bana bir yol gösterin lütfen

cemed

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2012
78
4
ben 22 yaşındayım 2 senelik evliyim birde 9 aylık oğlum var.kaynanamla görünürde çok iyiyiz ama aslında onunla boğuşmaktan bıktım.evlendik eşimle balayına yunanistana gitmek istiyoduk ne yaptı etti engel oldu canımı sıkmadım.izmirde oturuyoruz burda bir otelde bile razıyım balayına ama geçti artık.20 günlük evliyken bi sabah saat 7 de kaynanam aradı biz izmirdeyiz evin önündeyiz dedi balayı yok eşimle başbaşa kalmak yok yetmez gibi benden onu hergün arayıp bilgilendirmemi istiyo.oğğlunu çok kıskanıyo sanki elinden alıcakmışım gibi davranıyo.sen benim kızım gibisin der ama sürekli laf sokar.ben 47 kiloyum bunu hep kötüler durur eşime.sürekli psikolojik baskı yapıyo yemek ye kilo al böyle kadınmı olur oğlum napsın seninle uğraşıyor yediriyor içiriyor der giydiğime karışır evime yaptığım alışverişime karışır.öyle böyle 3 ay sonra eşim çocuk istedi 1 ay yalvardı bana sonunda pes ettim ve hamile kaldım kaynanam bu habere sevinmedi iyi tamam deyip telefonu yüzüme kapattı çok sinirlendim eşime söyledim o öyle yapmaz yanlış anlamışsındır dedi.hamileliğim sıkıntılı geçiyordu kaynanam geldi bana bakmaya ben ayakta bile duramıyordum onun yaptığysa birtek yemek yapmak akşam eşim gelince ben mutfağa gittiğimde falan arkamdan fısır fısır bundan karı olmaz yüz verme buna şımarır hep ben yapıyorum işleri falan der durur.bi akşam eşimle saçma bi konuda tartıştık fazla tepki gösterip beni şikayet etti annesine ben ona kaban aldım ne istese yediriyorum falan diye bana aldıklarını sayıyordu bende odaya girdim kızdım ertesi sabah bende anneme anlattım olanları misilleme olsun diye telefonu kapatınca kaynanamla kavga ettik beni köşeye sıkıştırıp el kaldırdı derken asıl yüzünü gördüm ve kinlendim ona.laf sokmaya beni ezmeye kırmaya alay etmeye devam etti eşimde göz yumdu sesini çıkarmadı hala dah öyledir neden susuyosun karını savunmuyosun beni takmıyo annen sen bişey de diyorum o kaynanadır yapar annem despot bi kadın idare et diyor.maddi sıkıntıda manevi sıkıntıda çekiyorum ben dayadıkça ben yemekten giymekten kıstıkça bunlar yiyolar hayatlarını yaşıyorlar kaynanamın dolduruşu yüzünden eşim bana sevgi ilgi göstermez oldu ben bıktım artık eğer bebeğim olmasa boşanırdım bi an düşünmeden.biraz uzun yazdım sıkıcak ama şimdide kardeşimin düğünü var memlekete gidicez 15 er gün paylaştık eşimle ben ailemde 15 gün kalmak istiyorum kaynanam eşimi dolduruyor burda fazla kalın çok durmayın orda diyo eğe eşimde onun dediğini yaparsa annemlerde kalmayı dönmemeyi düşünüyorum eşimin beni kaybedebiliceğini bilmesini istiyorum çünkü onu çok sevdiğim için onu bırakmam sanıyor konusu geçince bile gülüp geçiyor aslında eşim böyle bi insan değil ama annesinin dolduruşuna geliyor sizce eve dönmemekle doğrumu yaparım benim canıma tak etti artık kaynanam yüzünden sevdiğim adamdan nefret etmeye başladım lütfen bana bu konuda yardım edin fikirlerinize ihtiyacım var

Son düzenleme:
Şimdi ne desem boş aslında.

Yine bir dominant kayınvalide , sindirilen gelin, annesini savunan, eşine sahip çıkmayan eş vakası.

