Sigarayı Bırakmak istiyorum o beni bırakmadan

angelsky

Ümmü Eymen olcam inş.
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2008
1.763
33
bende artık buraya dökücemm içimi sigarayla ilgili
okadar çok istiyorum ki sigaradan kurtulmayı ama herdefasında sigara içerken buluyorum kendimi hep erteliyorum
13 yıldır falan günde yaklaşık 10 tane kullanıyordum son bir kaç aydır günde 5-6 tane ama bu sayı günün akışına göre değişiyorr
ben bu illetten kurtulmak istiyorum bırakan arkadaşların desteğini bekliyorumm
artık bana olan zararlarını iyiden iyiye hissedebiliyorumm nefes alamıyorumm sanki
öte yandan şimdi tatile gidicezz tatil sigarasız olurmu mantığında beynimm off offf
ilaç kullanmayı düşünüyorumm ama içmediğimm zaman bi problemm olmuyorr ilaçsızda yapabilirimm diyorumm
tamamenn mantıkk dışıyımm kafamdada okadar çok büyüttüm ki bırakma olayını başaramadıkça öz saygım dibe vuruyor:KK43:(

bu günde toplamda 3 tane içtim canımm çekmiyor ama neden içiyorum bilmiyorumm ama bitirmeliyimm kararlıyomm yokmuu benim durumumda olann yaa

tatil sigarasız okadar güzel geçiyorki
bende 13 yıl boyunca günde 1 paket içiyordum 3 yıl önce bıraktım
sende bırakırsın kendine inanıyorsun inanmalısın yarın sabah kalktığında ben sigarayı bıraktım demelisin
her aklına sigara içmek geldiğindede ben bıraktım çok mutluyum demelisin bak ne kadar kolay olduğunu göreceksin :KK12::KK12:

Kendiniz için çok büyük bir iyilik yapmış olursunuz gerçekten.

Böyle bir karar almanıza çok sevindim zira etrafmda sigara içenlere çok kızarım babam bi ara tek tük içmeye başlamıştı ona bile kızmıştım çocuk gibi sonra içmedii.

Sağlıklı sigarasız temiiz mis gibi havalı güzel günler dilerimmm :)

bende bunu böyle düşünüyorum..eşimle bi yere gittiğimizde keyif sigarası içemicekmiyim.her işimden sonra hadi keiyf yapıyım hakkımdır diyemicekmiyim..kahveyi sigarasız içmeyecekmiyim.hayır yapamam.tamam sırtım çok ağrıyo ama bırakamamki.çok alıştım ona ben..biliyorum önceki deneyimlerimdede hüsran oldu yine yapamam..geldik 28 yaşımızaa..yarın birgün bebek sahibi olucam bu nefeslemii..bu sırt ağrılarıylamı..birgün işten eve giderken yokus çıkarken daha bu yaşta dinlenme ihtiyacı hissettim ve kendimden tiksindim..sigara benim için bittin sen dedim.o an bıraktım.ocaktan beri sigara içmiyorum..bak 6 ay olmus bile..şimdi nasılmıyım herkess yüzümün cildimin çok güzelllştigini söylüyo..iş yaparken yokus çıkarken hiç yorulmuyorum..
anneliğede başım dik hazırım..inan hiç bişi katmıyo hayatına..aksine birikim bile yaptım :)) çok gereksiz bişi oldugunu sabrınla anlıcaksın..sabretceksin..hemen su koyuvermezsen başarırsın..aşırı azim aşırı sabır gerekmiyo..sigara kimki onunla savaşman gerekicek..ben senden büyüğüm de bırak gitsin..inan kendine..umarım bırakırsın..

çok teşekkür ederimm arkadaşlar yüreklendirdinizz beni inşallah kurtulucamm bu illetten 2 gündür hiç içmedim sayılır yarın tatile gidiyoruz umarım döndüğümdede tamamen bitti 10. günümm dicemm hoşçakalın şimdilikk..

