2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
ay arkadasım bende oglumun bı fotosu vardı kocaman bır burun korktum acıkcası bu ne kı boyle dıye :KK70: kocaman topacık burnu olacak dıye..sonra bıdahakı kontrolde baktık kı burun cekılmıs kuculmus kendıne gelmıs ve bu degısım 15 gun ıcınde oluyor.. okadar cabuk gelısıyorlarkı masallah mınıklere:KK16::KK16:

edlincim içime su serptin arkadaşım inşallah kuzumunda burnu toparlamıştır.bende miniğimi tekrar görmek istiyorum ultrasondan kısmetse:KK49:

Kızının eşyalarına daha doğar doğmaz ortak çıktın ha :) Nasıl rahat edebildin ki, ped iyidir bence :)

Benim de pek bir şey yoktu. Ama iki hafta önce yatak istirahati verilince panik oldum. Ya bir daha çıkamazsam diye. Birazını internetten birazını da mağazadan hallettim. Hala eksiğimiz çok. Tulumdu bodydi hastane çıkışı havlu falan da eksik. Nedense onları alamıyorum. Annemle çıkmam lazım, benle kocam beceremiyoruz.

Güle güle kullansın. Sen de yavaş yavaş başla bence...

Günaydınlaaaar...

Günaydın sana da:)

Ohh ne kadar güzel. Ankara'da kış var...

Günaydın sana da. Ben o kadar hissedemiyorum. Şişman hamilelerden olduğum için sanırım.

İhtiyaç çok canım. Valiz hazırlamak lazım :) Pijama giyilir mi acaba ya? Ben gecelik giyemiyorum ama herkes hastanede geceliğin daha rahat olduğunu söylüyor. Hele sezaryen falan olursa pijama hiç giyilmiyormuş.

bence gecelik giymeye alış. Bi de yakası emzirmeye uygun olsun.
Kızımın bezi daha rahattı çünkü kanamam çok oldu.
Ayrıca anneannesi bugün oğluma civil mağazasından birşeyler almış. 10lu hastane çıkışı 25liraymış. İstanbulda oturan arkadaşlara duyurulur.

Yedim canim ekmek arasi bir seyler. Hasta oluyorum galiba yine.

afiyet olsun.. dikkat et kendine.. boğaz ağrısına ve üşütmeye ballı sıcak sütün ne kadar iyi geldiğini farkettim ben bu dönemde.. bademciklerim iltihaplanır, üşütürüm kemiklerim ağrır her yanım sızlar falan içiyorum kaynar kaynar ballı sütü bişiiim kalmıyo anlamadım bende :) bi dene istersen belki işe yarar..

selam kızlar geldim ama kalamayacağımm :KK25::KK25::KK25::KK25: midemmm dünde bugünde berbat işte :KK43::KK5::KK5::KK5: kendimi iyi hissedersem uğrarımm ama sanmıyorum yemeğim yok yapasım yok binadan yemek kokuları geliyor delirmiş durumdayım ağlayasım var :84::84::84::84::84::84: çok öpüldünüz hepiniz hoşçakalın dostçakalın :KK3::KK55::KK16:

edlincim içime su serptin arkadaşım inşallah kuzumunda burnu toparlamıştır.bende miniğimi tekrar görmek istiyorum ultrasondan kısmetse:KK49:

kızlar bende 3 boyutluda bebişimin burnunu görünce çok korktum =)))) daha sonra acaba burnu böyle mi olacak diye telaşa girdim =) son halini görmedim ama umarım babasının burnuna benzer burnu.. sağlıklı olsunda =))) günler geçsin hayırlısıyla bizde bebişlerimize kavuşalımmmmmm =)

pAPATYAM, CANIM SAOLASIN.ŞÜKR İYİYİZ. SİZLER NASILSINIZ? İNŞ GEREKN KİLOYU ALACAK YAVRULARIN, AKILLI ONLAR YA MAŞALLAH :)) KONRTOL NE ZMAN ? BENİMKİ 29 ARALIKTA, BENDE MERAK EDİYRUM HER SEFERİNDE.AMA TABİ SEN 2 TANE YAVRUYU TAŞIYINCA MERAK DAHA FAZLA OLUR :))

