Bebek Beslenmesi 5 aylık bebek uyku düzeni-sık uyanma

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

s.m18

Guru
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2009
252
12
kızlar 5 ay 10 günlk bi kızım var bugüne kadar hep gecede en fazla 2 defa uyanırdı,1 haftadır çocuga bişeyler oldu ,saat başı hatta yarım saatte bir uyanıyo,aç oldugunu sanmıyorum,bu aylarda bebeklerin uyku düzeni değişir mi,yada öğlen az uyursa gece daha mı iyi uyur ama onuda denedim yine aynı,yada daha mı erken bi saatte uyandırmalıyım ,sizin bebeklerin uyku düzeni nasıl

dişi çıkıyordur belki annesi.. ya da büyüme atağıdır o dönemlerde de sık uyanıyorlar

cnm ilk çocuk tecrübesizliği işte,damakları baya sertleşmiş ama diş için erken değil mi daha,hem hastayım hem uykusuzluk,hem babamız seminerde tek başına delirmek üzereyim,gribim ona bulaşmasın diyede çok kucağıma alamıyorum,dediğin gibi hızlı büyüme döneminde olabilir,çok güzel uyurdu,hemne dalıyodu uykuya,gündüz yine öyle ama gece 1 saat uyuduktan sonra açıyo uykuyu,sonra en az 2 saat uyumuyo,uyusada ağlayarak uyuyoo

canım 2 düşüncem var:

1. artan kalori ihtiyacı nedeniyle daha sık beslenmek istiyor: çözüm yatmadan muhallebi türü uzun süre tok tutan bir ek besine yavaştan başla derim.

2. 5-6 ay arası bebeklerde anneyi kaybetme korkusu başlıyormuş. daha sık uyanıp seni yanında görmek ister, gece memede kalmak ister,vs. çözüm anadolu pedogojisi...

oğlum 6yı doldurmak üzere.. gündüz beşiğinde yatıyor, gece hemen yanıma yapıyorum yatağını, elim hep yüzünde vs. oluyor. mıkırdanınca başını okşayıp sakinleştiriyorum öpüyorum geri dalıyor.. böyle rahatladık biz..yoksa saat başı kalkıyordu

canım 2 düşüncem var:

1. artan kalori ihtiyacı nedeniyle daha sık beslenmek istiyor: çözüm yatmadan muhallebi türü uzun süre tok tutan bir ek besine yavaştan başla derim.

2. 5-6 ay arası bebeklerde anneyi kaybetme korkusu başlıyormuş. daha sık uyanıp seni yanında görmek ister, gece memede kalmak ister,vs. çözüm anadolu pedogojisi...

oğlum 6yı doldurmak üzere.. gündüz beşiğinde yatıyor, gece hemen yanıma yapıyorum yatağını, elim hep yüzünde vs. oluyor. mıkırdanınca başını okşayıp sakinleştiriyorum öpüyorum geri dalıyor.. böyle rahatladık biz..yoksa saat başı kalkıyordu

tatlım acıktığı benimde aklıma geldi,çünkü maşallah iştahlı bi bebek aman nazar değmesin,muz gibi tok tutucu meyvelerden verdim yatırdım yine olmadı aynı saatte uyanıyo yine,valla aklım almıyo o kadar güzel uyuyan bi bebekti ki nasıl böyle oldu da uykusunu dağıtıyo anlamıyorum,yanıma yatırmaktanda çok korkuyorum,yanıma yatarsa uyuyamam ben,babannemin öyle bi bebeği ölmüş oldum olası bebeklerin yanımda yatmasından korkarım ,bi keresinde yiğenimle aynı yatakta uyuyakalmışız,resmen bağırarak uyandım,yavrum düzelir inşllh,bende grip oldum çok halsizim ama yavrum için ayakta durmak zorundayım,ona da geçecek diye çok korkuyorumm

canım bide muhallebi için erken değil mi,sen nasıl yapıp veriyosun,kaçıncı ayda başladın

Benim 8 aylık oğlumda da aynı sorun var , ama bizimki dişi çıkmaya başladı, 2 haftadır da böyleyiz, seninki eğer açlıktansa 4-6 ay arasına uygun olan gece mamaları var. doktorum önermişti bana, eğer sütün varsa hipp in sütsüz pirinçli ve yulaflı mamaları var, kendi sütünle yaparak gece yatmadan yedirebilirsin. bir de milupanın 7 tahıllı gece maması var. onu da kendi sütün yada devam sütüyle hazırlaya bilirsin. biz de 5 buçuk aylık filandık doktorumuz bunları önerdiğinde... ama malesef bizim sorunumuz açlıktan değilmiş..ki ek gıdayla bile hala gece sık uyanıyoruz. umarım alışkanlık yapmazlar

meraba benim 5 aylik kizim var 1ay once gece 2 defa uyanir biberon verirdim simdi 2 gunden belli aksam 20:00 de besliyorum gece uyanmyor sabah 07;00 ye kadar cok rahatim ama ben cam kavanozlarda olan hazir yemeklerden veriyorum cok ta memmunum

