karbonatlı su

kızlar karbonatlı suyun tadı garip geliyosa karbonatlı suyu 1 gün dinlendirin o zaman o tuzlu gibi olan tadı kalmıyor

karbonatlı suyun bircok hastalıgada iyi geldigini okudum fakat tansiyon yükselttigini ve ictikten sonra 5 ila 10 dak.yatılması gerektigide yazıyordu makalede sizde böyle bir etki olmuyormu?

karbonatlı suyun bir tek faydasını gördüm o da şu..sabah içtikten sonra 10 dk geçmeden bir bağırsak gurultuları sanki içimde deprem oluyor gibi bir hisle doğruuu tuvalete koşuyordum..anam anam bi ishal bi söktürüyor sormayın..kabızlık sorunu çekenler denesin bunu..bende kabızlık yok ama 1 saat önceden yediğini hemen söktürüyor..tadı berbat tuz ağası..iğrenerek nefes almadan içiyordum..sonra dedimki kendime ammman sementaa ne içiyorsun bunu senin kilo sorunun yok altı üstü 55 kiloyum neden kendine işkence yapıyorsun...10 gün kadar içmiştim şimdi içmiyorum saçımı yıkıyorum karbonatla..no poo akımına uydum :KK37:

kızlar dün sabah 61.76 kiloydum 3 litre karbonatlı su 2mil yuruyuş yaptım ve l carnitine kullandım bugun uyandığımda 60.80 di kilom inşallah 1 kilo vermişim 1 günde

Karbonat ( Sodyum Bikarbonat - İngilizce: Sodium bicarbonate - Kimyasal formülü : NaHCO3 )
Eczanelerde: İngiliz Karbonatı, Solvey Karbonatı, Karbonat, Cep sodası, Garra Karbonat gibi isimlerle satılmaktadır. Eczanelerden almanızı tavsiye ederim. Markette satılanı alsak olmazmı ?Aktardan satın alsak olmazmı ? Bakkal'dan alsak olmaz mı gibilerinden bana soru sormayın. Ben size TEKRAR SÖYLÜYORUM ECZANEDEN ALACAĞINIZ KARBONAT EN GÜVENİLİR OLAN KARBONATTIR!!!.

Hasta olmamak için her gün 1 çay kaşığı karbonatlı su içebilirsiniz. Bunu yarım çay kaşığı sabah, yarım çay kaşığı akşam 1 bardak suya karıştırıp 3dk bekleyip iyice karışmasını bekleyin sonra tekrar karıştırıp için. Her beden ve her bedenin göstereceği tepki farklı olucak'tır. Çünkü herkesin farklı beslenme biçimi var. Bundan dolayı herkesin kendi bedenini dinleyip buna bağlı olarak karbonat miktarını ayarlaması gerekir.

Eğer grip, nezle gibi rahatsızlıklar olursa günde 3 çay kaşığı karbonatlı su içebilirsiniz. Fazla gelirse o zaman günde 3 kere yarım çay kaşığı içerek buna devam edebilirsiniz.

3 yaşından büyük çocuklarda hastalık olursa yarım çay kaşığı karbonatı 1 bardak suya karıştırıp içirebilirsiniz.

Eğer Karbonatlı suu içmekte zorlanıyorsanız, boş ilaç kapsülleri temin edip içlerine sodyum Bikarbonatla doldurup bol suyla hap olarak içebilirsiniz.

Eğer Tansiyonunuz yüksekse yada hipertansiyonunuz varsa, hazırladığınız karbonatlı suyu tek seferde içmeyin, gün içinde yudum yudum az az içip öyle bitirin yani güne yaarak ve bol alkali su tüketin.

Eğer yüksek Tansiyonunuz varsa yada yaşlıysanız Karbonatlı suyu içtikten sonra Kanape yada yatağa uzanı 10 - 20 dk uzanıp dinlenin. Bazı insanlarda tansiyonda yükselme yaratabilir ama kısa sürer bu. O yüzden TANSİYONUNUZUN YÜKSELMESİNDEN ENDİŞE EDİYORSANIZ UZANIP 10 - 20 DAKİKA DİNLENİN. ARKADAŞIMIN ANNESİ YÜKSEK TANSİYON HASTASIYKEN ŞUANDA YÜKSEK TANSİYON HASTASI DEĞİL! AMA KARBONATLI SU İÇTİKTEN SONRA VÜCUDUNU DİNLİYOR EĞER ÇIKARMIŞ GİBİ HİSSEDERSE YATAĞA UZANIP DİNLENİYOR SONRA KALKIP GÜNLÜK İŞLERİNE DEVAM EDİYOR!.