Ben sigarayı 2010 yılbaşında bıraktım, sigara bırakmanın çok kolay bir yöntemi var. Hatta duyduğunuzda hadi canım böyle sigaramı bırakılır diyebilirsiniz. 10 sene boyunca hiç aksatmadan sigara içen defalarca sigarayı bırakma denememe rağmen sigarayı bırakma denemelerim hüsranla sonuçlandı, en fazla 2 gün bırakabildim. Bahsettiğim yöntemle ise 3. gün kendime "Bende mi bir anormallik var sigarayı bırakmak bu kadar kolay olmamalı" dedim. sigarayı tamamen bıraktığımı ve bir daha içmeyeceğimi 3. gün hissettim.

Tüm madde bağımlıları Katinamm 'ın il yazdığı gibi gibi düşünür. Bende böyle düşünüyordum. yani bu düşünce bir madde bağımlısının pikolojisi, eğer normal ve sağlıklı bir insan gibi düşünebilseydiniz katinamm ve benim gibi sigarayı tam bir haftada bırabiliridiniz.... bir hafta sonunda sigarayı bırakmanın sevinci ve ben bunu bu zaman kadar neden içmişim sorusunu sorar ve bir ay sonra sigaraya verdiği paralar cebinde kaldığından dolayı kendini zengin hissiyatına kaptırabilirdi..

Nikotin bağımlılık yapan bir maddedir. Bir hafta içmediğnizde vucuttaki nikotin tamamen arınır ve vucudun bu maddeye olan bağımlılığı bir hafta sonunda son bulur. Bundan sonraki süreç piskolojikir. Bundan sonra piskolojik bağımlısınız. Bu en zor ve atlatılması imkansıza yakın bir bağımlılıktır ki dediğim yöntemle hem bir haftalık süreci çok hafif atlatacaksınız hemde sigarayı gerçekten bırakmak istiyorsanız %70 ihtimal dahiline bırakmış olacaksınız.

Çevrenizde sigarayı bırakanların dediği birşey vardır. Hala sigara içmek istiyorum. İşte bunu demiyorsunuz..
İşin enteresan tarafı ben bıraktığım yöntemi çevremdeki herkeze söyledim denemeleri için ısrar etim, yapmaları gereken çok basit birşey olmasına rağmen inanırmısınız tek bir kişi bile denemedi... hatta benimle dalga geçtiler böyle basit bir şeyle sigarayı bıraacak olsalarmış çoktan bırakrlarmış... Çok üzüldüm sonra kimseye demedim soranlara söylemedim... Bir arkadaş vardı çok ısrar etti neredeyse yalvardı bana ... söyledim... ilk söylediğimde o da gülümsedi... ısrarı boşa gitmesin diye yaptı sanırım dediğimi..
sonra mutlu son bıraktı, oda sanki eşsiz bir buluş yapmış bilim adamı gibi herkese söyledi... anlattı ... beni gösterdi... ama nafile kimse yapmadı... ben buda o yöntemi yine söylemiyeceğim.. kendiniz araştırın ve bulun... sadece size yardımcı olmak için nasılkeşfettiğimi anlatayım...

Sİgara içmekten artık nefes alamaz hale gelmiş ve sigara yüzünden bir gün öleceğimi hissettiğim zaman bir arayışa girdim... Bu arayış sigarayı bırakmak tabiki...
internetin tek sevdiğim yanı insanların tecrübelerinde faydalanabiliyorsunuz... Sigarayı bırakma yöntemlerini deneyen kişilerin yorumlarını aradım... inanrımısınız tek bir kişi bende şu ürün çok işe yaradı... diyen 10 kişi bulmadım... bunları araştırırken önüme bahsettiğim daha doğrusu söylemediğim yöntem geliyordu tabi ben heme pas geçiyordum...

