Bebek Beslenmesi bebeğimin ön dişlerinin arası açık :(

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

kardln

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2012
119
2
bebeğimin üstte 4 yeni dişi var.bugün baktım ki 2 dişinin arası çok açık.acaba emzik kullanmayla alakası var mı? ve bu sonradan geçer mi? ne bizim ailede ne de eşimin ailesinde bu durum yok.

canım bebegin kaç aylık. benm yigenimde ilk dişleri çıktıgında çok ayrıkdı çok korktum öyle kalcak kötü durcak diye ama suan 1 buçuk yaşında ve düzeldi hemde çok güzel oldu dişleri nasıl düzeldi bilmiyorum RAbbimin hikmeti işte demekki düzeliyomuş sonradan bildigim için yazım dedim. inci gibi sırasıyla dizildi dişleri :)))) inşallah senin bebegininkide düzelir.

bebeğim 17 aylık.zaten üst dişlerini çıkaralı yaklaşık 2 ay olmuştur.ve 2 gündür bu değişimi farkettim.

ne var ki bunda korkulacak kızlar.ayrık olsa ne olur olmasa ne olur.benim oğlumda 10 aylık ve şu anda ayrık dişleri ama korkmuyorum :) Allah sağlık versin bebişlerimize.gerisi boş.

allah bagislasin bebegini benim bebegimdede damaktanda dis cikmisti ön disleride aralikliydi narkozla damaktaki disler cekildi ve arasi ayrik olan dislerin birlesmesi icin dil altindaki eti kesti dr. zar gibi ince etti ve 1 hafta sonra kendiliginden kapandi o aralik sadece paylasmak istedim kapaniyor erken müdahale edilince bilmiyorum nerdensin ben almanyadayim ve burda bu islemi yaptirmistim

allah bagislasin bebegini benim bebegimdede damaktanda dis cikmisti ön disleride aralikliydi narkozla damaktaki disler cekildi ve arasi ayrik olan dislerin birlesmesi icin dil altindaki eti kesti dr. zar gibi ince etti ve 1 hafta sonra kendiliginden kapandi o aralik sadece paylasmak istedim kapaniyor erken müdahale edilince bilmiyorum nerdensin ben almanyadayim ve burda bu islemi yaptirmistim

dişlerde bi problem yaratır mıydı bilmiyorum ama benim oğlumun da dil altı bağı kesildi.biraz kalın ve kısaydı dilini dıları çıkaramıyodu.ilerde harfleri söylemekte güçlük çeker diye kestirdik.

yamuk çıkıp damağındaçıkmadığına dua edin ayrık dişliler şanslı olur derler 27 yaşındayım benim dişlerimde ayrık çok hoşuma gidiyor ve daha özel olduğunu düşünüyorum sağlıkla büyüsün bebeğin

X