Kanser hastasıysanız!!!:

Eğer Kanser gibi bir hastalığınız varsa Öncelikle sakın Kemoterapi almayın Kemoterapi notumda yazılanları muhakkak okuyun!!!. Gidip dijital pH ölçer alıp idararınızı sabah akşam kontrol edip pH ı 8 in üzerine çıkarmanız ve bu seviyede en az 2 hafta tutmanız gerekir. Buna bağlı olarak karbonat içimi günde 5 - 6 çay kaşığı karbonatlı su içmeniz gerekebilir. 1 çay kaşığı karbonatlı suyu bir miktar içip yatağa yada kanepeye uzanıp 360 derece sağa sola dönerek haraket etmelisiniz . Bu haraketleri yaparken ara ara bardaktaki karbonat tüketilmelidir.

Tıpta çok hastalık var. O yüzden bana şuna iyi gelirmi diye sormayın!. Deneyin görün iyi gelip gelmiyeceğini. Duvarımda yığınla hastalığa iYi geldiğini bildiren görüşler var. Diabet ileşmez die geçiyor, bakın demekki geçiyormuş, kanserin tedavisi yok bakın tedavisi varmış. Trombositleri onkologlar yükseltemeyiz diye konuşurlarken bakın alkali hale gelince trombositler yükseliyormuş .. Daha bir çoğunu paylaştım artık tek tek cevap yazamam. Tek başıma herkese cevap yazmam mümkün değil!!.

Eğer şu zamana kadar çok asidik beslendiyseniz, vücudunuz asit tutmuşsa ishal olup sıvi şeklinde wc'ye çıkarabilirsiniz. Ben abartarak 5 gün günde 5 defa içerek her gün 5 -6 defa wc e gittim sırf asitli su çıktı. O 5 gün devamlı salatalık edim, bitkisel beslenmeye ağırlık verdim. 6 cı gün normal sağlıklı bir şekilde dışarı çıktım ve vücut biriktirdiği asitleri attı, 10 cu gün laktik asitler eridi kuluçlar kalmadı. 15 ci gün sigara içtiğim için alt ciğerlerime nefes almakta zorluk çekiordum ama nefes alma sorunum yoktu sadece derin nefes almakta zorluk vardı, o kalktı derin nefes alabilmee başladım.

Hangi hastalık olursa olsun, her hastalıkta ayrıca kolloidal gümüş suyu kullanılmasını tavsiye ederim. D vitamini almayı unutmayın çünkü zamanınızın çoğu kapalı alanlarda geçiyor. Kanser dahil pek çok hastalığın nedeni D vitamini eksikliği. Türkiye Cumhuriyetinde eczanelerde Devit-3 ampul satılıyor 300.000 İU bunu ayda 1 kere şekere yada ekmeğe emdirip tüketmeniz gerekir. Bunu hasta olsanızda olmasanızda herkese tavsiye ediyorum. Yetişkinler için 1 ampul 1 aylık D Vitamini ihtiyacınızın hepsini karşılar.

Karbonatın dozunu bana artık sormayın 1,5 senedir anlatmaktan bıktım. Karbonatlı su içerek alkoloz olunsaydı, ben ve beni takip eden herkez ciddi sıkıntılara girerlerdi kimse girmedi. En fazla gaz apar geğirirsiniz geçer yada gaz olarak alttan çıkarırsınız. Yada ishal olursunuz, asit atarsınız.

Fazla bitkisel beslenmei doğru bulmuyorum, fazla magnezyumda ishal yapar. Kalsiumla dengelemeniz gerekir, kalsiyum almak için yoğurt yiğin. Ben laktozsuz süt içilmesini daha doğru buluyorum.

En Önemlisi Şu bilgileri Lütfen Anlamaya çalışın!!!!.

