Üniversitede sınıfta kalma var mı ? :(

isimisim

Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2012
6
0
Arkadaşlar 1. sınıfta kalma var mı 1.80 i geçemezsek yani 2. sınıftan ders alamayıp 1. sınıf gibi mi gözüküyoruz?

okuldan okula değişiyor canım.kredili sistem olduğu için çoğu sınıfta kalma değil dersten kalma oluyor.1.80i geçemeyince de her okulun yaptırımı farklı kimi üstten ders aldırmıyor kimi az kredi veriyor .hangi üni.desin ya da hangi üni.yi düşünüyorsun?

Benim de bu dönem 1.80'i geçemeyecek ortalamam sanırım.
Ama bizim okulda, yaz okulunda ders alıp, iyi bir not getirerek kurtarabilirsin.
Eğer yine 1.80'i geçmezse, yeni dönemde 1.sınıf gibi görünürsün ve eski derslerinden istediğini alırsın.
Ortalamayı ilk dönem yükseltirsen, 2.dönem 2.sınıf olarak devam edebilirsin.

Hangi okuldasın belki o okul hakkında bilgim vardır?

ben 1 75 diye biliyorum,polis akademisine girdi sanıp sınavlara girmeyen sonra polis akademisine de giremeyen bi arkadaşım vardı,o üstten hiç ders alamıyo mesela.
ama birinci sınıfta kalma olmuyo.İkiden sonra oluyo
ayrıca bunun yaz okulu var,o yoksa bütünlemesi var..biraz dişini sıkıp kalmayadabilirsin tatlım

Ama bizim okulda, yaz okulunda ders alıp, iyi bir not getirerek kurtarabilirsin.
Eğer yine 1.80'i geçmezse, yeni dönemde 1.sınıf gibi görünürsün ve eski derslerinden istediğini alırsın.

bizim okulda da sistem aynen böyle

ben kaldım bizim okulda 1-3 2-4 sistemi var birinci sınıftan derslerim kaldı ve 3 e gecemedim 2 den alamadığım dersleri aldım ama hiç 3 dersi alamadım ama şükürler olsun ki büte kalamdan finallerde verdim bu dönemde :KK51:

okuldan okula değişiyor canım.kredili sistem olduğu için çoğu sınıfta kalma değil dersten kalma oluyor.1.80i geçemeyince de her okulun yaptırımı farklı kimi üstten ders aldırmıyor kimi az kredi veriyor .hangi üni.desin ya da hangi üni.yi düşünüyorsun?

marmaradayım canım ya büt yok bizde yaz okulu var :KK43:

marmara tatlım bizde de yaz okulu faslı var maalesef :KK43: ortalama için mecbur ona gitcem daha açıklanmadı ama bakalım :)

X