otızm, egıtım merkezı. servıs sorunsalı

nasıl tşk etsem sıze cok sag olun ne guzel bılgıler vermıssınız arkadasımız egıtım merkezınde ogretmen, nasıl dıyım sızde bıraz oglumun yanında dursanız anlarsınız, eşım durumu kabullenmek ıstemedı cocukta cok marız belırtıler vardı, en sonunda eşımın halası eşıme cok kötü bı sekılde bagırıp cagırdı sen körmüsün cocugun davranıslarına bak dıye bende aldım ankara hacettepeye götürdüm, orda psıkolojık testler ve nörölojı karar verdı:KK5: arkadaşı 10 senedır özel ögretmenmış, normalde uzun yıllar lısede ogretmenlık yapmış, kıreş konusunda 2 yerle görüşştüm alamayız dedıler, bende vazgectım kendını atma yuksekten bırakma gıbı davranışları var korkuyorum cok fazla, bakamazlar vs dıye,

8 hazıranda ram da randevumuz var oçem lı görüşecem onlarla,

cok tsk ederım zahmet edıp uzun uzun bılgı vermıssınız gözümü açtınız, ama kendımı cok kötü hıssedıyorum şu anda bı toparlanabılsem hersey cok daha ıyı olucak, bazen kabullenı kendı kendıme, guclu olucam dayanıcam basarıcaz vs dıyorum, ama sonrasında butun gucum çekılıyo sankı, ogluma bakıınca ıçım çeklıyo sankı. yüregım acıyo resmen:KK5:

Otizm tam olarak nörolojik muayene de anlaşılıyor mu? bizde gitmiştik nöroloğa testleri temiz çıktı. DEHB var, otistik davranışları var demişti. Çapa da aynı şeyleri söyledi bize. Otizmli değil ama bulgular olduğu için çok dikkatli olmamız gerekiyor, takip etmemiz gerekiyormuş.

Son düzenleme:
Otizm tam olarak nörolojik muayene de anlaşılıyor mu? bizde gitmiştik nöroloğa testleri temiz çıktı. DEHB var, otistik davranışları var demişti. Çapa da aynı şeyleri söyledi bize. Otizmli değil ama bulgular olduğu için çok dikkatli olmamız gerekiyor, takip etmemiz gerekiyormuş.

nörölojı, evet cok net bulgular var dedıler. cocuk ruh saglıgına gönderdıler, orda da psıkolojık testlere soktular. davranışlarına baktılar otızm dedıler, nörolojı ve psıkıyatrı 2 sı koydu tanıyı 2 de baktılar

Bu gecenin hatrı için Mevlam oğluna ve tüm hastalarımıza şifa, yakınlarına kolaylık, dayanma gücü versin.

İnşaallah oğlun senin gibi bilinçli bir anne ve babasının desteğiyle yeteri seviyeye ulaşır.

Kolaylıklar diliyorum ikrar.

merhaba canım biliyorsun bende servisle götürüyordum dediğin davranışlardan ötürü bende artık kendim götürüyorum bencede kendin götürsen daha iyi olur ben gruptaki kızın durumu biraz ağır olduğu ve oğlum etkilendiği için gruptanda aldım

canım konuna tesadüfen rast geldim, ne diyeceğimi bilemiyorum, "beslenme bülteni" diye bi site var, google böyle arat çıkar, sahibi çocuk hastalıkları uzmanı bir prof, belkide zaten biliyosun bu siteyi ama yinede yazmak istediğim, burada çocuğunu nasıl beslemen gerektiği hakkında çok makale var, okumanı tavsiye ederim canım
sitede anasayfanın en altında NÖROPSİKYATRİ başlığının altında otizim diye bi başlık var ordan tüm makaleler çıkıyo

Son düzenleme:
Bu gecenin hatrı için Mevlam oğluna ve tüm hastalarımıza şifa, yakınlarına kolaylık, dayanma gücü versin.

İnşaallah oğlun senin gibi bilinçli bir anne ve babasının desteğiyle yeteri seviyeye ulaşır.

