cam balkon mu pimapen mi olmalı ?

loveli

Rabbim koru yavrularımı
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2008
25.401
293
selam kızlar ev aldık yatak odasının balkonunu kapattıracağız ama karar veremedik cam balkon mu olsa yoksa pimapenle mi kapatsak fikirlerinizi bekliyorum:KK16:

ayy cnm ben cam balkonları bayılıyorum:KK16: senn yerinde olsaydım cam yapardm kesnlikle , hayırlı olsn şimdiden:KK16:

ben de kesinlikle cam balkon diyorum. içeriye doğru açıldığından temizlemesi zannedildiği gibi zor olmuyor. ama dedikleri gibi %90 soğuk geçirmez demelerine inanma, geçiriyor. bir de eğer cam balkona karar verirsen aradaki beyaz lastiklerin çift yönlü olmasına ve tutma yerlerinin (kulplarının) cama değil de beyaz olan çerçevesine monte edilmiş olmasına dikkat et. çünkü cama yapıştırılanlar zamanla düşüyor ve kötü bir görüntü oluşturuyor. zaten cam balkonlar imara uygun ama pimapen balkonlar değil.

ben de kesinlikle cam balkon diyorum. içeriye doğru açıldığından temizlemesi zannedildiği gibi zor olmuyor. ama dedikleri gibi %90 soğuk geçirmez demelerine inanma, geçiriyor. bir de eğer cam balkona karar verirsen aradaki beyaz lastiklerin çift yönlü olmasına ve tutma yerlerinin (kulplarının) cama değil de beyaz olan çerçevesine monte edilmiş olmasına dikkat et. çünkü cama yapıştırılanlar zamanla düşüyor ve kötü bir görüntü oluşturuyor. zaten cam balkonlar imara uygun ama pimapen balkonlar değil.

çok teşekkür ederim tobegukcum dediklerini uygulayacağım sağolsın

Canım şimdi soğuk geçirme ,rüzgar ,falan filan gibi sebepler senin için önemli değilse cam balkon yaptır.
Ama cam balkon plastik doğrama kadar sağlıklı değildir soğuk açısından diyorum.
Bende plastik doğramacıda çalışıyorum görüntü açısından cam balkon ideal daha şık duruyor tabiki.
Sürekli oturacağın ve çamaşır falan gibi şeyler için kullanacağın bir balkonsa iyice düşün derim ben.
Kapatıp alanı kısıtlama.

Canım şimdi soğuk geçirme ,rüzgar ,falan filan gibi sebepler senin için önemli değilse cam balkon yaptır.
Ama cam balkon plastik doğrama kadar sağlıklı değildir soğuk açısından diyorum.
Bende plastik doğramacıda çalışıyorum görüntü açısından cam balkon ideal daha şık duruyor tabiki.
Sürekli oturacağın ve çamaşır falan gibi şeyler için kullanacağın bir balkonsa iyice düşün derim ben.
Kapatıp alanı kısıtlama.

ben orayı giyinme odası olarak kullanacağım o yüzden ne yapmam gerek sen bilirsin pimapen daha uygun o zaman değil mi

bnm eşim pimapenci onun bilgilerine dayanaraktn söylüyorm cam balkon hem estetik açıdan hemde kullanım açısından bir avantaj.katlanabiliyor olması yazın keyif yapmak için ideal.ama ne yalan söyliyim soğuk geçiriyormuş.pimapenin de artısı ses ve soğuk geçirmiyor.eğer eviniz çok köşe başı değilse ara binalar arasındaysa cam balkon öneriyorlar.ama diğer türlü plastik doğrama yalıtım açısından daha iyi.giyinme odası olarak kullanıcam demişsin o zmn cam balkon yaptır cnm.sonuçta o odada oturmıcaksn

Son düzenleme:
benimde laaaaneeeettt panjurlarım var..
cam yaptırıcam bende bu yaz....
çok güzel oluyo cam balkon....
pimapen boğar..

