Sigarayı Bırakmak istiyorum o beni bırakmadan

arada sırada kaçamaklarım oldu 2 gündee pişmanımm :KK43:
hmmm bu kötü olmuş aslında ama çok fazla içmeseydin bari :KK14: bi de şöyle bi olay var ne kadar yasak diye kendini şartlarsan o kadar çok içmek istiyosun daha önceki tecrübelerimden bunu anladım :18:...ben de hala içiyorum ama azalttım bu ara...önceden günde nerdeyse 1 paket içiyodum şimdi haftada 3,5 4 paket yetiyo bana :21:...inşallah bir gün aniden deli cesareti gelir de bırakırım ben de :KK53::KK37::KK28:

arkadaslar champix içince cok ciddiyim sigaradan tiksinip uzaklasıyorsunuz. ben daha 3.gunde olmama ragmen mıdem bulanıyor sıgara ıcerken.internetten arastırdım yan etkılerı falan varmıs ama bende panık atak olmasına ragmen kullanmaya karar verdım ben bu kadar etkılı bır ılac oldıugunu kullanınca anladım.kullanan anlar.sigaradan zevk almıyorum. 12.gunumde bırakcaktım ama sanırm 4.gun bıurakacam ıcesım yok pek. bu etkılerı görunce hemen sızlerle paylasmak ıstedım cok mutluyum.

babam kalp krizi geçirince,yıllardır sigara içen eşim hastanede sigara paketini attı ve atış o atış,ağzına sürmüyor 7 aydır,hastalık sizi bulmadan kurtulun derim ben :KK55:

arkadaslar champix içince cok ciddiyim sigaradan tiksinip uzaklasıyorsunuz. ben daha 3.gunde olmama ragmen mıdem bulanıyor sıgara ıcerken.internetten arastırdım yan etkılerı falan varmıs ama bende panık atak olmasına ragmen kullanmaya karar verdım ben bu kadar etkılı bır ılac oldıugunu kullanınca anladım.kullanan anlar.sigaradan zevk almıyorum. 12.gunumde bırakcaktım ama sanırm 4.gun bıurakacam ıcesım yok pek. bu etkılerı görunce hemen sızlerle paylasmak ıstedım cok mutluyum.
canım inşallah bırakırsın ama ben yine de öyle ilaç falan kullanmaya karşıyım diyorum ya bi anda deli cesareti gelmesi lazım bana ama bırakamasam da bu ara azalttım ona bile seviniyorum

babam kalp krizi geçirince,yıllardır sigara içen eşim hastanede sigara paketini attı ve atış o atış,ağzına sürmüyor 7 aydır,hastalık sizi bulmadan kurtulun derim ben :KK55:
baban için geçmiş olsun canım Allah bi daha yaşatmasın...inşallah eşin tekrar başlamaz ama öyle bi anda bırakıp 7 aydır da içmiyosa baya iradeli ve istikrarlı demek ki :KK34:

Kızlar banada yardımcı olun lütfenn sigarayı bırakırsam kilo alabilirmiyim? 45 kiloyum ve kilo almak istiyorum lütfen yardım edin..:KK50::KK14:

evet kesinlikle alırsın. dene ve gör.. hemen bırak.. birkaç saat sonra canın şekerli şeyler yemek isteyecek.. karşı koyamayacaksın.. bir şeyler yeme isteği gelecek.. iştahın fil gibi açılacak.. sana yarar bu iş... her açıdan sağlığın için..

evet bugün oruca niyetlendim ramazandan 1 gün önce başladımm yalnız gece 11 gibi birazcık bişey atıştırmıştımm (22 saatee dayanamıcakk kadar az)ondan mıı tütünlü mamülden mii kafamda herşey bir milyon:KK52:ama şunu beynime yerleştirdimm bir nefes beni bağımlı yapan tuzağa düşüren bir nefes kesinliklee tuzağa düşmemeliyimm bu defaa :KK50: hadee bismillahh :KK9:

evet hepimiz aynı durumdayız.. inşallah hepimiz kurtuluruz.. birbirimize destek olmamız lazım ve motive edelim buradan da olsa en azından bırakmak için daha gayret ederiz , azaltmanın bırakmanın yollarını aramaya devam ederiz..

çok geçmiş olsun..inşallah bir an önce sağlığına kavuşur baban.. bizi bekleyen tehlikeyi hatırlattığın için sağol.. burda bize destek olmaya devam et.. hepimiz kurtulalım yeter artık..

