Erkek bebek için yapılması gerekenler

teravet

Guru
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2008
2.520
8
45
Allah her şeyi bir düzen içinde yaratmıştır. Her şeyi olduğu gibi cinsiyeti de bir düzen içinde yarattığına inandım hep.

Bunun için 2009’da yola çıktım. Bu konudaki birçok makaleye ulaşma şansım oldu. Okuduklarımdan hareketle yaptıklarımı şöyle anlatabilirim. Özellikle aynı cinsiyetten birden fazla çocuğu olan ve diğer cinsiyetten bir bebeğe hamile kalmak isteyen bayanlara bu yazımda yardımcı olmak amacındayım. Ki diğer cinsiyetten çocuğa sahip olmayı istemek her kadının ve erkeğin doğal hakkıdır bence.

Bazı çiftlerin hep oğlu, bazılarının da hep kızı olur. Çünkü bazı çiftler erkeğe, bazıları kıza meyillidir. Bu, spermdeki x ve y oranlarından kaynaklanır. Ayrıca bazı kadınlar asidik bazıları çoğu gün alkalidir. Öncelikle şunu söylemeliyim ki bebeğin cinsiyetini sadece sperm belirlemez. Cinsiyeti belirleyen daha çok kadındır. İlişkiye girdiğiniz zaman kadının üreme organları hangi kimyasal ortamdaysa bebeğin cinsiyeti o yönde olacaktır. Yalnız bu noktada zamanlamayı ayarlarken hassas olmalısınız. Ücretli ve ücretsiz hiçbir takvime inanmayın.

Hamilelik düşünülen aydan 3 ay öncesinden baba adayı hazırlıklara başlamalıdır.Çünkü spermin oluşumu yaklaşık 3 ay sürer. Anne ise 2-2,5 ay önce hazırlıklara başlamalıdır.
Baba Adayı :
Baba adayının yapacağı hazırlık 2 kısımdır: Sperm sayısını çoğaltmak ve y’lerin sayısını diyetle ve bitkisel kürle artırmaya çalışmak.
Baba adayı, sperm sayısını artırmak ve spermlerini güçlendirmek için 3 ay öncesinden çinko, arginine, selenyum, kore ginsengi, e vitamini takviyesini almaya başlamalıdır.. Bunlar arasında en önemlileri arginine ve çinkodur. Çünkü spermin kuyruk kısmı çinkodan, baş kısmı ise arigineden oluşur.Tüm bunlar için GNC ariginmax alınabilir. Fakat bu hapa çinko ve e vitamini ilavesi yapılmalıdır. Çünkü ideal bir çinko tedavisinde çinko günde 30 mg alınmalıdır. Günde 3-4 adet ariginmax ve 1 adet Solgar (Zing 22 mg) ideal olabilir (picolinate veya glukonat formu tercih edilmelidir.).Eczaneden alacağınız çinko hapını önermiyorum çünkü bolca kimyasal içeriyor ve emilimi çok düşük.Çinko eksikliğinin en büyük belirtisi enfeksiyonlara kolay yakalanmaktır. Benim eşim sık sık boğaz enfeksiyonuna yakalanırdı. Bundan dolayı çinko takviyesine önem verdik. Gerçekten de faydası oldu. Çinko eksikliği olan erkeklerde spremlerin de zayıf olduğuna inanıyorum. Ama yine de eşinizin doktoruna danışması iyi olur.
Baba adayı sperm sayısını artırmak için ayrıca son 3 ay içinde çok sıcak banyodan, yoğun sabundan ve dar kıyafetlerden uzak durmalıdır. İç çamaşır olarak boxer kullanılmalıdır. Son üç ay her gün (özellikle son ay) testislere soğuk su banyosu yapılmalıdır.Ayrıca son ay seyrek cinsel ilişki olmalıdır. İlişki öncesi 4-5 günlük cinsel perhiz olmalıdır. Fakat bu perhiz süresinin 1 haftayı geçmemesi gerekir çünkü spermin hareketliliğini azaltır.

Bunlarla birlikte baba adayı özellikle son ay ilaç alımından uzak olmalıdır. Tüm antibiyotikler, antidepresanlar, ülser ve mide ilaçları spermi azaltır ve yavaşlatır.

Anne Adayı :
Anne adayında mantar, iltihap, akıntı, yara vs sağlık sorunu kesinlikle olmamalıdır. Bundan dolayı hazırlıklara başlama öncesinde antibiyotik ve fitil tedavisi yapılabilir. Bunun için doktorunuza başvurmalısınız. Fakat ovulasyon zamanını tayin edebilmek için annenin bu ilaçları hamilelik düşünülen aydan 2-3 ay öncesinden alması gerekir. Çünkü her tür ilaç yumurtlamayı etkiler, geç yumurtlamaya sebep olabilir.

