sms ve telefon görüşme kayıtlarına nasıl ulaşılabilir

banka26

Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2012
4
0
Arkadaşlar 6 yıllık evliyim, 7 aylık bir oğlum var. Eşim 3-4 aydır devamlı agresif davranıyor, herşeyi ters anlıyordu. Cep telefonuna da parola koydu, özellikle benim bakmamam için. Kendisi bile parolayı girip bana telefonunu vemiyordu. Ben de 3 hafta önce parolasını kırdım ve görüşmelere baktım. Bir numarayla devamlı iş dönüşü ve geceleri görüşüyormuş. Çocuk olduğu için ben boş vakit buldukça dinlenmeye çalışıyordum tabi. Bu numaraya geri döndüğümde bir bayan çıktı, hattı kendisinin kullandığını başkasının kullanmadığını söyledi.Bu aradanumara erkek ismi ile kayıtlı. Ben de eşimin telefonundan şifre göndererek operatörün internet sitesinden ne zamanlar görüşmüş ona baktım. Ben sorduğumda da hatırlamıyorum, bilmiyorum diye geçiştiriyor. Ben çocuğum için bir şans vermeyi düşünüyorum, ama aralarında ilişki ne boyutta onu öğrenmek istiyorum. Böylesi kafamı, beynimi çok kurcalıyor. Eşimden boşanacağımı söyledim, tehdit ederek öğreneyim diye , şimdilik sonuçsuz kaldı.

Ben aralarında geçen konuşmaları ve mesajlaşmaları nasıl öğrenebilirim? Lütfen bana yardım edin.Artık oğlumla bile ilgilenemiyorum, geceleri uyuyamıyorum, gündüzleri hiçbirşeyi aklımda tutamıyorum. Bu endişe beni yiyip bitiriyor.

Bir de Bursa da bildiğiniz aile ve evlilik terapisti var mı?

görüşmeleri nasıl öğrenebilirsin bilmiyorum ama allah yardımcın olsun çok zor bende evliyim ben böyle bişey yaşamadım ama benimde babam aynı şeyleri yapıyor kardeşimin düğünü olacak düğünden sonra evi terk edecekmiş anneme hayatı zehir etti üstelik sevgilisi benden 4 yaş küçük yani 18 yaşında 47 yaşındaki 4 çocuk babası bir adamın böyle bişey yapmasını aklım almıyo ama kardeşimle bizde sizin gibi yaptık bir numarayala gece gündüz saatlerce görüşülmüş aradık ve o kız çıktı üstelik kız kardeşimin yakın arkadaşıydı tek tavsiyem ona ders vermek için ayrılamyı ısrarla teklif edin gerekirse ailenizin yanına gidin bir süre belki sizin ve çocuğunun yokluğunda yanlış yaptığını anlar kimse o mutluluğu sizin kadar veremez emin olun siz değil o kaybeder şahsen ben babamı görmek bile istemiyorum onu o evden bir çöp bile almadan def edicem aklı başına gelicek buna eminim umarım çözüm bulursunuz erkek milleti ne yazıkki yanı başındaki hazinenin mutluluğunun değerini bilmiyorlar kendinizi üzmeyin çocuğunuzun size ihtiyacı var bütün hayatınız o olsun değer bilmeyene adamayın hayatınızı

Sağolasın, annen, senin ve kardeşlerin için çok üzüldüm. Özellikle de annen için üzüldüm, verdiği emekler, çektiği çileler hepsi unutulup, hayatı heba oluyor. Gecesini gündüzüne kattı ne fedakarlıklar yaptı kimbilir, onca yıldan sonra kızı yaşında birisiyle çeksin gitsin. Ama o kıza ne demeli, o da hayatını mahvediyor, yaşın ne başın ne, beklentin ne ki, 47 yaşında birisiyle birlikte oluyorsun. Allah sabır versin hepinize.

Ben çocuğum babasız büyümesin hadi diyorum ama... Anlayan var mı bilmiyorum.

Ona seninle boşanırım çıkar gidersem geri dönmem dedim, o da dönsen de bulamazsın dedi.

yasal olarak ulaşamazsınız. birçok davamızda telefon kayıtlarını içerikleriyle birlikte talep ettik. ancak içeriklerine ulaşamadık. sadece msj yada görüşme olup olmadığı geldi bize. içeriği değil malesef

Allah yardımcın olsun canım..
Belki karşı tarafta erkek yazan numarayı açan kişi, sahibin eşidir.

