Bulantı Yüzünden Zofer Ya Da Zofran Kullananlar?

ocwmays

Minnişim Prensesim...
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2008
6.111
33
35
bunu sadece yaşayan bilir
9. haftayı doldurmak üzereyim ama 3 haftadır neler çektiğimi bi Allah biliyo
bütün hayatım bu bulantılar yüzünden durdu, ömrüm yatakta geçiyo bunalıma giricem nerdeyse
Hiç ama hiç geçmiyo bulantılarım hep benimle

6 haftalıkken başladı, bir hafta hastahanede yattım, o sürede 24 saat serum yedim
şimdi kusmalarım azaldı ama bulantım hiç geçmedi
ddramamine kullanıyorum sabah akşam, bi etkisini göremedim
sürekli serum yemek zorunda kalıyorum
mide bulantısıyla yaşamak çok zor

doktorum mide bulantılarım çok şiddetlenince günde bir kez olmak kaydıyla zofer adında bir iğne yaptırıyordu
tak diye geçiyordu bulantım ama sürekli veremem dedi, vermedi
ama okudugum kadarıyla çoğu kişi son raddede bu ilaca başvuruyor
kullananlar varsa nolur söyleyin
bebeğime bi zarar gelmesini istemiyorum tabiki ama hayatımın normale dönmesi iiçin buna mecburum
doktorum vermedi, ama veren doktorlar da var
bunu kullanıp da bebeğinde bir problem çıkan var mı arkadaşlar

ben çok çaresizim, hayatıma geri dönmek istiyorum

benımkı 8 haftalık şuan aynen 6.haftada başladı bulantılarım hayatım felç oldu şuan işe gidemıyorum yemek yapamıyorum hep yatarak...metpamıd denedım işe yaramadı emedur da öyle şimdi zofer verdi doktor etkılı dedi kanser hastalarına veriliyormuş bulantıları için ama oda etki etmedi çekicez demekki:KK43: ama gerçekten insanı bunalıma sokuyor...

Allah yardımcıniz olsun, belki de hamileligin en zor zamanıni yaşıyosunuz, çoğunun 3ay dolunca yada dolmaya yakın kaybolup gidiyo şikayetleri, sizinki daha çabuk kesilir inşallah.. en büyük ilacı sabır, ve bence yalnız kalmayın, açık hava, değişik ortam iyi geliyo..bide benim vazgecilmezim patlamış mısırdi, deneyin ister..

benımkı 8 haftalık şuan aynen 6.haftada başladı bulantılarım hayatım felç oldu şuan işe gidemıyorum yemek yapamıyorum hep yatarak...metpamıd denedım işe yaramadı emedur da öyle şimdi zofer verdi doktor etkılı dedi kanser hastalarına veriliyormuş bulantıları için ama oda etki etmedi çekicez demekki:KK43: ama gerçekten insanı bunalıma sokuyor...

zofer de mi işe yaramadı:KK43:
eşim bana mide bulantısı bilekliği almış, bugün işe yaradı sanki
sen de bir dene
Allah yardımcın olsun senin de, çok zor çoooookk
bunalıma girmemek için uğraşıyorum ben de ama çok sıkıldım artık çok yorudum bitmek bilmeyen bulantılar yüzünden

Allah yardımcıniz olsun, belki de hamileligin en zor zamanıni yaşıyosunuz, çoğunun 3ay dolunca yada dolmaya yakın kaybolup gidiyo şikayetleri, sizinki daha çabuk kesilir inşallah.. en büyük ilacı sabır, ve bence yalnız kalmayın, açık hava, değişik ortam iyi geliyo..bide benim vazgecilmezim patlamış mısırdi, deneyin ister..

ewt sabr en büyük ilaç ama bir süre sonra artık sabr da kalmıyor canım ya:KK43:
annemde kalıyorum zaten tek başıma hayatta başa çıkamam
yataktan kalkamıyorum çoğu gün:KK43:

ilaçlarla bir yere kadar dur diyebılıyorsunuz sabır sabır sabır bol oksijen alın fazla ayagada kalkmayın hepsini unutursunuz :)))):))) inşallah