Diyet :
Anne, son 2-2,5 ay; baba, son 3 ay potasyum ve sodyum ağırlıklı diyet yapmalıdır. Tüm süt ürünleri, yumurta, ıspanak, lahana, marul, nane, maydanoz, salatalık, asma yaprağı, susam, bal, fındık, ceviz, ahududu, kızılcık, böğürtlen, brokoli, maya, tahin, hamur işleri, pazı, tere, haşlanmış sebzeler, aspartam, kafein (serviks mukusunu azaltır) yasaklanmalı günde hem anne hem baba 1 muz, 15 kuru kayısı 8-10 kuru hurma-kuru incir-kuru üzüm, günde 2 limonlu soda, 1 armut, her yemeğin yanında turşu, çay olarak yeşilçay, öğle ve akşam öğünlerinde et, kuru fasülye, mercimek, bezelye, nohut, barbunya, patates, ananas, domates bol yenilmelidir. Bunların arasında en önemlisi günde 2 tane limonlu soda içmektir. Limon hem potasyum kaynağı hem de alkali bir yiyecektir. Soda ise içindeki bikarbonat ile vajinal ph’ı artırır. Bundan dolayı bikarbonat oranı yüksek, kalsiyum oranı düşük soda seçilmelidir. Bu konuda ideal seçim, Kızılay marka sodadır. Sodayı özellikle baba adayı tüketmelidir.

Bu hazırlık süreci sonrasında:
En önemli şey zamanlamadır. Cinsel ilişkinin ovulasyondan 4-5 saat öncesi ile 4-5 saat sonrası arasına gelmesine çalışılmalıdır. Yumurta en az 19 mm iken çatlatma iğnesi olup 36. saat ilişki olmalıdır. Yumurtanın en az 19 mm olması gerekir. Çünkü henüz olgunlaşmamış yumurtaya iğne uygulaması yapılırsa yumurta kiste dönüşebilir veya geç yumurtlama olabilir. Bununla beraber gülenyüzden, hamilelik monitöründen, yazılımdan , ateş ve akıntı durumundan da faydalanılmalıdır. Özellikle 36. saat akıntı kontrol edilmeli, akıntının mutlaka sünmesi gereklidir. Önemli olan akıntının miktarı değil olabildiğince sünmesi, yumurta akına benzemesi, turnusol kağıdını maviye dönüştürmesidir. İlişki, derin olmalı, kadın orgazmı olmalı, 5-6 günlük cinsel perhiz mutlaka olmalıdır. İlişki öncesi baba adayının bölgesel soğuk duş alması ve ilişkiden yarım saat önce sert bir kahve içmesi spermlere enerji vermek açısından önemlidir. İlişki öncesi ve sonrası hem anne hem baba sıcak banyodan ve sabundan uzak kalmalıdır. Unutmayın turnusol kağıdı ile akıntı kontrolü en önemli adımlardan biri. Mutlaka yüksek ph elde etmelisiniz. Bu o kadar önemlidir ki, o ay kuruysanız o ayı es geçmelisiniz. Yüksek ph görmediyseniz o ayı es geçmelisiniz. Şayet yüksek ph lı akıntyı fark ederseniz vajinal duşa ihtiyacınız olmaz.

Doğal cinsiyet seçiminde en önemli kuralın zamanlama olduğunu unutmayın. Her ne kadar yukarıda beslenme önerisi yazmış olsam da çok etkili olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca annenin kilolu veya zayıf olmasının cinsiyete etkisi yoktur. Zamanlamanız yanlışsa vajinal duş, vitaminler vs. işe yaramayacaktır!

Son düzenleme:
ne gelirse rabbimden gelir kizi erkegi olmaz evladin boyle dusunenlerede pes diyorum sadece

mrs.who arkadaşım bizde onun dışında bişey demiyoruz zaten herşey allahtan..herkesin gönlünden geçer bi kız bi erkek evlat bunda ayıplanacak bişey yok bence..yaradan bize yollar vermiş kullanıp kullanmamak bize kalmış..akıl vermiş ilim vermiş hepsi kulları için..binlerce yıl önce hiçbir hastalığın tedavisi yoktu insanlar neyi nasıl yapacaklarını bilemiyorlardı şimdi kansere bile umut ışığı açan rabbim cinsiyet belirlemede bize yol açmıştır muhakkak..isteyen uygular istemeyen uygulamaz..ondan ne gelirse başımızın üstüne biz kız olursa sevmeyiz mi dedik hayır...hem burası çok güzel bir paylaşım sitesi beyenen bu topiğe gelsin istemeyene kim ne demiş..lütfen herkese saygı duyalım selamlar..

