Bulantı Yüzünden Zofer Ya Da Zofran Kullananlar?

bende cıldırıcam ya benımde bu hafta basladı gercektende hayatı felc edıyor dayanamıyorum ya aglıyorum artık zofer ılacını kullandım ama gecmıyor hıc bır ılac gecırmıyor ya allahım sen yardım et bıze

seni cokcok iyi anlıyorum ben neler cektim nelerr

5 ay mide bulantısı ve günde 10 kere (en az) istifra etmiş yeni anne olarak allah size yardım etsin diyorum.gerçekten çok zor bi dönem.bende zofer kullandım ama banamısın demedi.ne yemek yedim ne su içtim.serumlarla geçti o dönemler.hastanede yattığım günlerin haddi hesabı yok. annelik çok kutsal ama bu süreç te çok sancılı malesef:KK43:(

Zofer bulanimi kesme isti ama kusma sayisini azaltmisti. Allah sabir versin. Gercekten yasayan bilir. Omur boyu bulanti olacak saniyo insan.

Kızlar konu açılalı baya bi zaman olmuş, ben 9 haftalık hamileyim ve su bile içemiyorum.metpamit yazmıştı doktorum.ama faydası olması.günde 5-8 arası çıkarıyorum.Çalışıyorum ve yaşadığımız şehirde hiçkimsemiz yok, bu yüzden yemek yapanda sadece eşim olursa evde o yapabılıyor.Çok zor günler geçiriyorum.Dün hastanede yattım serum yazdı doktorum.birde zofran verdi şuan daha iyiyim.ama acaba bu ilacın bebege bır yan etkisi olurmu diye endişeliyim.prospektüsünde hamileler kullanmayınız yazıyor :KK43:

Bende 13 haftalık gebeyim. 6. haftadan beri şiddetli bulantı çekiyorum gece uykumdan uyanıp kusuyorum. Serum yemekten soğuk hastane odalarından gına geldi :KK43:. Bayram öncesi doktorum zofran verdi ilk günler faydasını görür gibi oldum. içinden on tane çıkmıştı hatta bayramda ilaç bitince eşim nöbetçi eczane aramak zorunda kaldı. İkinci kutuyu doktoruma danışmadan aldım. İkinci alışımda ilacın prospektüsünü okudum ve hamilelikte kullanılması önerilmemektedir yazısını görünce şok oldum. Şimdi ne yapcam bilmiyorum. Bulantılarım geçmiyor gün boyu hep devam ediyorr.

Forum acilali uzun zaman olmus ama, belki tekrar bir bakan olur diye fikrinize danismak istedim arkadaslar.

Ben de hamileyim, 8. haftamdayim. Son 2 haftadir bulanti ve kusmalar yuzunden omrumden omur gitti. Goruyorum ki bu caresizligi yasayan pek cok anne adayi olmus :KK43:

Merak ettigim, dramamine, zofran, metpamid gibi ilaclari gebeliginde kullanip daha sonrasinda Allah korusun bebeciginde bir problem yasayan oldu mu acaba?
Henuz doktor bana vermedi bu ilaclari, ya rapor vereyim evde dene bir hafta sivi almayi bol bol ya da hastaneye yatiralim 3-4 gun kendine gel dedi. Ben simdilik rapor aldim. Ama cok endiseliyim hastaneye yatarsam seruma bu tip bulanti kesici ilaclari koyduklarinda zarari oluyor mu bebek icin ilerde diye.

Sanirim her halukarda bu ilaclara mecbur kalicam, cunku degil hamilelik icin saglikli beslenme, normal karnimi doyurmayi bile beceremedim su son 2 haftadir. Yedigim kuru ekmek, kraker, ictigim de azicik su. Boyle giderse bebegim gelisemez diye korkunc endiseliyim. Sizlerin tecrubesini gorunce sonuclari merak ettim.

Simdiden tesekkur ederim.

ben 9 ay bulantı yasadım. 44 kiloya kadar düştüm ilk zamanlarda. 49 kiloda hamileydim, zofrandı sanırım ii geliyordu hemen her gun de serum alıyordum, çok skntılıydı, medpamid de aldım serum hap olarak, uyku yapıyordu buzkopanda aldım... allah yardım etsın.

ben zofran zydis kullandım canım devlet ödemiyor dil üstü onu içince hayat yeniden başlıyordu aç karnına gün 12 saat etkili

ben zofran zydis kullandım canım devlet ödemiyor dil üstü onu içince hayat yeniden başlıyordu aç karnına gün 12 saat etkili

Kızlar bende şimdi fark ettim bu topigi ve sevindim yeni yazanlar olduğunu görünce de bende 6. Haftadan beri çekiyorum şimdi 11. Haftadayim hala devam geçen hafta 4 gün hastanede yattim oradayken iyiydim ama çıkınca devam yine hastane öncesi 1 kutu zofran bitirmistim doktor sonra premesis diye bitkisel bi ilac verdi ama oda fayda etmefi dramamine metpamitte ictim tık etmedi. Bi daha arayıp söyledim o zaman zofran al dedi yine. Doktorlar hamilelikte özellikle ilk 3 ayda ilaç kullanimini istemezler bende sizin gibi endiseliyim ama zarari olabilme ihtimali olsa vermezler herhalde ?