Siz kararınızı vermişsiniz aslında.

Ve bence de arkasında durun.

Yalnız bunu eşinizin sizin kıymetinizi anlaması, sizi kaybetme korkusu yaşaması için degil,
kendiniz ve çocugunuzun ruh saglıgı ve mutlululugu için yapın.

Son düzenleme:
Uzun yıllar önce Çinde Li-Li adlı bir kız evlenir ve aynı evde kocası ve kaynanası ile birlikte yaşamaya başlar Lakin kısa bir süre sonra kayınvalidesi ile geçinmenin çok zor olduğunu anlar İkisinin de kişiliği tamamen farklıdır bu da onların sık sık kavga edip tartışmalarına yol açarBu Çin geleneklerine göre hoş bir davranış değildir ve çevrenin oldukça tepkisini alır

Birkaç ay sonra bitmez tükenmez gelin kaynana kavgalarından ev, onun ve kayınvalidesi ile arada kalan eşi içinde cehennem haline gelmiştir Artık bir şeyler yapmak gerektiğine inanan genç kadın doğru babasının eski bir arkadaşı olan baharatçıya koşar ve derdini anlatır Yaşlı adam ona bitkilerden yaptığı bir ilaç hazırlar ve bunu 3 ay boyunca her gün azar azar kaynanası için yaptığı yemeklerin içine koymasını söyler Zehir az az verilecek, böylece onu gelininin öldürdüğü belli olmayacaktırYaşlı adam genç kadına kimsenin ve eşinin şüphelenmemesi için kaynanasına çok iyi davranmasını ona en güzel yemekleri yapmasını söyler

Sevinç içinde eve dönen Li-Li yaşlı adamın dediklerini aynen uygular.Her gün en güzel yemekleri yaparak kaynanasının tabağına azar azar zehri damlatıyordu.Kimseler şüphelenmesin diye de ona çok iyi davranıyordu. Bir süre sonra kayınvalidesi de çok değişmişti ve ona kendi kızı gibi davranıyordu. Evde artık barış rüzgârları esiyordu. Genç kadın kendisini ağır bir yük altında hissetti yaptıklarından pişman bir vaziyette baharatçı dükkânının yolunu tuttu ve yaşlı adama şu ana kadar kaynanasına verdiği zehirleri onun kanından temizleyecek bir iksir için yalvardı. Yaşlı kadının ölmesini artık istemiyordu.Yaşlı adam yaşlı gözlerle karşısında konuşup duran Li-Li ye baktı ve kahkahalarla gülmeye başladı.

Sevgili Li-Li dedi;

Sana verdiklerim sadece vitaminlerdi. Olsa olsa kayınvalideni sadece daha da güçlendirdin hepsi bundan ibaret. Gerçek zehir ise senin beyninde olandı. Sen ona iyi davrandıkça oda dağıldı ve yerini sevgiye bıraktı böylece siz gerçek bir ana kız oldunuz dedi.

Eski bir Çin atasözü şöyle der: "Gül veren elde gül kokusu kalır"

Sevilen insan sevgisini insanlara veren insandır

zor ama bunu bi denesen, özellikle eşinin yanında o da şahit olsn senin kötü olmadgna, ee o zaman da seni suçlarsa yuhh artık

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence biraz abartiyorsunuz. Daha gitmemissiniz bile simdiden annenizin yaninda az kalirsaniz ipleri koparmayi
düsünüyorsunuz.
Güzel söz yilani deliginden cikarir, eger esiniz o zaman fikrini degistirirse sizde güzel
bir dille anlatirsiniz kalmak istediginizi.
Bu kadar planli olmayin bence.

ya niye bu evli kadınlar sinirlenince kapıyı çarpıp çıkıyor

gerekirse karşındakini kov,ama evden giden sen olma...

