karbonatlı su

Karbonat kullananların ve kullanmak isteyen arkadaşların dikkatine!

Alıntıdır;

Yabancı ülkede yaşayanlar ;Eczaneye Ingiliz Sodium Bikarbonati diye sormayın! O Türkiye'deki markalardan biri sadece önemli olan eczaneden Natron yada Natriumhydrogencarbonat yada NaHCO3 olarak isteyin. Na2CO3 yani E-500 Sodyum karbonat olarak geçiyor bunu kullanmayın bu "Sodyum karbonat. Sodyum türevlerinden birisidir.Formülü Na2CO3'tür. Deterjanların,kireç önleyicilerin,çamaşır ve tül beyazlatıcıların ürün bileşiminde kullanılır." O yüzden temizlik sodası kesinlikle kullanmayın!!!. "Natriumhydrogencarbonat mit dem Trivialnamen Natron, hat die Summenformel NaHCO3" bunu kullanabilirsiniz.

Karbonat ( Sodyum Bikarbonat - İngilizce: Sodium bicarbonate - Kimyasal formülü : NaHCO3 )
Eczanelerde: İngiliz Karbonatı, Solvey Karbonatı, Karbonat, Cep sodası, Garra Karbonat gibi isimlerle satılmaktadır. Eczanelerden almanızı tavsiye ederim. Markette satılanı alsak olmazmı ?Aktardan satın alsak olmazmı ? Bakkal'dan alsak olmaz mı gibilerinden soru sormayınız.TEKRAR SÖYLÜYORUM ECZANEDEN ALACAĞINIZ KARBONAT EN GÜVENİLİR OLAN KARBONATTIR!!!.

kızlar ben ıkı gün denedim ama devamlı bende bi mide şişmesi oldu daha fazla içemedim
bende kronik gastrit var etkisi olmuş olabilir mi bilmiyorum.. dikkatli kullnmakta fayda var
Merhaba beyazgul56,
Alıntıdır;

Dr.Aysegul Coruhlu ‏@aysegulcoruhlu
Gunluk karbonat miktariniz bir cay kasigini gecmesin. Ve bunu azar azar suya koyun. Bir tutam tuz kadar 1 lt suya koymak yeterli.ABARTMAYIN

Limon elma sirkesi seceneklerini kullanin eger hafif de olsa Şişmeniz olursa!

Karbonati a-zal-tin.

Sadece satilan en yuksek ph sulardan da icebilirsiniz.

DrAysegul Coruhlu;Tansiyon probleminiz varsa elma sirkeli veya limonlu su icin karbonatli icmeyin.

Son düzenleme:
Alıntıdır;

DrAysegul Coruhlu; abartarak cok fazla koyuyor insanlar. zannediyorlar karbonat zayiflatir.

Alıntıdır;

Karbonatli suyun faydalari:

Asitlerin oluştuktan hemen sonra nötralize edilmesi, kandaki asit dengeleyici bikarbonatların yüksek tutulması ile mümkün olur. Bunun en temiz ve en etkili yolu ise alkali su tüketmektir.

Alkalilik, yağ asitlerini yakmaz onları çözer, nötralize eder ve sıvılaştırarak böbreklerden güvenli şekilde atılmasını sağlar.

Çiğ et veya tavuğa dokunduğumuzda ellerimiz yağdan kaygan ve yapışkan olur. Ellerimizi sadece su ile yıkamak sorunu çözmez, ancak sabunla yıkandığı zaman ellerimiz normal duruma döner. Bunun en basit açıklaması; yağın asit, sabunun ise alkali olmasıdır.

***Alkali suyun herhangi bir besin değeri veya tıbbi değeri yoktur. Sadece vücuttaki fazla asitleri nötralize ederek etkisiz hale getirir, kanın kıvamını inceltir, kan akışını kolaylaştırarak birçok hastalığın önüne geçilmesine ve kendimizi daha iyi hissetmemize katkı sağlar.

her yemekte 1 sürahi su tüketiyoruz eşimle ikimiz:)
Selam karışmak gibi olmasın ama yemekle beraber su içme işini tekrar düşünün bence. formlarda yemekle beraber suyu tavsiye etmiyorlar. Biz de evde eskiden öyle yapardık son 3 aydır sofraya bardak koymuyorum ya da yemekle beraber en fazla yarım bardak su içiyoruz. bunu dışında ki zamanlarda 2 litre dolu dolu içiyoruz. :)

Merhaba, Alkali diyet kitabının yazarı Dr. Ayşegül hanım, yemeklerden 20-30 dk önce ve yemeklerden 2 saat sonra su içilmesini öneriyor. Yemekle birlikte sıvı alınmamalıymış.

Alıntıdır;

DrAysegul Coruhlu; abartarak cok fazla koyuyor insanlar. zannediyorlar karbonat zayiflatir.

Alıntıdır;

Karbonatli suyun faydalari:

Asitlerin oluştuktan hemen sonra nötralize edilmesi, kandaki asit dengeleyici bikarbonatların yüksek tutulması ile mümkün olur. Bunun en temiz ve en etkili yolu ise alkali su tüketmektir.

Alkalilik, yağ asitlerini yakmaz onları çözer, nötralize eder ve sıvılaştırarak böbreklerden güvenli şekilde atılmasını sağlar.

Çiğ et veya tavuğa dokunduğumuzda ellerimiz yağdan kaygan ve yapışkan olur. Ellerimizi sadece su ile yıkamak sorunu çözmez, ancak sabunla yıkandığı zaman ellerimiz normal duruma döner. Bunun en basit açıklaması; yağın asit, sabunun ise alkali olmasıdır.

