Erkek bebek için yapılması gerekenler

teravet eline gönlüne sağlık. çok yol gösterici oldu. Allah bizede versin inşallah bir de tosun, dualarımdasın.
eleştiren arkadaşlar, o kadar çok eleştirecek şey dururken bizi niye eleştiriyorsunuz. yanlış bir şey yapmıyoruz ki. deniyoruz tutarsa seviniyoruz, tutmazsa yine seviniyoruz. bu kadar basit. çocuğu olmayan arkadaşlarda Allah vermiyor diyip oturmuyor dimi (gerçi bunu yapmak ZORUNDA olanda oluyor), çocuk için uğraşıyor (Alah isteyene versin rahatlıkla kolaylıkla inşallah). Bizde bir şeyler yapıyoruz. Neyse Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah:))

elbette ne gelirse Rabbim den gelir

bir hadisi serifte peygamberimiz sav buyurmustur yataga girince once ihlas suresi okunur ve ya Rabbi bana bir ogul nadip eder isen adini muhammed koyacagim der ve boyle dua edenin Allah in izni ile oglu olur diye ayrica sahih hadistir ravisini hatirlayamiyorum su an kadin hayizdan temizlendikten sonra 5 gun icinde hamile kalir ise erkek 5 ve 8 gun arasinda hamile kalir ise kizi olur

ayrica erkek cocugunuz olmasini istiyor iseniz ihlas suresi okuyup benim ismimi koymaya niyet edip hayizdan sonraki 5 gun icinde 1 kez birlikte olup 40 gun haniminiza yaklasmayin diye buyurmustur peygamberimiz

tibbi nebevi yi duydunuz mu bilmiyorum ama inanin bugun anlatilan alternatif tib deyin bilim deyin adini ne koyar ise koyun cogu zaten asirlar once orada yazilmis farkinda iseniz erkek cocuk onerilerinin cogunda peygamberimiz sav in buyurdugu gibi sadece 1 kez iliski sonrasinda korunmak gerektigi belirtilmis

canim kiz cocuk icin de bisey buldunmu erkek cocuk icin yaziyor ama kiz cocuk icin bisey bulamadim...

teravetcim uyguladıklarını yazmışsın sağolasın ama ben şunu düşündüm belki sen bunların hiçbirini yapmasaydın Rabbim belki yine oğlan verecekti sana, yani sen baya uğraşmışsın hiçbirşey yapmadan oğlu olan o kadar çok insan varki hemde arka arkaya,aslında kız doğuran kadar erkek doğuranda var yani erkek tutma olasılığının az olduğuna inanmıyorum ben Allah ol dedikten sonra,isteyenler uğraşsın tabi ayrı konu ama forumlardan birirnde bir arkadaş yazmış ki kız bebek için fakir gibi beslenin hiçbirşey yapmayın kızınız olur bu küsümsemek değil de ne? ben ne zapzayıf iştahsız tipler biliyorum hep oğulları oldu eti çok sevip çok tüketip kızları olanları da gördüm, ayrıca bazı hadislerden bahsediliyor bu hadisler ne kadar sahih gerçekten peygamber efendimiz sav.tarafından mı söylenmiş muallakta,adetten sonra 5.ve 8. güne kadar erkek olur diye öyle birşey olsa erkek bebek çok kolay olur ama bu yöntemle bir sürü kızı olan da var söyleyeceğim o ki benim bu konularda kafam çok karışık bu yöntemlere güvenerek birşeylere kalkışamam sanırım

