alf multi çok amaçlı buharlı temizlik makinası ?

melicit

Guru
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2011
44
5
arkadaşlar alf yeni bir buharlı makina çıkarmış.almak istiyorum ama hakkında hiçbir yorum bulamadım.cam da siliyormuş.acaba kullanan varsa yardımcı olabilir mi?

ben alfin ilk başta hero modelini aldım.bununla yerleri ve halıları sildim.aldığım zaman handy modeli yoktu.hafta sonu derz aralarını,koltukları bununla sildim.aslında multi modelini düşündüm fakat bu bana daha pratik geldi.yanlız multiyi kullanan arkadaşım var o çok memnun.forumlardada kullananlar memnun olduğunu yazmışlar.

Ben de alf multi almayı düşünüyorum fakat yorum bulamıyorum.kullanıldığında yerde islaklik bırakıyor mü acaba ?

Ben de alf multi almayı düşünüyorum fakat yorum bulamıyorum.kullanıldığında yerde islaklik bırakıyor mü acaba ?

ben alfin multi modelini yaklaşık 1 aydır kullanıyorum.ilk başta kullanırken eldeki kumandadan hep dezenfektan düğmesini açık bırakmışım.dezenfektan sıvı halde olduğu için yerleri ıslak bıraktı.fakat aldığım yerle görüştüm buhar konumunda kullanıyorum,gerektikçe dezenfektanı açıyorum.böylelikle yerler ıslak kalmıyor.aynı zamanda yer aparatına takılan yer bezi dışındada evdeki eski havlularıda takabiliyorum.böylelikle bez ıslandığında başka kuru bezle devam edebiliyorum.derz aralarını,muslık kenarlarını,panjurları,camlarımı,yerleri deterjan kullanmadan çok güzel temizliyorum.dezenfektanları kimyasal değilmiş.bu yüzden olsa gerek ellerimde hiç alerji yapmadı.araştırdıklarımın içinde en iyisi bu ürün.

ben alfin multi modelini yaklaşık 1 aydır kullanıyorum.ilk başta kullanırken eldeki kumandadan hep dezenfektan düğmesini açık bırakmışım.dezenfektan sıvı halde olduğu için yerleri ıslak bıraktı.fakat aldığım yerle görüştüm buhar konumunda kullanıyorum,gerektikçe dezenfektanı açıyorum.böylelikle yerler ıslak kalmıyor.aynı zamanda yer aparatına takılan yer bezi dışındada evdeki eski havlularıda takabiliyorum.böylelikle bez ıslandığında başka kuru bezle devam edebiliyorum.derz aralarını,muslık kenarlarını,panjurları,camlarımı,yerleri deterjan kullanmadan çok güzel temizliyorum.dezenfektanları kimyasal değilmiş.bu yüzden olsa gerek ellerimde hiç alerji yapmadı.araştırdıklarımın içinde en iyisi bu ürün.

kızlar bende almayı düşünüyorum daha fazla yorum gelirse sevinirim karar vermemde yardımcı olacak...

teşekkürler aysun34...
bende yakında almayı düşünüyorum alınca size bilgi veririm. benim merak ettiğim halıları ya da yerleri ıslak bırakıyor mu ya da camları nasıl siliyor acaba.

çok iyiymiş o zaman :) tam istediğim gibi

fiyatı bnedir acaba?bende alfin vantilatörü var çok memnunum.acaba buharlı temizleyicileri nasıl?karaca mağazasında gördüm.ama vaktim yoktu inceleyemedim.özellikle doğal dezenfektanı ilgimi çekiyor.

2 gün önce alf markalı reklamlarda oynayan dik modelini satın aldım.koltukların altında çıkan buharı açıkça reklam hilesi sanıyordum.iyikine yanılmışım.vileda yapmaktan kurtuldum.zevkle yerleri siliyorum.özel bakteri öldürücü sıvısını 5 litrelik su şişesine doldup üzerine su ekledim.böylelikle etkisinin yok olamadığını özellikle belirttiler.yataklarımın,koltukların,buzdolabının,çamaşır makinesinin altlarına buharla beraber antibakteriyelini püskürtüyorum.mağazada alf dik mopun daha ekonimik modelide vardı.arasında 100 lira kadar fark vardı.bunun nedeni ekonomik olanında basınç kazanı yokmuş.su sacece 100 dereceye kadar ısınıyormuş.bu modelde ise 135 dereceye kadar ısınıyormuş.ayrıca bu modelinde antibakteriyel kullanılabiliyor.diğerinde ise bu sıvı için ayrı bir kazanı yokmuş.kızkardeşim biyolog olduğu için ona danıştım.oda bu ürünü almamı önerdi.