biz de iyiyiz canım, çok şükür
benim de kontrolüm 28 inde

canım 2 kiloyu geçerlerse küveze girme ihtimalleri zayıflıyor
o yüzden kiloyu çok merak ediyorumm

bu burun meselesi beni de rahatlattı
kızım her seferinde güzel pozlar veriyor, burnunun da maşallahı var ama
oğlum fotoğrafı çok sevmeyecek galiba
bir tane net fotoğrafını aldık, burnu da epey büyüktü
inşallah normal ebatlarına dönmüştür paşanın burnu
hoşşşşşşşşş
sağlıklı doğsunlar da hiçbir şey önemli değil benim için
konuşuyorum işteeeeeeee

cemrem teşekkur ederimmmm :KK3: biz devlet hastanesine gidiyoruz doktorumuz sagolsun sımdıye kadar hep ılgılıydı bi eksiklik hissettirmediii.... 15 kılo aldıgımı duyunca kızdııı yavasşşşşşş :KK20: dedi :KK50: ama oğlusumun kılosuna bakınca hadı afettim dedi :KK51: tam 1500 olmus benım tosunum :nazar::nazar::nazar::nazar::KK9::KK9::KK52::KK76: vuhuu cok mutluyum artık 3 haftada bir görüşcez dedi bıde karnımdan dolayı aferın dedı daha catlatmamıssın dedı :KK14: tabii inşallh öle catlaksız gecer yavas yavas dogum cantası hazırlansın dedı öle işte güzel seyler söyledi yaniiii mutlu oldukk umarımmm oglusum gercekten 1500 kılodurrr 3 5 desıyormus yaaa umarım bızde degısmıyordur:KK70: sırt agrıları bel agrıları olacak benım bılekler agrıo dedım ee yanıı 15 kılo fazlalık oldu bıuraz agrıycak daha bunlar ıyı hallerın dedı:KK52: umarım her gorusme böle iyi olur dedi bukadar arkadslarrr kendinize iyi bakınnnnnnn hepimize allah ım saglıklı yavrular nasip etsin :emir_bebek:

ya bır cok arkadas dogumlarını bebıslerını ruyaların da goruyor.. ben goremıyorum ya :KK43:( en son 2.5 aylıkken gormustum..hemsıre bebegımı kucagıma verıyordu emzırmem ıcın.okadar küçüktü ki nasıl tutup emzirecegımı bılememiştim :) görüş o görüş yanı.. tum gunum yavrumu dusunmekle gecıyor ama yok ya.. çok istiyorum görmek :KK43:(

canım sen doğumu arnavutlukta mı yapacaksın yoksa türkiyede mi?

bir sorum daha var canım

ora ile türkiyenin saat farkı var mı?

canım kusura bakma dün uyuyup kalmıısş görmedim sorularını ama hemen cevap veriyorum.
doğumu burada yapıcam canım. TR de yapmak istemedim çünkü eşim işten uzun süreli izin alamaz. doğuma yetişir yetişemez bilinmez. doğumdan sonra bebişten ayrı kalmak zorunda kalır. İstemiyorum oylr olsun o da cok hevesli her heyecanı yanında yaşamak istiyor. ben de cok ayrı kalamam zaten:KK17::KK17:Tabi ailemden kimse gelemeyecek bir nevi buruk olucam ama napalım kısmet..