teravetcim uyguladıklarını yazmışsın sağolasın ama ben şunu düşündüm belki sen bunların hiçbirini yapmasaydın Rabbim belki yine oğlan verecekti sana, yani sen baya uğraşmışsın hiçbirşey yapmadan oğlu olan o kadar çok insan varki hemde arka arkaya,aslında kız doğuran kadar erkek doğuranda var yani erkek tutma olasılığının az olduğuna inanmıyorum ben Allah ol dedikten sonra,isteyenler uğraşsın tabi ayrı konu ama forumlardan birirnde bir arkadaş yazmış ki kız bebek için fakir gibi beslenin hiçbirşey yapmayın kızınız olur bu küsümsemek değil de ne? ben ne zapzayıf iştahsız tipler biliyorum hep oğulları oldu eti çok sevip çok tüketip kızları olanları da gördüm, ayrıca bazı hadislerden bahsediliyor bu hadisler ne kadar sahih gerçekten peygamber efendimiz sav.tarafından mı söylenmiş muallakta,adetten sonra 5.ve 8. güne kadar erkek olur diye öyle birşey olsa erkek bebek çok kolay olur ama bu yöntemle bir sürü kızı olan da var söyleyeceğim o ki benim bu konularda kafam çok karışık bu yöntemlere güvenerek birşeylere kalkışamam sanırım

katiliyorum sana canim...bende 50 kiloyla hamile kaliyordum 3defa erkek dir defa kiz.. kiz kardesimde 76kilo benden kisa boylu 3kizi bir oglu oldu.... hersey rabbime bagli o ne derse o olur.. istedigine kiz, istedigine erkek, istedigine ikisindende, istediginide kisir birakir...elimizden birsey gelmez.... diyetle takvimle olacak is degil...

nasıl yani herkesin gönlünden erkek evlat geçer??? benim gönlümden tek geçen sağlıklı evlattı,kız ya da erkek...sağlıklı olsun yeter! bülent ersoy'un babası da oğlum oldu diye yedi kurban kesmiş. allah hayırlısını versin. ben hiç anlayamıyorum bunca özel çabayı. neden tevekkül etmiyorsunuz?

:KK9::KK9::KK9:

Hakkindir hasa degildir demem ama dedigim gibi o kadar bekleyen gordum ki benim lafim illa erkek diyenlere kizini sana bagislasin rabbim

benim oglum olacak ama erkek diye ne ben nede kocam bagrinmadik burda yazanlarda ne derece dogrudur bilemem perhiz falan hikaye insanlari aldatmaya gerek yok

Agustosta dusuk yaptim eylulde hamile kaldim sut urunleri yumurta marul vs tuketilmemeliymis sabah aksam peynir yumurta yedik o donem salata mutlaka

ha perhiz mi ben yikilmistim dusukten sonra ovulasyonumu kocam takip etmis netten 1 hafta boyunca hergun bazen gunde 2 kere iliski oldu ne ayaklari diktim ne bisey ama oldu

bilimde bir yere kadar ben yazanlarin tam tersini yapmisim ama oglan benim bebe demek istedigim bu kimse alinmasin

arkadaşım bu konuda yeterli bilgin olmadan yorum yazma bence. en azından peşin hüküm verme.
İstanbulda bir doktor 151 kadını takipe almıştı ve 138 i yukarıda yazdıklarımla erkek olmuştu.
Tıp, senin hamileliğinden ibaret değil. Ayrıca yazdıklarımı okursan beslenmeye sadece ek olarak bakılıyor ve zamanlama esastır deniliyor.
Bazı çiftler erkek bebeğe bazıları kız bebeğe meyillidir.erkeğin spermindeki x ve y oranından kaynaklanır bu. Senin her gün ilişkiyle erkek bebeğe hamile kalmış olmanın önemi yok. Ben sürekli kızı olanlar için yazdım. Sen ve senin gibi olan kişilere yani sadece muhalefet için burada olanlara açıklama yazmaya gerek yok.

beslenme tipi benim elime geçen bilimsel yazılardan alındı fakat ben beslenme değil zamanlama önemlidir diyorum.

bu topiğin adı erkek bebek için yapılması gerekenler topiği değil mi
bu başlığa göre gelmedi mi buraya yazan arkadaşlar......