***Alkali suyun herhangi bir besin değeri veya tıbbi değeri yoktur. Sadece vücuttaki fazla asitleri nötralize ederek etkisiz hale getirir, kanın kıvamını inceltir, kan akışını kolaylaştırarak birçok hastalığın önüne geçilmesine ve kendimizi daha iyi hissetmemize katkı sağlar.

alkali diyeti aylar önce uygulamıştım 5 kilo vermiştim ama sürdüremedim inşallah tekrar deneyecem sizlerede başarılar iyi geceler tontişler:::::))))))))))))))))))

Karbonatli Su tek basina zayiflatmiyor arkadaslar,
mucizevi birsey degil yani.
Diyetteyseniz, diyetin vucudunuza zarar vermesini ve erittiginiz yaglarin daha cabuk vucudunuzdan atilmasini sagliyor sadece...

selamlarrrrr bende dün başladım ama yemek arasında içmiştim meger öle içilmiyormuş hımmmm napalım bizde öyle devam ederiz

artık ben de aklıma geldikçe ekliyorum sürahiye evdekilerden bi tepki de almadım her halde anlamadılar :)

Bende yaklaşık 1 haftadır suyumu karbonat katarak içiyorum ama bende nedense gaz problemi yaptı. Bunun bir çözümü var mı biliyor musunuz?

hiç birşeyin tek başına zayıflamada mucize yaratacak kadar etkili olduğunu düşünmeyenlerdenim...bu yöntemin diyetle beraber işe yaradığına inanıyorum...

yurtdışındayken spor hocam spordan sonra karbanatlı limonlu su yada soda içersem terle kaybettiğim mineral ve tuzu geri alabileceğimi söylemişti...

1 haftadır karbonatlı su içiyorum ve bana en iyi ve gözle görülür etkisi bağırsaklarımı düzene sokması oldu..akşamları yemekten yarım saat kadar sonra yarım litre suya 1 çay kaşığı kadar atıp içiyorum...bu bağlamda çok etkisini gördüm...

kızlar bugünden itibaren karbonatlı suya başlamış bulunuyorum kocaman bir bardağım var oda sıcaklığında su doldurup 1 tatlı kaşığı karbonatı ekleyip içtim az önce şimdi de elimde yeşil çayım var deneyip yazarım inşallah işe yarar 30 kilo vermekistiyorum

bende bugun denicem ne kaybederimki en azından pahalı zayıflama haplarına para vermemiş olurum yan etkiside yokmuş süperrrr :)

başlığı okurken son sayfada senin yazını gördüm uzeysecim :KK34: başla tavsiye ederim ben ameliyat sonrası başladım çok faydasını gördüm sevgiler

jelesec bu bildiğimiz karbonat mı? bi arkadaş eczaneden alınan karbonattan bahsetmiş de...

jelesec bu bildiğimiz karbonat mı? bi arkadaş eczaneden alınan karbonattan bahsetmiş de...

Sodyum bikarbonat içmenizi öneririm..sodyum bikarbonatı eczaneden almanızı tavsiye ederim.(ingiliz sodası,cep sodası ya da içme sodası olarak da sorabilirsiniz.)
$48100_10151338961338229_1918431253_n.jpg $163375_10151338961723229_2115451366_n.jpg Eczaneden alacagınız kabonat en güvenilir olanıdır,unutmayın..

ALINTIDIR,LÜTFEN OKUYUNUZ...

Not 1: Hasta olmamak için her gün 1 çay kaşığı karbonatlı su içebilirsiniz. Eğer grip, nezle gibi rahatsızlıklar olursa günde 3 çay kaşığı karbonatlı su içebilirsiniz. Eğer kanser hastasıysanız Önce gidip dijital pH ölçer alıp idararınızı sabah akşam kontrol edip pH ı 8 in üzerine çıkarmanız gerekir. Buna bağlı olarak karbonat içimi günde 5 - 6 çay kaşığı karbonatlı su içmeniz gerekebilir. 1 çay kaşığı karbonatlı suyu bir miktar içip yatağa yada kanepeye uzanıp 360 derece sağa sola dönerek haraket etmelisiniz . Bu haraketleri yaparken ara ara bardaktaki karbonat tüketilmelidir. Bol sebze ağırlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. Özellikle gün boyu acıktıkça salatalık yemenizi tavsiye ederim. Bütün hastalıkların temelini asidlenmemizden kaynaklanır. Eğer asidik olursanız, kanser dahil pek çok hastalığa yakalanırsınız. Eğer vücudunuzdaki su alkaliyse hasta olmazsınız. Asla kola türü içecekleri tüketmemeniz gerekir. Bu içeceklerin hepsi asidik pH değeri 2,5 'tur. Sizi kimse bu içeceklere karşı uyarmaz. Cips'lerin içinde MSG vardır asla tüketmeyin, aşıların hepsi asidik'tir asla çocuklarınıza yaptırmayın. Yapat tatlandırıcılardan uzak durun asla kullanmayın. Eğer karbonatlı su içtiğinizde ishal olursanız bunu bilinki vücudunuz asitlerden kurtulmaya çalışıyordur. Bu iyi bir göstergedir. asitler atıldığında ishal biter.

Eğer yüksek Tansiyonunuz varsa yada yaşlıysanız Karbonatlı suyu içtikten sonra Kanape yada yatağa uzanı 10 - 20 dk uzanıp dinlenin. Bazı insanlarda tansiyonda yükselme yaratabilir ama kısa sürer bu. O yüzden TANSİYONUNUZUN YÜKSELMESİNDEN ENDİŞE EDİYORSANIZ UZANIP 10 - 20 DAKİKA DİNLENİN.''

X