2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
hanifecim ben normalde gecelik hiç giymem, giyemem
alışmamışım
varsa yoksa eşofmanlarım
ama hastane için bir tane gecelik aldım mecburen
ama bir tane daha almak lazım diye düşünüyordum, diğeri kirlenirse falan diye
ama sen şimdi pijama da sorun yaşamadım dedin ya
acaba almasam mı
kullanabilir miyim?

bir de cahil diyeceksiniz ama o sonda ne ?
:44::44::44::44::44::44::44::44::44::44::44:

ben pijama almayı düşünüyorum kış malum hem soğuk olur gecelik hemde rahat edemem açılır düzeltemem gelen giden olur bizde çok ama aklım hala karışık hiç giymem sevmem de sonda idrar içn takılıyor diye biliyorum sezeryanda malum yattığın için uyuşmuş olduğundan tuvalet ihtiyacını karşılıyor bir torba ve hortumu var serum gibi görünüyor hortumun ucu sana taklılıyor yani vajina içine o torbada da idrar birikiyor ayağa kalktın mı çıkarlıyorlar:KK34:

tunaydin cici anneler.hepinize estek icin tesekkurler.bugun daha iyiyim.korkularim azaldi.:KK16::KK16:insallah gecer.:KK16::KK16::KK16:

toplam 12 kullanici.4 uye 8 ziyaretci.herkes saklanmis:KK9::KK9::KK9:

selam güzel anneler ...

Nasılsınız ?

biz iyiyiz oğlumla, epeydir uğrayamadık, şeften fırça yiyoruz çok takılınca..yazımdan anlıyo

sizlerden ne var ne yok ? ank karlıydı sabah ama şuanda yağmıyo, ya yağması önemli değilde yerler buz tutmasın tek korkum o.bide mübarek diarenin önünde ölüm tuzağı bi yol var ki her kar yağışında dualarla geçiyorum. bugün çok bişey yoktuda zor olmadı.

kızlar bugün bizede tatil çok şükür=) dün yolda gelirken etmediğim dua kalmadı hem karanlık hem kar yağıyor hemde yerler kaygan ben 30 kmhızla dua ede ede geldim işten eve neyse ki bugün tatil edildi..haftayada izin alcam 1 hafta gitmicem...en çok da hafta sonu bebişime alışverişe gidecektim HELLO BABY açılışına %80 indirim var diye =) birde mobilyasını sipariş verecektim dua edin kar yağmasın =))))
alışverişi tamamlayamazsak bu hafta ocakta alışveriş bizi zorlar kar soğuk trafik ve göbişler =) her geçen gün ağrımız sızımız artıyor ...evde oturmak çok güzel birde bebişlerimiz doğarsa seve seve geçer günler =)
alışverişe hiiç başlamayan arkadaşlar biran önce başlayın =)
kızlar bu sonta işi beni stres etti bende sezeryan düşünüyrm malum =(
doktora gidecek arkadaşlar muhakkak son kg sini eklesinler =)doktorun tavsiyesini yazsınlar=)
Bugün cuma dua edelim bebeişlerimiz sağlıklı doğsun =)

merhaba güzel anneler ve minnacık bebekleri :KK54:
hava buz gibi ama bizim içimiz sıcacık bebişler sayesinde... :KK16:

bide 21 aralık 2012 geyiğinide atlatmış bulunuyoruz.saat 13:11 i geçti..allah akıl fikir versin herkese :)
biz bebişlere kavuşmak için gün sayıyorduk millet kıyamet için :KK1:

Son düzenleme:
hanifecim ben normalde gecelik hiç giymem, giyemem
alışmamışım
varsa yoksa eşofmanlarım
ama hastane için bir tane gecelik aldım mecburen
ama bir tane daha almak lazım diye düşünüyordum, diğeri kirlenirse falan diye
ama sen şimdi pijama da sorun yaşamadım dedin ya
acaba almasam mı
kullanabilir miyim?

