5 Ayda 36 Kilo Verdiren Çay Tarifi

bushra_84

Guru
Kayıtlı Üye
26 Mart 2011
4.183
1.605
Merhaba kızlar,dün televizyon izlerke bir programda vatandaşın biriyle röportaj yapıyorlardı.
Aktarlar Derneği Başkanı Ayhan Ercan,bu röportaj yapılan adama 9 hayat çayı diye bir tarif vermiş ve bu ve bu kişi bu çay sayesinde 5 ayda 36 kilo vermiş tabii yediklerinede dikkat ederek.

9 Hayat Çayı tarifi için gerekenler;
- Mate çayı
- Kekik (ancak bildiğimiz siyah kekik değil beyaz bilye kekik)
- Çoban çökerten
- Barut ağacı kabuğu
- Yeşil çay
- Sinirli ot
- Biberiye
- Funda yaprağı
- Cinnema

9 Hayat Çayın hazırlanış tarifi;
Barut ağacı kabuğunu küçük küçük parçalara ayırıyoruz ve parmak ucuyla ufak bir tutam bir kaba alıyoruz. Büyük bir tutam yeşil çay, bir iki yaprak cinnema atıyoruz. Geri kalan bütün bitkilerden parmak ucuyla bir tutam ekliyoruz. Bir içimlik karışım silme bir yemek kaşığını dolduracak kadar olacak. Karışımı hazırladıktan sonra kaynamış suyu bu karşımın üzerine döküp demlemeye bırakıyoruz. Kaynatmıyoruz kesinlikle demleme yoluyla yapılıyor.

Dikkat edilmesi gerekenler;
-> Tansiyon rahatsızlığı olanlar çayı ya hiç içmesin ya da bilye kekikten çok çok az kullansın. Çünkü tansiyonu yükseltiyormuş.
-> Çok kilolu olmayanlar günde en fazla 2 fincan içebiliyor.
-> Fazla kilolu olanlar maksimum 5 fincan içecek. Fazlası zararlıymış.
-> Özellikle sabah kalkar kalkmaz yüzünüzü bile yıkamadan önce bu çayı demleyin
-> İlk kullanmaya başlandığında 10-15 kilo rahat veriliyormuş.
-> Duraklama dönemine girildiğinde akşam yemeklerinde sadece salata ve altın çilek yenilecek.

NOT:Bu çay yemeklerden önce aç karnına birer bardak içilecek ve her defasında taze yapılacak.

Aktarımda malzemeleri bulabilirsem yarın başlayacağım:KK9:

bende izlemiştim o yayını.yazamamıştım tarifi çok teşekkür ederim canım.
adam müthiş değişmiş.o kocaman pantolonların içine 2 kez girer şimdi

Ben bugün öğle yemeğinden önce bir bardak hazırlayıp içtim ve inanır msınız canım yemek yemek istemedi:)İştahımı kesti ki,ben çok iştahlı biriyimdir.Tadı da fena değil:)

Akşamları eve gittiğimde kendimi çok aç hissederdim.Dün akşam eve gidince önce 9 hayat çayımı yaptım içtim ve sadece biraz meyve yedim,kendimi hiç aç hissetmedim.
Sabah uyanınca da ilk işim çayı hazırlamak oldu.Şimdilik çok memnunum çaydan:)

bende akşama erkek arkadaşımla yapıcaz çayı bakalım. çanakkalede barut ağacı kabuğu yoktu. aktar getirtmiş bugün. akşama kullanmaya başlarız yazarım buraya değişimleri :114:

bende akşama erkek arkadaşımla yapıcaz çayı bakalım. çanakkalede barut ağacı kabuğu yoktu. aktar getirtmiş bugün. akşama kullanmaya başlarız yazarım buraya değişimleri :114:

Şimdiden hayırlı olsun o zaman:)İnşallah en kısa sürede kurtuluruz fazla kilolarımızdan:)

bende izlemiştim o yayını. çaylarıı yazdım ama tadından endişe ediyorum çünkü ben yeşilçay haricinde hiçbi bitki çayını içemem bi kere biberiye içmeye kalkmıştım zorlasam kusacaktım yani o derece. tadı nasıl peki? bi de malzemelerin hepsini maktardan toplam ne kadara aldınız?

bende izlemiştim o yayını. çaylarıı yazdım ama tadından endişe ediyorum çünkü ben yeşilçay haricinde hiçbi bitki çayını içemem bi kere biberiye içmeye kalkmıştım zorlasam kusacaktım yani o derece. tadı nasıl peki? bi de malzemelerin hepsini maktardan toplam ne kadara aldınız?

Ben hepsine toplam 40 lira verdi.

Ben hepsine toplam 40 lira verdim.

Tadı bana göre üzel ama damak zevklerimiz aynı mı bilemem:)
Her birinden 500er gr aldım toplam 24 tl tuttu ama 2 ay gider sanırım.

Burada denemeye başladık bile :))

Bir de konu sahibi arkadaş keşke alıntı yaptığınızı yazsaymışsınız..

Burada araştırdığımda bu konuyu bulamadım ve sizden alıntı yapmadım.Yapmış olsaydım alıntıdır diye yazardım.Programdan aldığım malzemeleri yazdım ve yapılışını anlattım neresi alıntı acaba?
Burada denemeye başladık bile derken,konularımız arasında 1 gün var sadece:)Ben diyet haberi olarak açtım konuyu sen deneyim olarak açmışsın.
Ben haberlerde araştırmıştım konuyu.

Son düzenleme:
bende bu gün aldım lira verdim yanlız barut ağacı kokusunu biraz kabuk tarçına benzettim acaba adam beni kandırmış olmasın sizde bana bu barut ağacının kokusunu biraz tarif eder misniz

X