Örgü sakallı ipten halı, yolluk nasıl yapılır bol bol sorular cevaplanmayı bekliyooooorrrr

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,
sonun da iplerimi aldım kremin açık ve koyu tonunu aldım koyu tonu çok açık kahverengiye benziyor açık kremden 2,5kg koyu kremden 4kg aldım
9 numara şişle şişe benzer 4,5 tığ aldım ama şişle daha kolay örülüyormuş onu anladım
önce 80 ilmekle şişe başladım şişim uzun olandan değil normal boyda olandan olunca bir müddet sonra zorladı örmek bende parça parça örmeye karar verdim şimdi 25 ilmekle örmeye başladım parça parça örüp birleştireceğim bakalım nasıl olacak
cevap verenlere teşekkür ederim işte bunlarda iplerim
Eki Görüntüle 443824 Eki Görüntüle 443825 Eki Görüntüle 443826

örgünün her iki yüzeyide tüylü mü oluyor öğrenebilir miyim

Fikirlerinize ihtiyacım varrrrrr
Bu sitedeki birçok ürünü inceledim hepsi birbrinden güzel emeği göz nuru bende bu tarz elişiyle uğraşmayı seviyorum en son olarak kendime sakallı kalın ipten halı örmeye karar verdim ama acami oldugum için fikirlerinize ihtiyacım var sorularım
1-tığla mı şile mi öreyim kaç numarayla
2-özellikle ne renk ip tavsiye edersiniz kullandıkça iplerin rengine bir değişiklik oluyormu
3-simli mi tek renk mi birkaç rengi karıştırarak mı örmeliyim
4-bütün mü parça parça mı örmeliyim
5-ve nasıl bir örgü tekniğiyle örmeliyim
6-halı örsem 4metrekareye ne kadar ip kaç kg gider
7-temizliği nasıl oluyor yıkandıktan sonra ipler yatışıyor mı yoksa hala şık duruyormu
8-yatak odası takımı örsem 3 parça kaç metre kare idealdır ve kaç kg gider
9-ipin kg fiyatı ne kadardır
10-tahminime göre sabır isteyen bir örgü olacak sizce değer mi
11- sizin tavsiyeleriniz nelerdir bugün yarın ip almayı düşünüyorum ne kadar zamanda bitir ortalama

bn vanda oturuyorum burda o ip kilo olarak yok kilo olarak satılan internet adresi vaarmı nasıl sipariş edebilirim

Arkadaşım, sorularına karşılık bende sana soru sorayım o halde. Örneğin nereye öreceksin? İçine desen koyacakmısın? Tek renk mi, başka renklerlemi karıştıracaksın?
Ben daha önce 6 m kareden daha büyük salonuma ördüm, bunu üç eşit ve uzun parça halinde örüp sonra boydan olmak üzere birleştirdim. Ama ben kaneviçe şablonlarında bulduğum kocaman çiçekler yaptım. Yani örerken içinde işledim. Çok güzel oldu, birde buna benzer küçüğünü ördüm. Sonra istekler gelince, 2 renkten kare kare örüp ekleyerek de yaptım. Ben şişle ördüm. Ancak örmesinde birşey yok. Yani otura kalka örüyorsun sonuçta, ama o altına birşey dikmesi yok mu? Allahın vermiş olduğu bir ceza gibi. Eger banyo gibi yerlere öreceksen, altına mutlaka kaydırmazlardan dikiyorsun bu kolay tabiki küçük olduğu için. Ama eger büyük öreceksen altına ben yapı marketlerde satılan çok ince ve ucuz olan halıflex alıp diktim, hem tok durdu hemde çok güzel oldu. Görüntü süper ona bir diyeceğim yok, temizliği ise öyle kolayki, sil gitsin o kadar. Bir de bu ipler iki çeşit oluyor, biri ince birisi kalın, eğer ince alacaksan içine mutlaka aynı renginden yün karıştırıp örmelisin. Ama kalını daha pratik. Ben salonuma ördüğüme tam hatırlamıyorum ama sanırım 6-7 kg.yün gitmişti. Umarım faydalı oldum. Yine takıldın yer olursa sor, cevaplarım. Haydi kolaylıklar gelsin sana.

Merhaba; bende salonuma 4m oruyorum ama salaş dursun ıstemıyorum(ıpım kalın, ıcınede patıklık yun verdıler) tok durmasını ıstıyorum. altına dıktıgın seyden bahsetmıssın. ben banyoya yapılan kaydırmazlardan dusunuyorum ama sızınkı daha mantıklı geldı. bılgı verırsenız sevınırım.:KK6:

$ImageUploadedByKadınlar Kulübü1403852206.155965.jpg
Arkadaşlar bu markizi Albero Home üretiyormuş sonunda buldum ve aldım :) :) nasıl sizce firma perakende satmıyor ama internette arattığınızda dilediğiniz yerden alabilirsiniz

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

becerikli bayanlar yok mu önerileriniz mesela krem renginde örmeyi düşünüyorum bir dönem tek renk kullanacağım sonra üstüne küçük yuvarlak renkli daireler örüp benekli gibi kullanmayı düşündüm bir müddet sonrada onları çıkartıp tek renkle karışık şeritler ekleyerek saghy halılar gibi kullanmayı düşündüm mesela buldugum örnekler şunlar
Eki Görüntüle 442008 Eki Görüntüle 442009 Eki Görüntüle 442010 Eki Görüntüle 442011
klozet takımı çok ciciymiş

X