bir de cahil diyeceksiniz ama o sonda ne ?
:44::44::44::44::44::44::44::44::44::44::44:

canım benim bi tane geceliğin varsa o yeterli olur çünkü ilk zamanlar sen pek yatağından kalkmicaksın.spinal anestezi ile olan sezaryende 4 saaat yatağında yatıp su bile içmiyorsun.sonra su daha sonra sıvı gıdalara geçiyorsun.yaklaşık bi 8 -10 saat yatıyosun. sonra ayağa kalkıp biraz dolaştırıyorlar.sonda ve serum varken az dolaştırıyorlar genelde oda içerisinde oluyor o gezme kimse görmüyor..yürüyeceğin zaman lekelenmiş olursa da endişe etme çünkü zaten sabahlık giyeceksiniz üstünüze.sonrada bez ve sonda çıkarılıyor.normal edetli bi bayan gibi pijamayla rahat ediyorsun.sondayı bi arkadsaş açıklamış ben tekrar etmiş olmiyim :KK1:

Son düzenleme:
kızlar bugün bizede tatil çok şükür=) dün yolda gelirken etmediğim dua kalmadı hem karanlık hem kar yağıyor hemde yerler kaygan ben 30 kmhızla dua ede ede geldim işten eve neyse ki bugün tatil edildi..haftayada izin alcam 1 hafta gitmicem...en çok da hafta sonu bebişime alışverişe gidecektim HELLO BABY açılışına %80 indirim var diye =) birde mobilyasını sipariş verecektim dua edin kar yağmasın =))))
alışverişi tamamlayamazsak bu hafta ocakta alışveriş bizi zorlar kar soğuk trafik ve göbişler =) her geçen gün ağrımız sızımız artıyor ...evde oturmak çok güzel birde bebişlerimiz doğarsa seve seve geçer günler =)
doktora gidecek arkadaşlar muhakkak son kg sini eklesinler =)doktorun tavsiyesini yazsınlar=)

canım senin tüp bebek miydi de sezaryen istiosun ? kusura bakama aklımda kalmamış.sonda işi stres etmesin.eğer esezaryen olursanız ki gerek kalmazsa daha makbul olur tabiki :KK34: sondayı belinizi uyuşturduktan sonra takılsın isterseniz hissetmemiş olursunuz.bazı anneler stresli bi halde olduğu için kasılıp canlarının yandığından bahsediyorlar sonda takılırken.benim ruhum duymadı haliyle uyuşmuştum:KK1: çıkarırkende farketmedim bile o zaman uyuşukluk geçmişti.endişe etmeyin bunlar öyle küçük ayrıntılar ki sıkıntımız bunlar olsun sadece.ki doğru hastane seçimi ile sizin konforunuzu düşünerek davranan insanlarla oluyorsunuz.Allah hepimizi iyi insaflı kişilerle karşılaştırsın.

Son düzenleme:
canım senin tüp bebek miydi de sezaryen istiosun ? kusura bakama aklımda kalmamış.sonda işi stres etmesin.eğer esezaryen olursanız ki gerek kalmazsa daha makbul olur tabiki :KK34: sondayı belinizi uyuşturduktan sonra takılsın isterseniz hissetmemiş olursunuz.bazı anneler stresli bi halde olduğu için kasılıp canlarının yandığından bahsediyorlar sonda takılırken.benim ruhum duymadı haliyle uyuşmuştum:KK1: çıkarırkende farketmedim bile o zaman uyuşukluk geçmişti.endişe etmeyin bunlar öyle küçük ayrıntılar ki sıkıntımız bunlar olsun sadece.ki doğru hastane seçimi ile sizin konforunuzu düşünerek davranan insanlarla oluyorsunuz.Allah hepimizi iyi insaflı kişilerle karşılaştırsın.

tüp bebek değil ben korktuğum için kendi kendime öyle karar verdim normal yapamam diye..genel anestezi yaptırmak istiyrm hiçbir şey hissetmeyeyim diye tabi sonrası beni korkutuyor=(hakkımızda hayırlısı =))

hepinize kocamaaan merhabaa :) geçmişi oku oku ancak bitirdim aklımda kalanlara ufak eklemeler yapacağım :) hurma çok konuşulmuş kızlar onu Bende duymuştum ama bana tavsiye eden hemşire bi tanıdığımdı son ay hurma ve maydanoz ye bol bol demişti bunlar rahim kaslarını yumuşatıp dogumu kolaylaştryormuş.

