karın germe amelıyatı olanlar yardımınıza ıhtıyacım var

limon2879

Guru
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2010
218
2
kızlar yardımınıza ihtiyacım var! karın germeyle ilgili cok sey yazılıyor ama bu amelıyatı gecırenler memnunmusunuz ve ne tür zorluklar yasadınız? pişman oldugunuz oldumu yada iyiki yaptırdım dıyormusunuz? benımde dogumdan sonra karnım sarktı ve bu amelıyattan baska carem yok gıbı görünüyor, lütfen deneyımlerınızı benımle paylasın...:mad:

mrb, ben subat ayinda ameliyat oldum.istanbulda eser aydogdu yapti ameliyatimi. tam 4 ay gecti ameliyatimin uzerinden ve cok cok cokkkk memnunum . ben avusturalyadan yasiyorum istanbula 8 gunlugune gittim. ameliyatimi oldum 1 gece hastanede yattim . 7gecede otelde kaldim sonra ucaga bindim 26 saat suren ucak yolculugundan sonra buraya avusturalyaya geldim.. yanii korkulacak hisbisey yokk. benim ameliyat izimde cok super gorunuyor. tabi bunda sigara kullanmamam buyuk onem tasiyo.
sakin korkma ben cok memnunum cok guzel gorunuyorum:)

mrb, ben subat ayinda ameliyat oldum.istanbulda eser aydogdu yapti ameliyatimi. tam 4 ay gecti ameliyatimin uzerinden ve cok cok cokkkk memnunum . ben avusturalyadan yasiyorum istanbula 8 gunlugune gittim. ameliyatimi oldum 1 gece hastanede yattim . 7gecede otelde kaldim sonra ucaga bindim 26 saat suren ucak yolculugundan sonra buraya avusturalyaya geldim.. yanii korkulacak hisbisey yokk. benim ameliyat izimde cok super gorunuyor. tabi bunda sigara kullanmamam buyuk onem tasiyo.
sakin korkma ben cok memnunum cok guzel gorunuyorum:)

merhaba, bende cuma günü ameliyatımı oldum.bugün 4. gün bir gece hastanede yattım. agrılarım var ama günden güne azalacak. şu an şişliklerim olmasına ragmen harıka görünüyorum ve ıyıkı yaptırmışım diyorum. sanada çok çok geçmiş olsun canım, inşallah bende senın kadar kolay atlatırım, hoşçakal...

bende 12 temmuzda karın germe ve lıposakşın oldum.hamılelık surecınde 40 kılo almıstım sonrası malum sarkık bır karın .bugun 11 .gunum korkulacak bısey yok arkadaşalar sadece ilk gun bıraz sıkıntılı oda ınanın amılyat yerı ıle alakalı olmadı benımkı.. bel bolgesıne yapılan lıposakşıdan dolayı sırt ustu uzun sure yatmanın vermıs oldugu br acıydı ..bır gece hastanede kaldım ertesı sabah ayaga da kaltım makyajımı da yaptım gayet ıyıdım yaklasık bır hafta kadar dımdık yuruyemıyorsunuz bu da gayet normal.sırt ustu yatabılıyorsunuz bı sıkıntı yok tek ozledıgım yüz üstü yatmak :KK43:(galıba bu bı sure daha mumkun olmayacak. rahatlıkla dısarı cıkıp yuruyebılıyorum hatta aracta kullanıyorum ...tabıkı burada doktorumun cok buyuk etkısı var tavsıye uzerıne gıtmıs oldugum bır doktordu bırebır amılyat olan bır hastası ıle gorustum ve bana dedıkı amılyat sonrası ıyılesme surecıını cok rahat gecırdıgını gozunu kırpmadan gıdebılecegın tek adres oldugunu soledı..gercekten de ole karnım su an cok guzel gozukuyor şişlikler olmasına ragmen .cok rahat bı ıyılesme surecı gecırıyorum doktoruma buradan sonsuz tesekkurlerımı ıletıyorum