benim kız geceleri iki kez uyanırken artık daha sık kalkar oldu. henüz beş aylık,gündüz ufacık parmaklar hep ağzında,şimdi dişi çıkmasada kaşınıyor sanırım etrafımdaki anneler dişten dolayı uykusuzluğu olabileceğini söylüyor

meraba benim 5 aylik kizim var 1ay once gece 2 defa uyanir biberon verirdim simdi 2 gunden belli aksam 20:00 de besliyorum gece uyanmyor sabah 07;00 ye kadar cok rahatim ama ben cam kavanozlarda olan hazir yemeklerden veriyorum cok ta memmunum

Cam kavanozlardaki meyve puresi mi yaada hipp in sebze puresi mı. onlar muhallebi kadar tok tutuyor mu

Benim kizimda 4bucuk aylik sadece 1 ay kadarbir surede 4 saat ust uste uyudu . Ondan sonra hep saat basi uyandi. Birde uyusa bile kendini sallatiyor sallamayim diyorm uyaniyor bu sefer. Sabaha kdr 7-8 kez uyaniyor. Ben artik nasil olsa uyanacak diye uyumuyorum. Bunyem kaldirmiyor artik bu durumu.bende hippin gece mamasini aldim fakat o da fayda etmedi. Uyku ilaclarida vermek istemiyorum. Bir fikri olan var mi

Bnm kızım da beşinci ayına yeni girdi eskiden uyanmadı ama abiden uyanıyorum gece iki defa falan akşam dokuzda yatıyor sabah altıya kadar yatardı masallah ana simdi uyanıyor ağlayarak neden kızlarrrrrrtt

canlarım lütfen bebeklerınıze şu cam kavanozlardaki meyvelermiş pürelermiş vermeyın inanın hormon yüklü onlar bir meyve püresı bozılmadan nasış kalır aylarca evlatlarınıza çok yazık edıyorsunuz.bodrumda yaşayan bır doktor anlattı 7 yaşında bı kız çocugunun goguslerı buyuyormuş bunun sebebıde aşırı hormon yuklemesınden oldugunu anlamışlar.bunun sebebıde annedının bu cam kavanozlardaki şeylerden çok sık verdıgı ortaya cıkmış doktor cok kızmıştı muhallebıde mi yapmasını beceremıyosun demiş VERMEYIN!paranızada yazık saglıklı degil Bunlar hormon yuklu yiyecekler bır kere ambalajlı ürün bebeklere zararlı opüyorum canlarım kızmayın yazmadan edemedım

canlarım lütfen bebeklerınıze şu cam kavanozlardaki meyvelermiş pürelermiş vermeyın inanın hormon yüklü onlar bir meyve püresı bozılmadan nasış kalır aylarca evlatlarınıza çok yazık edıyorsunuz.bodrumda yaşayan bır doktor anlattı 7 yaşında bı kız çocugunun goguslerı buyuyormuş bunun sebebıde aşırı hormon yuklemesınden oldugunu anlamışlar.bunun sebebıde annedının bu cam kavanozlardaki şeylerden çok sık verdıgı ortaya cıkmış doktor cok kızmıştı muhallebıde mi yapmasını beceremıyosun demiş VERMEYIN!paranızada yazık saglıklı degil Bunlar hormon yuklu yiyecekler bır kere ambalajlı ürün bebeklere zararlı opüyorum canlarım kızmayın yazmadan edemedım

Benim bebegim de 5 aylik ve geceleri cok sik uyaniyor. Tracy yontemini denemek istiyorum ama bu aralar dis cikardigi icin zorlamak da istemiyorum acikcasi. İnsallah dis cikarmasiyla bu sorunu atlatiriz. 2 saatte bir emmek icin uyaniyor. Gunduz zaten uyku yok. Hep boyle kalacak diye inanin korkuyorum.

tatlım acıktığı benimde aklıma geldi,çünkü maşallah iştahlı bi bebek aman nazar değmesin,muz gibi tok tutucu meyvelerden verdim yatırdım yine olmadı aynı saatte uyanıyo yine,valla aklım almıyo o kadar güzel uyuyan bi bebekti ki nasıl böyle oldu da uykusunu dağıtıyo anlamıyorum,yanıma yatırmaktanda çok korkuyorum,yanıma yatarsa uyuyamam ben,babannemin öyle bi bebeği ölmüş oldum olası bebeklerin yanımda yatmasından korkarım ,bi keresinde yiğenimle aynı yatakta uyuyakalmışız,resmen bağırarak uyandım,yavrum düzelir inşllh,bende grip oldum çok halsizim ama yavrum için ayakta durmak zorundayım,ona da geçecek diye çok korkuyorumm
Benım de bebegım oyledı fazla yememkten olabılır ben sorunumu oyle cozdum ona bırsey verme Karnı agrıyordur

X