kızlar merhaba
alfin buharlı süpürgelerini televizyonda gördüm
buhar çıkaran bir model istiyorum, bazı model sadece suyu 100 dereceye kadar ısıtıyor demissiniz

reklamdaki model hangisi, şu koltuk arkasına kadar buhar veren modeli soruyorum?

ucuz olan modeli işe yaramaz mı dersiniz? ve bu ucuz olan model ne gibi işler yapabiliyor?

mesela koltuklarımı temizler mi? koltuklarınım minderlerinin kılıfları yıkanabiliyor ama mobilyaya geçirilmiş kumaş kısmı cıkaramıyorum
ve renk farkı oldu artık, minder kılıfları yıkandıgı için

buharı geri çekiyor mu?

koltuk temizlerken koltukta renk farkı oluyor mu yani temizlenmiş hissi oluyor mu?benim mobilyam epey açık renk

teşekkürler

Kızlar, ben ekonomik olsun diye multi aldım ama sanırım reklamdakiyle ayrıca elde kullanılan ürününü alsam daha iyiydi. Memnunum ama yine elde tutulan daha pratik, mutfakda tezgahın üzerinde olsa her seferinde püskütürdüm. Multi halı ve yerleri oyle sırılsıklam ıslatmıyor ama neticede kurutma ozelliği yok vileda kadar ıslaklık bırakıyor oyle su birikintisi falan olmuyor. oyle ya da boyle icim rahat kimyasal solumuyorum, mikropsuz bir yasam suruyoruz. diger temizlik bezleri gibi mikropları oradan alıp buraya bulastırmıyor.

teşekkürler aysun34...
bende yakında almayı düşünüyorum alınca size bilgi veririm. benim merak ettiğim halıları ya da yerleri ıslak bırakıyor mu ya da camları nasıl siliyor acaba.

Kızlar, ben ekonomik olsun diye multi aldım ama sanırım reklamdakiyle ayrıca elde kullanılan ürününü alsam daha iyiydi. Memnunum ama yine elde tutulan daha pratik, mutfakda tezgahın üzerinde olsa her seferinde püskütürdüm. Multi halı ve yerleri oyle sırılsıklam ıslatmıyor ama neticede kurutma ozelliği yok vileda kadar ıslaklık bırakıyor oyle su birikintisi falan olmuyor. oyle ya da boyle icim rahat kimyasal solumuyorum, mikropsuz bir yasam suruyoruz. diger temizlik bezleri gibi mikropları oradan alıp buraya bulastırmıyor.

ben bu pratik olan modelinide aldım.adı alf handy.hafif olduğu için,mutfakta,banyoda,tuvalette güzelce kullanıyorum.uzatma hortumunun takarak camlarımı,derz aralarını,musluk kenarlanı,banyo aynasını hem temizleyip hemde dezenfekte ediyorum.yalnız buharı kestiğinizde diğer başka yeri yaparken borunun içinde kalan buhar soğuyunca ilk başta buhar öncesi su veriyor.artık alıştım ilk tetiğe bastığımdaki suyu beze tutarak çözüyorum.basınç kazanlı olduğu için buhar çıkışı çok güzel.arkadaşımda fakirin buna benzer bir ürünü var ama onda buhar çıkışı çok zayıf.basınç kazanı olmadığı için tazyik ve buhar sıcaklığı yetersiz kalıyor.h20 kullanan kim varsa zaten bin pişman.

kızlar merhaba
alfin buharlı süpürgelerini televizyonda gördüm
buhar çıkaran bir model istiyorum, bazı model sadece suyu 100 dereceye kadar ısıtıyor demissiniz

reklamdaki model hangisi, şu koltuk arkasına kadar buhar veren modeli soruyorum?

ucuz olan modeli işe yaramaz mı dersiniz? ve bu ucuz olan model ne gibi işler yapabiliyor?

