Doğuma Hazırlık kızlar nolur yardım... bebek yatağı ile ilgili...

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

esra_berk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2010
85
0
kızlar 9 gün sonra bebeğim dünyaya gelecek bebeğim için oyun parkı aldım kayınvalidem tutturdu içine elyafdan çok ince bir yatak yapacağım nitekim yapıp getirdide neyse koyduk yani rahata benziyor fakat bir türlü karar veremedim biraz yumuşak oldu yaaa yani çocuğa bir zararı olurmu ki karar veremedim acaba çıkartıp oyun parkları için özel sert süngerler var satılıyor ondanmı alsam acaba yoksa bu kalsamı ki. lütfen deneyimli anneler cevabınızı bekliyorum.

Canım Allah hayırla kurtarsın inşallahh.. Bence kaldırma hem şimdi doğum arası olay çıkmasın hemde bir zararı olmaz Allahın izniyle. Benimde annem yünden yaptırmıştı eşimde tutturdu bu yumuşak fln diye ama sordum dr.a yok bişey olmaz dedi. Zaten ana kucaklarını filan düşünsene hiçte sert değil. Boşuna kötü olma kayınvalidenle. Böylezamanlarda acayip olay çıkartılır çünkü. Bebiş doğuncada görüşelim Bu arada benimde oğlum 3 aylık oldu. Seninki kız? erk?

bende park beşik aldım ama yatağınıda aldım dışı alezli içi bildiğimiz sünger işte ama annem içine ince yünden yatak yapcak sanmıyorum bi zararı olcağını ince olduktan sonra zaten bide bebe yorganını katlayarak kullancam için aslında yün yatağa bile gerek yok bebiş yorganın arasında kalacağı için :)

erkek :-) 9 günümüz var. 5 haziranda sezeryanla foğum yapacağım allahın izniyle inşallah. anne piskolojisi işte yumuşak oldu gibime geliyor bide bebeklerin yeni doğunca kemik yapısı narin oluyor ya tedirgin oldum işte :-(

Ahh canım ya gelsin bakalım aslan..yenidoğanın kemikleri su gibi olurmuş. Çok çabuk kırılırmış. Ama öyle bir mucizeki 3-7 gün içinde hiçbişey yapmadan kaynarmış (işte Allahın hikmeti olsa gerek) canım bide belki biliyorsunuzdur doğar doğmaz bulabilirseniz ağzına zemzem suyu ile hurma ezip sürün biraz tatsın. Çok büyük mucizelere vesile oluyor. Bu arada doğum nerde olucak ?

kızlar 9 gün sonra bebeğim dünyaya gelecek bebeğim için oyun parkı aldım kayınvalidem tutturdu içine elyafdan çok ince bir yatak yapacağım nitekim yapıp getirdide neyse koyduk yani rahata benziyor fakat bir türlü karar veremedim biraz yumuşak oldu yaaa yani çocuğa bir zararı olurmu ki karar veremedim acaba çıkartıp oyun parkları için özel sert süngerler var satılıyor ondanmı alsam acaba yoksa bu kalsamı ki. lütfen deneyimli anneler cevabınızı bekliyorum.
canım elyaf bebeği hem terletir hem de
çok yumuşak olur sağlıklı değil bence.
hoş park yatakların içine konulan yataklarda bişeye benzemiyor
fakat sert olması gerek diye biliyorum.
park yatakların yatağından al bence.

hayır, zararlı! bebek sert zeminde yatırılmalı, yumuşak yatak boğulmalara neden olabilir. bir de elyaf çok sağlıksız bir malzeme. dr sert yatak kullanın dedi,dersen olay da büyümez.

bencede oyun parkları için olan yataklarda al bende aldım çok pahalı bişey değil 30-50 lira arası bulabiliyosun daha sağlıklı olur:emir_bebek:

X