ben orayı giyinme odası olarak kullanacağım o yüzden ne yapmam gerek sen bilirsin pimapen daha uygun o zaman değil mi

o zamn cam balkon uygun değil sana canım...
Plastik doğrama yaptır,kendine göre bir çizim belirle kafanda.
Hatta ölçüleri verirsen bana ben sana en uygun şekilde çizerim bile.
Hemde eğer hani yazın faal bir şekilde kullanmayacaksan onun fiyatı plastikten pahalaı diye biliyorum ben.
Boşuna para vermiş olursn...

o zamn cam balkon uygun değil sana canım...
Plastik doğrama yaptır,kendine göre bir çizim belirle kafanda.
Hatta ölçüleri verirsen bana ben sana en uygun şekilde çizerim bile.
Hemde eğer hani yazın faal bir şekilde kullanmayacaksan onun fiyatı plastikten pahalaı diye biliyorum ben.
Boşuna para vermiş olursn...

yok sadece oda olacak orada giyinmek ve eşyalarımı koymak için ne biliyim ütümü yaparım bi nevi ardiye gibi yazlıklarım kışlıklarım halılarımı koyarım ütü masamı koyarım diye düşündüm oturmayacağım yani

tabiki cam balkon canım kesinlikle ,ben pimapeni söktürüp yaptırdım onu ,düşünme bile....

fazla eşyalarınızı atacağınız bir oda gibi kullanacaksanız pimapen uygun.balkon olarak kullanılacaksa cam balkon...

Yeni evin hayırlı olsun arkadaşım.Aslında ne yapacağın belli zaten.Cam balkonu yaptırmaktaki amaç dış görüntünün engellenmeden soğuk vs korunmak değil mi?Şimdi sen orayı oda gibi kullanacaksın.Giyinme odası vs deme kışın orada kıyafet almayacakmısın,ütü yapmayacakmısın?ozaman soğuk olur işte.Benim evim kat olduğu için pimapen yaptırdım.eşimle çok düşündük ne yapsak diye.Fiyatlar birbirine yakındı.Kullanma amacımızı düşündük.bizim için sıcaklık ön planda idi,balkonda oturma alışkanlığımızda yok.O yüzden görüntümüz engellmecek şekilde pimapen yapıldı.ondada dizayn önemli. kolay gelsin

mrb benim önerimde pvc doğrama olacak çünkü ısıyalıtımı konusunda rahat etmek istersen cam balkonlar soğuk geçiriyor
sürme doğramalarda da bu sorun var biraz ben pimapen bayisinde çalışıyorum
hem bütçeme uygun olsun dersen cam balkon sana biraz pahalıya gelir
kanatlı doğrama en uygunu

giysi koyarım ütü yaparım diyorsun
düşünmeye bile gerek yok direk pimapen

cam balkon görsel olarak daha güzel , hoş bir hava veriyor.. çok soğuk geçirdiğinide düşünmüyorum.. neticede kalite kalite oluyor onlarda...
ben cam balkon diyorum :)

sıcaklık açısından pimapen daha iyi bende pimapenle kapattım kışın çamaşırlarım hep orada kuruyor içeriye pek sermedim. kapattırmadan mutfak ısınmıyordu şimdi sıcacık ama balkon soğuk geliyor şimdi iyikide kapattırmışım diyorum. ben ortadaki camı ikili çift yana açılırlı yaptırdım oyüzden dışarıyada çamaşır felan asabiliyorum. cam balkon hem pahalı hemde zamanla aradaki lastikleri deforme olup daha çok soğuk geçiriyor

Bence pimapenden uzak durun evinizin diğer camları da ahşap doğramaysa bence yine ahşap yaptırın.
Diğerleri de pimapense sizin yerinizde olsam pimapeni söktürür ahşap doğrama yaptırırım.
Pimapen sağlıksız plastik malzeme evinize sokmayın derim.

loveli cam balkon yaptır ama storlu olsun,hem çok sık cam silme derdin olmaz(kamufle edersin :) ) ,hemde o balkon daha işlevsel olur.

X