Doğru diyosunuz hiç bişey yapmadan oğlu olan da çok .Ama düşündünüzmü ki hiç bişey yapmadan 4-5 tane kızı olan da çok .sorun mu bu değil tabi ki ,eksiklik hiç değil, ama Allah akıl fikir vermiş biz de araştırıyoruz acaba deneyebileceğimiz bişey var mı diye , önce oğlumuz olsaydı da kız için araştırma yapardık. burda hiç kimse aman benim oğlum olsun kız önemli değil derdinde değil , burda deneyenlerin %95 inin kızı var ,bir de oğlunun olmasını istemek suç da değil ,cinsiyet ayrımı yapmak hiç değil......

bu topiğin adı erkek bebek için yapılması gerekenler topiği değil mi
bu başlığa göre gelmedi mi buraya yazan arkadaşlar......

Doğru diyosunuz hiç bişey yapmadan oğlu olan da çok .Ama düşündünüzmü ki hiç bişey yapmadan 4-5 tane kızı olan da çok .sorun mu bu değil tabi ki ,eksiklik hiç değil, ama Allah akıl fikir vermiş biz de araştırıyoruz acaba deneyebileceğimiz bişey var mı diye , önce oğlumuz olsaydı da kız için araştırma yapardık. burda hiç kimse aman benim oğlum olsun kız önemli değil derdinde değil , burda deneyenlerin %95 inin kızı var ,bir de oğlunun olmasını istemek suç da değil ,cinsiyet ayrımı yapmak hiç değil......

heidi bacı, boşuna anlatma bence.. seni anlayamayacaklardır.

teravet ALLAH razı olsun gülüm çok güzel olmuş eline bilgine sağlık .sen boşver başkalarını eğer millette demek ki merak ediyor ki okuyor:KK37:

cnm cok cok sagol ALLah razı olsun bılgılerın için .

teros sen beslenmeden cok zamanalamaya agırlık verdın demı bacısı,

sen kendın takvıye almısmıydın? esın neker kullandı bıde onu acık yazarsan sevınırız tatlım:KK16:

teravetcım allah razı olsun boye açıklamalı bızı aydınlatttıgın için canım sagol.soracaklarım olacak du bıraz gezıneyım gelcem:KK1:

canim kiz cocuk icin de bisey buldunmu erkek cocuk icin yaziyor ama kiz cocuk icin bisey bulamadim...

Bacım hadisi şerife göre adetin bitiminin 5 ile 8 gün arası kız cocuğu diye yazıyor hayırlısı Rabbim den benim 1 kız evladım var Rabbim hayırlı evlad olarak yetiştirmeyi nasip etsin esim 2. Cocuğu istiyor hayırlısı ile bu sene düşünüyorum henüz hiç bir şey uygulamadım calışma da yapmıyorum :) sag yumurtaligim da kist vardı bu ay cok şükür patlamış doktoruma esim cocuk istiyor ama cesaret edemiyorum kolay bı hamilelik geçirmiştim ama dogum korkusu vardı hastaneden dogum randevusu almaya gittim Sezeryan kızım dogum pozisyonu almamıştı o gün hastanede öyle cok korktum ki aksama suyum geldi takdiri ilahi doktorum korkudan olduğunu söylemişti Rabbim sağlıklı hayırlı bir erkek evlad nasip etsin dedim doktoruma aile dostumuz hadi git ordan kız evlad gibisi yok dedi ama bana folio vitamini yazmış eve gelip internetten baktım erkek cocuk isteyen anneler folio vitamini alıyormuş berlın deyim ben istediğin cinsiyete göre cocuk doğuran ikiz isteyene ikiz yaptıran merkezler varmış gitmedim Rabbim in hakkımızda hayırlısını vermesi istegim ama eğer Hadislerin ışığında dışarıdan tıbbi müdahale olmadan yuzde 50 ihtimali yükseltmek varken neden imkanları değerlendirmeyelim değil mı sonuçta Rabb müsaade etmese insanın bu yazılara ulaşma imkanı bile olmaz

Hatta Yaradan eğer duanız kabul olmayacak ise aklınıza dua etmek gelmez buyurmadı mı?