Hastane çantası için gecelik pijamadan bahşedilmiş. Ben bitane pijama denk getirdim lcw'den alt ùst 19 liraya. Çantaya onunla beraber 2tane koymayı düşünüyorum ilk onu giyerim olası kanama vb. Kirlenme ihtimaline karşı bi süre sonrada cicili bicili olanı giyerim diye düşünüyorum .
Bide bebek Şekerinden bahsedilmis. Konyada yaşıyorum ve sizin yazdığınız fiyatlar bana çok yüksek geldi ben enaz 100 tane falan yaptırmayı düşünüyorum gelen giden çok olur bizde. Geçen hafta bakındım biraZ burada 75kuruştan başlıyor tanesi kalitesine göre yükseliyor fiyatları bitane beğendiğim oldu oda 2.45 tl. Düşününce benimki 250 liraya falan geliyor toplamda.

Son olarak masal bebeğin annesi ismini hatirlayamadim ama bebisine kocaman MAŞALLAH. Hepiniz öpüldünüzz :)

ben pijama almayı düşünüyorum kış malum hem soğuk olur gecelik hemde rahat edemem açılır düzeltemem gelen giden olur bizde çok ama aklım hala karışık hiç giymem sevmem de sonda idrar içn takılıyor diye biliyorum sezeryanda malum yattığın için uyuşmuş olduğundan tuvalet ihtiyacını karşılıyor bir torba ve hortumu var serum gibi görünüyor hortumun ucu sana taklılıyor yani vajina içine o torbada da idrar birikiyor ayağa kalktın mı çıkarlıyorlar:KK34:

o zaman hem geceliğimi alırım, hem de pijamamı
anladım canım
teşekkürler:KK54:

selam güzel anneler ...

Nasılsınız ?

biz iyiyiz oğlumla, epeydir uğrayamadık, şeften fırça yiyoruz çok takılınca..yazımdan anlıyo

sizlerden ne var ne yok ? ank karlıydı sabah ama şuanda yağmıyo, ya yağması önemli değilde yerler buz tutmasın tek korkum o.bide mübarek diarenin önünde ölüm tuzağı bi yol var ki her kar yağışında dualarla geçiyorum. bugün çok bişey yoktuda zor olmadı.

merhaba candaşcımmmm
evet seni göremedim bu hafta
olsun az gir, senin ve bebeğinin sağlığı yerinde olsun da
biz de iyiyiz teyzesiii
haftaya kontrolümüz var
onu bekliyoruz
yani özellikle kilosunu merak ediyorum
malum iki kiloyu geçmemiz bizim için çok önemliiiiii

aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

canım benim bi tane geceliğin varsa o yeterli olur çünkü ilk zamanlar sen pek yatağından kalkmicaksın.spinal anestezi ile olan sezaryende 4 saaat yatağında yatıp su bile içmiyorsun.sonra su daha sonra sıvı gıdalara geçiyorsun.yaklaşık bi 8 -10 saat yatıyosun. sonra ayağa kalkıp biraz dolaştırıyorlar.sonda ve serum varken az dolaştırıyorlar genelde oda içerisinde oluyor o gezme kimse görmüyor..yürüyeceğin zaman lekelenmiş olursa da endişe etme çünkü zaten sabahlık giyeceksiniz üstünüze.sonrada bez ve sonda çıkarılıyor.normal edetli bi bayan gibi pijamayla rahat ediyorsun.sondayı bi arkadsaş açıklamış ben tekrar etmiş olmiyim :KK1:

anladım canım sağolllllllll
teşekkürlerrrrrrrrrrrrrr

ben de uyuşturulduktan sonra takmalarını isteyeceğimmmmmmm
aminnnnnnnnnnnnnnn

tüp bebek değil ben korktuğum için kendi kendime öyle karar verdim normal yapamam diye..genel anestezi yaptırmak istiyrm hiçbir şey hissetmeyeyim diye tabi sonrası beni korkutuyor=(hakkımızda hayırlısı =))

ikisi de ölüm değil sonuçta.insan hamile iken ayrıntılara çok takılıyor.sonuçta bilmediğinden korkar insan.sen korkouyorum dersin öyle kolay ve hızlı bi doğum olur ki normal yolla gelir bebişin.normal istiyorum dersin.bebeğin ters duruşu yada ilerlememesi sezaryene çevirir.hakkımızda hayırlısı.bence seçim yapmak önüne engel koymak demek.o zaman hangi yoldan gelmek isterse bebişin ona uy bence.