Arkadaşlar ben de yaklaşık 13 yıldır kullanıyorum 1 paket. son aylarda insan gibi içmemeye başladım iyice arttırdım. iş performansımı iştahımı falan esir aldı iice :KK43: sigarasız 1 saat geçiremeyenlerden ve kahvaltıdan önce birkaç tane içenlerdendim. tiryakiliğimi buyrun siz takdir edin. ramazanın 2. günü nikotin bandıyla beraber bıraktım. bugün 15 gün oldu. Bant kullanmama rağmen arada bir geliyorlar özellikle iftardan sonra. bant kullanarak bırakmak isteyenler varsa tavsiye edebilirim bantı bırakınca nolur bilmem ama..

Arkadaşlar ben de yaklaşık 13 yıldır kullanıyorum 1 paket. son aylarda insan gibi içmemeye başladım iyice arttırdım. iş performansımı iştahımı falan esir aldı iice :KK43: sigarasız 1 saat geçiremeyenlerden ve kahvaltıdan önce birkaç tane içenlerdendim. tiryakiliğimi buyrun siz takdir edin. ramazanın 2. günü nikotin bandıyla beraber bıraktım. bugün 15 gün oldu. Bant kullanmama rağmen arada bir geliyorlar özellikle iftardan sonra. bant kullanarak bırakmak isteyenler varsa tavsiye edebilirim bantı bırakınca nolur bilmem ama..

ay ALLAH gnderdı senı bana bende kac gundur bu olayını arastırıyodum bana yardımcı olur musun esım ıcın cok ıstıyorum pzrtesı alacam nekadar ve adı ne cok dua ederim sana

ay ALLAH gnderdı senı bana bende kac gundur bu olayını arastırıyodum bana yardımcı olur musun esım ıcın cok ıstıyorum pzrtesı alacam nekadar ve adı ne cok dua ederim sana
tabii ki nicotinell piyasa ismi. bu bantın 3 boyu var. benim gibi dibine vuranlar için 1 numara uygun. yalnız ben daha önce de bu bantlardan kullandım ama ya yarıda bıraktım tedaviyi ya da bi süre sonra tekrar başladım. bence sigarayı bırakmak zor ama tekrar başlamamak ondan daha zor :KK14: asıl mesele bu. sana şunu söyleyebilirim bu bantlar sihirli değnek gibi değil yani sigarayı unutturma soğutma gibi bir olayı yok. ama nikotin yokluğuna bağlı huzursuzluk, sinir, baş ağrısı gibi semptomları elimine ediyor. yani sadece yardımcı oluyor. asıl mesele yine sende bitiyor. mesela ben daha önce de bırakmak istedim bantlardan kullandım ama bu kadar kararlı olmadığım için o battal boyu unutup sigara yaktım ki bir çarpıntı bir çarpıntı ölüyorum sandım. hemen çıkarıp attım. aman diyeyim bant kullanırken kesinlikle sigara içilmemeli

tabii ki nicotinell piyasa ismi. bu bantın 3 boyu var. benim gibi dibine vuranlar için 1 numara uygun. yalnız ben daha önce de bu bantlardan kullandım ama ya yarıda bıraktım tedaviyi ya da bi süre sonra tekrar başladım. bence sigarayı bırakmak zor ama tekrar başlamamak ondan daha zor :KK14: asıl mesele bu. sana şunu söyleyebilirim bu bantlar sihirli değnek gibi değil yani sigarayı unutturma soğutma gibi bir olayı yok. ama nikotin yokluğuna bağlı huzursuzluk, sinir, baş ağrısı gibi semptomları elimine ediyor. yani sadece yardımcı oluyor. asıl mesele yine sende bitiyor. mesela ben daha önce de bırakmak istedim bantlardan kullandım ama bu kadar kararlı olmadığım için o battal boyu unutup sigara yaktım ki bir çarpıntı bir çarpıntı ölüyorum sandım. hemen çıkarıp attım. aman diyeyim bant kullanırken kesinlikle sigara içilmemeli
tım
şimdilik iyiyim ama tekrar başlıycam diye ödüm patlıyor ya. Allah ım sen yardım et böyle devam edemem ve bu sefer de başlarsam hiç özgüvenim kalmıycak daha önce 1 tane den bişey olmaz deyip o çektiğim çileleri unutup yaktım sonuç hüsran. onca emek..gerçekten sıkıntılı bi süreç

tım
şimdilik iyiyim ama tekrar başlıycam diye ödüm patlıyor ya. Allah ım sen yardım et böyle devam edemem ve bu sefer de başlarsam hiç özgüvenim kalmıycak daha önce 1 tane den bişey olmaz deyip o çektiğim çileleri unutup yaktım sonuç hüsran. onca emek..gerçekten sıkıntılı bi süreç

bakalım pazartesı alıcam saol yardımın ıcın

bu başlığı çok pis sabote edesim geldi ne diye bırakıyoruz ki diye :O ama yapmayacağım bu bantların fiyatı nedir :/ ben hazirandan beri tek tük içiyorum normalde günde bi paket içerken haziranda en fazla günde 4 taneydi şu sıralar da 2-3 tane ama bi türlü vazgeçemiyorum sürekli evde olduğum için hareket etmediğimden kilo alıyorum ve sigaranın beni tuttuğuna inancım çok büyük o yüzden bi türlü vazgeçemiyorum :/ ne yapsam...