elbette ne gelirse Rabbim den gelir

bir hadisi serifte peygamberimiz sav buyurmustur yataga girince once ihlas suresi okunur ve ya Rabbi bana bir ogul nadip eder isen adini muhammed koyacagim der ve boyle dua edenin Allah in izni ile oglu olur diye ayrica sahih hadistir ravisini hatirlayamiyorum su an kadin hayizdan temizlendikten sonra 5 gun icinde hamile kalir ise erkek 5 ve 8 gun arasinda hamile kalir ise kizi olur

ayrica erkek cocugunuz olmasini istiyor iseniz ihlas suresi okuyup benim ismimi koymaya niyet edip hayizdan sonraki 5 gun icinde 1 kez birlikte olup 40 gun haniminiza yaklasmayin diye buyurmustur peygamberimiz

tibbi nebevi yi duydunuz mu bilmiyorum ama inanin bugun anlatilan alternatif tib deyin bilim deyin adini ne koyar ise koyun cogu zaten asirlar once orada yazilmis farkinda iseniz erkek cocuk onerilerinin cogunda peygamberimiz sav in buyurdugu gibi sadece 1 kez iliski sonrasinda korunmak gerektigi belirtilmis

Terosssss valla moralimi. Bozdun bacisii perhiz olmadi bizde topu topu 30 saat vay basima vahlar basima

Iyiki uyardin yoksa aklimizi basimiza nasil alirdikkk

Sen cok kolay hamile kaldin sanirim kiz yada erkek millet bir bebek icin ne acilar cekiyo hayirlisini versin demek en guzeli bana gore hangi devirde yasiyoruz ya erkek kiz dalgasi yapiliyo

mrs.who arkadaşım bizde onun dışında bişey demiyoruz zaten herşey allahtan..herkesin gönlünden geçer bi kız bi erkek evlat bunda ayıplanacak bişey yok bence..yaradan bize yollar vermiş kullanıp kullanmamak bize kalmış..akıl vermiş ilim vermiş hepsi kulları için..binlerce yıl önce hiçbir hastalığın tedavisi yoktu insanlar neyi nasıl yapacaklarını bilemiyorlardı şimdi kansere bile umut ışığı açan rabbim cinsiyet belirlemede bize yol açmıştır muhakkak..isteyen uygular istemeyen uygulamaz..ondan ne gelirse başımızın üstüne biz kız olursa sevmeyiz mi dedik hayır...hem burası çok güzel bir paylaşım sitesi beyenen bu topiğe gelsin istemeyene kim ne demiş..lütfen herkese saygı duyalım selamlar..

Tabi ki herkese saygim var ama o kadar aci ceken gordum ki kiz erkek icin degil evlat icin sadece o yuzden pes diyorum cinsiyet ayrimi yapana

Sen cok kolay hamile kaldin sanirim kiz yada erkek millet bir bebek icin ne acilar cekiyo hayirlisini versin demek en guzeli bana gore hangi devirde yasiyoruz ya erkek kiz dalgasi yapiliyo

Yaa hic olmayanlar yada her defasinda dusukle sonuclananlar inann bana her daim duamdalar hergun kan kusuyorum rabbim bin sukur olmayanlarada ver diyorum icimi bilemezssinki guzel kardesim
Bi kiz vermis rabbim bana hazineee birde erkek istiyorum. Ev alan araba istese gunahmi
O zaman cadirda yasayanlara sokakta yasayanlara haksizlik olmazmi evi arabasi ekstradan kiralik evleri olanlar bunlara rabbim veriyor hepsini bizede verecek tevekkulumuz tam olsun yeterki veselam

nasıl yani herkesin gönlünden erkek evlat geçer??? benim gönlümden tek geçen sağlıklı evlattı,kız ya da erkek...sağlıklı olsun yeter! bülent ersoy'un babası da oğlum oldu diye yedi kurban kesmiş. allah hayırlısını versin. ben hiç anlayamıyorum bunca özel çabayı. neden tevekkül etmiyorsunuz?

:KK9::KK9::KK9:

nasıl yani herkesin gönlünden erkek evlat geçer??? benim gönlümden tek geçen sağlıklı evlattı,kız ya da erkek...sağlıklı olsun yeter! bülent ersoy'un babası da oğlum oldu diye yedi kurban kesmiş. allah hayırlısını versin. ben hiç anlayamıyorum bunca özel çabayı. neden tevekkül etmiyorsunuz?

