alf multi çok amaçlı buharlı temizlik makinası ?

İnsallah en kisa zamanda bende istiyorum. Çünkü yer silmek işkence .

Merhaba

Hero ile ilgili bir kaç bişey söylemek istiyorum. Hero yu sadece günlük temizlikte kullanmak gerekiyormuş. Muş diyorum çünkü ben de bayramdan önce farkettim. Bayram temizliği yaparken farkettim ki hiç bişey benim sildiğim gibi temizleyemiyor yerleri. Çünkü su baya kirli çıktı. Hero nun bezi mikrofiber bir bez, belki pamuklu bir bez olsaydı daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum. Şimdi pamuklu bez takmak istiyorum ucuna ama cırtlı olduğu için sanırım onu da tutturamam.

Kısacası günlük temizlik için o.k. ama genel temizlik için hayır:KK43:(

deneyimli arkadaşların yardımına ihtiyacım var, buharlı temizlik aleti araştırıyorum ama kullanımlarıyla ilgili çok detaylı bilgi bulamadım Alf hero ve alf handy cazip geliyor (dezenfektan falan) ama bunlar kablosuz kullanabiliyormu ya da bildiğiniz kablosuz kullanılabilen varmı mesela arçelik buharika öylemi?

deneyimli arkadaşların yardımına ihtiyacım var, buharlı temizlik aleti araştırıyorum ama kullanımlarıyla ilgili çok detaylı bilgi bulamadım Alf hero ve alf handy cazip geliyor (dezenfektan falan) ama bunlar kablosuz kullanabiliyormu ya da bildiğiniz kablosuz kullanılabilen varmı mesela arçelik buharika öylemi?

maalesef hayatım,kablosuz ürün hiç bir markada yok :)

arkadaşlar uzun araştırmalarım sonucunda ariete 703 aldım.dün tanıtıma geldiler alıverdim gitti sonunda.iyimi yaptım bilmiyorum henüz dip köşe kullanma şansım olmadı.makine internette göründüğünden çok daha küçük o yönden güzel kullanımı kolay gibi.ama çekiş özellii olmadığı için bugün gidip fakirin dikey süpürgesini aldım.ondan çok memnun kaldım acayip çekiyor ama çok ses çıkarıyor.şimdilik bu kadar arieteyi kullanınca görüşlerimi yazacağım.

arkadaşlar şuan hamileyim ve ikiz bebeklerim olacak.
bu yüzden temizliği nasıl kolay hale getirebilirim diye araştırıyorum.

alf araştırdım. 4 modeli var. hero, multi, handy, speedy.
speedy antibakteriyel özelliği yok sanırım.
handy ninde yer silme özelliği yok.

multi ve hero arasında kaldım. hero pratik gibi duruyo.

size sorum; heronun içine suyu kayduğunuzda kaç odayı silebiliyorsunuz. oda derkende halının çevresinde kalan boş yerleri kastediyorum.
eğer her oda için su ve dazenfektan koymaya uğraşırsam ben ona vakit bulamam gibi geliyor.
viledadan bile pratik bişey arıyorum.