ben şimdi sezaryenden sonra olursa normal yapmayı düşünüyorum ama bu benim inat ettiğim bi konu değil eğer herşey normal seyrinde giderse kzımın tercihine saygı gösterip normal yolla doğurmak istiyorum.yok abisi gibi inat edip tepelerde kalır yola bile girmezse vaktini bekleyip sancılar başlayınca sezaryen olacağım.
hazır hiçbir tecrübesi yokken bence en doğrusu insanın olayın akışına uyması.hem Allah bizim için en hayırlsını verir her daim.planlarımız anlamsız kalır.bence korkuyu çıkar aklından ve sadece buna inan.
ben böyle düşünmeseydim kesinlikle o lohusa sendromlarına girer çevremdekilerin laflarıyla depresyon hastası olurdum.eşimi bebeğimi madur eder kendimi de etiketlemiş olurdum.
rahatlık iki şeyden olur bence bir cahillikten iki yeterince bilmekten.
bizim cahillik gibi bi ihtimalimiz yok zaten :KK1: o zaman yeterince öğrendiğimizde rahat ederiz bildiğimizden korkmayız.sonrasında da acaba dememek için çevremizdekilerin insafına kalmamak için kendimizi eğitmek en doğrusu.ayy çok konuştum ama hiç bir annenin arkasına bakıpta böylesi güzel bi olayı kötü hatırlamasını istemem.

Son düzenleme:
pAPATYAM, CANIM SAOLASIN.ŞÜKR İYİYİZ. SİZLER NASILSINIZ? İNŞ GEREKN KİLOYU ALACAK YAVRULARIN, AKILLI ONLAR YA MAŞALLAH :)) KONRTOL NE ZMAN ? BENİMKİ 29 ARALIKTA, BENDE MERAK EDİYRUM HER SEFERİNDE.AMA TABİ SEN 2 TANE YAVRUYU TAŞIYINCA MERAK DAHA FAZLA OLUR :))

kızlar merhaba.. 2012 mart annesi olarak naçizane birkaç sey yazmak istedim... spinal sez. oldum ve çok çektim, başağrısı ve boyun ağrısı gibi yan etkiler oldu, 6 gün sürdü.. tabi sizede olacak değil, kimi insan çok rahat yaşar, kimi bahtsızlar da benim gibi :KK43: ben 2 takım gecelik 1 takım pijama götürdüm ama ameliyattan çıkınca aayip üşüyorsunz ve tabi süt vereceğiniz için üşümemeniz sıcak kalmanız gerek, o yüzden ben pijama ile çok mutluydum :) mart ayı çok soğuk oluyor, ewde de pijama giyim hep, gecelikler öylece asılı kaldı.. sormak istediğiniz bişiler olursa cevaplarım:) buralardayım.

günaydın mart anneleri

soğuk,kar bulutlu bir güne keyifsizce merhabaaaa :KK14:
hafta sonuna geldik aralık ayının bitmesine tam 1 hafta kaldı yeni yıla yeni umutlara 1 hafta....bugün bebeğim maşallah zıp zıp bir oyana bir buyana hobaaaa.....:122::122: midem birazdan ağzımdan çıkacak...dün akşam mideme topuğunu dayamış elime sertlik geldi içim fena oldu sanki yaratıkmışım gibi bir yerimden sürekli bir şey çıkıyor dalgalanıyor :KK1: bende o çıkıntıya elledim küçük hanım rahatsız oldu yılan gibi süzülüp aşağıya indi :KK1::KK1: ay minnoş ay.....:111:

Yerim ben onun minik topugunu :))

Pijama mi gecelikmi konusu olmus.gecensefer ben ikisini de goturmustum. Hemsireler ustumu giydireceklerdi gecelik cikardi annem cantadan pijama varsa onu giydirelim daha rahat olur dediler pijama giydim. Kanamayi da zaten beli baya esnek oldugu icin kontrol edrken sorrun olmadi.ben zaten nirmalde gecelik sevmem hem sezeryanliyken oturmasi kalkmasi zaten cok zor oliyor geceligi duzeltmekle ugrasmiyorsun pijama giyince.tabi ben lohusa pijamasi goturdum beli hem yuksek hem bol olunca dikisleri sikmak gibi bi drrdim olmadi.

X