Hamileyken diş çekilir mi?

AysEkrem

İnsanlığın mayası sevgi ve merhamettir
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2010
685
42
34

Arkadaşlar bi kaç yerde paylaşmıştım biz bebek düşünüyoruz.

Derken geçen hafta cumadan beri diş sıkıntım çıktı üst yirmilik dişim yeni çıktı tam acısından kurtuldum derken şimdi çürük olduğunu öğrendim inanılmaz acı hissediyorum yemek yerken ağzımı oynattığımda gülünce falan yüzüme vuruyor ağrısı doktor çekilmesi gerektiğini söyledi.

Kafama takılan şuan diş çekilirken 20 lik diş ameliyatla alınır diyenler var bebek düşündüğümüz bu süreçte dişimi çektirirsem verilen ilaç iğne zararı olurmu adetim 22sinde muhtemelen olursam ozamanki süreçte mi çektireyim yoksa onumdeki hafta içi randevum var gidip ozaman çektirsem sıkıntı olurmu ?

20 lik disiniz disetinizin icine gomuk ise dis alindiktan sonra dikis atilir, ameliyat dedikleri bu herhalde.. gomuk degil ise normal dis cekimi gibi disiniz cekilir. her halukarda agziniz lokal olarak uyusturulur. verilen lokal anestezinin bebek icin zarari olur mu bilmem ama oyle ameliyat ayiltma bayiltma olmaz yani.. ama en dogru bilgiyi dis hekiminize danisarak alabilirsiniz.

20 lik disiniz disetinizin icine gomuk ise dis alindiktan sonra dikis atilir, ameliyat dedikleri bu herhalde.. gomuk degil ise normal dis cekimi gibi disiniz cekilir. her halukarda agziniz lokal olarak uyusturulur. verilen lokal anestezinin bebek icin zarari olur mu bilmem ama oyle ameliyat ayiltma bayiltma olmaz yani.. ama en dogru bilgiyi dis hekiminize danisarak alabilirsiniz.

Cevabınız için çok teşekkür ederim dişim çıkmış ve çürümüş evet sanırım tereddütlerimi doktoruma iletmek kendisine muayne olduğumda çekilmesi gerektiğini söylemişti.hamile kalmak istediğimi de ilettim amaa onun için hiç birşey söylemedi

Cevabınız için çok teşekkür ederim dişim çıkmış ve çürümüş evet sanırım tereddütlerimi doktoruma iletmek kendisine muayne olduğumda çekilmesi gerektiğini söylemişti.hamile kalmak istediğimi de ilettim amaa onun için hiç birşey söylemedi

ayy canım bu kadar olur yaa inan 1 haftadır aynı dertten müzdaribizm:KK43: benim alt sağlı sollu 2 tane 20 lik diş çıktı ve felaket ağrıyo,soldaki şişti:KK43: yukarda arkadaşın dediği gibi benimkiler gömülü,çürük falan değil:KK43: ve biz de bebek düşünüyoruz,1 haftadır bu ağrıyla yaşıyorum, adetime daha 5 gün var,eşim gitme doktora dedi ya bebek varsa anestezi olamazsın diyo yahu kaç aydır yok bu ay da yoktur bırak gidiyim diyorum yok diyo kesinlikle,dolayısıyla ağrı kesici falan da alamıyorum:KK43: sen doktorunla konuşunca beni de bilgilendirir misin?

selam kızlar..Allah öncelikle hepinize sağlıklı evlatlar nasip etsin.
ben aşılama olmadan önce ameliyatla çektirdim 20 lik dişimi..baya bir ağrım oldu ..dr uma danıştım çektirebilirsin demişti..ama sadece parol içmiştim..
geçen sene hamileyken de diğer dişim ağrıdı..10 haftalık hamileydim..diş hekimim bunu çekemem hamilesin ve daha çok yeni demişti..sadece bir tane gargara yazıp göndermişti..kısacası en iyisini kadın doğum uzmanınız bilir..ona danışmadan bişey yaptırmayın bence

Son düzenleme:
Arkadaslar hepinize gecmisolsun. Ben Dis hekimiyim. Bize de gebeler geliyor ve ben isimi garantiye almak icin her zaman kadın dogum Dr larına danışıyorum yazılı onay alıyorum. Şimdiye onay vermeyen Dr lar da olmadı. Zaten lokal anestezinin bebeğe herhangi bir zararı olmaz. Sdc Dis hekimine söyleyin size ilaç yazacaksa ona gore ilaç yazsın her ilacı kullanamazsınız.
Gebelikte en güvenilir müdahale donemi 2. Trimester dir. Ancak acil durumlarda o her donemde müdahale edilebilir hic bı sıkıntı olmaz.