Sodyum Bikarbonatın Önemi

Tükrük bezlerinin yoğun miktarda karbonat iyonları salgılayarak yediklerimizi alkali yapar. Midemizin çevresi kandan alınan sodyum klorür'le çevrilidir.Sodyum su ve karbon dioksitle birleşerek alkali TUZ yani SODYUM BİKARBONAT OLUŞTURUR. Biyokimyada bu şu şekilde formüle edilir: H20 + CO2 + NaCl = NaHCO3 + HCL. Bundan dolayı midemiz aslında yediklerimizi ALKALİ yapmaktan sorumludur. BRUNNER BEZLERİ (12 PARMAK BAĞIRSAĞINDA BULUNUYOR) yüksek miktarda karbonat salgılayarak yediklerimizin alkali halde sindirilmesini sağlıyor. Pankreasımız Yüksek miktarda Sodyum Bikarbonat salgılayarak mideden gelen asitleri nötralize etmek ve yediklerimizi alkali yapmaktan sorumlu. Karaciğerde safra salgısındada yüksek miktarda karbonat içerir. Bedenimiz çürümemek için (kanser olmamak için) kendisini hep karbonatla alkali hale getiriyor. Böbreklerimizin kendisi karbonat ürettir. Böbreklerimiz kanın pH seviyesini alkali tutmakla sorumludur.

kızlar hamileler bir yan etkisi var mı kullanabilinir mi

Kullanabilirmiş ama miktarını KESİNLİKLE Abartmadan. 2 lt suya 1 çay kaşığı saf karbonat( ingiliz karbonatı,eczenden alınacak) eklenerek iyice karıştırılıp,yemeklerden yarım saat önce, yemeklerden 2 saat sonra içilecek.

Bilgileriniz için tesekkür ederim dün başladım ilk zorluk çektim midem bulandı ama cidden idrara sık cıkartıyor. zayıflamak için baslamıstım ama faydalarını okuyunca hosuma gıtti bırakmayı düşünmüyorum. biraz gaz sorunu oluyor geyirme gibi ama olsun sorun degil. bir yakınım kanser hatası yarın onada bu yazıyı okutcam inşallah oda faydasını görür gercekten karbonat cok yayarlıymış.

bide bebek düşünüyruz miktarını nasıl ayarlamalıyım bebeğime zararı olurmu bi o aklıma takıldı ???

slm bende 17 gündür içiyorum ve yediklerime de dikkat ediyorum bi faydası olduğunu düşünmezken karbonat bitince eczaneden aldım sanırım markettekinden farklı bunun tadıda farklı ve gaz çıkarttırıyor diğerinde olmamıştı şimdi buna devam deneyip görücez bakalım bu arada yoğurt zencefil zerdeçal tarçın kürünüde yapıyorum bakalım ne olcak şuan regl dönemi tartılmıyorum moralim bozulmasın die daha sonra yazıcam inşallah musmutlu bir şekilde.... :)

Son düzenleme:
Bende yarin baslicam.kabizlik sorunum vardi ama sabahlari ac karnina ilik su icine 1 tatli kasigi elma siekesi yarim limon ve 1 cay kasigi bal koyuyorum sanirim bu bagirsaklari duzene sokuyo.karbonat yararliysa cok heveslendim.bide su yogurt olayinada baslayim.bide ben sarimsakli cay iciyorim.haxir aldim.bu arada 19 aylik cocugumuda emziriyorum.65 kiloyum 55 olmayi cokkk istiorum.1.67 boyum.haydi startttttt.

Bende yarin baslicam.kabizlik sorunum vardi ama sabahlari ac karnina ilik su icine 1 tatli kasigi elma siekesi yarim limon ve 1 cay kasigi bal koyuyorum sanirim bu bagirsaklari duzene sokuyo.karbonat yararliysa cok heveslendim.bide su yogurt olayinada baslayim.bide ben sarimsakli cay iciyorim.haxir aldim.bu arada 19 aylik cocugumuda emziriyorum.65 kiloyum 55 olmayi cokkk istiorum.1.67 boyum.haydi startttttt.

