Göz Makyajı Kirpik uzatmanın en etkili ve kolay yolu. Denenmiştir. :)

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

jennyy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2011
2.011
99
Topikleri falan inceleyeyim derken sitedeki bayanların kirpiklerinden memnun olmadıklarını fark ettim. Benim kirpiklerim çok kısaydı. Ok kirpikliydim birde. Hani böyle dümdüz olan, kıvrımlığı olmayan. Kirpik makası kullanırdım. Daha sonra etkili bir rimel kullanırdım. Ama tekrar düzleşirdi.
Bir kaç ay önce kullanmaya başladığım göz damlası sayesinde kirpiklerim harika. Sarışın olduğum için kirpiklerim açık renklidir. Koyulaşma oldu ve o kadar uzadı ki sürekli aynaya bakıyorum. Çok hoşuma gidiyor. Birde kıvrılmaya başladı. Damlayı 1 ay kullandım. Böyle bir sonuç aldım. Bir ay daha kullansam takma kirpik etkisi yapardı eminim. Çok araştırmıştım çünkü. Yalnız damlanın yan etkileri var. Göz içine kesinlikle gelmemeli. Sadece kirpik diplerinizi ıslatmalısınız. Günde bir kere yeterli. Damlanın adı xxxxx. Fiyatı 32 liraydı en son.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel etki yapmış sende ama cnm göze kaçmaması için çok dikkat etmeliyiz desene:) Benimde kirpiklerim dökülüyor bu rimellerden ürünlerden sanırım .

çok popüler oldu maalesef ama
xxx sıradan bir damla değil, ilaç. kirpik uzaması da ilacın yan etkisi.

kirpik uzatıcam derken gözlerinizi ve karaciğerinizi bozabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet göze çok dikkat edilerek sürülmesi gerekiyor. Ama sağlığımızı bozacak birçok şey var etrafımızda ve biz inatla yapıyoruz. Bu damlayı ilk aldığımda çekindim eczaneden geri çıktım. Sonra cesaretimi topladım gidip aldım, kullandım. Kirpiklerim gerçekten çok kısaydı. Yaşayan bilir kıvrılmıyordu makyaj yapmak bile canımı sıkmıştı artık. Şimdi kirpiklerime bir şey kullanmıyorum özel günler dışında falan. Siyah ve uzun. :)

Yan etkileri bunlar ama gözün içine girdiği takdirde. Benimde arada kaçıyordu sürdüğümde ama çok az kızarıklık ve kaşıntı oluyordu o kadar.
gözlerde veya göz çevresinde kızarıklık, şişme, iltihaplanma, kanlanma, kanama, kaşıntı veya ağrı;

görme bozukluğu, görme keskinliğinin kötüleşmesi;

ışığa karşı hassasiyet;

anormal karaciğer fonksiyon testleri.

Daha hafif yan etkiler de görülebilir, bunlar:

kirpiklerde koyulaşma, uzama;

göz renginde değişim;

gözünüzde birşey varmış gibi hissetme;

göz yaşarması, gözde kuruluk;

gözde yanma;

başağrısı, baş dönmesi;

üst solunum yolu enfeksiyonu;

güçsüzlük, halsizlik;

aşırı kıllanma.

yan etkilri nelerdir canım?

ben kullandım ama 1 kutuyu bitiremeden bıraktım.1 hafta sonunda gözüm tuhaf morardı falan.işyerinde sen uyumuyormusun demeye başladılar korktum.Gece uyumadan önce gözüme pamukla iyice ıslatarak sürüyordum.benim gözüm hassastır belki ondan bilemem.sonra ipek yaptırdım yaptırmaz olaydım koptu caanım kirpikler:KK43:

bir ilacı bilip bilmeden önermek ne kadar doğrudur?
kirpik uzaması da yan etkisi bi de.
zaten ilacı kullanmayı bırakınca eski haline de dönüyormuş:KK14:

bahsi geçen damla glokom yani göz tansiyonu rahatsızlığında kullanılan bi ilaçtır.
kozmetik amaçla kullanılacak kadar masum bi ilaç değildir.
yan etkileri glokomlu olmayan bi gözde geri dönüşü olmayan hasarlar bırakır
ayrıca forumda sağlığı tehlikeye sokacak ilaç önerileri yapmak yasaktır, bilginize.

bir ilacı bilip bilmeden önermek ne kadar doğrudur?
kirpik uzaması da yan etkisi bi de.
zaten ilacı kullanmayı bırakınca eski haline de dönüyormuş:KK14:

2 ay olucak hala aynı bir azalma kısalma veya dökülme söz konusu değil. Sürekli kullanırlar çok rahatsız olanlar. Hevesti denedim ve kirpiklerim harika. En azından aynaya baktıkça bakasım geliyor. Gözün içine kaçmadığı sürece zararı yok. Sadece kızarma ve kaşıntı.

bahsi geçen damla glokom yani göz tansiyonu rahatsızlığında kullanılan bi ilaçtır.
ayrıca forumda sağlığı tehlikeye sokacak ilaç önerileri yapmak yasaktır, bilginize.

Paylaşımın yasak olduğunu bilmiyordum kusura bakmayın. Söylediğiniz için teşekkürler.

arkadaşlar ayşe tolga'nın kirpik dökülmesine karşı ve uzaması için organik bir çözümü var. bu konuda eğitim almış biri. kendisini takip ederim. derya baykal'ın programında şunu söyledi: "kakao yağı ve tatlı badem yağını eşit oranda karıştırın ve temiz bir rimel fırçasıyla gece uyumadan önce kirpiklerinize rimel sürer gibi sürün." ben programı izledim. fakat uygulama gereği duymadım çok şükür herkes kirpiklerime hayran durumda (doğuştan öyle) :) ama şu sıralar dökülür oldu. yarın yada ertesi gün alıp uygulucam. sonuçta doğal bir formül. işinize yarar umarım :)

Son düzenleme:
bu sebeple konu yorumlara kapatılmıştır.

X