mesela koltuklarımı temizler mi? koltuklarınım minderlerinin kılıfları yıkanabiliyor ama mobilyaya geçirilmiş kumaş kısmı cıkaramıyorum
ve renk farkı oldu artık, minder kılıfları yıkandıgı için

buharı geri çekiyor mu?

koltuk temizlerken koltukta renk farkı oluyor mu yani temizlenmiş hissi oluyor mu?benim mobilyam epey açık renk

teşekkürler

reklamlardaki modeli sadece yerlerde kullanabilirsin.koltuk temizliği için pratik olan handyi almanız gerekir.bende her ikiside var.ama arkadaşlarımda hepsi bir arada olan modelini kullananlar var .onlarda çok memnun.ama hiç birinde buharı geri çekme yok zaten ihtiyaçta duymuyorsun.temizlenmiş hissini hepimiz adık.arkadaşım annesine buharı 100 derecede veren basınçsız modelini aldı.dizlerinden dolayı eğilemiyordu.oda memnunmuş.bu modelde sadece yerde kullanılıyor.

kızlar yanıtlarınız için hepinize çok teşekkürler
halıyı önceden süpürüyoruz değil mi yani herhangi bir çekme işlemi yapmıyor temiz halıya buharla dezenfekte işlemi yapıyor sadece?

evet .önce süpürme işlemi yaptıktan sonra,deterjanla yaptığımız silme işlemini buharla yaparak,doğal hijyen ve temizlik sağlıyoruz.

reklamlardaki modeli sadece yerlerde kullanabilirsin.koltuk temizliği için pratik olan handyi almanız gerekir.bende her ikiside var.ama arkadaşlarımda hepsi bir arada olan modelini kullananlar var .onlarda çok memnun.ama hiç birinde buharı geri çekme yok zaten ihtiyaçta duymuyorsun.temizlenmiş hissini hepimiz adık.arkadaşım annesine buharı 100 derecede veren basınçsız modelini aldı.dizlerinden dolayı eğilemiyordu.oda memnunmuş.bu modelde sadece yerde kullanılıyor.

Ben de kararsız kaldım şimdi, arkadaşının annesine aldığınız basınçsız modeli mi yoksa hero mu alsam diye. Mümkün olduğunca pratik bir şekilde yerleri temizlemek istiyorum ama birbirinden farkı ne tam bilemiyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
Ben de kararsız kaldım şimdi, arkadaşının annesine aldığınız basınçsız modeli mi yoksa hero mu alsam diye. Mümkün olduğunca pratik bir şekilde yerleri temizlemek istiyorum ama birbirinden farkı ne tam bilemiyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

ben hero kullanıyorum.ablamda speedy kullanıyor.aralarındaki farklar ise bildiğim kadarıyla benimkinde basınç kazanı var.buda buhar sıcaklığını ve buharı artırarak kirleri daha kolay söküyor.ayrıca antibakteriyel haznesi var.burundanda buhar ve dezenfektan atarak buzdolabının,fırıının ve koltukların altına
hijyen sağlıyor.benimkinin kolunu kendine doğru çekince buhar veriyor,kolu dik tutunca buharı kesiyor.buda telefon,kapı falan çalınca çok işe yarıyor.ablamınkin de böyle bir özellik yok.beniminin tabanı daha geniş.yanlız ablamdakinde basınç kazanı olmadığı için daha çabuk buhar oluşturuyor.bende bu forumdan öğrendim,suyu kettle kaynatıp öyle koyuyorum.zaman farkını ortadan kaldırıyorum.ablamda çok memnun,bende memnunum.unutmadan benimkinde 2 yer bezi,1 adet halı bezi çıkıyor.diğerinde ise 1 adet yer,1 adet halı bezi çıkıyormuş.biri ıslanınca diğeri ile devam etmek bence önemli.

Bilgi verdigin icin teşekkürler .ben h2o 'yü aldım (orjinalini) yerlerde islaklik bıraktı.en önemlisi de o islaklik kurudugunda yerde izler oluşturuyor.benim icin alf in böyle yapıp yapmaması önemli.bilgi verebilirmisin.

Bilgi verdigin icin teşekkürler .ben h2o 'yü aldım (orjinalini) yerlerde islaklik bıraktı.en önemlisi de o islaklik kurudugunda yerde izler oluşturuyor.benim icin alf in böyle yapıp yapmaması önemli.bilgi verebilirmisin.
yerde iz bırakmıyor.

X