç taktiği beynime not ettim:KK1:
Benim hoşuma gitti bu program

çocuğun olunca kullanırsın canım. bazı taktikleri biz anasınıfında kullanıyoruz. ama herşey ailede bitiyor. şimdiden bilgilenmek lazım.

hayırlı olsun canım. allah hayırlısıyla sağlıkla yavrunu kucağına almanı nasip etsin.
uyguladığı yöntemler gayet güzel bence uygulanabilir.
eşinde çocuk doğsun diye zor bekliyordur.:KK52:

Teşekkür ederim canım, ikimizde gerçekten çok heyecanlıyız, güzel bir evlat yetiştirmek istiyoruz, Allah herkese nasip eder inşallah bilinçli olmak çok güzel önce kendimizi geliştirmek esas olmalı bu konularda yoksa her duyduğumuzu evlatlarımız üzerinde uygulamaya çalışırsak hata oranımız çok fazla olur çünkü onlar deneme tahtası değil duygularını kesinlikle göz ardı edemeyiz, onları yetiştirirken bilinçli ve kararlı olmalıyız, Allah söylemlerimizi eyleme geçirirken yardımcımız olsun inşallah :KK34:

canım benim programdan anladığım ilk önce ailenin kendini yetiştirmesi gerektiği. sonuçta çocuğu da yetiştiren, şekillendiren aile.

Kesinlikle katılıyorum bazı çocuklar gerçekten de zor oluyor bu da imtihan Allah anne babaların yardımcısı olsun, onların bize göre minicik kendilerine göre kocaman dünyalarına girmek çok zor dikkatlı olmak gerekli o yüzden...

Ben çok beğenerek izliyorum proğramı...
Çocukların genelde disiplinsiz olması benim dikkatimi çekti..
Ailelerin kararlı ve söz geçirmek konusunda istekli olmaları gerekiyor..
Eşlerin eşit görev dağılımı yapması da çok güzel bişey..
Ben beğeniyorum şahsen

bende izliyorum o programı güzel ama metotlar hep aynı gibi geliyor bana eşimle izlediğim için adam gitgide 2. çocuk fikrinden soğuyor böylede bir yan etkisi var :KK52::KK52:

ilk programı izlediğimde şok geçirmiştim.:KK53:anne elinde terlikle oraya buraya vuruyor falan. tamam ben eminim çoğu evde durum böyle. türkiye gerçeği gibi oldu. ama televizyonda bir programda görmek gerçekten olayı meşrulaştırıyor. yani bak televizyona bile çıktı demek ki yaptığım normalmiş diyor aile. bu konmamalıydı bence.
tabii her programda eleştirilecek ve takdir edilecek şeyler olur. mesela türkiye de pek uygulanmayan ve türk erkeklerine ters bir durum vardı. olması gereken birşeydi fakat bu programla daha bir vurgulandı. babanın da çocuklardan sorumlu olması gerektiği. hep kadının omuzlarındaydı bu sorumluluk. artık bir paylaşma durumu oldu. inşallah dadı evden gittikten sonra da babalar böyle devam eder.

bende izliyorum o programı güzel ama metotlar hep aynı gibi geliyor bana eşimle izlediğim için adam gitgide 2. çocuk fikrinden soğuyor böylede bir yan etkisi var :KK52::KK52:

güzel metotlar bence de. uygulanabilecek olanlar. canım sen eşini rahatlat bence. herkesin çocuğu böyle olacak diye birşey yok.

terlikli anne hatırladım kopmuştum ona ya terlikle bütünleşmişti kadın mutfak tezgahına vuruyor yatağa terlikle giriyor sonra birde ayağına giyiyor ilginç anne:KK1:danışman dayanamayıp elinden almıştı

kim olduğunu hatırlamıyorum şu an fakat yine terlikli anneydi galiba bir de şırınga ve iğne çıkarmıştı. bitmiştim o sahneye. dadı bir anda elinden aldı. neydi o ya??:KK53::KK50:

güzel metotlar bence de. uygulanabilecek olanlar. canım sen eşini rahatlat bence. herkesin çocuğu böyle olacak diye birşey yok.

e yani oğlumuz var allahtan çok sakin bir çocuk akıllı maşallah:nazar:baba oğul çok tutkunlar o çocukları görünce böyle çocuğumuz olsa ne yapardık diyo alem ya

bugün ki bölümdeki anneyede çok üzüldüm kadının yorgun çaresiz hali ah ah insan yetiştirmek zor cennet annelerin ayakları altında sözü ne muhteşem bir cümle :KK42:

X