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim hepinize ayrı ayrı.

22sine kadar beklemede kalıcam bukadar sıktım dişimi madem adet olursam eğer ozaman gidip çekilirim hem kafam rahat eder en mantıklısı bu şimdilik.
Ben kıbrıstayım ve burada imkanım kısıtlı.tek doktor seçeneğim var.

ayy canım bu kadar olur yaa inan 1 haftadır aynı dertten müzdaribizm:KK43: benim alt sağlı sollu 2 tane 20 lik diş çıktı ve felaket ağrıyo,soldaki şişti:KK43: yukarda arkadaşın dediği gibi benimkiler gömülü,çürük falan değil:KK43: ve biz de bebek düşünüyoruz,1 haftadır bu ağrıyla yaşıyorum, adetime daha 5 gün var,eşim gitme doktora dedi ya bebek varsa anestezi olamazsın diyo yahu kaç aydır yok bu ay da yoktur bırak gidiyim diyorum yok diyo kesinlikle,dolayısıyla ağrı kesici falan da alamıyorum:KK43: sen doktorunla konuşunca beni de bilgilendirir misin?

Gerçekten aynı durumdayız :/
Krlin ilacı misali birbirmize yardımımız olamıyor malesef :KK43:
artık gülmek bile acı veriyor ve inanırmısın 2 gündür sol 20 likte başladı sanırım.sağlı sollu yukarı dişlerim sızım sızım sızlıyor :KK43:
22sinde adet olucam ve ogünü beklemeeye karar verdim.
Çünkü benim kadın doğum uzmanım yok
3 ay önce gitmiştim çocuk düşünüyorum sorun varmı yokmu diye.
Tam çocuk düşünmeye başladık üzerinden zaman çok geçmedi başladı diş sancılarım
Şimdi düşüncem 22sinden sonra karar vermek.
Sanada tavsiyem aynı olur
Zaten bu ağrıya ağrı kesici fayda etmiyor canım ben birkere içtimde
artık onuda içmiyorum hiç bişekilde 2 cumadır sıkıyorum dişimi bakalım 22sinden sonra bakıcam bi çaresine sende sabret az dahaa
Buradaki diş doktorum asteğmen ya onada çok güvenemiyorum tecrübesine falan ilaç yazıkcaktı çocuk düşünüyoruz dedim yazmadı ama bana açıklama yapmadı ozaman çekeriz yada çekemeyiz de demedi direkt randevu verdi ve çekelim dedi.

Acil cvp yazarsaniz sevinirim gebeligin son ayında yim .diş Dr 4. Aydan beri geçici dolgu yapıp gönderdi kanal olacak dişi doğumdan sonraya bıraktı fakat son 3 gündür gecem gunduzume karıştı aralıksız ağrıyor kökünun agridigini biliyorum acaba kanal yaparmi yapmazsa cektirimmi
Arkadaslar hepinize gecmisolsun. Ben Dis hekimiyim. Bize de gebeler geliyor ve ben isimi garantiye almak icin her zaman kadın dogum Dr larına danışıyorum yazılı onay alıyorum. Şimdiye onay vermeyen Dr lar da olmadı. Zaten lokal anestezinin bebeğe herhangi bir zararı olmaz. Sdc Dis hekimine söyleyin size ilaç yazacaksa ona gore ilaç yazsın her ilacı kullanamazsınız.
Gebelikte en güvenilir müdahale donemi 2. Trimester dir. Ancak acil durumlarda o her donemde müdahale edilebilir hic bı sıkıntı olmaz.

Acil cvp yazarsaniz sevinirim gebeligin son ayında yim .diş Dr 4. Aydan beri geçici dolgu yapıp gönderdi kanal olacak dişi doğumdan sonraya bıraktı fakat son 3 gündür gecem gunduzume karıştı aralıksız ağrıyor kökünun agridigini biliyorum acaba kanal yaparmi yapmazsa cektirimmi

X