Bende 15 haftalık hamileyim.Seninki gibi çok bulantılı bir hamilelik geçiriyorum.2 ayda 4.5 kilo verdim.Doktorum banada zofer verdi ama hapı.Günde 2 tane içebilirsin dedi ama ben hergün içmedim.Kutuda 8 tane var zaten.Onuda çok sıkıştığım zamanlarda kullandım.Kusmamam gerktiği günlerde almaya çalıştım.Toplantım olduğu,işlerimin yoğun olduğu günlerde çok kötü olursam kullandım.onun dışında kusmaya devam ettim..Benim hala devam ediyo bulantılarım ama azaldı.Yemek yiyebiliyorum artık.
Sende çabuk atlatırsın inş...

ilaçlarla bir yere kadar dur diyebılıyorsunuz sabır sabır sabır bol oksijen alın fazla ayagada kalkmayın hepsini unutursunuz :)))):))) inşallah

unutucaz tabiki ama şu süreç geçene kadar ömürden ömür gidiyor
benim baş dönme rahatsızlığım da var ayrıca, bu yüzden istesem de kalkamıyorum çoğu zaman

Bende 15 haftalık hamileyim.Seninki gibi çok bulantılı bir hamilelik geçiriyorum.2 ayda 4.5 kilo verdim.Doktorum banada zofer verdi ama hapı.Günde 2 tane içebilirsin dedi ama ben hergün içmedim.Kutuda 8 tane var zaten.Onuda çok sıkıştığım zamanlarda kullandım.Kusmamam gerktiği günlerde almaya çalıştım.Toplantım olduğu,işlerimin yoğun olduğu günlerde çok kötü olursam kullandım.onun dışında kusmaya devam ettim..Benim hala devam ediyo bulantılarım ama azaldı.Yemek yiyebiliyorum artık.
Sende çabuk atlatırsın inş...

ben de sonunda o ilacı içmek zorunda kalıcam sanırım
inşaAllah bebegime zarar vermez
çalışanlar için daha da zor Allah yardım etsin

Canım cok gecmiş olsun.mide bulantısı ve kusmaKtan nefret eden ve korkan birisi olarak seni anlayabiliyorum.gerçi benimkiler çokşiddetli olmadı ama yine de zorluğunu tahmin edebiliyorum.ama bir de şu açıdan düsünmeye çalış.kendini çok kotü hisetiğinde bebeğini düşün.o seninle ve iyi çünkü bulantin var.ben 6 haftada kanamayla düsük tehlikesi geçirdim.1,5 ay yattım,her gün iğne oldum.zaten halsizlik,bulantı ve keyifsizliğim vardı,iğnenin yan etkileri ve yatak istirahati yüzünden daha beter oldum.ama doktorum bana bulantılarının olması iyi bu sayede bebeğinin de iyi olduğunu anlayabilirsin demişti.ve şöyle de düşün çok yıpraticı zamanlar geçiriyorsun evet ama biliyorsunki bu zamanlar geçici ve yaşadığın bir hastalık değil sonunda ödüllerin en güzelini alacaksın.ve senin yerinde olup o bulantıyı 9 ay yaşamaya razı bir sürü insan var..inşallah sonunda bebeğini sağlıkla kucağına alırsın ve bu zamanlarını unutursun.

gecmis olsun, bende cok fena mide bulantilari yasadim. hala da devam ediyor ama senin daha siddetli sanirim. insan gercekten hem bedensel hem psikolojik etkileniyo. Allah yardimcimiz olsun. bana da o ilaci yazdi dr. hatta gunde 2 tane alabilirsin dedi ama 2 kez ictim sonra biraktim.. umarim kisa surede atlatirsin.

zofer de mi işe yaramadı:KK43:
eşim bana mide bulantısı bilekliği almış, bugün işe yaradı sanki
sen de bir dene
Allah yardımcın olsun senin de, çok zor çoooookk
bunalıma girmemek için uğraşıyorum ben de ama çok sıkıldım artık çok yorudum bitmek bilmeyen bulantılar yüzünden

[/B][/B]

maalesef yaramadı :KK43: hep yatıyorm evde:KK43:(

gecmis olsun, bende cok fena mide bulantilari yasadim. hala da devam ediyor ama senin daha siddetli sanirim. insan gercekten hem bedensel hem psikolojik etkileniyo. Allah yardimcimiz olsun. bana da o ilaci yazdi dr. hatta gunde 2 tane alabilirsin dedi ama 2 kez ictim sonra biraktim.. umarim kisa surede atlatirsin.