hadi bakalım kolay gelsin bende 63 kg ım bende 55 olmak istiyorum ama karbonat içerken sirke içme bence hepsini birarada yapmak sakıncalı olabilir 15 günlük kürler halinde yapabilirsin yoğurt ve karbonatı yapıyorum ben ama sanki sirke ve karbonat içerde kezzap olcak :) diye düşündüm hıı bide sarımsak çayı oda aklımda ve sırada :):)

Altın kural 1: Her sabah uyanınca ilk iş 2 büyük bardak (minimum 400cc) oda sıcaklığında su içeceğiz.
Altın kural 2: Gün içinde en az 3 litre su bitirmiş olacağız. Suya isteğe göre taze limon suyu veya elma sirkesi ekleyebiliriz.
Altın kural 3: Yemeklerle birlikte kesinlikle su içmeyeceğiz. Yemeklerden yarım saat önce bırakacağız ve 1 saat sonra tekrar başlayacağız.
Altın kural 4: Her gün 3 poşet karbonat, 1 çay kaşığı Himalaya Tuzunu suya eritip içeceğiz. Her bir poşet karbonat (5gram) bir bardağa. Bir çay kaşığı tuz da yine başka bir bardağa konulacak. Zamanları bize kalmış. Yeter ki her gün alalım.
Altın kural 5: Zayıflama kurumuzu yaparken siyah çay, kahve, kola, alkol, gazlı içecekler, hazır kutu meyve suyu içmeyeceğiz. Bu çok önemli!
Altın kural 6: En büyük öğünümüzü sabah 11.00 ile öğleden sonra 4.00 arası yiyeceğiz.
Altın kural 7: Güneş batınca çorba dışında bir şey yemeyeceğiz. Sebze çorbası ve mercimek çorbası olabilir.
Altın kural 8: Zayıflama kurumuz suresince süt, peynir, yoğurt, yumurta ve tavuk tüketmeyeceğiz.
Altın kural 9: Ve ekmek… 11.00 – 16.00 dışındaki saatlerde ekmek yemeyeceğiz. Bu saatlerde de muhakkak kızartılmış ve beyaz ekmek dışındakiler tüketilecek.
Altın kural 10: Her gün açık havada en az 30 dakika yürüyeceğiz. Park, koru, deniz kenarı tercihimiz.
Not: Kaç kilo vermek istiyorsanız bunu 3 ile çarpın. Bu 10 kuralı tam olarak yaparak, o kadar gün sonunda sağlıklı bir şekilde vereceksiniz. Örneğin; üç kilo vermek istiyorsanız, dokuz gün uygulamalısınız.

Karbonatlı su ile zayıflama olayı ülkemizde Diyetisyen Gül kaynak ile popülerlik kazanmıştır. Gül Kaynak katıldığı bir tv programında karbonatlı su ile zayıflama tarifi verdikten sonra zayıflamak isteyenlerin sıkça başvurduğu bir zayıflama yöntemi karbonatlı su olmuştur.

Tarife göre günde ortalama 4 litre su içilmelidir ve içilecek suya karbonat katılması gerekmektedir. Dozaj olarak 1 litre suya 2-3 çay kaşığı karbonat eklemeniz yeterlidir.

Karbonat içtiğimiz suyun pH değerini artırır. Tükettiğimiz gıdalardan geçen asitleri ve atık maddeleri pH değeri yükseltilmiş su içerek vücudumuzdan atabiliriz. Normal suyun pH değeri içine karbonat eklenerek yükseltilebilir.

Bu bilgiyi kilo kontrolü ve zayıflama içinde kullanabiliriz çünkü vücudumuzdaki yağları toksinleri karbonatlı su ile atabiliriz. Karbonatlı suyun hazımsızlık için de kullanıldığını herkes bilir. Karbonatlı Su Yediklerimizi daha rahat sindirmemize de yardımcı olur.

arkadaşlar tavsiye ederim bn sabah akşam denyrm metabolizmayı inanılmaz çalıştryr
Ortalama günlük su ihtiyacının 2 litre olduğunu göz önünde bulundurursak 4 litre oldukça iddialı bi miktar alınan su miktarıyla vücuttan atılan mineral miktarının doğru orantılı olduğunu duymuştum.

