Doğuma Hazırlık acil.... kızıma isim arıyorum

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Lütfen bana yardım edin 1 ay sonra kızım olacak ve henüz isim bulamadık. bunca yıl bekledikten sonra geldi,ona yakışacak bi isim olsun istiyorum.
isim bulmanın hiç bukadar zor olduğunu düşünmemiştim. bu nedenle konuyu açtım, fikirlerinize ihtiyacım var....

cnm aynı stres ve sıkıntıyı bende yasadım bır ansıklopedı kız ısmı cıkardım hıcbır yakısmıyordu benım dogacak guzel kızıma doguma bır hafta vardı ben hala ısmı yoktu ve :nazar:maşallah rüyamda kızımın ismini eslem koymam ıstendı ve 3 kere ard arda söyledıler ısmı eslem anlamı dını bütün saglam demekmıs ayrıca KURANIKERIMde defalrca gecıyor sanada tavsıye ederım

liva,huma,hira,alya,mina,ikra,asya,lina benim sevdiğim isimler..benimde kızım olacak inşallah..ilk ismi zeynep olacak yanına bu isimlerden birini düşünüyorum

Arkadaslar merhaba. Benim de nasipse kızım olucak ve isim olarak Ada ya da Çağıl düşünüyorum ancak Kuran-ı Kerim'de geciyor mu bilginiz var mı?

miray düşünüyormuşsun, ben de kızımın adını zeynep miray koyuyorum, miray güzel bence söylenişi de hoş...

Yaren oldum olası çok sevmişimdir....

Ebru isminde tanıdıklarım çok kibardır....

İsra bu da çok güzel

Pırıl
Elfin
Selin
Duru
Defne
Işıl
Benan
İklil (benim ismim, sadece değişik diye yazayım dedim Hz Muhammed'in zeburda geçen ismi, ve taç anlamına geliyor)
İpek
İdil
Alaz
Ada

halaa isme karar veremedik.......... yardım

öncelikle Allah sağlıklı sıhhatli büyümesini nasip etsin...ben kendi sevdiklerimi yazayım ama anlamlarını bilmiyorum....

duru
ceren
ecem
defne
sinem
azra
seden
berra
beyza

Bunca yıl bekledikten sonra geldi demişsiniz.O zaman kızınıza en çok yakışacak isimler;Rüya,Hayal,Hayat,Nazlı.

Garip gelebılır belkı ama Hediye yada Ecrin olabilir Ecrin Allahın hedıyesi anlamındaymış :)

Arya koyucaz 1 ay sonra dogacak kizimiza bir diger secenekte Mısra
Arya, nin 3 anlami var, avrupa ve hint kültüründe soylu ve asil demek 2. anlami denizcilikte yelkenlerin ya da bayragin indirilmesi demek 3. anlamida operadaki anlami

X