Bir de hadis in sahih olup olmadıgını soran olmuş raviyi hatırlamıyorum yazmıştım kutub i sitte de ıbni Hacer ve hz sevban in ravi oldugu yaziyor gusl bab inda Hz Aişe den bize ulaşan 1 hadisi de yine Hz sevban nakl etmiştir

cnm cok cok sagol ALLah razı olsun bılgılerın için .

teros sen beslenmeden cok zamanalamaya agırlık verdın demı bacısı,

sen kendın takvıye almısmıydın? esın neker kullandı bıde onu acık yazarsan sevınırız tatlım:KK16:

beslenmeye dikkat etmeye çalıştık eşim ve ben ama çevremizdeki örneklerden beslenmenin pek etkili olmadığını fark ediyorduk. mesela bu sitede birisi tuzlu yemekten her yerim şişti diye yazmıştı ama zamanlamaya çok dikkat etmediği için kızı olmuştu. y'lerin yumurtayı dölleyebilmesi için ph ı yüksek akıntı olmalı. elverişli akıntı da ancak doğru zamanı beklemekle mümkün olabilir.

ben deneyeceğim aydan 4-5 ay öncesinden hamilelik monitörü ile kendimi izlemeye çalıştım. zamanlama için çatlatma iğnesinde karar kıldım. doktor 30 saat sonra ilişki dedi ama ben 35,5. saat sonra ilişki yaptım. ilişkiden önce akıntı ph ını ölçtüm ve uygun olduğuna karar verdim. ilişkiden önce namaz kıldık ve dua ettik. Tabii Allah nasip etmezse ne yapsan boş olur. Rabbim hepimize gönlümüzdekini versin.

Son düzenleme:
teroşcum bı kaç sorum olacak canım..merakımı gıder.
1-l-argınede kullandınmı.çok onceden.
2-gnc arıgınmax ve solgardada cınkomu var banamı oyle geldı.
3-baklıyat haftada kaç gun kullandın canım.
4-lımoanata falan yaptınmı.kaç lıtre.sende soda ıçtın demı lımonlu.gunde kaç kez
5- monodoks kullandınya.bır ay onesınden.pekı mesela o ay tutmadı bebış.ee monodoksun etkısı gıder demı.pekı yenıdenmı kullanmak gerek..

teroşcum bı kaç sorum olacak canım..merakımı gıder.
1-l-argınede kullandınmı.çok onceden.
2-gnc arıgınmax ve solgardada cınkomu var banamı oyle geldı.
3-baklıyat haftada kaç gun kullandın canım.
4-lımoanata falan yaptınmı.kaç lıtre.sende soda ıçtın demı lımonlu.gunde kaç kez
5- monodoks kullandınya.bır ay onesınden.pekı mesela o ay tutmadı bebış.ee monodoksun etkısı gıder demı.pekı yenıdenmı kullanmak gerek..

l-arginine arginmaxte var ama zaten
ayrıca çinko alınabilir çünkü arginmaxtaki çinko çok az
bakliyat limonata vs bu kadar kapsamlı bakmaya gerek yok
süt ürünlerini kes her gün muz ve kuru kayısı ye bu yeterli
monodoks denemeden 1 ay önce kullanırsın. temizliyor diyorlar.

l-arginine arginmaxte var ama zaten
ayrıca çinko alınabilir çünkü arginmaxtaki çinko çok az
bakliyat limonata vs bu kadar kapsamlı bakmaya gerek yok
süt ürünlerini kes her gün muz ve kuru kayısı ye bu yeterli
monodoks denemeden 1 ay önce kullanırsın. temizliyor diyorlar.

anladım tervetcım.sen kısaca dıyet çokta sık olmasada olur dıyosun.yaa sut urunlerını kesmesek:KK53:az az yesek..off nasıl caylır onlardan yaa:KK25:

X