20 günlük evliyken k.validenin ziyarete gelmesi çok da uç bi davranış değil bence

zira buralarda yeni evliler ilk haftalarını k.v nin evinde geçiriyor bu daha saçma...

sana vurmasında gelince çok kötü bişey bu...

ama devamlı eşinse onu,o da seni kötülerseniz adam kafayı yer

biraz kaynananın huyuna gitmeyi dene he de geç baktın olmuyor takmassın

belli dominant bi kadın değişmez onun huyu

e eşinde pısırık...

eşini kendinden soğutmak yerine hiç cevap verme gül geç..takma

inan bir insana verilecek en güzel cevap susmaktır asıl karşındakini bu kahreder,bişey yerine konulmamak,lafına cevap verilmemesi...

ama evini terk etme..suçlu sen olursun sonra herkese kız verirsin evini terk eden kadın profili çizme çünkü derdin eşinle değil annesiyle...

Ne hakla kaynanan sana vurmaya çalışır ve sana bu davranışı yaptığı halde kocan halen annesine birşey demeyip halen annem annem der ve sen halen çocuğum için dersin.
Bence hiç bir kadın bunları sineye çekmemeli. Çocuk varsa var, çocuğun için neden kocayı geç annesini çekeceksin ki. Kocanda kaynananda yuvanızı düşünmüyorsa sen mi halen düşüneceksin. Al çocuğunu git annene.
Ama sen sırf gözü korksun diye gideyim mi diyorsun. Bu çocuk oyuncağı değil. Ya tam kararını verip alıp çocuğunu gideceksin yada oturup bu deveyi güdeceksin. Ama çocuğunu bahane etmeyeceksin. Sonuçta çocuğun böyle bir ortamda daha da mutsuz bir birey olarak yetişir ki çocuğuna yazık. Ama sen bence bu deveyi güdeceksin. Ama kocandan bişey bekleme. O kendini belli etmiş konuşmalarıyla. Annesine karşı senin yanında olmaz hiç bir zaman seni savunmaz.

ben 22 yaşındayım 2 senelik evliyim birde 9 aylık oğlum var.kaynanamla görünürde çok iyiyiz ama aslında onunla boğuşmaktan bıktım.evlendik eşimle balayına yunanistana gitmek istiyoduk ne yaptı etti engel oldu canımı sıkmadım.izmirde oturuyoruz burda bir otelde bile razıyım balayına ama geçti artık.20 günlük evliyken bi sabah saat 7 de kaynanam aradı biz izmirdeyiz evin önündeyiz dedi balayı yok eşimle başbaşa kalmak yok yetmez gibi benden onu hergün arayıp bilgilendirmemi istiyo.oğğlunu çok kıskanıyo sanki elinden alıcakmışım gibi davranıyo.sen benim kızım gibisin der ama sürekli laf sokar.ben 47 kiloyum bunu hep kötüler durur eşime.sürekli psikolojik baskı yapıyo yemek ye kilo al böyle kadınmı olur oğlum napsın seninle uğraşıyor yediriyor içiriyor der giydiğime karışır evime yaptığım alışverişime karışır.öyle böyle 3 ay sonra eşim çocuk istedi 1 ay yalvardı bana sonunda pes ettim ve hamile kaldım kaynanam bu habere sevinmedi iyi tamam deyip telefonu yüzüme kapattı çok sinirlendim eşime söyledim o öyle yapmaz yanlış anlamışsındır dedi.hamileliğim sıkıntılı geçiyordu kaynanam geldi bana bakmaya ben ayakta bile duramıyordum onun yaptığysa birtek yemek yapmak akşam eşim gelince ben mutfağa gittiğimde falan arkamdan fısır fısır bundan karı olmaz yüz verme buna şımarır hep ben yapıyorum işleri falan der durur.bi akşam eşimle saçma bi konuda tartıştık fazla tepki gösterip beni şikayet etti annesine ben ona kaban aldım ne istese yediriyorum falan diye bana aldıklarını sayıyordu bende odaya girdim kızdım ertesi sabah bende anneme anlattım olanları misilleme olsun diye telefonu kapatınca kaynanamla kavga ettik beni köşeye sıkıştırıp el kaldırdı derken asıl yüzünü gördüm ve kinlendim ona.laf sokmaya beni ezmeye kırmaya alay etmeye devam etti eşimde göz yumdu sesini çıkarmadı hala dah öyledir neden susuyosun karını savunmuyosun beni takmıyo annen sen bişey de diyorum o kaynanadır yapar annem despot bi kadın idare et diyor.maddi sıkıntıda manevi sıkıntıda çekiyorum ben dayadıkça ben yemekten giymekten kıstıkça bunlar yiyolar hayatlarını yaşıyorlar kaynanamın dolduruşu yüzünden eşim bana sevgi ilgi göstermez oldu ben bıktım artık eğer bebeğim olmasa boşanırdım bi an düşünmeden.biraz uzun yazdım sıkıcak ama şimdide kardeşimin düğünü var memlekete gidicez 15 er gün paylaştık eşimle ben ailemde 15 gün kalmak istiyorum kaynanam eşimi dolduruyor burda fazla kalın çok durmayın orda diyo eğe eşimde onun dediğini yaparsa annemlerde kalmayı dönmemeyi düşünüyorum eşimin beni kaybedebiliceğini bilmesini istiyorum çünkü onu çok sevdiğim için onu bırakmam sanıyor konusu geçince bile gülüp geçiyor aslında eşim böyle bi insan değil ama annesinin dolduruşuna geliyor sizce eve dönmemekle doğrumu yaparım benim canıma tak etti artık kaynanam yüzünden sevdiğim adamdan nefret etmeye başladım lütfen bana bu konuda yardım edin fikirlerinize ihtiyacım var
Seni o kadar iyi anlıyorum ki çünkü aynı durumu yaşayanlardan biri de benim.Evleneli bir yıl olacak ama ben yeni evliliğimi hiç bilemedim kayınvalide yüzünden.bosanmayi düşünecek duruma geldim.Beni ezmeye çalışan,kendini laf dagında gören,oğlunu sanki ondan caliyormusum gibi davranan bir kayınvalideye ne kadar katlanabilirim :KK50:

Anladığım kadarıyla kayananla farklı illerdesiniz, e nolacak arada gelip gittiginde katlaniver. Kaynana yüzünden evlilik yikilsaydi dünyada evli çift kalmazdı. Tokata gelince kabul edilemez. O an haddini bildirseydin

kayınvalidem yüzünden boşanacak olsaydım ooooo daha 2. ayda pılımı pırtımı toplamak lazımdı 3 yıl bitti kayınvalidemle çok bişey değişmedi aramızda mesefeliyiz hiçbir zaman da iyi olamıcaz eşimden çok kayınpererimin hatırına katlanıyorum çünkü bana tam bi baba oldu bu tip durumlarda olay kocada bitiyo kimin ne olduğu ayrımını iyi yapmalı dengeyi iyi korumalı onun içinde karakterli düzgün bi adam lazım tabi işimiz zor ama ne yapalım bazen katlanmak gerekiyo yuva kolay yıkılmamalı bi anlık sinirle biraz düşünüp taşınmak lazım

yazdıklarınızı okudum tavsiye ettiklerinizin hepsini yaptım ama bişey değiştirmiyo aynı tas aynı hamam eşimde görüyo ama sesini çıkarmıyo evime gelen misafire taa ankaradan karışır evime aldığım yuurtaya kadar karışır çocuğuma yedireceğim giydireceğime karışır eşimle dışarı çıkmama karışır yemeğe gitmemize karışır sürekli eşimi doldurur "sevgi gösterme ilgi gösterme yüz verme şuna.eve para bırakma harcar hediye alma onu yapma bunu yapma napalım başımıza geldi çekicez" der durur eşimde onu dinler ben eşşek gibi çalışırım uğraşırım.bigün halamlar geldi bize tesadüf ya kaynanam aradı eşimi misafir var deyince yaygara koptu gördüm ama soramadım rezil olurum diye.halam gittikten sonra sordum noldu diye anneme niye söylemedin halanın geleceğini dedi ne dedi dedim "o karın bana niye söylemiyo halasının geleceğini başınıza bişey gelsse biz nerden bilicez kim yaptı diye söyle ona bi daha yapmasın eve kim geliyosa haber versin"demişeşimde tamam söylerim bi daha yapmaz haber verir demiş.kapıyı çarpıp gitmek kolay değil ben bunları ailemede anlattım babam topla eşyalarını götürücem seni dedi ben kızıma 20 sene el kaldırmamışım o kimde dövmeye kalkışıyo dedi annemde mutlu değilsen gel kızım biz bakarız sana arkandayız onlara muhtaç değilsin dedi ben yinede gitmedim 2 senedir aynı işkenceyi yaşamaya devam ediyorum.beni kölesi yapmaya çalışıyo ama ben olmadıkçada benimle uğraşıyo.ailemin yanına gitmeden böyle karar almamın sebebi ben defalarca yaşadım aynı şeyleri 20 günlük izini memlekette geçiririz ben ailemin yanında 4 gün kalırım.eşimle evde anlaşırız 10 gün onlarda 10 gün bizde diye ama kaynanam karışır eşimi doldurur beni sürekli aratır gelsin gelsin diye 4 gün sonra dönerim hep böyle oluyor.sebebini eşime soruncada"sen şu kavramı anlamadın bi türlü biz erkek tarafıyız sen gelinsin kaynananda fazla durucaksın anne bana bitti senin için der"tabi bunu dedirten kaynanam.çünkü eşim böyle şeylere önem vermez ama kaynanam çok önem verir.siz söyleyin kaynanası tarafından ezilen aşşalanan, doldurulmuş eşin kahrını çeken birisi olsanız, özgüveniniz kırılsa kendinizi hiç gibi görseniz ne yaparsınız yada ne kadar dayanırsınız.beden olarak dayanılıyo ama ruh çöküyo...

