Doğuma Hazırlık acil.... kızıma isim arıyorum

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

juu

sana sığındık allahım:)))
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2011
714
0
Lütfen bana yardım edin 1 ay sonra kızım olacak ve henüz isim bulamadık. bunca yıl bekledikten sonra geldi,ona yakışacak bi isim olsun istiyorum.
isim bulmanın hiç bukadar zor olduğunu düşünmemiştim. bu nedenle konuyu açtım, fikirlerinize ihtiyacım var....

Aklınızdan illaki bi takım isimler geçiyodur
İsterseniz onları belirtin,bizlerde ona göre tercih yapalım
Ne dersin :KK34:

aynen bende senin gibiydim erken doğum olduğu için aklımızda bi kaç isim vardı ama ismini hastanede kararlaştırdıkbu arada benim kızımın adı ELİF RANA:emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar:

Aysima, Mira, Masal bence hoş:) sağlıkla kucağınıza almak nasip olur inş

İsim seçerken çocuğunuzun ilerde ne kadar çok sınava gireceğini ve her optiğe ismini işaretleyeceğini lütfen unutmayın :KK34:

Dilruba:Gönül kapan, herkesi kendine bağlayan
Berra: Doğru sözlü hayır işleyen kimse
Firuze:Açık yeşil, dağ yeşili ile gök mavisi arasında ve bal mumu parlaklığında maruf kıymetli taş.
Merve:Mekke’de bir dağın adı olup hacılar, Merve ile Safa arasında Sa’y ederler yani 7 defa gidip gelirler. Kur’an-ı Kerim’de bakara suresi 158. ayet’te geçmektedir.Kelime anlamı da "çakıl taşı" demek.

elif
zeynep
nilsu
defne
bahar
şimdiden hayırlı olsun ama daha çok klasik isimler yazdım bunları biliyorsunuz tabi ama asıl siz ne tür isimlerden hoşlanıyorsunuz ona göre yardımcı olalım yoksa isim çok...ben de erkek ismi arıyorum isim çok ama karar vermek zormuş gerçekten....

Hepinize cevaplarınız için teşekkürler. benimde aklımdan geçen isimler miray, elvin, asel, arya, ırmak gibi aslında söyleniş olarak kulağa hoş gelen ve anlamı güzel isimler arıyorum, bulmakta zorlanıyorum eğer bulazsam bunlardan birini seçmek durumundayım...

İsim seçerken çocuğunuzun ilerde ne kadar çok sınava gireceğini ve her optiğe ismini işaretleyeceğini lütfen unutmayın :KK34:
beni ençok endişenlendiren konu özelliklede okul döneminde alay konusu olması :KK19:

esila ismini seviodum ama anlamı yokmuş buaralar tanem ismi hoşuma gdio:)

canım bende ismleri çok araştırdım esilanın anlamı akşam, tanemide beğeniyorum babası istemez..

Kayra:Büyük bir kimseden gelen iyilik, ihsan.Allah tarafından gelen yardım.
:KK17:

bende Kayra'yı erkek ismi olarak bilirim.
Bence AZRA güzel isim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aden ,Alin ,Yasemin ,Yeşim ,Melda ,Sibel ,Rana , Melis, Melike sevdiğim isimler.

Aden adını bugün sizden önce başka bir üyeye de tavsiye etmiştim.Anlamı cennet bahçesiymiş.

gözde,ilksen,begüm,buket,ilgin,derin,öykü,melodi,ırmak,yezda,mina,pırıl,beril,masal,defne,tuğsem,buğlem,ecemnaz,kıvılcım

X