Burası Trden 1 saat geri:KK34::KK34:

ikisi de ölüm değil sonuçta.insan hamile iken ayrıntılara çok takılıyor.sonuçta bilmediğinden korkar insan.sen korkouyorum dersin öyle kolay ve hızlı bi doğum olur ki normal yolla gelir bebişin.normal istiyorum dersin.bebeğin ters duruşu yada ilerlememesi sezaryene çevirir.hakkımızda hayırlısı.bence seçim yapmak önüne engel koymak demek.o zaman hangi yoldan gelmek isterse bebişin ona uy bence.

ben şimdi sezaryenden sonra olursa normal yapmayı düşünüyorum ama bu benim inat ettiğim bi konu değil eğer herşey normal seyrinde giderse kzımın tercihine saygı gösterip normal yolla doğurmak istiyorum.yok abisi gibi inat edip tepelerde kalır yola bile girmezse vaktini bekleyip sancılar başlayınca sezaryen olacağım.
hazır hiçbir tecrübesi yokken bence en doğrusu insanın olayın akışına uyması.hem Allah bizim için en hayırlsını verir her daim.planlarımız anlamsız kalır.bence korkuyu çıkar aklından ve sadece buna inan.
ben böyle düşünmeseydim kesinlikle o lohusa sendromlarına girer çevremdekilerin laflarıyla depresyon hastası olurdum.eşimi bebeğimi madur eder kendimi de etiketlemiş olurdum.
rahatlık iki şeyden olur bence bir cahillikten iki yeterince bilmekten.
bizim cahillik gibi bi ihtimalimiz yok zaten :KK1: o zaman yeterince öğrendiğimizde rahat ederiz bildiğimizden korkmayız.sonrasında da acaba dememek için çevremizdekilerin insafına kalmamak için kendimizi eğitmek en doğrusu.ayy çok konuştum ama hiç bir annenin arkasına bakıpta böylesi güzel bi olayı kötü hatırlamasını istemem.

canım çok güzel yazmışssın....:KK9::KK9:olayı akısına bırakmak lazım
selam kızlar geldim ama kalamayacağımm :KK25::KK25::KK25::KK25: midemmm dünde bugünde berbat işte :KK43::KK5::KK5::KK5: kendimi iyi hissedersem uğrarımm ama sanmıyorum yemeğim yok yapasım yok binadan yemek kokuları geliyor delirmiş durumdayım ağlayasım var :84::84::84::84::84::84: çok öpüldünüz hepiniz hoşçakalın dostçakalın :KK3::KK55::KK16:

ayy bu donemde hala mide bulantısı. Allah kolaylık versin zor canım gercekten

Yedim canim ekmek arasi bir seyler. Hasta oluyorum galiba yine.

canım çok geçmiş olsun iyi bak kendine

:2: canım ya biran önce geçer bulantıların

Slm kızlar.Ben çok sıkılmaya başladım şu diyet olayından ya..6 haftadır diyet yapıyorum doymuyorum artık hemde canım güzel yemeklerden istiyo onlarda diyete uymuyo :KK43: öğlen ızgara 90 gr et aksam 8 kaşık sebze. Daha 27.haftadayım çabucak geçse şu zaman.Çalışırken unutuyorum açlığımı ama şimdi 10 günlüğüne izne çıktım ve evin içinde dolanıp duruyorum sonunda yine hep elim buzdolabına gidiyo

annişler hersey cok ıyı hosta isimler ne olcak yaaaaD::KK70: ben oğluma isim bulamıyorum söle beğendiğiniz erkek isimlerini yazın bı zahmet yaaaaa kızım orsayda dora ısmını cok ıstıyordum oglumada kayra ısmını ıstıyorum ama babamız taha tasdıklemedı :KK70:

annişler hersey cok ıyı hosta isimler ne olcak yaaaaD::KK70: ben oğluma isim bulamıyorum söle beğendiğiniz erkek isimlerini yazın bı zahmet yaaaaa kızım orsayda dora ısmını cok ıstıyordum oglumada kayra ısmını ıstıyorum ama babamız taha tasdıklemedı :KK70:

oğlum olacak olsaydı kerem koyacaktım canım

andaç,barın,derin,keyhan,merih,utkan,ilkcan begendığım isimler cnm :21:

Enes, Aren, Toprak... oğlum olsaydı enes aren koyacaktım kesindi.. babamızın gönlüne göre kız olunca bebiş kaldım bende isimsiz..

Biz Mert koyacagiz, kaan, efe, demir de guzel

X