Ben sigarayı 2010 yılbaşında bıraktım, sigara bırakmanın çok kolay bir yöntemi var. Hatta duyduğunuzda hadi canım böyle sigaramı bırakılır diyebilirsiniz. 10 sene boyunca hiç aksatmadan sigara içen defalarca sigarayı bırakma denememe rağmen sigarayı bırakma denemelerim hüsranla sonuçlandı, en fazla 2 gün bırakabildim. Bahsettiğim yöntemle ise 3. gün kendime "Bende mi bir anormallik var sigarayı bırakmak bu kadar kolay olmamalı" dedim. sigarayı tamamen bıraktığımı ve bir daha içmeyeceğimi 3. gün hissettim.

Tüm madde bağımlıları Katinamm 'ın il yazdığı gibi gibi düşünür. Bende böyle düşünüyordum. yani bu düşünce bir madde bağımlısının pikolojisi, eğer normal ve sağlıklı bir insan gibi düşünebilseydiniz katinamm ve benim gibi sigarayı tam bir haftada bırabiliridiniz.... bir hafta sonunda sigarayı bırakmanın sevinci ve ben bunu bu zaman kadar neden içmişim sorusunu sorar ve bir ay sonra sigaraya verdiği paralar cebinde kaldığından dolayı kendini zengin hissiyatına kaptırabilirdi..

Nikotin bağımlılık yapan bir maddedir. Bir hafta içmediğnizde vucuttaki nikotin tamamen arınır ve vucudun bu maddeye olan bağımlılığı bir hafta sonunda son bulur. Bundan sonraki süreç piskolojikir. Bundan sonra piskolojik bağımlısınız. Bu en zor ve atlatılması imkansıza yakın bir bağımlılıktır ki dediğim yöntemle hem bir haftalık süreci çok hafif atlatacaksınız hemde sigarayı gerçekten bırakmak istiyorsanız %70 ihtimal dahiline bırakmış olacaksınız.

Çevrenizde sigarayı bırakanların dediği birşey vardır. Hala sigara içmek istiyorum. İşte bunu demiyorsunuz..
İşin enteresan tarafı ben bıraktığım yöntemi çevremdeki herkeze söyledim denemeleri için ısrar etim, yapmaları gereken çok basit birşey olmasına rağmen inanırmısınız tek bir kişi bile denemedi... hatta benimle dalga geçtiler böyle basit bir şeyle sigarayı bıraacak olsalarmış çoktan bırakrlarmış... Çok üzüldüm sonra kimseye demedim soranlara söylemedim... Bir arkadaş vardı çok ısrar etti neredeyse yalvardı bana ... söyledim... ilk söylediğimde o da gülümsedi... ısrarı boşa gitmesin diye yaptı sanırım dediğimi..
sonra mutlu son bıraktı, oda sanki eşsiz bir buluş yapmış bilim adamı gibi herkese söyledi... anlattı ... beni gösterdi... ama nafile kimse yapmadı... ben buda o yöntemi yine söylemiyeceğim.. kendiniz araştırın ve bulun... sadece size yardımcı olmak için nasılkeşfettiğimi anlatayım...

Sİgara içmekten artık nefes alamaz hale gelmiş ve sigara yüzünden bir gün öleceğimi hissettiğim zaman bir arayışa girdim... Bu arayış sigarayı bırakmak tabiki...
internetin tek sevdiğim yanı insanların tecrübelerinde faydalanabiliyorsunuz... Sigarayı bırakma yöntemlerini deneyen kişilerin yorumlarını aradım... inanrımısınız tek bir kişi bende şu ürün çok işe yaradı... diyen 10 kişi bulmadım... bunları araştırırken önüme bahsettiğim daha doğrusu söylemediğim yöntem geliyordu tabi ben heme pas geçiyordum...

sonra şunu farkettim... pas geçtiğim yöntemle sigarayı bırakanların çoğunlukta olduğunu gördüm... ümitsiz bir şekilde yaptım.. 3 günde tamamladım.. 3. günün sonunda sigarayı bıraktım.. sigarayı bıraktıktan 3 gün sonra kendime hayret etrtim :) veeeee mutlu son... birdaha sigara azıma almadım. sigara içilen kapalı ortamlara girmedim ve her sigara içen insana acıyarak baktımve bakmaya devam ediyorum...

böyle bir förmül varsa söylesene, gülmemiz seni bu kadar tedirgin etmesin. şuan seni bıraktığına inanmıyoruz. birde bu taraftan bak...

X