sonra şunu farkettim... pas geçtiğim yöntemle sigarayı bırakanların çoğunlukta olduğunu gördüm... ümitsiz bir şekilde yaptım.. 3 günde tamamladım.. 3. günün sonunda sigarayı bıraktım.. sigarayı bıraktıktan 3 gün sonra kendime hayret etrtim :) veeeee mutlu son... birdaha sigara azıma almadım. sigara içilen kapalı ortamlara girmedim ve her sigara içen insana acıyarak baktımve bakmaya devam ediyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sigarayı 2010 yılbaşında bıraktım, sigara bırakmanın çok kolay bir yöntemi var. Hatta duyduğunuzda hadi canım böyle sigaramı bırakılır diyebilirsiniz. 10 sene boyunca hiç aksatmadan sigara içen defalarca sigarayı bırakma denememe rağmen sigarayı bırakma denemelerim hüsranla sonuçlandı, en fazla 2 gün bırakabildim. Bahsettiğim yöntemle ise 3. gün kendime "Bende mi bir anormallik var sigarayı bırakmak bu kadar kolay olmamalı" dedim. sigarayı tamamen bıraktığımı ve bir daha içmeyeceğimi 3. gün hissettim.

Tüm madde bağımlıları Katinamm 'ın il yazdığı gibi gibi düşünür. Bende böyle düşünüyordum. yani bu düşünce bir madde bağımlısının pikolojisi, eğer normal ve sağlıklı bir insan gibi düşünebilseydiniz katinamm ve benim gibi sigarayı tam bir haftada bırabiliridiniz.... bir hafta sonunda sigarayı bırakmanın sevinci ve ben bunu bu zaman kadar neden içmişim sorusunu sorar ve bir ay sonra sigaraya verdiği paralar cebinde kaldığından dolayı kendini zengin hissiyatına kaptırabilirdi..

Nikotin bağımlılık yapan bir maddedir. Bir hafta içmediğnizde vucuttaki nikotin tamamen arınır ve vucudun bu maddeye olan bağımlılığı bir hafta sonunda son bulur. Bundan sonraki süreç piskolojikir. Bundan sonra piskolojik bağımlısınız. Bu en zor ve atlatılması imkansıza yakın bir bağımlılıktır ki dediğim yöntemle hem bir haftalık süreci çok hafif atlatacaksınız hemde sigarayı gerçekten bırakmak istiyorsanız %70 ihtimal dahiline bırakmış olacaksınız.

Çevrenizde sigarayı bırakanların dediği birşey vardır. Hala sigara içmek istiyorum. İşte bunu demiyorsunuz..
İşin enteresan tarafı ben bıraktığım yöntemi çevremdeki herkeze söyledim denemeleri için ısrar etim, yapmaları gereken çok basit birşey olmasına rağmen inanırmısınız tek bir kişi bile denemedi... hatta benimle dalga geçtiler böyle basit bir şeyle sigarayı bıraacak olsalarmış çoktan bırakrlarmış... Çok üzüldüm sonra kimseye demedim soranlara söylemedim... Bir arkadaş vardı çok ısrar etti neredeyse yalvardı bana ... söyledim... ilk söylediğimde o da gülümsedi... ısrarı boşa gitmesin diye yaptı sanırım dediğimi..
sonra mutlu son bıraktı, oda sanki eşsiz bir buluş yapmış bilim adamı gibi herkese söyledi... anlattı ... beni gösterdi... ama nafile kimse yapmadı... ben buda o yöntemi yine söylemiyeceğim.. kendiniz araştırın ve bulun... sadece size yardımcı olmak için nasılkeşfettiğimi anlatayım...

Sİgara içmekten artık nefes alamaz hale gelmiş ve sigara yüzünden bir gün öleceğimi hissettiğim zaman bir arayışa girdim... Bu arayış sigarayı bırakmak tabiki...
internetin tek sevdiğim yanı insanların tecrübelerinde faydalanabiliyorsunuz... Sigarayı bırakma yöntemlerini deneyen kişilerin yorumlarını aradım... inanrımısınız tek bir kişi bende şu ürün çok işe yaradı... diyen 10 kişi bulmadım... bunları araştırırken önüme bahsettiğim daha doğrusu söylemediğim yöntem geliyordu tabi ben heme pas geçiyordum...

