tüp bebek tedavisine devlet katkısı

asrxixn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2007
5
0
46
arkadaşlar ben emekli sandığına bağlıyım. devletten faydalanmak için rapor olması gerekiyormuş.bu raporun şartları nelerdir.bilen varsa lütfen cevaplasın.

hım yinede şanslısın emekli sandıgındn olmakla allah bu yolda yardımcın olsun inşallah

cnm merhaba ben de emkli sandığına bağlıyım. ama daha tüp bebek aşamasına gelmedim, aşılama yaptırıcam. bildiğim kadarıyla baya bi prosedür var rapor için. istersen googledan bi ara, daha net bilgi edinebilirsin.

arkadaşlar ben emekli sandığına bağlıyım. devletten faydalanmak için rapor olması gerekiyormuş.bu raporun şartları nelerdir.bilen varsa lütfen cevaplasın.

merhaba asrın bende tüp bebek tedavisine başladım. ben bağkurluyum ve tüp bebek raporu çıkarttım tedavimide o raporla özel bir hastanede yaptırıyorum. ben raporumu üniversite hastanesinden çıkarttım. 3 kez aşılama yapılıp gebelik oluşmayınca üniversite hastaneleri rapor çıkartıyor bu raporla 3 kez tüp bebek yaptırabiliyorsun ilaçlarını üniversite hastanesinde yazdırıp ilaç içinde rapor çıkartıyorlar böylelikle ilaçların %80 nini devlet karşılıyor ayrıca tüp bebek masraflarınında 1100 ytlsini karşılıyor.

merhaba asrın bende tüp bebek tedavisine başladım. ben bağkurluyum ve tüp bebek raporu çıkarttım tedavimide o raporla özel bir hastanede yaptırıyorum. ben raporumu üniversite hastanesinden çıkarttım. 3 kez aşılama yapılıp gebelik oluşmayınca üniversite hastaneleri rapor çıkartıyor bu raporla 3 kez tüp bebek yaptırabiliyorsun ilaçlarını üniversite hastanesinde yazdırıp ilaç içinde rapor çıkartıyorlar böylelikle ilaçların %80 nini devlet karşılıyor ayrıca tüp bebek masraflarınında 1100 ytlsini karşılıyor.

canım senin yaşın 24 görünüyor.tüp bebek için erken değilmi.hiç mi ümit yokmuş normal yollarla.

bildigim kadariyla raporu doktorun verecek tüp bebek gerektigi kanaatindese imzalayacaktir

canım senin yaşın 24 görünüyor.tüp bebek için erken değilmi.hiç mi ümit yokmuş normal yollarla.

biz 3 yıldır uğraşıyoruz önceleri olmaması normal dendi bekledik, 1 senedirde olması için aşılama yaptırdık ben pco hastasıyım birde prolaktin hormonum yüksek ilaçlarla düşürdüler ama gebe kalana kadar ilaç kullanmam gerekiyormuş aşılamalarda olmayınca tüp bebek raporu çıkardılar bizde raporumuz var diye bu sefer tüp bebek e başladık artık hayırlısı :teytey:

biz 3 yıldır uğraşıyoruz önceleri olmaması normal dendi bekledik, 1 senedirde olması için aşılama yaptırdık ben pco hastasıyım birde prolaktin hormonum yüksek ilaçlarla düşürdüler ama gebe kalana kadar ilaç kullanmam gerekiyormuş aşılamalarda olmayınca tüp bebek raporu çıkardılar bizde raporumuz var diye bu sefer tüp bebek e başladık artık hayırlısı :teytey:

CANIM HAYIRLISI OLSUN MOREL ÇOK ÖNEMLİ İNŞALLAH EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALIRSIN

CANIM HAYIRLISI OLSUN MOREL ÇOK ÖNEMLİ İNŞALLAH EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALIRSIN

çok teşekkür ederim Allah isteyen herkese versin dediğin gibi moral çok önemli stres yapılmaması lazım ben moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum. pazartesi yumurta toplama işlemi yapılacak lütfen benim içinde dua edin. sevgilerimle...a.s.a.s.

çok teşekkür ederim Allah isteyen herkese versin dediğin gibi moral çok önemli stres yapılmaması lazım ben moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum. pazartesi yumurta toplama işlemi yapılacak lütfen benim içinde dua edin. sevgilerimle...a.s.a.s.

canım hadi hayırlı olsun
inşallah kaliteli yumurta üretmiştir vücudun sonra onlar güzelce döllenir ve karnında sana sıkıca tutunurlar canım
transfer sırasında dualarını eksik etme olur mu canım
toplama işlemi çok kolay hatta birşey hissetmiyorsun anestesiden dolayı
inşallah transferini de hayırlısyla atlatırsın ve güzel haberleri bize verirsin
canım
bol bol dinlen farklı şeylerle ilgilen temiz hava al ve sana moral verecek insanlarla görüşmeye çalış bu aralar olur mu
moralin hep yüksek olsun
allah da yardımcın olsun canım
sevgiler....a.s.

çok teşekkür ederim terecim biraz yumurta toplama işinden korkuyorum lokal anesteziyle olacak benimki inşallah zor olmaz. yumurtalarım kaliteliymiş herşey çok iyi diyorlar ama artık gerisi Allaha kaldı. inşallah hayırlısıyla tutarda bende bir daha uğraşmak zorunda kalmam. desteğiniz için hepinize çok teşekkür ederim.

çok teşekkür ederim terecim biraz yumurta toplama işinden korkuyorum lokal anesteziyle olacak benimki inşallah zor olmaz. yumurtalarım kaliteliymiş herşey çok iyi diyorlar ama artık gerisi Allaha kaldı. inşallah hayırlısıyla tutarda bende bir daha uğraşmak zorunda kalmam. desteğiniz için hepinize çok teşekkür ederim.

cnm benim inşallah herşey istediğin gibi olur.. allah yardımcımız olsun :1hug:

Ya arkadaşlar bende tüp bebek yaptırmak istiyorum artık.Bizim sorunumuz,spermlerde ileri ve hızlı hareketli sayısı sıfır ve morfolojik bozuklukta var.Bi kaç ayönce aşılama yaptırdım ama olmadı.
Acaba ssk karşılarmı yada ne kadarını karşılıyor bilen varmı.Bide rapor için ne gerekiyor.

Ruyacıgım omcelikle sana da hayırlı haberler getirir 4. denemen...
Yanlış anlmadıysam sen SSK'lı olarak universite hastanesine mi basvuracaksın?
Rapor meselesi için doktorumun anlattıkları bayagı yorucu imiş, yani sıra beklemeler, doktor problemleri, vs. Sen basvurunda neler yaptın esinle mi gittin?
Bir de arkadaslar, tup bebek raporu almak için illa da esinde azospermi olmasına gerek yok, yani sperm olup da ileri derecede sekil bozuklugu olanerkeklere de tup bebek raporu verilebiliyor.
Sevgi ile

arkadaşlar ben özel hastaneye gidiyorum raporu mutlaka üniversite hastanesinden mi almak zorundayız özel hastaneden alsak olmaz mı?bizde ilk önce aşılama deneyeceğiz ama tabii özel hastanede.bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olsun.

X