hanımlar, ben de uzun süredir buharlı temizlik makinelerini araştırıyorum forumlarda. karcher ve ariete gibi yüksek meblağlı olanları almayı pek düşünmüyorum çünkü o fiyatı verip bir kenara bırakma riskini göze alamıyorum. bu başlığı da başından sonuna kadar okudum. Benim de aklımda uzun bir süredir alf'in multi modeli var. Eve kadın çağırıyorum ama hep sorun yaşıyorum ve hamileliğimin şu son döneminde problem yaşadım kadın da bulamıyorum, doğumdan sonra iş başa düşerse bana yardımcı olacak bir ürün olmasını istiyorum. Bebeğin ileride emekleyecek, yerlerde sürünecek olduğunu da hesaba katarak viledayla kimyasal ürün kullanmaktansa buharlı temizlik daha mantıklı geliyor.
Benim multi kullananlara bazı sorularım var. gerçi bir kısmını anladım başlığı okuyunca. diğerleri şunlar:
multi ile cam siliniyor ama uzun bir borusu falan var mı? yani cam balkon gibi yüksek camları silmek için merdivene vs. mi çıkmamız gerekecek? ya da dışta kalan uzanamadığımız kısımlar için de aynı şeyi soruyorum. başım döndüğünden şu an hiç cam silemiyorum ve bu ayrıntılar benim için önemli
bir arkadaş evdeki bezleri de takabildiğinden bahsetmiş, ucu cırt cırtlı olduğundan uygun ölçülü bezleri mı takıyorsunuz yoksa illa orijinal yedek bez mi almalıyız? benim evim baya büyük mutfağım salonum vs. hepsi geniş çabuk çabuk kirlenirse bez yetiştirmek işkence olabilir.
hediye bir h20 gelmişti sildiği yerleri hep ıslak bırakıyordu hemen kaldırdım kutusuna. bunda o tür bir sıkıntı yok galiba. o açıdan memnun oldum ama şunu da sorayım multi çok ağır mı? yani kullanırken kaldır indir adamı perişan eder mi? burada bazıları hem hero hem de ufak olan hangisi ise derz araları vs. için onu almışlar acaba öyle yapmak daha mı mantıklı? bu konuda çok kararsızım. bir yerde multi görmüştüm boyutları iri değil diye hoşuma gitmişti ama tabi içine su koyup kullanınca ne oluyor bilemem.
leke çıkarma başarısı nasıl? yıllanmış derz aralarında vs. deneyen var mı? duşakabinde kireç ve sabun lekeleri gibi mekanlarda ekstradan kimyasal kullanmak gerekiyor mu?
şimdilik aklımda olanlar bunlar. bilgi verebilirseniz çok sevinirim!

Bende alf kullanıcılarından söyle artisiyla eksisiyle adamakilli bir yorum bekliyorum.
Alipta memnun kalmamak icin arkadaslardan rica ediyorum makineyi alipta daha buralara ugramamak olmaz ki!
Ben süpürge olarak ihlas temizlik robotu kullanıyorum , temizlik malzemesi olarakta tamamen organik bitkisel ürünler kullanıyorum cok cok memnunum ama buharli temizlik süper ötesi birseyse hayır da demem yani.
Kısacası yorumlarınızı bekliyoruz....

Alf multi ve arçelik buharika arasında kararsızım. Buharika pratik ama taşıma kısmı düşündürücü multide istediğim özellikler var ama hantalmı onu bilemiyorum. Yarın ikisinede gidip yakından bakacağım. Detaylı yorumlarınızı bekliyorum.

Alf multi ve arçelik buharika arasında kararsızım. Buharika pratik ama taşıma kısmı düşündürücü multide istediğim özellikler var ama hantalmı onu bilemiyorum. Yarın ikisinede gidip yakından bakacağım. Detaylı yorumlarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar bende nezamandır alf multiyi araştırıyordum ve aldım ama hayal kırıklığına uğradım yada yazılanlar okadar güzeldiki ben mucize bekledim mutfakta musluğun arkası minik minik fayans aralarıda lekeliydi tuttum değişen hiçbişey yokpeteğe tuttum toz çıkmadı hiç belki o temiz olduğundandır ocağa tuttum yine yok banyoya tuttum fırçasız ama akmadı kirler fırçalamak gerekiyo sanırım duvarda lekeler vardı kimisini çıkardı kimisi kaldı. Birtek camda sevdim çok su bıraktı ama temiz yaptı özelliklede pimapeni bembeyaz yaptı..Açıkcası ben çoookk büyük hayal kırıklığı yaşadım ve iade ettim bilmiyorum benim aldığımdasmı sıkıntı vartdı bide cam aparatı çok su damlattı.. Kullanan arkadaşlar fikir verebilirlermi eğer benim aldığım üründe varsa sıkıntı iade alıp başka alıcam çünki çok beğendim özelliklede o dezenfektan olayını benimde bebeğim var 1 yaşında ve hep yerde cevaplarınızı bekliyorum...ç