sonra şunu farkettim... pas geçtiğim yöntemle sigarayı bırakanların çoğunlukta olduğunu gördüm... ümitsiz bir şekilde yaptım.. 3 günde tamamladım.. 3. günün sonunda sigarayı bıraktım.. sigarayı bıraktıktan 3 gün sonra kendime hayret etrtim :) veeeee mutlu son... birdaha sigara azıma almadım. sigara içilen kapalı ortamlara girmedim ve her sigara içen insana acıyarak baktımve bakmaya devam ediyorum...
başarını tebrik ediyorum ama söylemen daha iyi olmaz mı sonuçta burada birbirimize yardım ediyoruz belki senin bulduğun yöntemi herkes bulamayacak ya da bulup o mu değil mi diye emin olamayacak ama en azından söylemeyi tercih edersen birçok kişiye de faydan dokunabilir hem zaten kendin yazmışsın çevremdeki herkese söyledim diye burdakilerin ne özelliği var ki söylemiyorsun ???? tabi yine de sen bilirsin....:KK75:

Ben tekrardann içtimm bu zıkkımı ramazan ayına kaldı bırakma girişimlerim
arkadaşımm yöntemini çok merakk ettimm yardımcı olmakk ismezmisin
pakette bir kaç sigaram var içicemm ve yarın oruca niyetlencemm inşallahh bu defa olurr :nazar:

ya nedense bana hiç bırakamayacakmışım gibi geliyor :KK59::110: bir de ben gerçekten seviyorum sigarayı evet biliyorum çok zararlı ama napim :KK17:

gıcık mısın???? sana gülsek ne olur? ne kaybedersin?

evet bugün oruca niyetlendim ramazandan 1 gün önce başladımm yalnız gece 11 gibi birazcık bişey atıştırmıştımm (22 saatee dayanamıcakk kadar az)ondan mıı tütünlü mamülden mii kafamda herşey bir milyon:KK52:ama şunu beynime yerleştirdimm bir nefes beni bağımlı yapan tuzağa düşüren bir nefes kesinliklee tuzağa düşmemeliyimm bu defaa :KK50: hadee bismillahh :KK9:

evet bugün oruca niyetlendim ramazandan 1 gün önce başladımm yalnız gece 11 gibi birazcık bişey atıştırmıştımm (22 saatee dayanamıcakk kadar az)ondan mıı tütünlü mamülden mii kafamda herşey bir milyon:KK52:ama şunu beynime yerleştirdimm bir nefes beni bağımlı yapan tuzağa düşüren bir nefes kesinliklee tuzağa düşmemeliyimm bu defaa :KK50: hadee bismillahh :KK9:
hadi gazan mübarek olsun canım inşallah bu kez son olur :13: bence çok fazla şeyle uğraşma bu kafayla hem açlık hem sıcak tansiyonun düşer de yığılırsın mazallah :KK23::KK53:

Kızlar banada yardımcı olun lütfenn sigarayı bırakırsam kilo alabilirmiyim? 45 kiloyum ve kilo almak istiyorum lütfen yardım edin..:KK50::KK14:

Kızlar banada yardımcı olun lütfenn sigarayı bırakırsam kilo alabilirmiyim? 45 kiloyum ve kilo almak istiyorum lütfen yardım edin..:KK50::KK14:
bence alırsın çünkü çevremde kim sigarayı bıraktıysa kilo aldı ama senin için sorun yok 45 kiloymuşsun ne güzel bense 59 kiloyum ve boyum 160 sigarayı bırakınca da iyice dombili olcam :KK43:

sorma canımm yaa :KK4:

dünn iftarımı ettimm sahurumu da hiçç aramadımm bakalımm bu ikinci günümm arada bir sinir yapsada iimm inşş ugündee temizz geçerr.. :KK9:
canım o kadar sinir olacak artık açlık da var yani ama az daha dayan :nazar: valla sen benden daha istikrarlısın henüz benim o kadar güvenim yok kendime :KK23: ünlü formülü saklayan arkadaş da ya ilgi çekmek istiyor ya da yalan söylüyor valla benim aklıma başka bi seçenek gelmiyor niyeyse :KK20:

X