ben hala başvurmadım ama daha fazla dayanabilecek miyim bakalım
serum yemekten her yerim delik deşik oldu ya

maalesef yaramadı :KK43: hep yatıyorm evde:KK43:(

canım eşim bana mide bulantısı önleyici bileklik almış
midem bulanmaya başladıgında onu takıyorum sanki faydasını gördüm
bir de naneli sakız da braz bastırıyor gibi
benim mide bulantım bir dakika bile beni bırakmadığı için çareler arıyorum yana döne
hamdolsun yine de ufak tefek bşeyler yemeye başladım ama bulantı yine var yine var

Canım cok gecmiş olsun.mide bulantısı ve kusmaKtan nefret eden ve korkan birisi olarak seni anlayabiliyorum.gerçi benimkiler çokşiddetli olmadı ama yine de zorluğunu tahmin edebiliyorum.ama bir de şu açıdan düsünmeye çalış.kendini çok kotü hisetiğinde bebeğini düşün.o seninle ve iyi çünkü bulantin var.ben 6 haftada kanamayla düsük tehlikesi geçirdim.1,5 ay yattım,her gün iğne oldum.zaten halsizlik,bulantı ve keyifsizliğim vardı,iğnenin yan etkileri ve yatak istirahati yüzünden daha beter oldum.ama doktorum bana bulantılarının olması iyi bu sayede bebeğinin de iyi olduğunu anlayabilirsin demişti.ve şöyle de düşün çok yıpraticı zamanlar geçiriyorsun evet ama biliyorsunki bu zamanlar geçici ve yaşadığın bir hastalık değil sonunda ödüllerin en güzelini alacaksın.ve senin yerinde olup o bulantıyı 9 ay yaşamaya razı bir sürü insan var..inşallah sonunda bebeğini sağlıkla kucağına alırsın ve bu zamanlarını unutursun.

o kadar haklısın ki
çok tşekkür ederim yorumun için, bunları duymak iyi geliyor
Allah bize hiç bekletmeden verdi bebeğimizi hep hamdediyorum bu yüzden
ama bu bulantılar bana bebegimi de unutturuyo bazen avaz avaz çığlık atasım geliyo ki atıyorum da çünkü çok şiddetli oluyor bazen bayılıyorum yatakta, geçmesini diliyorum bir an önce

bu sabah bulantım ayyuka çıkınca mecbur zoferi aldırdım eşimi
gitti aldı, bir tane içtim dua ede ede
inş. bebeğime bir zararı olmaz

bu sabah bulantım ayyuka çıkınca mecbur zoferi aldırdım eşimi
gitti aldı, bir tane içtim dua ede ede
inş. bebeğime bir zararı olmaz

bende resmen gece gündüz farketmeden bulantı yaşıyorum dün gecede uyumadım bulantı çok ağır... kusmak bile rahatlatmıyor. gebeliğimin 9.haftasındayım bulantıdan yemek bile yiyemiyorum kilo vermişim. doktorumda bana 4 mg'lik zofer yazdı... dünya paraymış... :KK5: birde çok zor buldum her yerde de yok.... inşallah bir zararı olmaz. ama olmuyordur yani sonuçta doktorumuz veriyor... :44:

bende resmen gece gündüz farketmeden bulantı yaşıyorum dün gecede uyumadım bulantı çok ağır... kusmak bile rahatlatmıyor. gebeliğimin 9.haftasındayım bulantıdan yemek bile yiyemiyorum kilo vermişim. doktorumda bana 4 mg'lik zofer yazdı... dünya paraymış... :KK5: birde çok zor buldum her yerde de yok.... inşallah bir zararı olmaz. ama olmuyordur yani sonuçta doktorumuz veriyor... :44:

Ben de zofran zydis kullandım 3 tane günde. 6. haftada başladı. 9 artı 3 e dek 5-6 şişe serum yedim. 9 artı 3 te kanamam nedeniyle yattım hastaneye 12 ye dek hep seruma dramimini katıldı serumlayken kusmadım pek 12. haftada çıktım hastaneden yine devam etti zofran zydise devam etti. Başka nedenlerle 13 ten 16 ya dek yine hastanedeydim yine serum ve bulantı kesiciler. benim uzun sürdü 22-23. haftaya dek hala soğan kokusuna tahammülüm yok ve pişen yemekte bile yiyemiyorum.

İnşallah uzun sürmez sizin de...