Arkadaşlar bende nezamandır alf multiyi araştırıyordum ve aldım ama hayal kırıklığına uğradım yada yazılanlar okadar güzeldiki ben mucize bekledim mutfakta musluğun arkası minik minik fayans aralarıda lekeliydi tuttum değişen hiçbişey yokpeteğe tuttum toz çıkmadı hiç belki o temiz olduğundandır ocağa tuttum yine yok banyoya tuttum fırçasız ama akmadı kirler fırçalamak gerekiyo sanırım duvarda lekeler vardı kimisini çıkardı kimisi kaldı. Birtek camda sevdim çok su bıraktı ama temiz yaptı özelliklede pimapeni bembeyaz yaptı..Açıkcası ben çoookk büyük hayal kırıklığı yaşadım ve iade ettim bilmiyorum benim aldığımdasmı sıkıntı vartdı bide cam aparatı çok su damlattı.. Kullanan arkadaşlar fikir verebilirlermi eğer benim aldığım üründe varsa sıkıntı iade alıp başka alıcam çünki çok beğendim özelliklede o dezenfektan olayını benimde bebeğim var 1 yaşında ve hep yerde cevaplarınızı bekliyorum...ç

ben de alf multi almak için çok hevesliyim. ama geçen bir yapı markette karcherin ütülü olanını gördüm alf 350 tl gibi bu da 450tl. ben karcher daha pahalı biliyordum. acaba hangisini almak lazım diye düşünür oldum. karcher kullanan var mı?

Multi modelini almayı düşünüyorum.inşallah isime yarar.
canım aldın mı nasıl memnun musun...
bende araştırma yapıyorum kararız kaldım çok..
arkadaşlar uzun araştırmalarım sonucunda ariete 703 aldım.dün tanıtıma geldiler alıverdim gitti sonunda.iyimi yaptım bilmiyorum henüz dip köşe kullanma şansım olmadı.makine internette göründüğünden çok daha küçük o yönden güzel kullanımı kolay gibi.ama çekiş özellii olmadığı için bugün gidip fakirin dikey süpürgesini aldım.ondan çok memnun kaldım acayip çekiyor ama çok ses çıkarıyor.şimdilik bu kadar arieteyi kullanınca görüşlerimi yazacağım.

arieteyi kaç tl alın canım..
bir de kullandın m memnun musun??

Alf Multiyi birkaç gün önce aldım, araştırmalarım ve satıcı bayanın yönlendirmeleri sonucu
İyi ki de almışım. Ben çok beğendim.
Bir arkadaş kirleri çıkartmadı iade ettim demiş ama buharı tutarken aynı zamanda o küçük sert detay fırçası ile fırçalamazsanız nasıl çıkartabilir ki?
O kadar mucizevi olsaydı sadece düğmesine basardınız tüm evi hayallerinizdeki gibi temizlerdi yani
Kiracıyım, ocağın üzerinde ankastre aspiratör var, kocaman bir şey. Üzeri tamamen yağla kaplanmış, hiçbir şekilde silmekle geçmiyordu
Alf multinin küçük fırçasını çok az eforla kullanarak 15 dakka içinde falan tüm yağlardan kurtuldum
Daha ne istemeliyim bilmiyorum ki?
Yerleri de gayet güzel siliyor, evim parlıyor gibi geldi bana şahsen. Islaklık falan da hak getire, kalmadı yani, şaşırdım hatta
Dezenfekte olduğunu bilmek ne güzelmiş, viledayla pis pis ordan al oraya sür yok mikropları
Bir camı denemek için sildim, cam aparatı bana çok ergonomik gelmedi ama temiz mi sildi, temiz sildi
Halıları, yatağı döşeği dezenfekte etmenin daha pratik bir yolu da olmadığına göre
Bence çok güzel bir ürün
Evet, tavsiye ederim.
Ha daha pahalıları var, ariete, karcher falan ama ben hiç bir alete çok para bağlamayı sevmem, fayda-maliyet olayı benim için çok önemli
Bu aralıkta bu alet iyi bence
Tabi, bunların hepsi benim fikrim
Duşakabindeki bazı siyahlıkları bu akşam deneyeceğim, bakalım
Uzaktan buhar tutarak tuvalet ve lavaboyu dezenfekte edebilmenin ise düşüncesi bile bana zevk veriyor