:KK9::KK9::KK9:

O bulent ersoy degildi fatih urekti hos ne farki var diyceksin
Ama burda isteyenlerin hakkina giriyosun oyle cocugunuz olursa gorursunuz dercesine neden guzel dileklerde bulunmuyosunuz ki
Alkislamanizida begenmedim ortam bulandirmayin lutfenn

Yaa hic olmayanlar yada her defasinda dusukle sonuclananlar inann bana her daim duamdalar hergun kan kusuyorum rabbim bin sukur olmayanlarada ver diyorum icimi bilemezssinki guzel kardesim
Bi kiz vermis rabbim bana hazineee birde erkek istiyorum. Ev alan araba istese gunahmi
O zaman cadirda yasayanlara sokakta yasayanlara haksizlik olmazmi evi arabasi ekstradan kiralik evleri olanlar bunlara rabbim veriyor hepsini bizede verecek tevekkulumuz tam olsun yeterki veselam

Hakkindir hasa degildir demem ama dedigim gibi o kadar bekleyen gordum ki benim lafim illa erkek diyenlere kizini sana bagislasin rabbim

benim oglum olacak ama erkek diye ne ben nede kocam bagrinmadik burda yazanlarda ne derece dogrudur bilemem perhiz falan hikaye insanlari aldatmaya gerek yok

Tam konu uzerine
Camiye bir tepsi baklava getirmis hoca sormus cemaate
Ey cemaat bu baklavayi allahin adaletine goremi dagitayim benim yani aciz bir kul olarak adaletime gore mi demis
Cemaat
Aman hocam sana guven olmaz allahin adaletine gore dagit demisler
Oda kimine uc tane kimine bi tane kimine 10 tane yarisinida kendine almis
Cemaat hocam naptin sen demisss
Hocada sssttttttt allahin hikmetinden sual olunmaz razi gel bu rabbimin adaleti demis
Anladiniz insallah

Agustosta dusuk yaptim eylulde hamile kaldim sut urunleri yumurta marul vs tuketilmemeliymis sabah aksam peynir yumurta yedik o donem salata mutlaka

ha perhiz mi ben yikilmistim dusukten sonra ovulasyonumu kocam takip etmis netten 1 hafta boyunca hergun bazen gunde 2 kere iliski oldu ne ayaklari diktim ne bisey ama oldu

bilimde bir yere kadar ben yazanlarin tam tersini yapmisim ama oglan benim bebe demek istedigim bu kimse alinmasin

Hakkindir hasa degildir demem ama dedigim gibi o kadar bekleyen gordum ki benim lafim illa erkek diyenlere kizini sana bagislasin rabbim

benim oglum olacak ama erkek diye ne ben nede kocam bagrinmadik burda yazanlarda ne derece dogrudur bilemem perhiz falan hikaye insanlari aldatmaya gerek yok

Dunya iste kardes
Her daim duamdalar inan buna
Icime dusmus bu sevda rabbim hayra cikarsin

Agustosta dusuk yaptim eylulde hamile kaldim sut urunleri yumurta marul vs tuketilmemeliymis sabah aksam peynir yumurta yedik o donem salata mutlaka

ha perhiz mi ben yikilmistim dusukten sonra ovulasyonumu kocam takip etmis netten 1 hafta boyunca hergun bazen gunde 2 kere iliski oldu ne ayaklari diktim ne bisey ama oldu

bilimde bir yere kadar ben yazanlarin tam tersini yapmisim ama oglan benim bebe demek istedigim bu kimse alinmasin

Haklisin aslinda bunlari duydukca rabbime olan dualarima cok saha guveniyorum mevlam gorelim neyler neylerse guzel eyler

O bulent ersoy degildi fatih urekti hos ne farki var diyceksin
Ama burda isteyenlerin hakkina giriyosun oyle cocugunuz olursa gorursunuz dercesine neden guzel dileklerde bulunmuyosunuz ki
Alkislamanizida begenmedim ortam bulandirmayin lutfenn

ben kimseye böyle bir dilekte bulunmadım, bu bir. sadece neyin hayırlı olup olmadığını allah bilir, onun verdiğine güvenin dedim. tevekkül edin dedim, bundan çocuğunuz olsun da öyle olsun anlamı çıkarmanız ne garip.
ayrıca herkese açık bir topik, beğenirim, alkışlarım, bu neden ortalık bulandırmak olsun ki?

X