Kolaylıklar diliyorum ikrar.

cok tsk ederım allah razı olsun

canım konuna tesadüfen rast geldim, ne diyeceğimi bilemiyorum, "beslenme bülteni" diye bi site var, google böyle arat çıkar, sahibi çocuk hastalıkları uzmanı bir prof, belkide zaten biliyosun bu siteyi ama yinede yazmak istediğim, burada çocuğunu nasıl beslemen gerektiği hakkında çok makale var, okumanı tavsiye ederim canım
sitede anasayfanın en altında NÖROPSİKYATRİ başlığının altında otizim diye bi başlık var ordan tüm makaleler çıkıyo

bılıyorum canım ınceledım, cok tsk ederım

merhaba canım biliyorsun bende servisle götürüyordum dediğin davranışlardan ötürü bende artık kendim götürüyorum bencede kendin götürsen daha iyi olur ben gruptaki kızın durumu biraz ağır olduğu ve oğlum etkilendiği için gruptanda aldım

bende şımdı geldım canım. kendım götürüp getırdım, ögretmenıde eger taklıt edıp takıyosa kendınız getırıp götürün. bı sure, sonra bı daha denerız dedı,

ıstanbulda oçem nerde var kızlar google baktım bulamadım benmı bulamıyorum anlamadım ya ıyıce aptallaştım

merhaba bu beslenme konusunu kendi kendinize uygulamayın litfen cerrahpaşaya götürmenizi tavsiye ederim ben bir yıldır götürüyorum düzenli takiplerimizide yapıyoruz önümüzdeki ay kontrolümüz var herkeze diyet vermiyor kan idrar dışkı hepsi tahlil yapılıyor birde ağar metal testi yapılıyor ona göre diyet veriyor yada vermiyor ist oturuyorsunuz sanırım bi gösterin bence çocuk beslenme ve metabolizma bölümü ahmet aydın netten yazılarınıda okuyabilirsiniz

Son düzenleme:
Ergenlik çağında otizmlii bir erkek evlat sahibiyim,Allah hepsini bizlere bağışlasın.Ayrıca aileler olarak kurduğumuz derneğimiz var.

Her türlü sorununuz için mesaj atabilirsiniz,sizi çok iyi anlıyorum ve yardımcı olmak isterim.

Ergenlik çağında otizmlii bir erkek evlat sahibiyim,Allah hepsini bizlere bağışlasın.Ayrıca aileler olarak kurduğumuz derneğimiz var.

Her türlü sorununuz için mesaj atabilirsiniz,sizi çok iyi anlıyorum ve yardımcı olmak isterim.

merhaba bu beslenme konusunu kendi kendinize uygulamayın litfen cerrahpaşaya götürmenizi tavsiye ederim ben bir yıldır götürüyorum düzenli takiplerimizide yapıyoruz önümüzdeki ay kontrolümüz var herkeze diyet vermiyor kan idrar dışkı hepsi tahlil yapılıyor birde ağar metal testi yapılıyor ona göre diyet veriyor yada vermiyor ist oturuyorsunuz sanırım bi gösterin bence çocuk beslenme ve metabolizma bölümü ahmet aydın netten yazılarınıda okuyabilirsiniz

cok tsk ederım canım sagol

cok tsk ederım sagolun

Merhaba,
Ben geçen sene otizmle ilgili konuda yazdığınız şeyleri okuma fırsatı buldum bugün, ve yardımcı olabileceiğiniz hissine kapıldım. Bir yıl önce kardeşime atipik otizm tanısı kondu ve yaklaşık bir yıldır bir rehabilitasyon merkezinde eğitim alıyor. 1 hafta sonra ramla randevumuz var okuduklarımdan anladığım kadarıyla siz oçem ve erken çocukluk eğitim merkezlerini öneriyorsunuz. Biz Ankara da yaşıyoruz. Rame gittiğimiz de bizim mi söylememiz gerekiyor oçem ve ya erken çocukluk eğitim merkezlerine gitmek istediğimizi tohuzm otizmle ilgili olumlu şeyler okudum yalnız ciddi anlamla pahalı bir kurum ramle konuşup bu vakıftan ücretli yararlanmamız mümkün müdür? Açıkçacı gözümüz korktu rehabilitasyon merkezlerinin para tuzaği olmalarından sizin tavsiyelerinize ihtiyacmız var yardımcı olursanız çok sevinirim. iyi günler hoşçakalın

X