Son düzenleme:
yazdıklarınızı okudum tavsiye ettiklerinizin hepsini yaptım ama bişey değiştirmiyo aynı tas aynı hamam eşimde görüyo ama sesini çıkarmıyo evime gelen misafire taa ankaradan karışır evime aldığım yuurtaya kadar karışır çocuğuma yedireceğim giydireceğime karışır eşimle dışarı çıkmama karışır yemeğe gitmemize karışır sürekli eşimi doldurur "sevgi gösterme ilgi gösterme yüz verme şuna.eve para bırakma harcar hediye alma onu yapma bunu yapma napalım başımıza geldi çekicez" der durur eşimde onu dinler ben eşşek gibi çalışırım uğraşırım.bigün halamlar geldi bize tesadüf ya kaynanam aradı eşimi misafir var deyince yaygara koptu gördüm ama soramadım rezil olurum diye.halam gittikten sonra sordum noldu diye anneme niye söylemedin halanın geleceğini dedi ne dedi dedim "o karın bana niye söylemiyo halasının geleceğini başınıza bişey gelsse biz nerden bilicez kim yaptı diye söyle ona bi daha yapmasın eve kim geliyosa haber versin"demişeşimde tamam söylerim bi daha yapmaz haber verir demiş.kapıyı çarpıp gitmek kolay değil ben bunları ailemede anlattım babam topla eşyalarını götürücem seni dedi ben kızıma 20 sene el kaldırmamışım o kimde dövmeye kalkışıyo dedi annemde mutlu değilsen gel kızım biz bakarız sana arkandayız onlara muhtaç değilsin dedi ben yinede gitmedim 2 senedir aynı işkenceyi yaşamaya devam ediyorum.beni kölesi yapmaya çalışıyo ama ben olmadıkçada benimle uğraşıyo.ailemin yanına gitmeden böyle karar almamın sebebi ben defalarca yaşadım aynı şeyleri 20 günlük izini memlekette geçiririz ben ailemin yanında 4 gün kalırım.eşimle evde anlaşırız 10 gün onlarda 10 gün bizde diye ama kaynanam karışır eşimi doldurur beni sürekli aratır gelsin gelsin diye 4 gün sonra dönerim hep böyle oluyor.sebebini eşime soruncada"sen şu kavramı anlamadın bi türlü biz erkek tarafıyız sen gelinsin kaynananda fazla durucaksın anne bana bitti senin için der"tabi bunu dedirten kaynanam.çünkü eşim böyle şeylere önem vermez ama kaynanam çok önem verir.siz söyleyin kaynanası tarafından ezilen aşşalanan, doldurulmuş eşin kahrını çeken birisi olsanız, özgüveniniz kırılsa kendinizi hiç gibi görseniz ne yaparsınız yada ne kadar dayanırsınız.beden olarak dayanılıyo ama ruh çöküyo...