pöfffffff kımseden ses cıkmıyorrrrr.....:KK43:

bende 12 temmuzda karın germe ve lıposakşın oldum.hamılelık surecınde 40 kılo almıstım sonrası malum sarkık bır karın .bugun 11 .gunum korkulacak bısey yok arkadaşalar sadece ilk gun bıraz sıkıntılı oda ınanın amılyat yerı ıle alakalı olmadı benımkı.. bel bolgesıne yapılan lıposakşıdan dolayı sırt ustu uzun sure yatmanın vermıs oldugu br acıydı ..bır gece hastanede kaldım ertesı sabah ayaga da kaltım makyajımı da yaptım gayet ıyıdım yaklasık bır hafta kadar dımdık yuruyemıyorsunuz bu da gayet normal.sırt ustu yatabılıyorsunuz bı sıkıntı yok tek ozledıgım yüz üstü yatmak :KK43:(galıba bu bı sure daha mumkun olmayacak. rahatlıkla dısarı cıkıp yuruyebılıyorum hatta aracta kullanıyorum ...tabıkı burada doktorumun cok buyuk etkısı var tavsıye uzerıne gıtmıs oldugum bır doktordu bırebır amılyat olan bır hastası ıle gorustum ve bana dedıkı amılyat sonrası ıyılesme surecıını cok rahat gecırdıgını gozunu kırpmadan gıdebılecegın tek adres oldugunu soledı..gercekten de ole karnım su an cok guzel gozukuyor şişlikler olmasına ragmen .cok rahat bı ıyılesme surecı gecırıyorum doktoruma buradan sonsuz tesekkurlerımı ıletıyorum
Mesaj düzenleme Paneli Alıntı ile Cevapla

merhaba, ben senden önce ameliyat olmuşum, 29 hazıranda oldum, yarın 4. haftaya giriyorum ve çok şükür bende senın gıbı çabuk atlatanlardanım. nerdeyse iyileştim sayılır. sen nerde ameliyat oldun, doktorun kimdi?

slm Ceyda hanım ; ben de bu ameliyatı düşünüyorum. şimdiki durumunuz nasıl ? bir de ameliyattan kilonuz kaçtı?

kizlar siteye uzun zamandir uyeyim nereden baslasam bilemiyorum 2.cocugumdan sonra (sezeryan) zaten buyuk olan goguslerim daha da sarkti ve buyudu siteden cesaretle meme kucultme oldum fakat bi sorun vardi ameliyata girerken hamileymisim su an da 3 cocugum var 5,4 ve 2,5 yasinda ve korkunc sarkmis kocaman bir karin yine ayni dr.ma gittim o da olmam gerektigini soyledi fakat korku sardi icimi emboli riski filan dedi sizler ne dusunuyosunuz bu konuda lutfen yardimci olun 1 ay sonra ameliyat olmayi planliyorumm

Merhaba arkadaşlar bende serdar erene 2 hafta sonra ameliyat olacağım çok ama heyecanlıyım 2 doğum yaptım zayıfım ama o göbek kaldı işte :KK43: çook korkuyorummmm

Merhaba kızlar , ben 10 gün önce karın bölgesi , yan simitler , iç bacak liposaction ve karın germe ameliyatı oldum . Liposaction dan çıkan yağlardan da ayrıştırılarak sarkan göğüslerime kök hücreli yağ enjekte edildi. Bu kadar zor bir süreç olduğunu düşünmemiştim şişkinliklerim var ve ameliyat bölgem morarmış durumda .