Allah yardımcın olsun canım..
Belki karşı tarafta erkek yazan numarayı açan kişi, sahibin eşidir.

mesaj ve telefon görüşmesi içeriğine ulaşamazsınız

şöyle söyliyim benim operatörüm vodafone
vodafone resmi internet sitesine şifremle giriyorum ve orada hangi tarih ve saatte kime mesaj yazmış veya almışsam ve kiminle telefon görüşmesi yapmışsam yazıyor, vöe hat ilk kullanıldığı günden itibaren kaydediliyor bu bilgiler yani istediğin tarihe ulaşabilirsin tabi eşinin ki vodafone ise (belki diğerlerindede vardır ben sadece vonafone u biliyorum )

canım peki internet üzerinden silebiliyormusun?
mesaj kısmına baktığın linki bana özelden atabilirmisin?

ne silinebilir mi anlayamadım açıkcası,
birde benim girdiğim bölüm şifreli olduğu için sana orayı gönderemem
ancak vodafone resmi sitesinin linkini gönderirim
eşinin şifresini biliyorsan girebilirsin
giremiyorsan yeni şifre istersin hemen geliyor telefona ama eşinin telefonu sanırım demiştin şifreli

Her operatörde hat özeti varmış bende geçen burda duydum baktım kendi hattımdan nasıl birşey diye :-)

Şu saatte şu numaraya mesaj atılmış veya arama yapılmış gibi görüntülemek mümkün..

Ama içeriğe ulaşılmıyor maalesef.

Ve buna bakabilmeniz için eşinizin telefonunun sizde olması lazım , tek kullanımlık şifre telefona geliyor ve bilgi amaçlı sms geliyor hattınızla ilgili özete ulaştınız gibi..

canım yani mesela yazıyor şu şu tarihte şu kişiye mesaj gönderdiniz.
Sen internetten o bildirimleri silebiliyormusun , yoksa sabit kalıyormu?
bende vodafonun sitesinde kayıtlıyım, sadece bölümü sormuştum.

tek kullanımlık şifre geliyor ama ayarlar bölümünde şifrenizi değiştirir kendinize belli bir şifre edinirseniz o şifre kalıcı oluyor

mesajların içeriğine falan ulaşamazsınız.

anca yaptığını gibi, internetten ne zaman ne yapılmış onun saatlerine ulaşırsınız.

çok üzüldüm adınıza, çok kötü bir durum.

her şey olacağına varır.

hakkınızda hayırlısını diliyorum.

Şifre kalıcı da olsa hat kullanım özeti bilgisi ister istemez o telefona bilgi mesajı geliyor..

' Online işlemlerden hat kullanım özetinize baktınız ' gibi..

canım yani mesela yazıyor şu şu tarihte şu kişiye mesaj gönderdiniz.
Sen internetten o bildirimleri silebiliyormusun , yoksa sabit kalıyormu?
bende vodafonun sitesinde kayıtlıyım, sadece bölümü sormuştum.

silinemiyor sanırım

Şifre kalıcı da olsa hat kullanım özeti bilgisi ister istemez o telefona bilgi mesajı geliyor..

' Online işlemlerden hat kullanım özetinize baktınız ' gibi..

bir yanlışlık olabilir mi acaba ben bir saat önce bakmıştım ki sürekli internet üzerinden yaparım hat işlemlerimi bana hiç öyle mesajlar gelmedi
belki de bunun bir ayarı vardır
bilgi gelsin ya da gelmesin diye

Bilmem olabilir, ben burda duydum bi denemek istedim her görüntülemem de mesaj geldi.

Belki de operatörüm Turkcell diyedir, bilemiyorum.

bende merak ettim bu konuyu turkcelle sifre için mesaj attım bekliyorum gelmesini..
şifrem geldiginde hangi kısımlardan görebilirim bu bilgileri

Daha önce müşteri hizmetlerinde çalıştığım için çok gelirdi bu istekler bize.

Mesaj içeriklerini eğer hat sahibiyseniz savcılığa vererek rahatça öğrenebilirsiniz.Hat kullanıcılarına detay verilmez çünkü...

sdktm

canım 10 dkda 1 msj atabildigim icin buraya yazıyorum.
zaten uyeydim de sifreyi telefona yanlıs kaydetmisim sanırım.
tekrar sifre istedim geldi, tam girdim sen mesaj attın.
sagol canım.

X