ilk önce kendini bilen karakteri oturmuş bi insana annesi bile olsa zorla birşey söylettiremez

kaç yaşında kocan çocuk mu ki kendi düşünceleri yokta anasının düşünceleriyle mi hareket ediyor

şimdi 10 yaşında ki çocuğa bile zorla birşey söylettiremiyorsun koca adama mı söyleteceksin

eşin kolay yolu yolu bulmuş annesine söz geçiremiyor seni ezdiriyor bu kadar basit

sana şimdi annen dese ki kocana sevgi gösterme sarılma yemek yapma yapar mısın yapmazsın buradan yola çıkabilirsin

26 yaşında koca adam ama erkek çocuklarını hep böyle yetiştirmiş kaynanam görümcemin kocasınada bana yaptıklarını yapıyolar yazık onu avuçlarına almışlar beni alalmadılar ama.bıktırmışlar adamı.kocam annesinin küsmesinden korkuyo bana dayılanıyo yaptığı hiç adil değil ama hakkım olsun helal etmem.kaynanam oğullarına bişey yaptıramazsa küser konuşmaz oğullarıda yapmak zorunda kalır.kaynımın kız arkadaşı var kaynım kız arkadaşına laf söyletmez kaynanamda söyleyemez.onu gelin olarak istemiyo ama bunu oğluna söyleyemiyo çünkü o benim eşimden farklı.hep ezilen benim.bişeyler yapmam lazım ben ben olamktan çıktı çok neşeli sıcak kanlı birisiyim şimdi her günüm bunları düşünmekle eşimi acaba düzelip düzelmiyceğini kendimle tartışıp duruyorum bi çare bulmam lazım ne yapmalıyım bilmiyorum.

Son düzenleme:
hayatını bu şekildemi devam ettirceksin peki...?
kaynanadan ceken cok ınsan var tmm ama eşinin en azından senın yanında olup
sana laf söyletmemesi lazımki seninde katlanabilcek bşeyin olsun....
çok zor bı daha bu yaşlarda olamıcaz ve kımse için hayat karartmaya degmez..
annenlerde arkandaymış bnce ayrılmasan bıle git ve gelmıcem de bseyın düzelmesi lazım yoksa cekemıyorum de...
tabi karar senin....

galiba eşine artık bi ders vermenin vakti geldi şimdilik sakin ol tatile kadar hatta eşinle iyi ol. tatilde ilk annenlere gidin 4-5 gün sonra babamlara geçicez der büyük ihtimalle sen gidebilirsin de ben 10 20 gün neyse burda kalıcam de baktın kızıyor olayı babana aksettir (normalde herşeyin ailelerden çok büyük birşey olmadığı sürece saklanması gerektiğini düşünürüm bu 2 senedir süren bir şey olduğu için) baban eşinin kulağını biraz çeksin anladığım kadarıyla eşin büyüklerin sözünü dinliyor baktın olmuyor bir süre senden ve çocuğundan ayrı kalsın gerçi ailesi senden ayrı iken onu doldurur ayrıyken sakın sen eşinin ailesi ile muhattap olma baban onlarla muhattap olsun annende karışmasın ALLAH (c.c) yardımcın olsun