Kızlar bende şimdi fark ettim bu topigi ve sevindim yeni yazanlar olduğunu görünce de bende 6. Haftadan beri çekiyorum şimdi 11. Haftadayim hala devam geçen hafta 4 gün hastanede yattim oradayken iyiydim ama çıkınca devam yine hastane öncesi 1 kutu zofran bitirmistim doktor sonra premesis diye bitkisel bi ilac verdi ama oda fayda etmefi dramamine metpamitte ictim tık etmedi. Bi daha arayıp söyledim o zaman zofran al dedi yine. Doktorlar hamilelikte özellikle ilk 3 ayda ilaç kullanimini istemezler bende sizin gibi endiseliyim ama zarari olabilme ihtimali olsa vermezler herhalde ?

canım ben 3 kutu içtim zararlı olsa doktor vermezdi ama sen yine doktıruna iyice sor inş geçer bulantı çok zor

canım ben 3 kutu içtim zararlı olsa doktor vermezdi ama sen yine doktıruna iyice sor inş geçer bulantı çok zor

bende içiyorum sürekli canım doktorum sürekli kullanmamı istemiyor ama onunla ayakta durabiliyorum Rabbim korusun evlatlarımızı inşallah :KK16:

slm kızlar
bende 14.haftanın içindeyim
çok kötü bulantılarım var hala geçmedi
doktor hiçbir ilaç vermedi bana
çubuk kraker leblebi bile fayda etmiyor
napacağım ben :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

slm kızlar
bende 14.haftanın içindeyim
çok kötü bulantılarım var hala geçmedi
doktor hiçbir ilaç vermedi bana
çubuk kraker leblebi bile fayda etmiyor
napacağım ben :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

canım benim öncelikle Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin :KK16::KK16:
çok zor bulantılar kusmalar :KK19: öyle yiyeceklerle de geçmiyor hikaye onlar. sürekli kusman da varsa doktorunla görüşmelisin bu konuyu su kaybı oluyor vücutaa ben bu yüzden 5 gün yattım hastanede koca koca serumlar yedim. hastanedeyken her şey çok güzel ama çıkınca yine devam etti ve yine zofrana devam ettim 3. kutum bitecek bu hafta ve ben mecburen yine alıp devam edicem. hayat yaşanmaz oluyor 2 aydır yatakta geçiriyorum. annemde kalıyorum. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun umarım bu durumumuz tez zamanda geçer de hamişliğimizin tadını çıkarmaya başlarız:KK49::KK16:

canım benim öncelikle Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin :KK16::KK16:
çok zor bulantılar kusmalar :KK19: öyle yiyeceklerle de geçmiyor hikaye onlar. sürekli kusman da varsa doktorunla görüşmelisin bu konuyu su kaybı oluyor vücutaa ben bu yüzden 5 gün yattım hastanede koca koca serumlar yedim. hastanedeyken her şey çok güzel ama çıkınca yine devam etti ve yine zofrana devam ettim 3. kutum bitecek bu hafta ve ben mecburen yine alıp devam edicem. hayat yaşanmaz oluyor 2 aydır yatakta geçiriyorum. annemde kalıyorum. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun umarım bu durumumuz tez zamanda geçer de hamişliğimizin tadını çıkarmaya başlarız:KK49::KK16:

saol cnm inş hepimiz salıcakla alırız
darısı olmayanların başına
ama bende kusma yok cnm sadece bulantı
herşey kokuyor ya :KK25::KK25::KK25::KK25:

arkadaşla ben de çok çektim bulantıdan.ben kötüyken herkes geçecek sabret diyordu hakikaten geçiyor. 4 kilo verdim kusmaktani litrelerce serum yedim. ilaç kullanmadım ama. çok şükür geçti hatta iştahım bile yerine geldi. darısı sizleriin başına.sabredin inşallah sizinkide kısa zamanda geçer:KK49:

saol cnm inş hepimiz salıcakla alırız
darısı olmayanların başına
ama bende kusma yok cnm sadece bulantı
herşey kokuyor ya :KK25::KK25::KK25::KK25:

bende hepsinden karışık var canım ya ne olacak bilmiyorum içim dışım yayla çorbası oldu sadece onu yiyebiliyorum. ilacımı içmezsem ne bişe yiyebiliyorum ne de içimde bişe kalıyor boş mideyi bile çıkarıyorum

arkadaşla ben de çok çektim bulantıdan.ben kötüyken herkes geçecek sabret diyordu hakikaten geçiyor. 4 kilo verdim kusmaktani litrelerce serum yedim. ilaç kullanmadım ama. çok şükür geçti hatta iştahım bile yerine geldi. darısı sizleriin başına.sabredin inşallah sizinkide kısa zamanda geçer:KK49:

amin canım inşallah geçer. ne mutlu ilaçsız atlatabilmişsin ben ilaç almazsam ölecek gibi oluyorum:KK19:

bende zofran kullanıyorum şuan:26:
bi daha hastanelik olmak istemiyorum :KK50: çok şükür ilaç iyi geldi
bulantıların bittiği güne gelsem çok mutlu olucam:KK31:

yalnız olmadığımı bilmek çok güzel mahvoldum bulantıdan dr da bana premesis diye bi hap verdi azıcık azalttı ama hala peynir ekmek dışında yiyemiyorum hiç bişey yapasm yok işe gtmek işkence sanki :KK43:((

X