Ben de zofran zydis kullandım 3 tane günde. 6. haftada başladı. 9 artı 3 e dek 5-6 şişe serum yedim. 9 artı 3 te kanamam nedeniyle yattım hastaneye 12 ye dek hep seruma dramimini katıldı serumlayken kusmadım pek 12. haftada çıktım hastaneden yine devam etti zofran zydise devam etti. Başka nedenlerle 13 ten 16 ya dek yine hastanedeydim yine serum ve bulantı kesiciler. benim uzun sürdü 22-23. haftaya dek hala soğan kokusuna tahammülüm yok ve pişen yemekte bile yiyemiyorum.

İnşallah uzun sürmez sizin de...

ne olursa olsun insan korkuyor kullanmaya.. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah.... :KK16:

Arkadaşlar bulantı yüzünden hastaneye yattığınızda da serumunuza metpamid, dramamine ya da zofer ampul katıyorlar. Ben de hamileliğimde kullandım. Tabii bulantılarım artıp su bile içemeyecek hale gelince hapını içemedim.İlk başta kulanmaya ben de korktum ama forumda bir bayan doğurana kadar hatta sezeryanden önce dahi serumla zofer aldığını yazmıştı. Tek kötülüğü acayip kabızlık yapması, takdir edersiniz ki gebelikde kabızlık çok zor oluyor.
Ama bulantıyı kesmede çok iyi olduğu aşikar. Hamileleiğimde hastaneye yattığımda hem zofer, hem metpamid ampul katıldı içine. 12. haftama kadar da defalarca dramamine vuruldum. Bulantı fiziksel olarak da insanı çökertiyor. Dayanmaya çalışıp yazık etmeyin kendinize. Hastaneye gidene kadar kusmadan ve açlıkdan vücudumda gıda yetersizliği ve idrar yolu enfeksiyonu başlamıştı.

bende aynı durumdayım hamileliğim 6.haftasından beri kabus yaşıyordum sanki şu an 8.haftasındayım ama iki hafta ömrümden ömür geçirdi. aynı şeyleri yaşamak istemem tekrardan aşırı derecede kusma bulantı yorgunluk halsizlik yaşadım işe gitmek istemiyordum evde daha kötü oluyordum hiçbirşey yiyemiyordum yola çıktığım an çıkartıyordum,, otobüse binince sabretmek için dua ediyordum ama duramıyordmum çok zor gerçekten doktorum bana zofran verdi günde bir defa içiyorum ve o andan itibaren herşey normale döndü 3 gündür kullanıyorum ama işimede gidiyorum pozitifim enerjiğim herşey yoluna girdi.hamileliğimin keyfini çıkartıyorum,,inş. hep böyle gider
doktoroum günde 3 defa 4 defa bile içebilirsin hiç zararı yok dedi.zate böyle birşeyle karşılaşmış olsalar tekrardan vermezlerdi bu ilaçı diye düşünüyorum

Arkadaşlar bulantı yüzünden hastaneye yattığınızda da serumunuza metpamid, dramamine ya da zofer ampul katıyorlar. Ben de hamileliğimde kullandım. Tabii bulantılarım artıp su bile içemeyecek hale gelince hapını içemedim.İlk başta kulanmaya ben de korktum ama forumda bir bayan doğurana kadar hatta sezeryanden önce dahi serumla zofer aldığını yazmıştı. Tek kötülüğü acayip kabızlık yapması, takdir edersiniz ki gebelikde kabızlık çok zor oluyor.
Ama bulantıyı kesmede çok iyi olduğu aşikar. Hamileleiğimde hastaneye yattığımda hem zofer, hem metpamid ampul katıldı içine. 12. haftama kadar da defalarca dramamine vuruldum. Bulantı fiziksel olarak da insanı çökertiyor. Dayanmaya çalışıp yazık etmeyin kendinize. Hastaneye gidene kadar kusmadan ve açlıkdan vücudumda gıda yetersizliği ve idrar yolu enfeksiyonu başlamıştı.

sana kesinlikle katılıyorum tek sorunu kabızllık onuda doğal şeyler yiyerek geçirebiliriz kuru kayısı yiyerek mesela bende de işe yaradı ilaç kendnize işkence ettirmeyin sonuçta bunu kullanıpta başına kötü birşey gelen insanlar olsa duyulurdu bende hiçbirşey yiyemiyordum 1 haftada 3 kilo verdim şimdi ilaçı günde 1 kez içiyorum doktorum fazlada içebilirsin demişti 1 tane yeterli geliyor çok şükür herşey yollunda

ya biri cevap versin nolur bu ilaç açmı tokmu alınıyor eczacı yazmamış üzerine

X