26 yaşında koca adam ama erkek çocuklarını hep böyle yetiştirmiş kaynanam görümcemin kocasınada bana yaptıklarını yapıyolar yazık onu avuçlarına almışlar beni alalmadılar ama.bıktırmışlar adamı.kocam annesinin küsmesinden korkuyo bana dayılanıyo yaptığı hiç adil değil ama hakkım olsun helal etmem.kaynanam oğullarına bişey yaptıramazsa küser konuşmaz oğullarıda yapmak zorunda kalır.kaynımın kız arkadaşı var kaynım kız arkadaşına laf söyletmez kaynanamda söyleyemez.onu gelin olarak istemiyo ama bunu oğluna söyleyemiyo çünkü o benim eşimden farklı.hep ezilen benim.bişeyler yapmam lazım ben ben olamktan çıktı çok neşeli sıcak kanlı birisiyim şimdi her günüm bunları düşünmekle eşimi acaba düzelip düzelmiyceğini kendimle tartışıp duruyorum bi çare bulmam lazım ne yapmalıyım bilmiyorum.

bak kendinde söylüyorsun kaynına veya kıza birşey diyemiyor çünkü kaynın izin vermiyor

eşini sen tanıyorsun ne şekilde anlıyorsa o şekilde konuş

bak yavrunuz da var yazık değil mi ona da

valla karakteri oturmamış adamlar evlenmesin ya bu ne böyle içim şişti kaç gündür

bak kendinde söylüyorsun kaynına veya kıza birşey diyemiyor çünkü kaynın izin vermiyor

eşini sen tanıyorsun ne şekilde anlıyorsa o şekilde konuş

bak yavrunuz da var yazık değil mi ona da

valla karakteri oturmamış adamlar evlenmesin ya bu ne böyle içim şişti kaç gündür

evet gercekten dediğin gibi kişiliği oturmuyor 26 yaşına gelmiş hala ana kuzusu uyuz oluyorum bu tiplere valla yazık günah değilmi o kızcagıza.hiç mi vicdanın sızlamıyor aynı yataga girince karının varlıgını hissedince ne yapıyorum ben, karımı neden ezdiriyorum kime peşkeş çekiyorum diye düşünmezler mi hiç aceba.
canım ne yapman gerektiğini bilmiyorum ama adamın karakteri belli.telefondan senin evindeki misafire varana kadar karışıyor sevgili kocanda tamam annecim bi dahaki sefere sana haber verir mutlaka diyorsa bilemiyorum ne yazacağımı gercekten.ama şunu biliyorum ki bir insan 7 sinde neyse 70inde de o oluyor.şükretmek lazımki arkanda annen mükemmel bir baban var.hakkında hayırlısı olsun Allah yardımcın olsun.

O kaynana bende olacak evire çevire döverdim bir güzel. sonra oğlunu hediye paketi yapar yollardım evine. Ne terbiyesizlik bu. Halan napacak sizi kesecek mi. Kaynananda taaa ordan sizi kurtarmaya mı gelecek. O sizin ailenizi cani olarak mı görüyor.
Valla ben yerinde olsam ne o kocaya katlanırım ne de anasına. Kocan kadir kıymet bilse amenna diyeceğim ama sen bu kocaya ağzınla kuş tutsan yaranamazsın. Ailende arkanda çek git ne diye bunların kahrını çekeceksin.

işte dediğiniz gibi yapmayı düşünüyorum gitmeyi istiyorum.ama birde şöyle bir gerçek var ben kocamı çok seviyorum bunca şeye rağmen nasıl seviyosun diyeceksiniz annesinin lafına gitmediği zamanlarda yani evliliğimizin ilk zamanlardaki eşim bambaşkaydı o yüzden sevgim azalmıyo o yüzden bunu yapmak çok zor olucak keşke herşey başka olsaydı mutlu evliliğimi yaşasaydım. :KK43:

Yuh böyle kaynananın Allah cezasını ya... Eşininde konuşmaması çok can sıkıcı ayrıca o kim oluyor da sana hakaret ediyor bir de el kaldırıyor insanın anası babası bunu yapmaz da kaynanaya bu hakkı kim veriyor eşinin böyle durması bir şey dememesi annem despottur diyip geçiştirmesi nasıl can sıkıcı çok gerildim valla okuyunca yazdıklarını o kaynananı dövmek istedim.Allah yardımcın olsun ne kötü insanlar var şu dünya da Allahım böyle insanların şerrinden korusun uzak tutsun bizleri /amin/

X