Alf Multiyi birkaç gün önce aldım, araştırmalarım ve satıcı bayanın yönlendirmeleri sonucu
Bir arkadaş kirleri çıkartmadı iade ettim demiş ama buharı tutarken aynı zamanda o küçük sert detay fırçası ile fırçalamazsanız nasıl çıkartabilir ki?
O kadar mucizevi olsaydı sadece düğmesine basardınız tüm evi hayallerinizdeki gibi temizlerdi yani
Kiracıyım, ocağın üzerinde ankastre aspiratör var, kocaman bir şey. Üzeri tamamen yağla kaplanmış, hiçbir şekilde silmekle geçmiyordu
Alf multinin küçük fırçasını çok az eforla kullanarak 15 dakka içinde falan tüm yağlardan kurtuldum
Yerleri de gayet güzel siliyor, evim parlıyor gibi geldi bana şahsen. Islaklık falan da hak getire, kalmadı yani, şaşırdım hatta
Dezenfekte olduğunu bilmek ne güzelmiş, viledayla pis pis ordan al oraya sür yok mikropları
Bir camı denemek için sildim, cam aparatı bana çok ergonomik gelmedi ama temiz mi sildi, temiz sildi
Halıları, yatağı döşeği dezenfekte etmenin daha pratik bir yolu da olmadığına göre
Bence çok güzel bir ürün
Evet, tavsiye ederim.
Ha daha pahalıları var, ariete, karcher falan ama ben hiç bir alete çok para bağlamayı sevmem, fayda-maliyet olayı benim için çok önemli
Uzaktan buhar tutarak tuvalet ve lavaboyu dezenfekte edebilmenin ise düşüncesi bile bana zevk veriyor

öncelikle hayırlı olsun canım güle güle kullan..

bende araştırma içindeyim fakirin yeni ürünü JAWS ve alf MULTİ arasıda gidip geliyorum..

benim için parke temizliği vede banyo tuvalet temizliği çok önemli.bizim buralarda kireç ve kömür tozundan kurtulmak çok zor..banyonu temizleyince fikirlerini bekliyorum..
duşakabin fayans vs nasl temizledi memnun kaldın mı???

Bence çok güzel bir ürün
Evet, tavsiye ederim.
Memnuniyetiniz cok hoşuma gitti bizimle paylaştığınız icinde ayrıca teşekkürler.
Konunun abonesiyim.
Birkaç sorum olacak size.
Daha detaylı anlatabilir mısınız?
Ucuna takilan bezi ne kadar sıklıkla değiştirmek gerekiyor?
Ardından bir bezle silinmesi gereken yerler ya da tam tersi silmeye gerek olmayan durumlar hangisi?
Bilmiyorum tam derdimi anlatamadım galiba ama siz anladığınız kadarıyla cevaplarsanız cok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence çok güzel bir ürün
Evet, tavsiye ederim.

Okuduğunuzu ne dereceanlayabilidiniz bende onu anlamışdeğilim...
Ben ürünle ilgili olan sıkıntılarımı yazdım ve acaba bendekindemisorun vardı die yazdım Dikkatli okuduktan sonra yorum yazarsanız sevinirim!!!!!!!!

Alf Türk Malı diye satılıyor piyasada ama bilinki tüm parçaları çinden gelme burada montajlanıp yapılıyor ve Made İn Turkey oluyor..Diğer ürünler hem isim yapmış hem geniş servis ağı olması sebebi ile tercih edilmeli bence Alf servis garanti dışı çok cihazı yapmaz sebebide her yaptığı üründen prim almasıdır..Tabiki bu her üründe öyle ama şikayet.var yazdığınızda hemen size dönüş yapılır ama Alf kendi forum sitesine 3 yıldır cevap bekleyen sorular var..Bu kadar bilgiyi nereden biliyorsunuz diyenler içinde 6 sene çalıştım o firmada ve asıl adları UFO bu Alf daha alt kesimlere hitap etmek için piyasaya sürülen çin mallarıdır..

X