Günlük su alımını 2 litre civarında tutup, son karbonhidrat alımını öğle öğünlerinde alıp akşam yemeklerinde türk mutfağında yemeklerdeki yağ oranını göz önünde bulundurup ekmek tüketmemekte fayda var.

akıntıyı geçirdiğini söylemiş arkadaşlar
ben bunun için içmeye başlayacağım
yalnız midem çok hassas şişkinlik gibi sorunlarım olmaz umarım
gastroentoloji uzmanı dr gittiğimde bana karbonatlı suyun şişkinlik gaz yaptığını sölemişti..tavsiye etmem demişti..içen arkadaşlara duyurulur

kızlar karbonatlı suyun tadı garip geliyosa karbonatlı suyu 1 gün dinlendirin o zaman o tuzlu gibi olan tadı kalmıyor

hımm o zaman bir şişe daha hazırlayp dinlenmeye bırakim bana çok bulanık geldi tadı ayran filan olarak tüketmeyi düşünüyorm

bende bugün denemeye başladım. Bu arada sabah ve gece yatarken tarçın ve bal karışımını da yapıyorum umarım işe yarar. Bu arada yediklerime de dikkat ediyorum spor yapma şansım pek yok.Gelişmelerden haberdar edeceğim sizleri de.

Karbonatı su ile karıştırarak içenler hızla zayıfladıklarına inanıyor. Ancak konunun uzmanları yöntemin bilimsel olmadığını, sağlığa büyük zarar verebileceğini söylüyor

Karbonat diyeti; halk arasında karbonat diye bilinen sodyum bikarbonatın su ile karıştırılarak içilmesini öneren bir yöntem. Bu yöntemi uygulayanlar hızlıca zayıfladıklarına inanıyor. Bikarbonat, anti asit yani asitliği azaltma özelliğine sahip. Yiyeceklerin vücuttaki asit değerini artırdığını ve asit oranını artıran yiyecekler nedeniyle kilo aldıklarına düşünenler alkali diyete başvuruyor.
Bu yöntemi uygulayanlar yemek yedikten sonra ve öğün aranlarında sık sık karbonatlı su içiyor ve bu yolla hızlı bir şekilde kilo verdiklerine inanıyor. Oysa uzmanlar böyle bir diyetin kanıtlanmış bilimsel temeli olmadığını söylüyor. Uzmanlara göre kilo vermenin hızlı ve mucizevi bir yolu yok. Uzmanlar, karbonat diyetinin bilimsel olmadığını ve sağlığa zarar verebileceğini söylüyor.

Kalp yetmezliği riski var
Nil Şahin Gürhan: Modern beslenme biliminde hiçbir bilgi ve çalışma karbonatlı su iç, zayıfla mantığı ile uyuşmaz.
Banu Eroğuz Demirözü: Sodyum ve sıvı yüklemesi potansiyel taşıyan kişilerde kalp yetmezliğine yol açabilir.
Selma Önelge Gür: Hiç bir diyet tek başına mucize değildir. Kilo verme uzun soluklu motivasyon gerektirir.

Mide yaralarını açabilir
Neslihan Aras: Alkalik değerlerinin yükselmesi için dengeli beslenme yeterli.
Gizem Şeber: Ülser problemi olan kişilerin aşırı karbonat tüketmeleri mide yaralarını tekrar açabilir.

Alkalik yiyecekler
Avokado, hindistancevizi, taze balık, tohum yağları (mesela keten tohumu yağı), yeşil sebzeler, brokoli, ıspanak, brüksel lahanası, limon, greyfurt, domates, buharda pişirilmiş veya filizlenmiş baklagiller, himalaya tuzu.

Asidik yiyecekler
Hayvansal proteinler (et ve tüm süt ürünleri), tavuk, yumurta, şeker, yapay tatlandırıcılar, fıstık, mısır, mayalanmış besinler, alkol, kafein, kahve, çay, meşrubat, çikolata, mantar, meyve, kuru meyveler, bal.

bende azönce başladım tadı hiçte kötü değil yanlız markette satılan bildiğimiz karbonat kullandım doğrumudur bilmiyorum....
hayır onca yorum var arkadaş biride yazmazmı kaç kilo verdiğini :KK43:(

X