Kizlar bende dun karingerme ameliyat oldum agrilarim var sonucu daha göremedim sargi var korse var umarim güzel olmuştur..sizin yazduklarinizdan sonra karar verdim..güzel sonuclari yazarim herkese sevgilerr

Bu arada bana bu süreç için onerileriniz varsa sevinirim...yani neyi mutlaka yapmali veya yapmamaliyim..bekliyorumm

Bu arada bana bu süreç için onerileriniz varsa sevinirim...yani neyi mutlaka yapmali veya yapmamaliyim..bekliyorumm
Geçmiş olsun , ben olduktan sonra asıl ne kadar zor ve büyük bir ameliyat olduğunu anladım . İyileşme süreci sigara kullanmıyorsan çok hızlı oluyor . Dokular kendilerini daha çabuk onarıyor, her geçen gün dahada düzeliyorsun. Bu süreçte bol bol bitki çayı ve su tüket , az az ama sık sık ye , ağır bir iş yapmamak şartıyla günlük hayatındaki normal tempona dön . Eğer ameliyat odun diye yatmayı tercih edersen iyileşme dönemin çok uzar .

Çok teşekkürler...çok güzel bilgiler vermiş sin..sana katiliyorumm bende ameliyat olduktan sonra daha iyi anladim .ne bileyim kolay olacak gibi gelmişti..benim birde belim tutuldu oda çok engelliyor beni..ben sigara kullanmiyorum ama bende yeni göbek deliği ile dikiş arasinda kan gitmediği dolasim olma diği için bir iskemi oluştu..doktor iyilesmezse alip 5 cm ilk dikey dikiş atariz diyorr çok üzgünüm moralim bozuk bayaa..hayirlisi bakalimm

Çok teşekkürler...çok güzel bilgiler vermiş sin..sana katiliyorumm bende ameliyat olduktan sonra daha iyi anladim .ne bileyim kolay olacak gibi gelmişti..benim birde belim tutuldu oda çok engelliyor beni..ben sigara kullanmiyorum ama bende yeni göbek deliği ile dikiş arasinda kan gitmediği dolasim olma diği için bir iskemi oluştu..doktor iyilesmezse alip 5 cm ilk dikey dikiş atariz diyorr çok üzgünüm moralim bozuk bayaa..hayirlisi bakalimm
İnşallah gerekmez gerçekten zor bir ameliyat , sonrası da uzun bir tedavi süreci . Benim bugün dört haftam doluyor. Korseyi çıkarmayı düşünüyordum , fakat doktorum ne kadar uzun taşırsam vücudum o kadar ödemi çabuk atar dedi ve şekil olarak daha düzgün bir şekil alır dedi . Napalım bu kadar eziyettn sonra ... Her yemeğe oturduğumda yaşadıklarım ve eski görüntüm geliyor aklıma inşallah hiç unutmam. Unutmadan sana bir tavsiye bol bol bitki çayı iç sıcağa yakın olsun , özellikle ödem atmaya yönelik olanlar . Sıcak içildiğinde parçalanan yağlar daha kolay vücuttan atılıyor

Çok moralim bozuk ameliyat olsammm daha mi iyi olurdu bilmem mm...şuan o bölge yanik gibi derisi yuzulmus gibi acik yara anlayacagin..çok çirkin gözüküyor.. Yani göbekli halm daha iyiydi..Dr. Soyliyecegim alt dikişten bi daha acip öyle düzeltsin...yoksa bi anlami yok..hic estetik değil yani....ah ahhh

Çok moralim bozuk ameliyat olsammm daha mi iyi olurdu bilmem mm...şuan o bölge yanik gibi derisi yuzulmus gibi acik yara anlayacagin..çok çirkin gözüküyor.. Yani göbekli halm daha iyiydi..Dr. Soyliyecegim alt dikişten bi daha acip öyle düzeltsin...yoksa bi anlami yok..hic estetik değil yani....ah ahhh
Daha yeni sabırlı ol eminin ol benimde öyle bildiğin ciğer gibi ve derin çatlakların olduğu birkaç yer var bildiğin baş parmağın kadar geniş ve derin çukur yaralar var . İki günde bir pansumana hala gidiyorum ama her geçen gün düzeliyor . Gördüğüm şu ki gerçekten zamana ihtiyaç var . Doktorumdan ameliyat öncesi resimleri göstermesini istedim , kabus gibi şimdi ne kadar kötü olsa o zamandan daha kötü olamaz . İstersen şu an ki karnımın resmini yollayayım sen bak kiminki daha kötü

X